Author Topic: Sales Assistant ~ Drugi Dan Kruza ~ Sea Day  (Read 4300 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
                                                      Drugi dan kruza - Sea Day

   Nedavno smo dobili novog ARD-a. To je gospodja Ambrouz, iz Velike Britanije. Ona želi da imamo stolove ispred radnje na deck-u 6 od prvog dana.
Osetljiva je na kutije sa robom u bilo kojoj radnji, sem u mojoj, jer moj Chocobloc služi za ostavljanje djubreta a ja nemam kad da ga izbacim.
Iskorišćene kutije koje bacamo se nalaze iza mog till point-a i menadžer shvata da nemaju gde, jer ja pokrivam sve pauze u dve radnje kao i svaki "pull" (donošenje robe iz magacina i popunjavanje polica) iz te dve radnje, a po potrebi pomažem i na stolovima. Ponekad pokrivam pull ili pauzu u Essentials, nekoliko kruzeva sam radio i u Aqua Hut-u svaki sea day (12-16h, kad je baš busy). I naravno, Chocobloc mora pred svako zatvaranje da deluje čisto i sve police moraju biti popunjene. Gospodja Damonte, Italijanka, naš prethodni ARD, je bila opuštenija. Primetila je kutije u uglu Resort Collection-a, tek pred kraj svog mandata. Mislim da je prema svima nama bila OK. Ja sam imao dobar odnos sa njom, ponekad smo popričali i o stvarima koje nemaju veze sa brodom. Tu sam imao  sreće i uvek sam se trudio da moja (koliko je to moguće!) a i druge radnje deluju čisto i uredno. Za vreme njenog mandata, promo tim je čekirao delivery prvi dan, pa nije bilo stolova. Sad će Lora (ass. manager trainee) i Keri (ass. manager) da završe posao oko isporuke. Novi ARD, nova pravila. Već sam to negde pomenuo...

   Na stolovima danas imamo Pave bižuteriju, Byzantium bižuteriju, Cocktail rings i Inch of gold (IOG). Sve jeftine stvari. U izlogu Resort Colection-a je R&S bižuterija na dva stola u izlogu, a na stolu pozadi u sredini radnje, staklene kugle koje unutar sebe imaju neke motive (beli medved, balerina, klavir,...) i puštaju odredjenu melodiju.
Ova radnja je spojena sa Beach Culture gde se prodaju veliki australijski brendovi Billabong, Ripcurl, Element, Vonziper. U izlogu ove radnje je nova roba koju smo dobili u ovoj isporuci a obuhvata ove brendove.

Dan počinje u 8:45h kada počinje sastanak na kome menadžer objašnjava šta ćemo raditi danas, šta treba da promovišemo od robe i dogadjaja u našim radnjama.
Čita nam i neki email iz kancelarije u Sidneju, o tome kako treba da obratimo pažnju na ovo i ono. Onda nam kaže kakav nam je procenat za customer service za prošli kruz,tj. koliko gostiju smatra našu uslugu dobrom. Tu smo negde iznad 80% što je zadovoljavajuće. Otvaramo radnje još pre 9h, i svi iznosimo stolove ispred Chocobloc-a. Gosti polako dolaze.
Na stolovima se kao računi pišu "dockets". To su dva lista hartije na jednom blokčiću gde je jedan original (daje se gostu) a drugi ostaje nama (plava kopija, kao indigo).
Nekada sam ja naplaćivao sve te račune kroz Micros, ali kasnije su taj posao počele da obavljaju moje koleginice iz Parfimerije i Juvelirnice. Ja sam tu da budem podrška u dve najveće radnje (R.C i B.C.). Ovog jutra je baš puno gostiju u radnjama, pa ja zatvaram Chocobloc i odlazim u Resort Collection da otvorim drugu kasu i pomognem koleginici koja tu radi.
Ne mora niko da mi kaže, sam krenem da pomognem. Iz RC-a se može ući u moju radnju tako da ne gubimo mnogo, gosti će se uglavnom navići na to da je Chocobloc uglavnom zatvoren sa jedne strane. Imamo veliki natpis ispred svake radnje koji kaže "10% off for 2 days only". To ustvari znači da svaki račun koji iznosi 50$ ili više na Turnaround day i u naredna dva dana ima popust 10% pa je ustvari 45$. Sve to malo komplikuje situacija kada gost želi da kupi više artikala a vi ne znate da li je to 50$ ili više, onda ako jeste morate da obrišete sve pa da na svaki artikal koji ponovo unosite uračunate popust od 10%. E sad, još malo komplikacija. Tokom svakog kruza, imali smo jednu akciju zvanu "50$ credit scheme".
Svaki put kad gost potroši 50$ ili više, on može da dobije po jedan pečat na kartici zvanoj loyalty card. Ako skupi šest pečata, dobiće 50$ kredita na svaki artikal u našim radnjama koji nije na sniženju. Problemi nastaju iz činjenice da gosti baš i ne razumeju sva pravila ovog aranžmana (ili nisu čuli za to), a ako potroše 50$ pa dobiju 10% popusta (što obožavaju), onda je račun na 45$ pa nema pečata na loyalty card. Mi imamo obavezu da svaki put kad neko potroši 50$ pitamo "Da li imate loyalty card?", i da u slučaju negativnog odgovora izdamo tom gostu tu karticu pre nego što on shvati šta je to. To je naredba area menager-a. Vi nekog pitate hoće li 10% ili pečat, objašnjavate mu šta je loyalta card, a pet ljudi iza njega čeka u redu.
Navikli ljudi na bar kodove i brzu uslugu. Ali ovde toga nema, već ukucavamo svaki "sku" broj u Micros da bi se na ekranu pojavila cena nekog proizvoda.

   Puze počinju u 11h. Ja sam danas prvi, pa odlazim u 11h, odmaram noge pola sata, u staff mess odlazim u 11:30h jer se tad otvara za ručak i posle sam u 12h u Resort Collection-u. Nataša je sledeća na pauzi. Ja je zamenjujem. Ona se vraća u 13h kada Bri odlazi na pauzu i ja i nju zamenjujem u Beach Culture. Vraća se u 14h. Sad počinju takozvani "pulls".
Prva u magacin ide Nataša, i to traje do 14:45h, ja je sve vreme zamenjujem. Jedan gost me za to vreme pita imamo li xxl broj neke jakne,a ja mu kažem da ću pitati koleginicu koja tu radi. On mi kaže da bi ja to morao da znam jer tu radim. Ja se osećam kao k****n, jer nije moj dan, a najradije bi mu rekao:"Prijatelju, kad bih ja znao koliko čega imamo u ovoj najvećoj radnji, pa i u BC, i na kraju znao gde ću da smestim sve one čokolade koje prodajem u svojoj radnji, ja bi bio menadžer!" U stvari, za svoju radnju sve znam, ali imamo ionako previše konditorske robe u magacinu. Ali, gost je uvek u pravu, pa se samo smeškam, ponavljam da ću pitati Natašu i zapisujem njegovo ime, broj kabine i artikal koji želi. To standardna procedura.
Bri ide da uradi pull i to traje oko 45 minuta. Ja je zamenjujem. Ista priča sa brojevima ove majice ili onog kupaćeg koji nedostaje. Ali ima i gostiju sa kojima se lepo ispričam kad ih uslužim. Jedna žena je bila na Princesu, i veoma je zadovoljna. Pitam je kakve radnje je tamo videla, da li ima radnji koje rade u portovima. Kaže ne, u lukama je sve zatvoreno. Aha, tako znači.
To sam čuo više puta. Šta bi bilo kad bi bilo. Ma srećan sam što sam uopšte došao ovde, i što imam dobrog menadžera i ekipu. Nisam jedini koji ne voli da radi kad je IPM.
Na primer. Polse Bri ja idem da uradim pull. Brži sam, vraćam se za pola sata a doneo sam puno stvari. Na sve to treba nalepiti cene, i staviti sve na police. Višak stavljam u kutiju iza kase, da mi se nadje za sutra. Uvek uzmem malo više nego što mi treba, jer za drugi pull možda neću imati vremena. Vraćam kolica kojima sam doneo robu dole u magacin, za pola sata počinju pauze.

     Izmedju 14h i 17h nije tolika gužva u radnjama jer su svi na ručku ili odmaraju.Idem na prvu pauzu od 17h.Onda pokrivam devojke do 20h.Onda Nataša ide  u magacin na drugi pull.Pokrivam je naravno ja,nema ko drugi.Polse nje ide Brinja,i nju pokrivam.Ona se vraća u 21h.Onda stolovi koji su bili ispred moraju da se sklone unutra i onda se roba stavlja u kutije i odnosi u magacin.Novi ARD ne želi da to radimo napolju,već unutar radnje.Novi ARD,nova pravila.Mada ne poštujemo ih uvek.Ovo je P&O Australija.Ko pomaže?Naravno ja.Skidam svaku kutijicu sa jednog stola i slažem ih u veliku kutiju,onda stavljam na taj sto ono što je promo tim doneo za sutra.Završavam oko 21:20h,povremeno uslužujući neku mušteriju u RC je rsu tu stolovi.Nataša je zauzeta,sprema svoje stolove u izlogu za sutra.U 21:20h uzimam kjluč iz menadžerove kancelarije koja je mala i odmah je tu,u sklopu RC.Upisujem se u spisak gde pišem datum,vreme,ko mi je izdao ključ,koji je to ključ(za magacin).To je procedura za svaki ključ svake radnje ili magacina.Trčim do lifta ,odlazim u magacin uzimam na brzinu šta mi treba i vrćam se gore.Upisujem kada sam vratio kjluč u onaj spisak i krećem da završim svoj posao.Uzimam "sku gun" i počinjen da stavljam cene(nalepnice)na pozadini svakog artikla koji stavljam na police.Sve završavam oko 21:50h,i onda sve one prazne kutije koje su iza moje kase razbijam,slažem tako da se to djubre što lakše odnese.Posle toga zamotavam račune iz svoje radnje papirom iz mašine iz koje izlaze računi na kasi.Računi se dele u dve grupe:crew  i guests.Posada ima 20% na vs eartikle u našim radnjama,a mi prodavci 35%.Ali mi imamo posebne shopping bills(račune) koje mora da napiše neko drugi iz tima i to sve ide u kancelariju menadžera.Kad nešto kupimo dobijemo naravno svoju kopiju.Kristimo iste blokčiće koji se koriste na stolovima.Završavam oko 22h i idem u RC sa djubretom.Popunjavamo ILO forms,koji su ustvari pokazatelj koliko smo sati radili taj dan,a koliko odmarali,i da li smo imali neki drill.Sastanak počinje.Menadžer nas pita koliko smo zaradili danas.Svako iznese neku svoju procenu,a on na jednoj kasi pogleda rezultat za danas i kaže nam:"OK ljudi nije loše za danas.Sutra nastavite da "gurate" 10% popusta,loyalty card,sutra je fashion show ne zaboravite i bićemo na dobrom putu da preskočimo target koji iznosi..."Kaže nam da će nam sutra dati ceo planer za ovaj kruz,jer ga nije još završio.Planer je nekoliko zaheftanih listova hartije formata A4 na kojima piše šta imamo u ponudi svaki dan u kruza u našim radnjamai naš zadatak je da ga držimo u svojoj radnji koa podsetnik i promovišemo svoju robu što bolje možemo,preko tih dogadja tipa,fashio show,Swarowski event,popust na satove,...Daje nam još neka obaveštenja ako ih ima i kaže nam ko odnosi djubre večeras.To je uvek bio problem u ovom timu.Večeras je to deck 7(Jewellry i Perfume) i ima nezadovoljnih ljudi...Većina bi htela samo da ode u crew bar što pre.Stvaljamo tri stola ispred vrata RC-a sa unutrašnje strane,da bi mamili goste za sutra i odlazimo svako svojim putem.Menadžer odlazi zadnji zakjlučavajući RC.


   Treći dan kruza je manje više isti jer je isto gužva u radnjama(zadnji dan za 10% popusta) samo što imamo Fashion show na deck-u 5 u Atriumu.Tada se u pre 10:30h kada počinje revija stolice i stolovi u Atriumu poredjaju okolo u obilku kvadrata i gosti tu sede i gledaju reviju.Revija traje oko pola  sata i tu manekeni koji su u stvari članovi posade(zabvljači,denseri,artisti,shoppie-i, i drugi)nose modele iz Beach Culture(Element,Billabong,Ripcurl,...)i RC(obično naočare za sunce) a voditeljka to sve reklamira, govoreći o 10% popusta,50$ credit scheme,itd.Tada jedna od devojaka iz promo tima ide da odradi reviju kao maneken(kao i koleginica iz parfimerije),pa ja ponekad pomažem na stolovima.Dešava se i da nemam vremena za drugi pull,jer na primer koleginica iz RC mora  da otrči u magacin da donese nešto za odredjenog  gosta i to traje nekih 10 minuta,pa me Keri zamoli da joj učinim neku uslugu,tipa da pomognem malo više oko stolova jer neko iz promo tima ide da pomogne negde drugde.A nekad ne stignem da stavim cene na artikle koje sam doneo u prvom pull-u pa to radim od 21:30h do 22h.Sve zbog vanredne pomoći nekome na koju me tera menadžer ili asistent menadžera.E da,ako pogodimo target jedan kruz,onda sledeći kruz dobijemo night off,pa onaj koji ima slobodno veče,on završava u 19h na sea day.To je menadžer primenjivao samo na sea day,dok nije došao novi ARD,pa pošto smo morali da imamo stolove od prvog sea day-a,slobodno veče je bilo za port day,pa onda svako ima jednom u kruzu ceo slobodan dan jer ne radi uopšte taj dan.Svako veče se u RC i BC menja postavka stolova u izlogu,pa uvek nudimo nešto novo.Mada se neke stvari ponavljaju jer se dobro prodaju.    
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Sales Assistant ~ Drugi Dan Kruza ~ Sea Day
« Reply #1 on: 24/October/2011 »
svaka ti cast na trudu, neprocjenjive informacije... mirno more  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline GoranKac

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: Sales Assistant ~ Drugi Dan Kruza ~ Sea Day
« Reply #2 on: 24/October/2011 »
 Svaka cast. Stvarno je trebalo sve ovo napisati.

 zzz

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Re: Sales Assistant ~ Drugi Dan Kruza ~ Sea Day
« Reply #3 on: 24/October/2011 »
Ajoooj svaka ti se dala druze!  :happy:
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline X

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Sales Assistant ~ Drugi Dan Kruza ~ Sea Day
« Reply #4 on: 14/November/2011 »
Odlicni postovi, sve najbolje!  :uzdravlje: