Author Topic: Re?ni brodovi firma Ligabue i Scilija [pozicija Sous Chef]  (Read 9155 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Ovako ukrcao sam 6 septembra na brod, u Donjem Milanovcu, brod se zove Swiss Tiara .
Brod ima oko 150 ljudi sa posadom ,bio sam na poziciji sous chefa . U kuhinji .
Radilo se od 17 sati minimalno do 21 sat maksimalno svaki dan bez pauze ili prava na odmor .
Pod sobom sam imao 5 kuvara i pomocnika kuvara ,licno sam morao da kuvam jer je u pitanju brod sa 5 zvezdica , nakon 20 dana bio sam najstariji radnik u kuhinji !!!!
Otkaz se dobija lako i iskrcavaju te bilo gde otkaz se dobija zbog najmanje banalnosti.
Nema svadje ili raspravke jednostavno smeta ti 21 sat rada uzostopno 7 dana prigovoris ides kuci .
Plata je bila obecana 1400 eura dobio sam nesto malo manje od 1300 eura .
Sve je moralo da bude u fulu i stedi se na svemu sem na ledjima posade . Rade tako jer zavrsavaju sezonu i to je to .
Bugara ,Rumuna ima jako puno, Madjari su otisli na kopno njih vise nema .
Konobari rade maksimalno 11 sati i imaju u proseku oko 1800 eura plate i baksisa ,njima je bilo mnogo lakse .
Na zalost ja nisam mogao da se prebacim jer sef konobara nije smeo da pita za mene zbog toga sto niko ziv nece da radi u kuhinji .
Ako vas nesto zanima postavite pitanje

Offline brijac

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
sad sam sretan što nisam dao otkaz i otišao na taj brod...dao si otkaz?

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Nisam dao otkaz vodostaj dunava je bio jako los pa nema gostiju i sve su nas poslali kuci do bozica i krstarenja za Bozic .
Ja sam inace propisao krv bukvalno dobio sam tesko zapalenje bubrega i tako sam radio 10 dana . Budala .
Elem svidelo mi se puno stvari ,al jedno u glavu rad preko ugovora preko 12 h nije normalan i odmah napustajte . To nije za ljude.
Ima mesta gde se radi do 10/11 h dnevno i to je ok sve preko je bezobrazluk .Govorim o kuhinji

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Pa jeste bezobrazluk, ne mogu vjerovati da to mogu da tolerisu ...
Problem je sto se i ne mozes zaliti, niti imas kome ... ako neces raditi ima ko hoce!!!
Bas bas je zeznuta situacija.
What goes around comes around

Offline BugsBunny

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Nehumano.  :neee:

Offline lucky_girl

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Neb zaista mi je zao sto si dozivio ovako grozno iskustvo i svaka cast na tome sto si to sve izdrzao. Da li postoji mogucnost da promijenis kompaniju????

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Izgleda da robovlasnicko drustvo i dalje egzistira.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile

Pod sobom sam imao 5 kuvara i pomocnika kuvara ,licno sam morao da kuvam jer je u pitanju brod sa 5 zvezdica , nakon 20 dana bio sam najstariji radnik u kuhinji !!!!

Malo k****nski od mene ali  :rofl:  :haha:


 

Plata je bila obecana 1400 eura dobio sam nesto malo manje od 1300 eura .

  Sasvim solidna plata za Sous Chef poziciju. Koliko je plata u Srbiji za istu?

Sve je moralo da bude u fulu i stedi se na svemu sem na ledjima posade .

Kao i na svakom kruzeru.  :nono:

Offline adi33

  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Ovako ukrcao sam 6 septembra na brod, u Donjem Milanovcu, brod se zove Swiss Tiara .
Brod ima oko 150 ljudi sa posadom ,bio sam na poziciji sous chefa . U kuhinji .
Radilo se od 17 sati minimalno do 21 sat maksimalno svaki dan bez pauze ili prava na odmor .
Pod sobom sam imao 5 kuvara i pomocnika kuvara ,licno sam morao da kuvam jer je u pitanju brod sa 5 zvezdica , nakon 20 dana bio sam najstariji radnik u kuhinji !!!!
Otkaz se dobija lako i iskrcavaju te bilo gde otkaz se dobija zbog najmanje banalnosti.
Nema svadje ili raspravke jednostavno smeta ti 21 sat rada uzostopno 7 dana prigovoris ides kuci .
Plata je bila obecana 1400 eura dobio sam nesto malo manje od 1300 eura .
Sve je moralo da bude u fulu i stedi se na svemu sem na ledjima posade . Rade tako jer zavrsavaju sezonu i to je to .
Bugara ,Rumuna ima jako puno, Madjari su otisli na kopno njih vise nema .
Konobari rade maksimalno 11 sati i imaju u proseku oko 1800 eura plate i baksisa ,njima je bilo mnogo lakse .
Na zalost ja nisam mogao da se prebacim jer sef konobara nije smeo da pita za mene zbog toga sto niko ziv nece da radi u kuhinji .
Ako vas nesto zanima postavite pitanje
pozdrav neb
veoma iskrena prica,nadam se da nisi nakon svega odustao od rijecnih brodova
imamo sam zelju da apliciram za poz konobar na scylli sa obzirom da dobro pricam njemacki
kakav je tvoj savjet
pozz

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Konobari rade mnogo manje od kuvara i kuhinje uopste zarada zavisi od gostiju uglavnom konobari ne dobijaju manje od 1600 eura .Samo tesko se dobija posao jako tesko

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Ovako ukrcao sam 6 septembra na brod, u Donjem Milanovcu, brod se zove Swiss Tiara .
Brod ima oko 150 ljudi sa posadom ,bio sam na poziciji sous chefa . U kuhinji .
Radilo se od 17 sati minimalno do 21 sat maksimalno svaki dan bez pauze ili prava na odmor .
Pod sobom sam imao 5 kuvara i pomocnika kuvara ,licno sam morao da kuvam jer je u pitanju brod sa 5 zvezdica , nakon 20 dana bio sam najstariji radnik u kuhinji !!!!
Otkaz se dobija lako i iskrcavaju te bilo gde otkaz se dobija zbog najmanje banalnosti.
Nema svadje ili raspravke jednostavno smeta ti 21 sat rada uzostopno 7 dana prigovoris ides kuci .
Plata je bila obecana 1400 eura dobio sam nesto malo manje od 1300 eura .
Sve je moralo da bude u fulu i stedi se na svemu sem na ledjima posade . Rade tako jer zavrsavaju sezonu i to je to .
Bugara ,Rumuna ima jako puno, Madjari su otisli na kopno njih vise nema .
Konobari rade maksimalno 11 sati i imaju u proseku oko 1800 eura plate i baksisa ,njima je bilo mnogo lakse .
Na zalost ja nisam mogao da se prebacim jer sef konobara nije smeo da pita za mene zbog toga sto niko ziv nece da radi u kuhinji .
Ako vas nesto zanima postavite pitanje
Isss...a dajte ljudi nemojte pretjerivati,21 sat 7 dana....Nije moja firma pa nemogu reči da je to neistina..ali poznam tipa s diamonda!to je sve što imam reči....
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Ledeni bukvalno sam dobio krv u mokraci ,opsta iscrpljenost organizma ludilo ,imam jako lose iskustvo sa recnim brodovima ,i nisam jedini ,jos ljudi mi je se zalilio

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Ja ču ti reči koliko kod mene radi sous...5 sati dnevno,maksimalno....osobno poznam jednog(doduše g...od čovjeka)ali znam koliko on radi!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Ligabue katering vode Italijani nastanjeni u Svajcarskoj prosle godine su dobili jedan brod od scilije da probaju da ubace svoj personal ,imaju jos cetri broda na Dunavu ,neorganizacija na nivou ,mobing sestog stepena ludilo . Verujem da na nekim recnim brodovima i nije tako ,mi smo promenili masu radnika u mesec dana tako bez veze ,nestrucnost na nivou

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Meni je jedna koleginica dosla kao konobarica na Swiss Ruby negde u avgustu, sa mesta Bar Managera na Tiarrah. Presla je iz Ligabue na Scyllu, jer joj je decko masinista, pa idu u paketu. (da Tiarrah je brod koji je Scylla iznajmila Ligabue - samo hotel department)
Ona je imala poprilicno vecu platu na Tiarri, i manje je radila po njenim recima. Iako je brod duplo veci od Ruby.
Moze da bude, a ne mora da znaci...