Author Topic: Broadcast Technician position na Royal-u  (Read 28931 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #60 on: 27/February/2013 »
ivane nemas pojma  :banana:
Salim se malo... Uglavnom nije presudno toliko sve znati, jer kako je to moje iskustvo pokazalo oni i ne ocekuju da sve znate ...

Ma mislim da je dovoljno da ljudi kada dodju znaju osnove neke...da ne moras ljudima objasnjavati kako da balansiraju kameru...kako da upotrebe filtere,fokus...kojom rukom uzimaju kameru i tako....mislim da svako onaj ko je koristio Adobove programe za montazu sto slike sto grafike nece imati nikakvih problema sa avidom koji ni ja btw. nisam koristio nikad(ipak timeline je timeline).
Mislim da je od svega najvaznija volja......najgore od svega je kada ti dodje praktikant ili volonter neki a ti u startu vidis tu ne zainteresovanost i ljenost imas osjecaj da bi ga ubio odma i stjero`u tri lijepe pm na kvadrat :).Ja u ovih 6 godina rada na televiziji sam se svega nagledao i svakakvih ljudi,ali imam osjecaj da je uvjek lakse bilo raditi s ljudima koji nisu znali nista,ali su imali volje za ucenje za slusanje i kad ih nesto naucis da ide tako oni rade tako a ne filzofiraju.....uhh takvi su najgori...oni koji misle da sve znaju a u stvari duduci teski.

Offline brka_brka

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #61 on: 10/December/2013 »
Ja sam trenutno dva i po meseca na poziciji Broadcast Tech u RCCL i ne mogu se zaliti. Plata je oko 2000 dolara, posao je kulturiska (nema stage staff rintanja), nekad se radi 4 a nekad 12 sati, mada ima vremena i za dremku i za kafu. Zbog prirode posla razvuceno je tokom celog dana, ali nadje se vremena za sve.

Ja sam na Freedom of the Seas, izuzetan brod, Broadcast Room je kao space shuttle, ali.... Na novijim brodovima (Oasis, Allure, Quantum) BR postaje sve manja, sobe za tehnicare su losije, itd. Uglavnom, kompanija je pocela mnogo da stedi, budzeti su skresani, nama neke kamere ne rede mesecima i nema para za popravku.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #62 on: 11/December/2013 »
Uglavnom, kompanija je pocela mnogo da stedi, budzeti su skresani, nama neke kamere ne rede mesecima i nema para za popravku.

Ma para ima, ali se vode strategijom "I da narucite stici ce za 8 meseci, novo ili sa popravke". "Onda nemojte da ih kvarite". Jbg kamera moze bez servisa uz redovno održavanje da radi hiljade i hiljade sati. Problem je sto zaposljavaju indijance koji opremu ne poznaju/ne cene dovoljno... Sve je to cena jeftine radne snage.

http://www1.salary.com/Broadcast-Technician-Salary.html
Broadcast Operator Salary ~ 4k$ u usa. Neka daju 5K$ pa ce im raditi ljudi sa 10 godina iskustva na nacionalnoj TV iz USA, Canade, a ne neki filipinosi.


Offline PedjaBGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 123
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Carnival CL, Royal Caribbean int.
  • Recruitment Agency: Self employed
  • Job Title: Entertainment Audio Video Technician, Head Broadcast Technician
Re: Broadcast Technician position na Royal-u
« Reply #63 on: 11/December/2013 »


Ja sam na Freedom of the Seas, izuzetan brod, Broadcast Room je kao space shuttle, ali.... Na novijim brodovima (Oasis, Allure, Quantum) BR postaje sve manja, sobe za tehnicare su losije, itd. Uglavnom, kompanija je pocela mnogo da stedi, budzeti su skresani, nama neke kamere ne rede mesecima i nema para za popravku.

Nije bas tako.... Bcast je sve manji jel nema potrebe da bude veći .... Kao sto je to slučaj na VY clasi, da imas bcast na dva nivoa.... Apsolutno tracenje prostora... Pri tom sa novijom tehnologijom sve tezi da bude manje, da ne zauzima mnogo mesta....

A sto se tice budžeta videces i sam... Budžet se dobije na pocetku godine, i većina Headova to sve potrosi u prvih 2-3 meseca pa do kraja godine se krpe iz Hotel direktorovog budžeta ... A vremenom sve opet zavisi od heada i od sefa iz majamija Selvyina, brod dobija novu ili spare opremu sa drugih brodova... Kod nas su zamenili dosta stvari, bar na ovom brodu u zadnjih godinu i po.... Ali opet kako god, ljudi ne odrzavaju ni ono sto imaju pa se logicno vremenom ista i kvari.... Videces ako te posalju na .voyager sta se zove brod u problemu .... Ja samo kad uporedim stanje voyagera, navigatora i adventure, inace brodova iste klase, razlika nebo i zemlja... Ali opet kazem do je do ljudi koji su tamo radili, koji rade a i do samog menadzmenta ....  :neceici: