Author Topic: Broadcast Technician position na Royal-u  (Read 28722 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Poz
« Reply #45 on: 25/December/2012 »
Da li mi,sa kopna,koji cekamo finalni,ili cak ukrcaj, sudeci po odlasku starih/dolasku novih, mozemo da se nadamo nekom pomaku? Kakva je situacija na terenu? :) Poz

Znas kako dosta broadcasta je popilo ili dalo otkaz. Samo dva amera su otpustena sa ove pozicije u roku od 2 meseca, na mom brodu.... Isto tako znam da im uvek fale ljudi za ovu poziciju, ali opet  mislim da ce biti problem new hire-ima da dobiju posao jer kako sam vec napisao dosta novih je popilo otkaz sto ne ide na ruku ljudima koji prvi put dolaze... Problem je sto doticna amy ili ko god da je sad regruter, ima vrlo nizak kriterijum, zaposljavaju ljude sa nikakvim pred znanjem, i onda kad new hire dodje na brod, menadzer popi*** u prvih 90 dana i da otkaz zaposlenom...

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #46 on: 25/December/2012 »
Dakle, problem je nestrucnost novih? Amy,bar po mom utisku (nisam imao kontakt sa njom,vec sto cujem) ima bas visok kriterijum..navodno dosta joj je mala prolaznost

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #47 on: 02/January/2013 »
inace montaza se radi u avidu, tehnologija na Voyager klasi je krs! Kao da radis na tv stanici iz 80ih ... da se najezis, al sve se to menja do 2014, posle dry dock-a... U principu radis kad ima nesto da se radi :D nikad nije isto, imas kolegu i sve zavisi sta ti upadne u raspored... nekad se radi 3 sata nekad 10... sve zavisi, ali uvek mozes uzeti pauuzu da posteno odspavas, jedes, pijes kafu sta hoces :)

znaci slicno radno vrijeme ko na celebrity, samo sto mi bar imamo dobru tehnologiju. Mi radimo sve na mac-u, a i montaza je mnogo jednostavnija u Final Cut-u. Poslic je fakat ladovina. Gledam ove konobare po barovima, i asistente, i bartendere... O houskeeping da ne pricam.. ubise se od posla, vremena za izaci jako malo.. Ja zadovoljan poslom, mada ovaj brod na kom sam trenutno, totalno neorganizovan, menadzment je zesce los.. Nadam se da ce sledeci biti bolji.
Srecna nova godina svima, pomorcima mirno more, i dobre sezone. Svima koji ganjaju posao na brodu, da ga dobiju sto prije.

Pozdrav sa Tajlanda
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Alex MKD

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #48 on: 03/January/2013 »
Evo i mene nakon 2 meseca :))
Stigo ja na LIBERTY moram rec da sam do sad zadovoljan sve je OK... osim to sto mi je sistem Katastrofa i komp je pokvaren mjesec dana i nema ko da ga popravi ja pokusao ali nema ko da mi ubaci INTERNET na taj komp da bi ja to fino sredio i tako guram radim od nisto nesto :D

Inace kako su i drugi napomenuli poso je bombona... radis par sati tokom dana...jedanput dvaput nedeljno zaglavim 24 sata na montazi zato sto nesto sto mogu uradit za 5 minuta ovdje mi treba 6 sati... zato sto je sistem tako je**** komplikovan da vam treba mjesec dana naucit gdje sta i kako ide...

Inace Broadcast radi sve (bar ovdje na LIberty) od satelite, Kamera, Montaza, imas LIVE EVENTS koi ih moras u zivo prenosit na TV po sobama MULTICAM NARAVNO (i za razliku od TV gde to normalno rade 3-4 ovdje to radis sam) znaci ti biras kadre ti si "switcher" ti si reziser :))

Kabina je SINGL to je tacno i ljudi ce vi puno zavidit na to...hahahah
To je to zasad... moram rec da je meni ekstra za sad...pa videcemo kako cemo dalje :)
Pozdrav iz HAITI

Offline viagro1980

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #49 on: 07/February/2013 »
Eh čitam sada postove svih vas.
Trenutno apliciram za posao Brodcast tech pri kouzonu. Radio sam dvije godine na lokalnoj tv postaju kao realizator što je naravno uključiivalo poslove od rasvjete ozvuke same scene i slično, poreko studijskog kamermana. (KAtica za sve) Što se montaže tiče Edius i Avid. MEđutim afterefects i slične stvarčice nisam baš previše imao iskustva s njima.. Što sve radite kao brodcast na brodu i kakve su mi šanse da dobijem taj posao??? LP Ivan

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Poz
« Reply #50 on: 07/February/2013 »
Jesi kontaktirao Kouzon? Sta su ti rekli?

Offline viagro1980

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #51 on: 08/February/2013 »
Jesam kontaktirao sam ih i zakazali intervju skypom za 21. Budem vidio što će mi reći..

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #52 on: 08/February/2013 »
Što sve radite kao brodcast na brodu i kakve su mi šanse da dobijem taj posao??? LP Ivan

Pozz....ja sam vec opisao negde sta se otprilike radi i kakvo sam prethodno imao iskustvo, ako si citao sve sto smo mi pisali, pronacices :-))))....ali ajd ponovo ukratko da napisem, sto se tice after effectsa, nemoras da se brines, vrlo malo se koristi i to samo u nekim slucajevima ali ajd da kazem da ti i nije potreban, malo da znas u photoshopu a najvise montaza, kamera i mixeta i to je to, evo ako bi ti bilo od pomoci ja u zivotu nisam koristio Avid pa sam ga naucio, jer svi ti programi za montazu su slicni pa brzo udjes u fazon, barem tako je kod mene bilo....i to bi bilo to ukratko od mene....

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #53 on: 25/February/2013 »
Pozz ljudi,

Samo da  napomenem ljude koji tek  krecu u ovu pricu da dobro iscitaju ona pitanja koja ce dobiti po default-u od Kouzona(Sound,Light,Broadcast)....ta pitanja se vrte zadnjih 5-6 godina ista...pa ih mogu naci u mojim i PedjaBGD postovima,a ako ne uspiju nek se jave u inbox pa cu ih ja pokusati da iskopam negdje.

Takva i veoma slicna pitanja se vrte na svim predintervjuima koja ce imati prvo sa agencijom pa onda sa predstavnikom kompanije(najvjerovatnije Oxy).

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #54 on: 25/February/2013 »
Pozz ljudi,

Samo da  napomenem ljude koji tek  krecu u ovu pricu da dobro iscitaju ona pitanja koja ce dobiti po default-u od Kouzona(Sound,Light,Broadcast)....ta pitanja se vrte zadnjih 5-6 godina ista...pa ih mogu naci u mojim i PedjaBGD postovima,a ako ne uspiju nek se jave u inbox pa cu ih ja pokusati da iskopam negdje.

Takva i veoma slicna pitanja se vrte na svim predintervjuima koja ce imati prvo sa agencijom pa onda sa predstavnikom kompanije(najvjerovatnije Oxy).

Hvala Ivane. Hvala na podršci svima iz struke, i generalno svima sa foruma. Što se tiče nas tehničara, završili smo preselecting interview, i sad nas očekuje ili Skype sa Oxy pa sa Amy, ili čekamo kraj marta i veliki Royalov interview u Skopju. Bilo kako bilo, čuvajte nam mesto, ima nas jedno 5-8  koji idemo za kojekakve tehničare :)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #55 on: 25/February/2013 »
Hvala Ivane. Hvala na podršci svima iz struke, i generalno svima sa foruma.
Što se tiče nas tehničara, završili smo preselecting interview, i sad nas očekuje ili Skype sa Oxy pa sa Amy, ili čekamo kraj marta i veliki Royalov interview u Skopju.
Bilo kako bilo, čuvajte nam mesto, ima nas jedno 5-8  koji idemo za kojekakve tehničare :)

Ma nista, tu sam da pomognem ako bilo sta treba.
Pred vama je jos dugacak put, jer ce te imati 99% intervju face to face with Oxy koji sam ja by the way imao u hotelu Alexandar Palace u Skopju i moram odma da napomenem da je nas bilo 10 na predintervjuu u BGD i da smo samo nas dvojica prosli (ja kao broadcast i jos jedan decko kao stage  staff)...

taj PREDintervju sa Oxy je po meni bio mnogo tezi nego ovaj final sa Amy jer je Oxy bas pitala tehnicka pitanja..

evo ponovicu ovde pitanje koje sam ja imao ----> Da joj opisem kako bi ja snimao stand up komedy show u pozoristu od pocetka do kraja i kako bi se pripremio za snimanje, sta bi sve ponio od opreme, gdje bi izbalansirao kameru, na koliko stepeni, pa stagelayout, prica sa producentom, ugao snimanja itd....

maltene isto pitanje je imao i Chova sa foruma koji je usao posle mene kod Oxy u Makedoniji.
U Makedoniji smo bili nas trojica samo iz struke...ja i Chova za broadcast i jos jedan decko za stagestaff....a kod Amy smo prosli samo ja i Chova u toj grupi.

Za finalni intevju sa Amy se ne treba bog zna sta pripremati tehnicki nego vise poraditi na engleskom i tecnom pricaju s njom i:
 VELIKI SAVJET ZA SVE VAS KOJI CE TE CEKATI FINALNI INTERVJU ---> sta god da vas bude pitala jeste li radili (montaza, rezija, PTZ kamere, kablaza, konektori, sateliti, resiveri) NI SLUCAJNO RECI DA NISTE...uvjek se mozete izvuci ako kazete da niste odredjenu materiju toliko radili, ali da znate osnove (i know basic about that but that is not my primary job).

Eto ako bilo sta treba tu sam, pa mozemo u krajnjem slucaju napraviti jednu simulaciju finalnog intervjua preko skype da vidite kako to izgleda.
ja sam tu do 20.03 tad letim za Juznu Koreju na ukrcaj, pa sam do tada na raspolaganju (Ko je zainteresovan za takvo nesto neka se javi u inbox pa cemo se dogovoriti)

Pozz dobri ljudi

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #56 on: 25/February/2013 »
ivane nemas pojma  :banana:
Salim se malo... Uglavnom nije presudno toliko sve znati, jer kako je to moje iskustvo pokazalo oni i ne ocekuju da sve znate ili da ste sa svime upoznati jer je prosto nemoguce da ste radili sa necim sto ne postoji na nasim prostorima ( u mom slucaju nikad nisam koristio Avid, glavni program za montazu na Royalu, pa sam ga opet savladao umkratkom roku jer sam koristio Edius i Premiere) :neceici: Oni to i ne ocekuju . Jer dovoljno je da promenite brod, u mom slucaju iste klase gde bi po pravilu sve trebalo biti isto, a nije, pa da imate problem da nesto ne znate, pa opet da vas neko ko tamo radi uci kako to da radite...
Tehnika koja se koristi po brodovima nije standardna na zemlji, i sta god da ste radili, koliko god neki hteli to da ospore NIJE MOGUCE da ste uspeli sve to da prodjete... Nivo znanja koje ce te steci tamo je daleko veci nego sto ste to mogli poneti iz skole ili sa neke TV stanice... Tamo mali tim od svega par ljudi (u mom slucaju, sef i dva asistenta) rade posao jedne Tv stanice, bez preterivanja. Bilo bi lepo kad bi Chova nakon ovih nekoliko mesic izneo svoj stav, da sad ja ne pricam u njegovo ime, mada znam sta bi rekao... Cak sta vise dosao je decko koji je mene zamenio, na njegov 3 ugovor a da pri tom ne zna pola stvari koje Chovica sad rastura, i to posle 2 meseca treninga samnom i sa Head-om departmenta... E sad cela ova prica je samo pokazatelj koliko ljudi ustvari ne znaju, ali opet su dobili posao, a toga su svesni i propitivači, oxi i amy... Nazalost sadasnja kriza u royalu dovesce do toga da na tu poziciju dolaze ljudi koji veze nemaju, nazalost. Cuo sam da je moguce da obaraju plate za 10%, sto ce i dovesti do toga da ce stucnost kadra biti vrlo mala... Najbolje je da ste koliko toliko iskreni, naravno uz objasnjenje da iako niste nesto radili, da ce te to vrlo brzo savladati, jer brzo ucite... E sad to jedino moze proci ako imate jaku pozadinu CV-a, i odlicno poznavanje engleskog... Sto bolje savladate engleski, ne pricam o strucnom engleskom, znaci neki brzi kurs... Jer ako vide da mesate zabe i babe, tesko ce vam poverovati da ce te neko znanje steci slusajuci onog ko vas uci... Uzdravlje :uzdravlje:

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #57 on: 26/February/2013 »
Evo da se i ja ubacim u diskusiju :-))).....da sad ne pocinjem pricu iz pocetka nego cu odmah krenuti od dela kako sam i sta sam naucio, savladao u ovom vremenskom preiodu od nekih 5 meseci....kao sto je Pedja rekao za nekih dva meseca sam vec 98% stvari znao da radim i jos i dalje otkrivam neke fazone :-))))....ja takodje nikada u zivotu nisam koristio famozni AVID (mnogo mi je cuda program ali sam ga savladao, naravno da je slican kao i svi ostali programi za montazu ali opet je razlicit :-)))....sto se tice kamera, nikada nisam koristio multicam koje koristimo za snimanje show programa (3 kamere fiksirane na plafonu i upravljas ih sa malim dzojstikom, skoro pa kao da igras video igrice...heheh.....)...naravno sada mi je milina i skroz opusteno raditi jer sam ih savladao, a dok  nisam, kukuuuu...stres samo takav, i jos kad ti riknu u sred show programa opet kukuuuuu.....ali dobro provali se vremenom mane i problemi tehnike pa si jednostavno spreman na sve.....a sto se tice kolege koji mi je zamenio Pedju, kao prvo da kazem ja ljude ne delim po naciji, nisam rasista i ostalo....odmah provalim u startu ko je kakav....i tako sto se tice njega on je filipinac(kolega Pedja mi je pricao da je imao nekog kolegu filipinca i da je bio mnogo dobar tehnicar)a ovaj moj je neki koji je pao sa marsa, covek ima dva ugovora i ja sam ga obucavao sve iz pocetka kako se radi jer ocigledno nikada nije radio sa 3 kamere...hmmm, vrlo cudno i jos nekoliko stvari i osnove oko snimanja i osecaja za rad.....jos mi bilo cudno kada je pisao objasnjenje na papir kako da programira DVD u odredjenom vremenskom roku kako da snima neki show, e ovo je vrhunac, mislim stvarno ne moze ova opcija biti toliko razlicita od drugih uredjaja sve je to slicno kod uredjaja....sta znam nedostaje mi kolega Pedja, sa ovim novim kolegom strogo poslovno i nista vise, e da pokusao sam da ga korigujem za neke stvari jer nije radio tako kako bi trebalo da se radi, pa mi se pravio pametan kako zna i da nema potrebe da ga ispravljam, jeste glupavo sa moje strane da ja nekoga ispravljam ko ima vec dva ugovora iza sebe ali jednostavno morao sam da kazem inace bi explodirao :-)))

Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #58 on: 26/February/2013 »
ako ga Ryan ne sutne, oteracu ga ja  :tuctuc:
Taman neko od nasih momaka moze da upadne   :rofl:
E da si savladao 98%  :run: mlagano bi dobio promociju hahahah Salim se :D
Inace da si naucio posao jesi, i mislim da neces imati  nekih problema na sledecem brodu :uzdravlje:

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #59 on: 27/February/2013 »
Ma dobro je meni na ovoj poziciji, za sada nisam ti ja bas komunikativan tip a pogotovo kad pocnu da zvone telefoni sa svih strana, pa kome da se obratimo a to je Head brodcast :p....salim se, mozda nakon sledeceg ugovora budem spreman za promociju :-)))....e tako oteraj malog pametnjakovica pa da uglavimo Dijanu (Dia) kreativnu malu devojcicu koja ce morati malo u teretanu da krene pa da ojaca ramena za malo vecu kamericu sony 250  :embarrased:......uf nadam se da ce iskoreniti te kamere do sledece godine  :moli: