Author Topic: gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?  (Read 3238 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
ja sada 24 idem na kurs za sommalijca u hrvatsku kod aleksandra,a bio sam assistant waiter i ne vracam se na tu poziciju jer je upravo to sto si rekao poslednji potrcko.
znaci sve radis pocevsi od posluzivanja,ciscenja,ali mi je najvise smetalo sto je pritisak veliki u DR.svaka susa te ....,a ti nemas prava ama bas nikakva jer ipak kada se sve okrene ti si ipak assistant,dok sommelieri imaju svoj reon i jurcaju da zarade dinar.
ja se sada lomim i ako moze sef da mi razjasni gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?
in vino veritas

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?
« Reply #1 on: 12/October/2011 »
ja sada 24 idem na kurs za sommalijca u hrvatsku kod aleksandra,a bio sam assistant waiter i ne vracam se na tu poziciju jer je upravo to sto si rekao poslednji potrcko.
znaci sve radis pocevsi od posluzivanja,ciscenja,ali mi je najvise smetalo sto je pritisak veliki u DR.svaka susa te ....,a ti nemas prava ama bas nikakva jer ipak kada se sve okrene ti si ipak assistant,dok sommelieri imaju svoj reon i jurcaju da zarade dinar.
ja se sada lomim i ako moze sef da mi razjasni gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?

Gde si radio kao AW?
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?
« Reply #2 on: 12/October/2011 »
ja se sada lomim i ako moze sef da mi razjasni gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?

Nije to tako jednostavno. Ali ipak da odgovorim.
Brže se upadne tamo gdje imaš više kvalifikacija i gdje misliš da možeš proći interview.

Obadva spomenuta posla zahtjevaju veliko znanje produkta koji prodaješ i odličan engleski.

Nema garancija. Evo @konan je veliki znalac vina pa nije prošao jer je regruterka odlučila da nije "good fit" za njenu kompaniju.
Znači, džaba ti bilo 100 certifikata, jer ako se regruteru ne svidiš, nećeš biti "fit" za njih.
Gledam tvoje prošle postove, i čini mi se da su te najurili zbog 3 warninga. Zadnji puta si pisao da si skupio 2. To je loš znak.
Možda stvarno nisi za brod? Bez ljutnje, samo kažem da razmotriš i tu mogućnost.

A sad. Gdje si bio assistant waiter, koliko dugo, preko koga si otišao i šta se desilo?

Ovo iz tvojega profila ne pomaže:
Company: n/a
Hire Agency: n/a
Occupation: n/a
Ship: n/a
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?
« Reply #3 on: 12/October/2011 »
bio sam na celebrity infinityu assistant waiter,ali sam se zakacio sa menagerom jer sam imao prituzbu od gostiju da servis nije dovoljno brz a konobar je bio taj koji je bio spor ali od tada me je menager poceo pratiti i to je bio dodatni pritisak jer sam radio sa konobarima koji su bili svi spanci i svi da kazem su bili smradovi a da situacija bude gora kada sam trazio od menagera da promenim konobara nije dozvolio i tako da su  se sranja redjala.
i posto je menager postao nesnosljiv i poceo da me maltretira za sve i svasta ja sam otisao do HR menagera da ga prijavim ali se on dan kasnije dogovorio sa F&B menagerom i HR mng da sam ja problem i odredili mi action plan koga sam se ja drzao.
i na kraju kada sam zavrsavao ugovor pomenuti menager je dobio otkaz iz razloga jer se nakupilo vise ovakvih slucajeva kao sto je bilo kod mene.
tako da mi je prvi ugovor ostao u losem secanju.
in vino veritas

Offline lifipaj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?
« Reply #4 on: 13/October/2011 »
Čim sam vidio prvi post,znao sam da radiš na Celebrity-u,ovo je kao da gledam dejavu... zadnji ugovor bilo nas je dosta koji smo kao Asst Waiteri prijavili se u HR za Somelliera,a ovo kaj se tiče testa kod Aleksandra, došao platio i mailom mi je poslao na brod certifikat za 1 Level... ovakvih situacija kao što si ti imao u DR bilo ih je na pretek,daj mi reci imena možda ih znam?? oT oT

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?
« Reply #5 on: 13/October/2011 »
ne mogu ih se setiti svih ali se menager preziva romuald.
i svi ga znaju kao k****na cak je i aleksandar rekao da ga zna i rekao da je totalni k****n
in vino veritas

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?
« Reply #6 on: 13/October/2011 »
Dakle, da sumiramo. Istina je da si potrcko ali je daleko od toga da je AW losa pozicija. Pogotovo na Celebrity-ju. Znaci imao si individualni problem.
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?
« Reply #7 on: 13/October/2011 »
da naravno da je individualno i nikad se ne bi vratio na tu poziciju i da nije bilo tih problema.
probaj pa vidi
in vino veritas

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?
« Reply #8 on: 16/October/2011 »
da naravno da je individualno i nikad se ne bi vratio na tu poziciju i da nije bilo tih problema.
probaj pa vidi



Daj mi reci molim te, koliko kosta taj tecaj kod Alexa i koliko dana traje? I sta onda, dobijes certifikat da si sommelier, jel? Hoces se vracati na Celebrity ko sommelier ili ces probati na drugoj kompaniji?

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: gde se brze upadne za sommeliera ili u shop?
« Reply #9 on: 17/October/2011 »
traje par dana tacnije pet dana i dobijes papir pa bi onda na neku drugu kompaniju jer u sustini sve je to isto.
in vino veritas