Author Topic: Medical Exam Carnival C.L. photographer  (Read 3851 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Medical Exam Carnival C.L. photographer
« on: 16/October/2011 »
Pozdrav.

Evo pokusacu da opisem kako je sve proteklo, koliko je kostalo, a probacu i da vas posavetujem kako sve obaviti u jednom danu (sto ja nisam uspeo). Vecina ljudi je zbunjena kada je lekarski u pitanju, totalni haos i konfuzija zato sto treba ici na 2-3 mesta. Pa evo potrudicu se da to lepo razjasnim.


Prvo mesto na koje idete je Medicina Rada koja se nalazi u ulici Omladinskih brigada 104 Novi Beograd. Gledajte da tamo stignete pre 7h zato sto ume da bude guzva. Racunajte da cete ako prelazite gazelu izgubiti pola sata posto je enormna guzva tamo. Znaci kada stignete u medicinu rada idete na salter, predajete medical papire, kazete da vam je potreban lekarski za poziciju fotografa na brodu. Placa se 9500 dinara. Od dokumenata vam treba licna karta, a ponesite i passport trebace vam.

Kada ste predali papire sacekate u cekaonici da oni na salteru odrede koji su sve to pregledi potrebni i da vam ispune jedan papir na kojem pise u kojim sobama ce se vrsiti odredjeni pregledi. To cekanje je kod mene trajalo nekih 2 sata, sto ne znaci da uvek tako posto sam ja ubo najgoru guzvu.

Kada vas gospodja na salteru prozove platicete 9500 din primiti papir sa sobama za pregled i onda krecete u akciju.

Prvo i osnovno je ODMAH izvaditi krv, predati urin u stolicu, to je sve u istoj prostoriji. Mozete kod kuce uzeti uzorak stolice da ne morate da se mucite po wc-ovima koji nemaju daske ni wc papira -__- . Ko strahuje de cu mu naci THC, neka odnese tudji urin.

Kada to odradite, pogledajte na papiru koji broj sobe je vas "specijalista medicine rada"  To je osoba koja je zaduzena da vam na kraju overi sve te preglede i odredi da li ste sposobni za rad na brodu. Znaci posto ste izvadili krv posetite specijalistu koji je obicno na istom spratu.

Specijalista ce vas uputiti odmah da odradite dodatne analize u privatnoj laboratoriji, kao i da odete da primite MMR vakcinu.  

E sad, zasto sad to cimanje tako ?

Pa lepo... Medicina rada radi do 13h, vi morate da stignete da odradite dodatne testove u privatnoj laboratoriji i da primite MMR vakcinu pa da se vratite nazad i obavite ostale peglede do 13h.  Sto je malo teze ali ipak izvodljivo. Licno nisam hteo se cimam tako pa sam lepo razlozio sve na 2 dana.

Znaci iz medicine rada picite pravo u privatnu laboratoriju ALLABO koja se nalazi u Nehruovoj 55 na Novom Beogradu. To vam je nekih 5-10 minuta kolima od medicine rada. Tamo radite dodatne testove. E sad, svako ce dobiti drugacije testove da odradi i svakog ce kostati drugacije, ja sam na primer tamo opet morao da vadim krv i radio sam test na Kalcijum, Kalijum, Natrijum i sifilis. Sve to me je kostalo 1450 din. dok je mog ortaka kostalo oko 2500 ako se ne varam. Kada su mi izvadili krv rekli su mi da dodjem po rezultate oko 11:30 .  

Sada mozete da pojedete nesto :D Ja sam uzeo neki hamburger od 350 grama i grunuo jedno ladno pivo.  :yahoo:

MMR Vakcina prima se u ulici DR. Subotica 5 institut za javno zdravlje Batut. Vakcinacija se vrsi od 08h do 13h i kosta 1350 dinara. Kada ste zavrsili sa vakcinom uputite se nazad na medicinu rada da zavrsite ostale testove.

U principu ostalo vam je samo da pokupite rezultate iz privatne laboratorije kasnije i zavrsili ste sa cimanjem sto se tice voznje.

Kada zavrsite sa MMR vakcinom i privatnim testovima to sve odneste kod specijaliste u medicini rada da doktor moze polako da vam popunjava papire dok vi radite ostale testove.

E sad malo da opisem testove, sta se sve radi i kako to izgleda.

