Author Topic: Slika za vizu  (Read 11102 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nikola1991

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Slika za vizu
« Reply #15 on: 09/May/2017 »
Ljudi ovako, imam problem i izvinjavam se ako sam malo opsiran. Kada sam bio prvi put u agenciji i prosao taj prvi razgovor rekli su mi da dodjem drugi put standardno sa dokumentima i slikama itd. Problem je u tome sto su mi sigurno rekli ovako:
 Donesi dve slike 35x40mm obavezno osmeh na slikama. Kada se budes slikao reci da ti posalju sliku i na mail i jos dve da ti urade da imas kasnije za vizu. Cetiri slike dve njima, a dve da sacuvam za kasnije za vizu da ne moram opet se slikam. To sam i uradio, od tada sam zavrsio i intervju prosao itd. Sutra radim medical, a vizu za nedelju dana. Problem je sledeci ja sam popunio ds160 i upload-ovao onu sliku koju mi je ranije rekao ovaj u agenciji i ona je prosla, a ja nisam ni razmisljao dal ona valja (slika sa osmehom i to 35x40mm umesto 50x50mm). Kopka me ovih dana dal sam sve popunio kako treba itd i mozgam samo dal sve valja itd i onda izvalim da sam ja pogresnu sliku upload-ovao i pogresne slike spremio da ponesem, dobro je sada da sam provalio. Zeznuo me sto mi rekao da sacuvam za vizu i ja sam mislio to je to te su dobre za vizu i nisam ni mislio kojih su dimenzija i sta, covek iz agencije mi rekao i to je to.
Konkretno me zanima posto cu da se slikam i uradim 5x5 slike kakve i trebaju, dal mi nece praviti problem ako su mi slike na ds160 i ove sto ponesem nisu iste? Hvala unapred i izvinjavam se ako sam nekoga smorio opsirnim postom.

Offline ognjilo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Živeti i biti živ nije isto.
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Cunard, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: APM Lighting
Re: Slika za vizu
« Reply #16 on: 09/May/2017 »
Pa ja ne vidim drugo resenje nego da poneses te slike u ambasadu i kad te prozovu ti lepo predaj te slike i reci da si u formularu stavio pogresnu, ili nemoj nista pricati vec ako ti oni nesto kazu ti lepo izvadis slike i predas. Ja sam nosio slike, ali  mi nisu ni trazili vec su mi u vizu stavili onu koju sam postavio u formularu. Srecno. :D