Author Topic: Senior HSKP & ima li tko da je otvorio ra?un u npr. Njema?koj?  (Read 6169 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline No username

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
S obzirom da je I. dio teme zaključan, a tema  nije aktivna skoro godinu dana, otvaram II.dio s obzirom da intervjui za iduču sezonu riječne plovidbe počinju. :yahoo:


Pročitala sam sve što se pisalo na 31 stranici I.dijela, ali me zanima kako to da nitko nije aplicirao za npr. Senior HSKP ili za Housekeepera, svi/sve su za cabine stewarda.

Da li to radi neiskustva ili jednostavno radi politike rada kompanija (znači moraš biti cabin stew. da bi krenuo dalje)

I zanima me ima li tko da je plaču dobijao na strani račun, tj. ima li tko da je otvorio račun u npr. Njemačkoj pa tamo dobijao plaću ili je pod mus otvaranje deviznog u HR za potrebe plače? :hmm:

Hvala.
Ugodna nam razmjena informacija i iskustava....i ajd' nek svi zaplovimo :plovim:
Valjda ce se ovo sve isplatiti.

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Rije?ni brodovi - op?enito, II. dio (2011/2012)
« Reply #1 on: 19/October/2011 »
S obzirom da je I. dio teme zaključan, a tema  nije aktivna skoro godinu dana, otvaram II.dio s obzirom da intervjui za iduču sezonu riječne plovidbe počinju. :yahoo:


Pročitala sam sve što se pisalo na 31 stranici I.dijela, ali me zanima kako to da nitko nije aplicirao za npr. Senior HSKP ili za Housekeepera, svi/sve su za cabine stewarda.

Da li to radi neiskustva ili jednostavno radi politike rada kompanija (znači moraš biti cabin stew. da bi krenuo dalje)

I zanima me ima li tko da je plaču dobijao na strani račun, tj. ima li tko da je otvorio račun u npr. Njemačkoj pa tamo dobijao plaću ili je pod mus otvaranje deviznog u HR za potrebe plače? :hmm:

Hvala.
Ugodna nam razmjena informacija i iskustava....i ajd' nek svi zaplovimo :plovim:

Nije istina da nitko nije aplicirao za senior cabin stew, dapaće ove sezone zaposlili su jako puno novih seniorki i housekeepera ali ne iz naših zemalja, većinom bugari, rumunji za seniore i njemci, portugalci... za housekeepere, valjda su oni pametniji od nas tko zna. To ti je jednostavno politika i priglupo razmišljanje kompanije, mi moramo početi od nule, ostati na nuli neko vrijeme, pa ako nam se smiluju...

Mislim da ima ljudi koji su otvorili račune po njemačkoj, njih nije briga gdje si ti otvorio račun, samo ga moraš imati, ali ne znam koliko je to pametno, jer u buduće sve što moraš obaviti u banci, morala bi ići u matičnu banku (kartice, zatvaranja računa...)

Pozz

Offline No username

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Da, naši teže dođu do pozicija iznad cabin stewarda. Već sam se informirala, eventualno ako imaš neku bijesnu preporuku ili si extra radnik pa te netko spazi...ovako na prvu NE!

A eto onda je najbolje račun otvoriti u Hr, pa nek FIna uzme što treba. :)

Evo ja imam neki update za plaće po kompanijama, pa vjerojatno će dobro doći:
Viking - plaća: 1300eur + tips, troškovi za prijevoz do 200eur refundiraju, intervju: 6. i 7.12.2011,Zgb

Uniworld - plaća: 800eur+tips, 75eur mj za prijevoz (6 sl.dana mjesećno), intervju:8. i 9.01.2012, Zgb

Riveradvice - plaća: 650eur+tips (ne znam što je s troškovima prijevoza)

Seachefs - plaća: 650eur+tips, nema eur za prijevoz, intervju: 25.01.2012, Beograd

Da bi se došlo do intervjua sa agentima ovih agencija, prvo se mora proči priselekcijski intervju sa agencijom Riverside koji je 16.11.2011, Zgb!

Valjda ce se ovo sve isplatiti.

Offline brijac

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
ako ti fina uzme što treba,to je ok,ali nitko osim tebe nemože podići ostatak love s računa,dakle obitelj ti je bez love,ti nemožeš podići ni lipu dok se ne vratiš u hr,jer nemožeš na bankomat,kartice ti ne rade,nema internet bankarstva itd...

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
ako ti fina uzme što treba,to je ok,ali nitko osim tebe nemože podići ostatak love s računa,dakle obitelj ti je bez love,ti nemožeš podići ni lipu dok se ne vratiš u hr,jer nemožeš na bankomat,kartice ti ne rade,nema internet bankarstva itd...

Pozdrav, to šta si rekao nije istina. Sve te mogućnosti imaš, internet bankarstvo, karticama se normalno služiš vani (pri otvaranju deviznog računa dobiješ Visu elektron). Možeš i plaćati karticom vani bez problema, ne znam gdje ti imaš račun, ali očito ti nisu rekli sve pojedinosti pri otvaranju računa i da, koja fina, ništa ti ne uzimaju, jer ti si prijavljen u Švicarskoj i naša kompanija plaća porez Švicarskoj tako da to nema nikakve veze s nama i Hrvatskim zakonom o  oporezivanju.

Offline No username

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Ne ne, Sabina, ako je račun otvoren u RH, devizni račun, onda Fina i taj račun blokira,ali naravno da moji mogu doći do novaca s tog računa jer ću ostaviti punomoć.
Ovo drugo što si navela je točno.-uz devizni se dobije bankomat kartica, istu takvu dobije i oponomoćenik i sve sasvim normalno funkcionira, plaćanje, podizanje i sl.

E sad, što je s oporezivanjem i dali se primanja stećena na brodu prijavljuju u RH u godišnjoj prijavi Poreza na dohodak to još treba preispitati i to dali se za vrijeme rada na brdu može u RH biti prijavljen na Burzi rada kao nezaposlen.
Valjda ce se ovo sve isplatiti.

Offline brijac

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
 :yahoo: jeste vi to isprobali u praksi,ili ste čuli?svi računi,tekući,devizni,štedni..sve je blokirano i nemožeš koristiti ni internet bankarstvo,ni bankomat tako dugo dok si u blokadi..vjerujte mi,već par godina živim u blokadi...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zabrijali ste na pogrešnu stranu.
Da pojednostavnim.
Otvoriš "debit" račun u bilo kojoj stranoj banci (Austrija, Njemačka, Švicarska, USA) i pošto je ona u sklopu VISA kompanije, barataš novcem kako hoćeš jer Hrvatska nema pojma o postojanju tog računa. Hrvatska bi mogla službeno zatražiti očitovanje neke strane banke o eventualno otvorenom računu svojeg državljanina, ali za to bi morala imati debeli razlog, i to se radi samo kada progone VEEELIKE ribe, a ne sitnu raju na riječnim brodovima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline SGSS

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Ja vec 5 godina imam devizni racun u PBZ i kartica savrseno sluzi svud po svijetu.... Blokada?! Fina?! no;;; no;;;

Offline No username

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
:yahoo: jeste vi to isprobali u praksi,ili ste čuli?svi računi,tekući,devizni,štedni..sve je blokirano i nemožeš koristiti ni internet bankarstvo,ni bankomat tako dugo dok si u blokadi..vjerujte mi,već par godina živim u blokadi...

Pa to je točno. Ja cijelo vrijeme to govorim da je to tako. Ja sam bivši bankar, po struci računovođa i točno znam kako te stvari idu.

Ali ja sam shvatila da moraš otvoriti račun u Rh da ti tamo uplačaju plaču, zato i spominjem blokadu!
A to da će domaća banka tražiti dali ja imam tamo negdje vani račun, čisto sumnjam, ali ako vidi da s tog nekog stranog računa uplačivaš novac da bi pokrio dug koji je u blokadi, eee onda bi se dalo o tome pričati dali će dotična banka slijedom te informacije tražiti od strane banke da sav uplačeni novac prosljedi prvo na blokadu!!!

Valjda ce se ovo sve isplatiti.

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Ne ne, Sabina, ako je račun otvoren u RH, devizni račun, onda Fina i taj račun blokira,ali naravno da moji mogu doći do novaca s tog računa jer ću ostaviti punomoć.
Ovo drugo što si navela je točno.-uz devizni se dobije bankomat kartica, istu takvu dobije i oponomoćenik i sve sasvim normalno funkcionira, plaćanje, podizanje i sl.

E sad, što je s oporezivanjem i dali se primanja stećena na brodu prijavljuju u RH u godišnjoj prijavi Poreza na dohodak to još treba preispitati i to dali se za vrijeme rada na brdu može u RH biti prijavljen na Burzi rada kao nezaposlen.
Ne može te naša država oporezivati, jer je naša plaća već podlegla oporezivanju po Švicarskom zakonu, to bi značilo da bi bila dva puta oporezana, a što se tiče burze, mislim da možeš biti prijavljen, ali brzo bi izgubio/la to pravo jer se moraš javljati, kao što već sigurno znaš. U periodu kada nisi na brodu možeš biti na burzi i uredno im se javljati, dok čekaš slijedeću sezonu npr. (1.-4.mj). Ovo o blokadi mi ništa nije jasno, kakva crna blokada, ako govorite o dugovima u bankama to je drugo, ali inače sve funkcionira normalno, kartice, internet bankarstvo i...

Offline No username

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Srećom na burzi se muže umjesto mene prijaviti sestra, jer mi je savjetnik poznat.

Ah, blago ti se da ne znaš ništa o blokadama. Jadni mi koji znamo  :hehe:

Hvala, Sabina.
Valjda ce se ovo sve isplatiti.