Author Topic: Dan, Guest Service Associate, Carnival Cruise Line  (Read 6127 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Dan   
Država: Hrvatska
Spol: M
Kompanija: Carnival Cruise Line
Pozicija: Guest Service Associate


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Dolazim s mora i rad na brodu uključujući kruzere je čest.  Mislim da sam kao dijete poznavao barem 5 ljudi koji su radili na kruzerima

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Vjerojatno želja da konačno i to odradim, prvi puta sam htio otići kada sam imao nekih 22–23 godine no ispalo je da sam to učinio tek sa 33 godine.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Išao sam preko A priori jer je bila jedina agencija koja mi je dala kompletnu informaciju točno i na vrijeme, ostale agencije s kojima sam kontaktirao igrale su se raznih igrica i smicalica, od  onoga da nisam dovoljno dobar za takav posao do pilotiranja na nekakve lošije pozicije samo iz njima znanih razloga.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Pri prvom kontaktu s agencijama bilo mi je svejedno na koju poziciju idem i stoga sam se  prijavio za Asst. Waitera jer mi se to činilo najbrže i najjednostavnije, agencija me uputila da otiđem na intervju kao Guest Service Associate.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao oko 5 minuta uglavnom o svakakvim općim stvarima i vrlo malo o poslu.
Mislim da sam imao samo jedno pitanje striktno vezano za posao ili poziciju, moj dojam je bio da je ispitivača na interviewu više zanimalo kako mogu reagirati pod pritiskom nego što ili koliko znam

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Sve skupa cca 5.000 – 6.000 KN uključena avionska karta, liječnički, tečaj za D-1 odlasci u ZG i slično

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Pripremio sam se nikako iako me supruga dobro uputila sto nositi ipak sam otišao sa cca 80 % nepotrebnih stvari.
Moj savjet svakome je nešto sitno potrepština za osobnu higijenu, donje rublje i čarape, majicu ili 2 i hlače (naravno ovisno o lokaciji di idete ali bit ce vam svakako potrebne kratke hlače i majice), ostale će te ionako kupiti tamo. Ne zaboravite donje rublje i čarape.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Izgubljeno, brod je stvarno drukčiji i nema šanse se pripremiti na takvu promjenu, No ukoliko je osoba bistra u par dana privikne se.
Svakako je bitno upasti i u dobru ekipu u departmenu ali i imati ok cimera, moj prvi cimer je bio veteran 4 ugovora i stvarno mi je puno pomogao oko nekakvih banalnih situacija i kako se  postaviti do brze upute kako nešto naći na brodu. Bez obzira koliko je brod mali nevjerojatno je koliko hodnika ima i koliko komplicirano može biti snaći se i orijentirati na brodu.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija i nije nešto, moj prvi senior supervisor je bio totalna trulež, koji mi je samo otežao dolazak.
Na kopnu s takvim vjerojatno ne bi ni komunicirao, ali mi je managerica bila odlična tako da se to kompenziralo.
Sve skupa kompanija osim floskula o dobrodošlici i nije nešto posebno napravila. Ekipa iz departmenta je.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Došao sam na collegge, prvih mjesec dana sve je bilo podređeno tome da nas se što bolje pripreme na posao Guest Service Associate.
Opet tek kada si solo na desku vidiš koliko možeš. Imao sam i sreću da sam često radio smjenu s jednom Ukrajinkom koja si je dala truda uputiti me u bitne sitne stvari.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nisam s time imao problema.  Uzme nekoliko dana da se čovjek privikne ali kao staff/officer na Carnival Cruise Line kabine su bilo dovoljno ugodne.
Na solidnim pozicijama bez pretjerane buke. Vise problema mi je zadavalo sto u slobodno vrijeme i nemaš puno opcija osim ako nisi u portu i nisi u port maninngu

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Nope. Novac u odnosu na obaveze je doslovno vulgarno smiješan. Da se razumijemo zaradi se i donese kući nešto ali realno je reći da se na brodu radi potplaćeno.
Beneficija nema, radi se svaki dan, bez obzira na kvalitetu posla koji izvršiš nema satisfakcije od nadređenih (dakako kvalitetu češće primijete gosti nego nadređeni), ovisi se o departmentu i manageru, a koliko sam primijetio kvalitetan kadar ne radi dugo na brodu (barem ne na Carnival Cruise Line)  tako da cesto managerske pozicije drže upitno kvalitetni ljudi, koji su dovoljno dugo na brodu.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
U Guest Service Associate departmenu nakon trećeg ugovora uglavnom, rijetko prije. No osobno promociju bi vjerojatno odbio.
Promocija otprilike znaci 200 dollara vise, za barem 60 % vise odgovornosti.
Sada ako je tim ok još se nekako izgura ugovor ali ako je tim loš onda je biti supervizor jako za*****ana situacija.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Pa ono... Imao sam u departmenu ekipu od 6 s balkana, tako da se često zaružilo do rano jutarnjih sati.
Da sam u 20-im bi rekao da je društveni život super ali realno fali sadržaja, na Carnival Cruise Line osim crew bara i open decka nema ničeg previše.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Imao sam dobru ekipu većinom europljana i kanađana, uvijek spremnih na zezanciju i smijeh tako da su moja iskustva s time odlična.
Ipak i bez da ispadnem rasist naučio sam par stvari, a to je;
Čuvaj se Indijaca koji su po činu viši od tebe,
Ne vjeruj Jamajkancu kada kaže da je posao napravio (sigurno laže),
Provjeri za kanađaninom ako nešto skupa radite jer ce vjerojatno probati fušariti,
naravno sve to u smislu posla, no van posla svi ljudi s kojima sam se družio na brodu su bilo odlični osjećao sam se kao da pripadam jednoj velikoj obitelji.

  • Kako biste opisali putnike?
Srednja ili niža klasa, jako puno white trasha i big mammas, nekulturni u 80% slučajeva bez osnovnih znanja, na Carnival Cruise Line je moguće otići na cruise od 4 dana za manje od 200 dolara all inclusive, neminovno im je i klijentela u skladu s time.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Pa da, Guest Service Associate uglavnom može sve destinacije vidjeti redovito osim home porta, vrtio sam se na karibima preko 6 mjeseci tako da za neke otoke imam osjećaj da poznajem kao svoj rodni grad.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
St Maarten, St Thomas i pogotovo San Juan sto se kariba tiče. Key West u USA. Miami je zgodan isto ako se ima vremena također.

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Stvarno se vidi svijeta, upozna se jako puno ljudi i različitih kultura. Nauči se jako puno o poslu ali i o sebi.
Nauci se cijeniti svoje kvalitete, mislim da osobi koja želi graditi sebe iskustvo rada na kruzerima može biti od velike pomoći.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Svakako skučenost, loša primanja, ograničenja vremena, kretanja i slično. Loš managment na brodu, i way to much stupidity u svakodnevnom životu.  :D

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Svakako treba iskušati i probati na svojoj kozi naučiti se nešto novo, posao na cruzerima je izvrstan posao za svaku osobu u 20 godinama koja ima hrabrosti napraviti nešto za sebe i ne boji se novih situacija, danas znam da sam se na ovu avanturu trebao otisnuti kada sam prvi puta o tome razmišljao.  

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Pucajte sto više možete, nevažno je što vam agenti kažu, ne žele Vam pomoći neko zaraditi na vama.
Gledajte to ovako, ukoliko želite odraditi nekoliko godina na takvom poslu i počnete s entry level pozicije treba ce Vam tih nekoliko godina da dođete na iole normalnu poziciju.
Upoznao sam jako malo asst. waitera koji zarade preko 1.000 dolara. Zato pamet u glavu, knjigu engleskog u ruke i prodajte se što bolje možete.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Onima koji tek razmišljaju o ovom poslu a radili su već i imaju radnu naviku, posao na kruzeru nije toliko težak koliko se čini, nemojte se podcijeniti.
Kada ste tamo i čini Vam se da je kraj svijeta i da ne možete izdržati znajte da ekipa Indonežana pere i pegla cijeli dan i noć negdje 2 kata ispod razine vode za cca 400 dolara na mjesec i njima je je**** teško i teže nego Vama. Budite pozitivni i imat ćete neprocijenivo iskustvo za cijeli život  :D

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Dan, Guest Service Associate, Celebrity Cruise Line
« Reply #1 on: 28/October/2011 »
Svaka cast, odlican post!  :happy:
What goes around comes around

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Dan, Guest Service Associate, Celebrity Cruise Line
« Reply #2 on: 28/October/2011 »
Svaka cast, odlican post!  :happy:

Zahvaljujem
ča je  život vengo fantažija

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Nasao sam gresku Šefeeeee!!  :sprda: Mislim da se post odnosi na Carnival a u naslovi pise da je Celebrity, pa da se ljudi ne zbunjuju, jer je situacija na Celebrity-u (nadam se) malo drugacija :rasta:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kako Dan nije ništa rekao? CCL može biti Celebrity Cruise Line isto kao i Carnival Cruise Line, to me zbunjuje
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Dan je na Carnivalu, poznajem ga!

Samo mi Dan reci vracas li se opet? :)
Labor improbus omnia vincit.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ok, prepravljeno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Dan, Guest Service Associate, Celebrity Cruise Line
« Reply #7 on: 18/October/2012 »
Dan je na Carnivalu, poznajem ga!

Samo mi Dan reci vracas li se opet? :)

:)

 je je Carnival za CCL
A sto se povratka tice ne znam, odmaram za sada i ne planiram nista :)
ča je  život vengo fantažija