PRVO odradite rentgen-xray pluca, pa dok radite ostale preglede da vam budu rezultati gotovi.

X-ray pluca-
Udjete, skinete se do pola i jedna ljubazna teta :D  prica sa vama kako da se postavite tamo i BZZ gotovo. Ja sam je odmah smarao da vidim da li imam rak na plucima, kad ono nemam.

Spirologija-
Tu cete da duvate u neku cev, kapacitet pluca mere ili tako nesto. Visina tezine itd.

EKG-
legnete, nakace vas i bla bla :D mere kako radi srce.

Testiranje sluha i otorinolaringolog (hebes rec) XD
Stave vam slusalice i dignete levu ruku ako cujete ton na levom uhu, desno na desnom. Posle toga vam neka teta zabije nesto u nos i gleda nos pa grlo.

Testiranje vida i oftamolog-
Ako nosite naocare ili sociva obavezno ih PONESITE posto ce vam traziti da ih stavite dok vam testiraju vid.  Posle toga idete kod oftamologa da vam proveri dioptriju i overi neke papire.

Psiholog-
Cisto da proveri da li ste nervozna ili problematicna osoba... pitanja tipa "kakav si bio u srednjoj skoli" da li si bio problematican itd.

Neuropsihijatar-
Ce da vidi da li ste normalni i sposobni za fotografa na brodu. Kucne vam u kolena i laktove da vidi reflekse, hodaj na petama, hodaj na prstima, kez da vidi zube, zatvori oci dodirni nos levom i desnom rukom itd.

Kada sve to zavrsite idete dole na salter kupite rezultate x-ray pluca, ekg i testove krvi urina stolice. Onda gore kod specijaliste medicine rada, ona vam je u medjuvremenu popunila one silne papire Carnival kompanije (bar je u mom slucaju tako bilo)  dajete joj ostale rezultate, ona dopuni sta treba, meri vam pritisak i slusa srce. Overi sve papire koje treba da overi, pukne potpis gde treba. Pa onda opet sa svim papirima dole na salter da vam radnica na salteru overi sve papire sa pecatom Medicine rada i vi ste prakticno zavrsili sve.

Eto to bi bilo to. Ko hoce da izbegne cimanje u jurnjavu neka razlozi sve na 2 dana, mnogo manje cimanja i pritiska na psihu, te vam rezultati budu normalniji :D


Inace meni su svi tamo rekli da nisam normalan, svi osim psihijatra a njemu sam sam naglasio da nisam normalan na sta je on meni rekao "MA TI SI SAVRSENO NORMALAN"  pa ... ko je onda tu lud.  

Nadam se da ce nekom ovaj smaracki post biti od pomoci.  

D.B. Over and out.  







Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline lazzar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Medical Exam Carnival C.L. photographer
« Reply #1 on: 16/October/2011 »
Hvala na veoma detaljnom opisu medicinskom. :)

Offline SrdjanKZS

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Medical Exam Carnival C.L. photographer
« Reply #2 on: 21/November/2011 »
Savrsen post :D
Nisi morao da naglasavas da je za photo dep. jer se isto odnosi na sve...
Ja planiram da odradim lab i vakcinu sutra a da zavrsim sve ostalo u MR NBG prekosutra...
I hvala za nove cene, sad znam koliko sve tacno kosta... (;

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Medical Exam Carnival C.L. photographer
« Reply #3 on: 29/November/2011 »
Svaka cast! Prekopirao sam ovaj post sebi da ga ne bi pojeo mrak na netu! ;-)
There are no closed doors for an open mind

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Medical Exam Carnival C.L. photographer
« Reply #4 on: 30/November/2011 »
Hvala ljudi. Drago mi je da mogu da pomognem. 

Da dodam jednu bitnu informaciju 

Ukoliko imate devijaciju nosne kosti (kao ja na primer  oT ) i u medicalu vam zaokruze to tamo na YES, moracete izvaditi kopiju izvestaja operacije i to priloziti uz medical kada idete na brod. Mene su zvali iz agencije pre neki dan i kao "Morate to priloziti uz ostala dokumenta uz medical"  Tako da ja sad posle 5 godina moram da idem tamo da vadim taj izvetaj, cisto u fazonu da oni vide da ja mogu normalno da disem i da ja tamo njima nisam nikakva obaveza i pretnja ( u zdravstnenom-materijalnom smislu)
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije