Author Topic: Assistant Waiter, Employment Power, 900€  (Read 4143 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline L.M

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Da i ja dam skromni doprinos...

Ja idem preko "Employmet powera" iz Zagreba i jedne sub-agencije (koju ne bih zeleo da pominjem).
Moji troskovi odlazka na brod su iznosili 900e. Napominjem da su troskovi ljudi koji su isli direktno preko "Employment powera" bili za 100e manji tj. 800e.
"Ja sam isao preko sub-agencije jer nisam imao nikoga da me uputi drugacije". -()-

U troskove odlazka na brod se podrazumeva:

* Provizija sub-agenciji iz Beograda,
* Provizija agenciji iz Zagreba "Employment power"
* Avionska karta do Majamija
* Hotelski smestaj (24h pre ukrcaja),

I to sve iznosi kao sto je gore navedeno 900e jer sam isao preko sub-agencije, ali najiskrenije moram priznati da nisam primetio nikakvu prednost, naprotiv. Imao sam i sitnu raspravu sa njima  -()-...ali dobro kao sto rekoh ne zelim iz etickih razloga da ih pominjem. Ja se ogradjujem (to je moje iskustvo), ne kazem da nikome nisu pomogli, odnosno da nece pomoci buducim kolegama. :hekla:

U ostale ne manje vazne troskove spadaju:

* Troskovi lekarskog pregleda:

- U Medicini rada u Beogradu                                       8.240 din.
- Dodatne testove u privatnim klinikama
  (testiranje na barbiture, benzodiazapene,
   Natrijum, Kalijum, Kalcijum, Test na Phencycl
)         3.980 din.       
- Vakcinisanje MMR vakcinom
  u DR. Subotica-BATUT                                             1.200 din.
                                      
* Troskovi regulisnja USA vise:

- Uplate takse za PIN (preko kojeg                                756 din.
   zakazujete intervju sa konzulom)
- Uplate takse za USA vizu                                        9.170 din.

Dakle dragi moji kad to saberete iznosi 23.346 dindzi :(. odnosno oko 250 e, mada da zaokruzimo na 300e jer pobogu, bicete gladni dok sve to cekate. Pa neki sokic da castite sebe za vreme koje ste proveli u Medicini rada i tako...dakle  300e ::yes::.

I imate dodatne troskove u koje spada:

* Marlin test,(valjda se tako zove) testiranje engleskog jezika, imate na forumu, koji iznosi tricavih 10e.

I naravno imamo i ostale troskove koje su induvidualne jel? Kupovina novog donjeg vesa, carapa, cascavanje itd. Oprastanje od ovozemaljskog zivota... :pop1:

Mozda sam Vas malo uplasio ali polako :sprda:...Verujte mi ja sam veoma komplikovana osoba i pored svih svojih mana uspeo sam da sve odradim u rekordnom vremenu iako sam sve bukvalno radio duplo (u smislu piskaranja, ne placanja, jer ja sam socijala). Stoga ne vidim razloga zasto i Vi ne biste uspeli da sve odradite...

Pozdrav svima i naravno Sefu.. :plovim: