Author Topic: DIGITAL SLR preporuka (za porodicne fotografije)?  (Read 6943 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Pozdrav A/V kolege!  :uzdravlje:

Zamolio bih Vas za preporuku za kupovinu DIGITAL SLR aparata za licnu upotrebu do nekih 700$ - 800$ moze i koji $ gore / dole. Naime potreban mi je iskljucivo za porodicne fotografije.

Ono sto sam ja gledao je NIKON D3100 pa me zanima da li to dobar izbor.

Unapred zahvlan!  :uzdravlje:
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #1 on: 31/October/2011 »

Za takve fotografije  ti je dovoljan i lošiji aparat.
Ukoliko te zanima fotografija dobar starting point je Canon rebel serija, slabiji modeli se nađu i za 500 dolara.
Ukoliko već trošiš 800 možda je bolje dodati još malo i kupiti Nikon d90 sa solidnom optikom moguće ga je kupiti za cca 950 - 1000 dolara, no to je  vjerovatno previše za porodične fotografije.
Fuji s5600 možeš kupiti za cca 300 - 400 dolara i dobit ćeš odličan aparat za porodične fotografije, a nemaš brige oko optike i omogućava kvalitetnu fotografiju..
ča je  život vengo fantažija

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #3 on: 31/October/2011 »
Cim pominjes dolare, veovatno planiras pazariti tamo negde, u inostranstvu.
ja licno imam nikon d90 i zadovoljan sam sa njim. Prilicno dobra makina a i snima video. nije Pravi Hd ali je dobar ako ga koristis tu i tamo.
Inace, nikon bih ti prepoucio ispred svih ostalih marki zbog toga sto su nihovi objektivi kompatibilni sa svim kamerama, dok kod Canona to nije slucaj,i mozeh ih maltene sve naci po oglasima.


My 0.02$

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #4 on: 01/November/2011 »
Canon Eos Rebel T3i (600D) ili Nikon D5100.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #5 on: 04/November/2011 »
T3i kosta  780 $ s obinim objektivom 18-55 mm ,  + 8 % takse , to sam gledao na BH , gdje sam licno bio i FASCINIRAN sam radnjom. Najbolje cijene imaju. Mozda se moze nai na netu negdje povolnije, al ja preferiram da kupim nesto kad pogledam, dirnem  rukom.

Moje licno misljenje je da se uzem canon, iako sam dugo radio  s nikonom, i dan danas radim s nikonom za firmu, al licno koristim 60D, imam standardni 18-135 mm objektiv, fish eye 8 mm i takodje zum 75-300 ultrasonic. Odusevljen sam canonom ! Puno bolje boje imaju kao i puno bolji senzor za fotkanje u low light uslovima.

Ovo je samo moje misljenje. Moj glas ide za T3i jer je jako slican mom 60D. :)

Offline SrdjanKZS

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #6 on: 05/November/2011 »
definitivno neki od Canona tipa http://www.canon.co.uk/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_SLR/EOS_600D/
ili ako ces polovan moze i 550D uz neki pristojan objektiv (:
mislim da je najbolji odnos cena-performanse.
ako ces nesto jednostavnije onda
http://www.canon.co.uk/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_S95/
najbolji point&shoot aparat koji sam prodavao pored Leica aparata...
kada sam vec kod Leica, baci pogled i na neki od njihovih modela, ili pak Lumix koji je nesto jeftiniji.

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #7 on: 01/December/2011 »

 Odusevljen sam canonom ! Puno bolje boje imaju kao i puno bolji senzor za fotkanje u low light uslovima.
Mislim da puno gresis koji to canon ima bolji senzor u low light uslovima za te pare reci mi ???
Kada je sada izasao nikon d5100 (kosta 700e) koji ima preuzet senzor od nikona d7000 koji kosta 1200evra a zna se da ima bolji senzor od canona 7d (kosta 1400e ) tako da za te pare najbolji je nikon ali ima mane tj nema motor(sarfciger) pa ne mozes da koristis stare objektive koji nemaju motor u sebi plus objektivi za nikon su skuplji od canona i nema bas toliko izbora koliko ima canon
ali bi ipak uzeo nikon posto trenutno u toj clasi tj za te pare je mnogo bolji od canona

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #8 on: 01/December/2011 »
Pa kad uzmes da nikon ima mahom 12 mpix a canon i do 17, 21Mpx. smanji forku na 12Mp pa ces da vidis.

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #9 on: 02/December/2011 »
Pa kad uzmes da nikon ima mahom 12 mpix a canon i do 17, 21Mpx. smanji forku na 12Mp pa ces da vidis.
gresis nikon 5100 ima 16.2 megapixel a ne 12  ;) kazem ti da su preuzeli kompletan senzor koji ima d7000 a koji je bolji malo od klase canona 7d a vec sam rekao koliko kosta  ;)

Offline alencica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #10 on: 22/November/2012 »
zoki, koji aparat si na kraju kupio? javi nam dojmove   :embarrased:

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #11 on: 22/November/2012 »
dajte meni neku preporuku za digitalac, htio bih slikati više manje sve, od obitelji i ljudi na brodu do krajolika... nebi htio opet neku veliku pinku, nešto kaj bi totalnom amateru fotografije bilo dovoljno... hvala!

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: DIGITAL SLR preporuka!
« Reply #12 on: 22/November/2012 »
NIKON Coolpix L310, kazu samo da nekad malo problema pravi sa auto fokusom a ima sve i dosta toga od nekih malo skupljih Nikon modela. Procesljaj forume, benchmarke http://www.dpreview.com/ dosta fin sajt. Licno ja bi pre Nikon nego Canon, neko dugi bi nesto drugo.