Author Topic: neb, 3rd Cook, Princess Cruises  (Read 5566 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
neb, 3rd Cook, Princess Cruises
« on: 03/October/2012 »
Korisničko ime: neb
Država: Srbija
Spol: Muski
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: 3rd Cook


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Radio sam na brodu od 1999 do 2003 tj zaposlio sam se slucajno u diplomatiji Srbije i Crne Gore.
Radio sam na brodu za diplomatske aktivnosti i obuku pomoraca na Mediteranu kao oficir (zavrsio sam skolu neophodnu za taj posao)
Moj zadatak kao sef sedmog brodskog odreda bio je da organizujem kuhinju, konobare, magacine hrane i opreme kao i briga o potrebama za pijacom vodom ,brod je bio mali, do 130 ljudi ukupno, jedrenjak  .Na njemu su obucavani buduci deck officers ,kao i buduci masinski officers .
Prilikom pristajanja u luku brod je imao zadatak da ugosti akreditovane strane predstavnike tj ambasadore i otpravnike poslova ,na koktelima i fancy vecerama . Pocetkom raspada SiCG otisao sam iz zemlje da radim u Nemacku

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Nije me nista privuklo ,vise muka jer buduci da nisam imao pravo da radim u nekoj od zemalja Evrope ili Kanadi (tada nisam znao kako da dodjem do radne dozvole) silom sam otisao na kruzere ,jer posao koji moze dobiti gototvo svako sa minimalnim znanjem jezika nije ozbiljan posao

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko Safe Cruise, vrlo lose iskustvo, trening koji nije ni neophodan ni potreban drzan je tri dana po najvecoj zimi u nekom niskobudzetnom hotelu, strasno i to smo platili jos strasnije.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Radio sam na poziciji sous chefa na recnim brodovima odakle nosim tesko i neprijatno iskustvo (manje od 4 sata sna dnevno)
Tako da sam se na Princess prijavio kao CDP, tako sam i primljen

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interviju je trajao oko 15 minuta regrutera tj nekog madjara sa ocajnim znanjem Engleskog jezika je zanimalo zasto ja zelim na poziciju CDP a ne na neku drugu na to smo potrosili jedno 12 minuta, ostala 3 minuta su pregledali moj CV i moje video snimke. Sve im je bilo jasno ,znao sam odmah da sam dobio posao

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
750 eura

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nije mi nepoznato ,jer vec sam imamo iskustvo rada na brodu

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Brod je veliki, bio sam zbunjen rasporedom i neverovatnim pritiskom u kuhinji ,najvise mi je smetalo sto radim sa totalnim amaterima u ugostiteljstvu

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Komapnija ne pomaze nikome

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Ne, u posao sam upucivao druge stalno sam se svadjao i prepirao my way ili gang way hahha ma da kada sam sous chefu prosledio pismo svog pravnog zastupnika mogao sam da radim sta zelim .Dakle my way ili gang way ma da

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Navikao sam na to

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ne, zarada je ispod svih ocekivanja manja od 3 dolara na sat

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Moguce je jer sam dobio promociju na brodu i preporuku za jos jednu promociju

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Ocajan, tamo bukvalno radi gotovo svako sa minimalnim znanjem Engleskog, uglavnom sam se druzio sa deck officirima koje znam od ranije

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Filipinci i Indijci majko sveta nemogu da verujem da takvi ljudi sa tim nivom znanja mogu bilo gde da rade bilo sta, strasno i jos gore od strasnog

  • Kako biste opisali putnike?
Ne bih mogao da opisem putnike vrlo malo kontakta sa njima

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Vremena nije bilo dovoljno za odmor ,ne nisam imao dovoljno vremena da obidjem sve destinacije minimalno radno vreme za kuhinju je 14 sati, kuvar ima manje prava i slobodnog vremena od bilo koga, cak i od peraca sudja.  Neverovatno koliko je zbog Indijaca i Filipinaca moje zanimanje degradirano, strasno  

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Izasao sam par puta

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Ako se ne zna kako doci do vize to je alternativa ,najlosija ali alternativa ,gledajte da ne idete na brod ako bas ne morate

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Ekstremno losa zarada ,rad u losem okruzenju sa ljudima koji nemaju pojam o kulturi ,nemogucnost napredovanja ako nemate EU ili USA pasos (napredovanje sa treceg na prvog kuvara nije napredovanje)

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Ne, ne bih ga preporucio jer se danas moze doci do radne vize u Kanadi ,Svedskoj, Norveskoj i Rusiji ,mnogo vise novca po radnom satu, imate troskove smestaja ali to nije nista

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Aplicirajte za bilo koju poziciju i ne placajte “agencijama “ nista, to je zlatno pravilo, agencije za ukrcavanje na kruzere rade u Nemackoj i Monaku i ukrcavaju nase ljude, morate ih zvati i biti dosadni ali na kraju je bolje nego kod nasih derikoza

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Da posao koji moze dobiti gotovo svako je bilo kakav posao ,bilo kakav posao znaci bilo kakav zivot.
Ako smatrate da dobijanje bilo kakvog posla je vas cilj onda napred na brodove ,u protivnom pokusajte raditi bilo sta na kopnu isplati se, verujte mi, mnogo vise, ne na Balkanu naravno
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: neb, 3rd Cook, Princess Cruises
« Reply #1 on: 04/October/2012 »
Hvala sefu sto je objavio moje vidjenje rada na kruzerima

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: neb, 3rd Cook, Princess Cruises
« Reply #2 on: 04/October/2012 »
Hvala tebi sto si podelio svoje vidjenje i iskustvo  :uzdravlje:
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: neb, 3rd Cook, Princess Cruises
« Reply #3 on: 04/October/2012 »
Da, to je živa istina što se tiče kuvara na brodu.
Ja sam bio jako dobar sa dva momka iz Beograda.
Jedan je bio treći kuvar i imao je 1505$ a drugi je bio assistent cook i imao je 940$ a radili su ISTI posao.
Ovaj treći kuvar je bio zadovoljan jer mi je rekao matori radi se dosta ali svaki dan uveče kad završim znam da sam stavio 50$ u dzep.
Kuvari nemaju slobodnog vremena, ja sam ih za*****avao da im prepričavam gradove jer sam u svakoj luci bio vani.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: neb, 3rd Cook, Princess Cruises
« Reply #4 on: 10/October/2012 »
Svaka čast tebi na postu  i sve, ali po meni gledaš previše svisoka ljude i nebih ti ni u noćnoj mori htio bit podčinjeni, pa makar i ovo što si napisao bila totalna istina. Nemaju svi tvoje iskustvo i disciplinu, neki ljudi (čitaj većina) odlazi na brodove raditi iz očaja bilošto, a ne samo zato jer im je to struka.......baš me zanima dali bi tako govorio da si išao prvi put, nebih se kladio na to. Bez uvrede.
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: neb, 3rd Cook, Princess Cruises
« Reply #5 on: 10/October/2012 »
Pa nije covjek reko nisht lose. Stvari su take kake jesu. Nezgodan je brod, nekoga jaca a vecinu lomi. Isto ko RL neko se okrene alkoholu, neko drogi a neko se bori.

Ko nije bio nezna a ti joso moj nisi bio kolko vidin pa nemoj tako da pricash ti mozda budesh imo triputa gore misljenje o brodu i poslu tamo. Ja recimo volim radit i svuda di sam radio sam uvjek bio ako ne najbolji bio sam u prva tri najbolja dok na brodu po njihovom sistemu sam bio ispod prosjecan jer taj sistem i kultura nije za mene, nisam se naso u tom sistemu. A radim ko konobar 10 godina. 8 godina radio na moru a tamo losh konobar. Recimo ima ljudi koi nikad nisu drzali tray u ruci i bolji od mene konobari kao...to je tako. Prihvatish i idesh dalje...nema tu cile mile.

Nije to nish svisoka to je kako je. Premda su indijci vecinom pametni al opet oce zabit noz u ledja, bar ovi sa kojima sam ja radio samo nikad nisam konto sto bijele zene posto poto moraju imati al ono njihova stvar.

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Brod je neorobovlasnicki uredjen? Uglavnom da.
« Reply #6 on: 10/October/2012 »
Da sam kuvar i ja bih pisao ovako.

Kao sommelier imam mnogo bolje radno vreme i platu pa opet se cesto pitam sa kim ja ovo radim i sta mi je ovo trebalo.
Sto si inteligentniji, obrazovaniji itd. to ti je teze da radis sa ekipom iz Azije jer su u 99 posto slucajeva stvarno par nivoa ispod... Hm... Belaca.
Rasisticki? Ne. Realno? Da. Brod je neorobovlasnicki uredjen? Uglavnom da.

Tako da Joso1000, pokusaj da se suzdrzis od ovakvih komentara, bar dok ne odes tamo. Pozz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: neb, 3rd Cook, Princess Cruises
« Reply #7 on: 10/October/2012 »
Koliko ja znam iz filmova, robovi nisu mogli napustiti svoje radno mjesto i reći poslodavcu da mu je sada dosta i da želi da ga vrati avionom u Afriku.
Robovi su, za razliku od crewmember-a, imali i nešto ograničeniji izbor hrane.
Životni vijek od 40 godina.
Također sam viđao (u sapunicama) da su robove bičevali ujutro, popodne i pred spavanje.
Teško da su robovi mogli "izlaziti u grad". Kretanje im je bilo znatno otežano jer su vukli lance na nogama.

