Author Topic: Francuska Legija Stranaca ~ French Foreign Legion  (Read 29442 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Ne preporucujem!

Kao turisticka atrakcija je sasvim o.k.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile

Naravno, ne preporucujem!

Kao turisticka atrakcija je sasvim o.k.
Ko nije nacisto da moze da pogine sluzeci u legiji stranaca neka se ni ne prijavljuje. Ako se prezivi 5 godina otvraju se takve mogucnost kakve posle rada na brodu izgledaju kao snovi mada je mnogo manja sansa da izgubite zivot na brodu... pa ko voli nek izvoli ja planiram u martu 2014 da odem do Francuske ako odlazak za Kanadu propaden pa ako ima zainteresovanih mogli bi na prolece zajedno da otputujemo ...

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Da se pogine - jaka stvar  :hmm: Ima tu mnogo varijanti.

Deco, deco.


Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Da se pogine - jaka stvar  :hmm: Ima tu mnogo varijanti.

Deco, deco.


Mama "Moon" moze da se nagazi na minu pa da ostanes bez ruke ili noge ili bez oba ekstremiteta ili da ti metak prosvira nesto od unutrasnjih organa I danima umires od unutrasnjeg krvarenja ili da dobijes neko od retkih topskih bolesti za koje skoro niko nije ni cuo... svakako ima nebrojano varijant.
Izgleda da je gospodja ili gospodjica "moon" u podmaklom zivotnom dobu i drzi se one nadone sa godinam ide i mudrost. tako da me ovo "Deco,deco" jako simpaticno ali pomalo potseca na komentare baka iz viceva "da vam kaze baba kada je dozivela najveci bol...deco, deco... ne znat vi sta je bol..."
Pozdrav za moon :wave:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dobra varijanta za one do 22,23 godine starosti. Svi stariji bi teško podnijeli fizičku torturu.
Ako je ograničenost kretanja na brodu velika, u Legiji je ogromna.
Samo 10% prijavljenih uopće dobije priliku da započne trening.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Francuska Legija Stranaca ~ French Foreign Legion
« Reply #20 on: 20/December/2014 »
Dobra varijanta za one do 22,23 godine starosti. Svi stariji bi teško podnijeli fizičku torturu.
Ako je ograničenost kretanja na brodu velika, u Legiji je ogromna.
Samo 10% prijavljenih uopće dobije priliku da započne trening.

<iframe width="480" height="360" src="//www.youtube.com/embed/uO7x1Htkc1s?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Evo mog slucaja ja bio u maju ove godine i doktor kaze lupa ti srce mada ti je EKG kao avion i jos par ljudi posalje kod kardiologa nesto mu sunjivo kolumbijca, poljaka, ukrajinca i rumuna ali doktoru zapadne za oko jedan moj mladez i dade mi covek uput i za dermatolog.
Isprati nas do kapije medicinar koji je ruskog porekla i na ruskom objasni ukrajincu gde se nalazi bolnica i da odemo na pregled malo smo se vrteli u krug ali nadjosmo bolnicu na muku zakazemo pregled kod kardiolaoga 140 eura kao ekg 60 eura i 3D EHO 80 eura nije problem ali ja treba da nadjem dermatolog,

Nekako po onim natpisima nadjem dermatologa koji me ladno odje*e ne bih ni razumeo da nije bio tu neki stariji gospodin koji govori engleski i sta cu vratim se tamo gde smo zakazali kod kardiologa, pregled je trebalo da bude u 16h a tada je bilo oko 13h i zamolim ih da mi kazu gde da nadjem dermatologa u Aubagne. Daju mi one neke tri adrese ali vrari se u 16h da ti uzmemo 140 eura za pregled zanimljivo skor nikom ne nadju nista na pregledu al ajde. Krenem ja u potragu za dermatologom nadjem tu prvu ordinaciju gde mi doktorka kaze za tri nedelje odem do klinike koja je bukvalno na drugom kraju grada slicna prica sve puno doci sutra da zakazes mozda moze za pet sest dana.
Razmljisamm sta cu pa nema kod sebe toliko mnovc treba hostel ili hotel za par nedelja. Odlucim se da se vratim kuci i odem kod kadiolooga proverim sve ok odem kod dermatolog on kaze sve ok ja pitam jel moze nesto preventivno da se odstrani pa moze a nemora i da mi uputu za plasticnog hirurga tako da mi odstrane sest maladeza preventivno sto je sigurno sigurno. Sada cekm da mi zarastu rane pa u februaru ponovo za francusku ali moram da zakazem pregled kod dermatologa i kardiologa pre nego sto odem jer ne priznaju nijedan drugi sem onaj u francuskiom bolnicama i klinikama bez nalaza francuskih lekara mogu sao da poljubim vrata.
Zasto je prolaznost 10% jer dodju ludi koji ne mogu da urade ni jedan zgib sto je bio slucaj sa kinezom, ili lik koga bole ruke posle deset skleka tako da 60% ljudi dodje a i nezna gde je doslo od preostalih 40%  bar 5% su ljudi koji dolaze po drugi put mada je sa nama bio spanac kome je ovo 5 pokusaj zadnj put mu nasli tuberkolozu ozdravi pa dodji uzgred spanac ima 37 godina, zasto za mlade do 25 godina zato sto mladi do 25 godina cine 95% onih koji odlaze na proveru u regrutne centre  :wave:

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Francuska Legija Stranaca ~ French Foreign Legion
« Reply #21 on: 07/August/2015 »
Dobra varijanta za one do 22,23 godine starosti. Svi stariji bi teško podnijeli fizičku torturu.
Ako je ograničenost kretanja na brodu velika, u Legiji je ogromna.
Samo 10% prijavljenih uopće dobije priliku da započne trening.

Sveze vesti iz Augne-a gde se nalazi regrutni cenarad nebitno je koliko godina imate samo da ste mladji od 39godina i 6 meseci jako bitna stvar da biste posltali rouge iliti crveni otislji na farmu morate da kada vas pitalju tali bist sluzili u 2REP kazete da inace u suprotnom velika je verovatnaca da necete proci. Inace za svaki provedeni dan kao blue to postajete kada prodjete lekarski i osnovnu fizicku proveru dobijate po 36eura dnevno pa iako vas ne izaberu da odete na farmu idete kuci za nekih 300-400 eura.
Ja cak proveo neko vreme u Cioti mali mesto izmedju Tuluna i Nice u neko legionarskom Hotelu milina sredish par soba i bleij do sutra ujutru gledas te ve i odmaras pa te vrate u regrutni centar na prar dana pa opet.
Uglavnom dok ne postanez rouge koriste te kao citaca ali eto.
Ako ima neko neko pitanje rado cu da odgovorim.