Svaka usporedba pomoraca i robova je potpuno neprimjerena. Ne sviđa ti se posao na brodu? Go home my friend. Ili u originalu "No Like? Go Home My Prend"

Koliko pratim forum, @neb je iz nekog razloga pretplaćen na loša iskustva. Kako na riječnom brodu, tako i na prekooceanskom.

Znam ljude koji nemaju viziju svoje budućnosti, koji su prije 10ak godina dali otkaz na brodu, i ovih dana, u svojim 40-im godinama, pokušavaju otići nazad na brod. Jer su u međuvremenu zbrojili 2+2.
A znam i Gorana, koji je izdržao početne teškoće, dokazao se radom, i koji se nije opterećivao špekulacijama o tome da je na brodu bolje indijcima ili crncima ili ...

Meet Goran, who has progressed from a Cook 2 to Chef de Cuisine during his time with Disney Cruise Line.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: neb, 3rd Cook, Princess Cruises
« Reply #8 on: 10/October/2012 »
Evo ja bi samo dodao :
Why you paarE hmmmmmm why paaaarE take to muc(H) pressure.Mmmmmmm why my prend,go home if you dont like . . .
 :rofl: :rofl: :rofl:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: neb, 3rd Cook, Princess Cruises
« Reply #9 on: 10/October/2012 »
Koliko ja znam iz filmova, robovi nisu mogli napustiti svoje radno mjesto i reći poslodavcu da mu je sada dosta i da želi da ga vrati avionom u Afriku.
Robovi su, za razliku od crewmember-a, imali i nešto ograničeniji izbor hrane.
Životni vijek od 40 godina.
Također sam viđao (u sapunicama) da su robove bičevali ujutro, popodne i pred spavanje.
Teško da su robovi mogli "izlaziti u grad". Kretanje im je bilo znatno otežano jer su vukli lance na nogama.

Svaka usporedba pomoraca i robova je potpuno neprimjerena. Ne sviđa ti se posao na brodu? Go home my friend. Ili u originalu "No Like? Go Home My Prend"

Koliko pratim forum, @neb je iz nekog razloga pretplaćen na loša iskustva. Kako na riječnom brodu, tako i na prekooceanskom.

Znam ljude koji nemaju viziju svoje budućnosti, koji su prije 10ak godina dali otkaz na brodu, i ovih dana, u svojim 40-im godinama, pokušavaju otići nazad na brod. Jer su u međuvremenu zbrojili 2+2.
A znam i Gorana, koji je izdržao početne teškoće, dokazao se radom, i koji se nije opterećivao špekulacijama o tome da je na brodu bolje indijcima ili crncima ili ...

Meet Goran, who has progressed from a Cook 2 to Chef de Cuisine during his time with Disney Cruise Line.

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/HX2jVYGyzmQ?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Namerno nisam upotrebio rec robovlasnicki vec neorobovlasnicki, hajde bolje feudalisticki sistem. Ne vidim smisao ostatka tvog posta pa ne znam ni sta da odgovorim.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: neb, 3rd Cook, Princess Cruises
« Reply #10 on: 10/October/2012 »
Namerno nisam upotrebio rec robovlasnicki vec neorobovlasnicki, hajde bolje feudalisticki sistem. Ne vidim smisao ostatka tvog posta pa ne znam ni sta da odgovorim.

1. NeoRobovlasniči je Robovlasnički sa prefiksom Neo.
I NeoNacizam i Nacizam su Nacizmi.

2. Razumljivo da ne vidiš smisao. Nepotrebno objašnjavati.

3. Nikakva reakcija sa tvoje strane se ne traži. Niti od bilo koga drugoga.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Brod je neorobovlasnicki uredjen? Uglavnom da.
« Reply #11 on: 10/October/2012 »
Da sam kuvar i ja bih pisao ovako.

Kao sommelier imam mnogo bolje radno vreme i platu pa opet se cesto pitam sa kim ja ovo radim i sta mi je ovo trebalo.
Sto si inteligentniji, obrazovaniji itd. to ti je teze da radis sa ekipom iz Azije jer su u 99 posto slucajeva stvarno par nivoa ispod... Hm... Belaca.
Rasisticki? Ne. Realno? Da. Brod je neorobovlasnicki uredjen? Uglavnom da.

Tako da Joso1000, pokusaj da se suzdrzis od ovakvih komentara, bar dok ne odes tamo. Pozz

Zašto? Iskreno on govori, iskreno i ja, nisam ga vrijeđao niti pametario
xxxxxxxxxxxxxxxxx