Author Topic: znam da ce mi agent traziti keš na ruke  (Read 19667 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline SrdjanKZS

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« on: 01/November/2011 »
Novost je da sam prosao intervju 26og u Zagrebu, kao i jos nekoliko momaka. Sada cekam na assingment.
Posto nemam ni najmanje poverenja u ljude iz agencije, molio bih ako neko moze da mi prosledi kontakt od ljudi iz kompanije koji se bakcu ovakvim stvarima:
-pretpostavljam da ce mi ljudi iz agencije traziti novac za kartu, jer su vec pomenuli da bi istu sam trebalo da bukiram
-vec imam validan lekarski, koji sam radio za NCL, a koji vazi i na RC i na Disney brodovima, jedino nisam primio onu vakcinu, ali siguran sam da ce mi agent traziti da ponovo uradim lekarski zbog dila s doktorom.
-znam da ce mi agant traziti kes na ruke za ugovoren posao, ali ne mora da me odere i za prve dve stavke...?!
Hvala svima unapred.

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #1 on: 01/November/2011 »
pozdrav!
Ne treba da bukiraš kartu, ako si A/V, Mayte će ti je poslati na email, nakon što Tomislav potvrdi tvoj dolazak.
Tražiće ti novac na ruke, i to unaprijed. Ti odluči kako ćeš da postupiš, mislim da je na forumu pooooodosta pisano o tome.
Za ljekarski ne znam ništa
Dobrodošao u A/V  :happy:

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #2 on: 02/November/2011 »
@srdjanKZS
za koju kompaniju je bio intervju??
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #3 on: 02/November/2011 »

-znam da ce mi agant traziti kes na ruke za ugovoren posao, ali ne mora da me odere i za prve dve stavke...?!


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #4 on: 02/November/2011 »
-vec imam validan lekarski, koji sam radio za NCL, a koji vazi i na RC i na Disney brodovima, jedino nisam primio onu vakcinu

Ako ti se RC odnosi na Royal Caribbean, onda nisi u pravu.
Royal Caribbean, Celebrity Cruises, i Azamara imaju posebnu vrstu medicala, koji je naravno na njihovim formularima, i ne mozes koristiti neki drugi medical na njihovim brodovima.
Mozda te agent posalje i sa tim medicalom, i primice te na brod, ali vidjeces, u roku od par sedmica, tvoj manager ce dobiti email od medical departmenta da ti nesto nije u redu sa ljekarskim, i da ces u sljedecoj luci raditi ponovo. To je sigurno, i naravno, sve ce ici iz tvog dzepa...a nije jeftnino.
Medical u Miami-u na primjer kosta oko 600$, pa ti vidi racunicu.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #5 on: 02/November/2011 »
@srdjanKZS
za koju kompaniju je bio intervju??

26. je u Zagrebu bio intervju za Carnival A/V.

@SrdjanKZS: svakako javi kako si / budeš postupio. Ja još moram prije svega riješiti D1 i liječnički, pa tek onda idu problemi s kartom :)

Znači, 100% je sigurno da Entertainment tech. ne plača sam kartu, nego mu plača Carival za PRVI ugovor?

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #6 on: 02/November/2011 »
26. je u Zagrebu bio intervju za Carnival A/V.

@SrdjanKZS: svakako javi kako si / budeš postupio. Ja još moram prije svega riješiti D1 i liječnički, pa tek onda idu problemi s kartom :)

Znači, 100% je sigurno da Entertainment tech. ne plača sam kartu, nego mu plača Carival za PRVI ugovor?

Pa nije mi jasno zasto spominje Royal i Disney, ako je intervju bio za Carnival?
Zbunio me je malko  oT
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #7 on: 02/November/2011 »
26. je u Zagrebu bio intervju za Carnival A/V.

@SrdjanKZS: svakako javi kako si / budeš postupio. Ja još moram prije svega riješiti D1 i liječnički, pa tek onda idu problemi s kartom :)

Znači, 100% je sigurno da Entertainment tech. ne plača sam kartu, nego mu plača Carival za PRVI ugovor?

Pravilo je da ti Carnival plaća kartu, ali u EP će ti tražiti novac za istu. Kao što sam pomenuo, ti procjeni kako ćeš.  +U+

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #8 on: 03/November/2011 »
Ja to gledam ovako. Postoji odredjena zrtva  ako zelis da uspes u necemu. E sad teoretski ti bi mogao da organizujes nekog advokata pa da teras mak na konac, da li moras da im dajes pare ili ne... ali realno, mislim da mi sto radimo prvi ugovor nismo u poziciji (sto materijalno sto mentalno)  da se petljamo sa tim. Jer oni cim su tolike ljudi poslali na brod, a da ih pritom niko nije tuzio/zatvorio, 100% imaju sve pravno organizovano vrhunski dojajno pa im niko nista ne moze.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #9 on: 04/November/2011 »
Nemaju oni nista organizirano niti poznaju zakon dovoljno dobro. Najobicniji sitni kriminalci, bivsi konobari te samozvani menadzeri.
Oni igraju na kartu da kandidati poznaju zakon cak i manje od njih samih. Tebe zaposljava cruise kompanija, a ne agencija.
Oni nisu manning agent u ovom slucaju. Ne isplacuju ti oni placu.
Kad ti kompanija kaze da si zaposlen slobodno mozes prekinuti svaki odnos s agencijom i ne javljati im se na telefon.
Kontaktiraj kompaniju i reci da si imao neugodno iskustvo s njima, da znas sam sta treba napraviti te da ne zelis s njima suradjivati. Drugim rijecima, sto god zelis.

Placanje je dobrovoljni prilog + porez na budale.
Ne budite ovce.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #10 on: 04/November/2011 »
Nemaju oni nista organizirano niti poznaju zakon dovoljno dobro. Najobicniji sitni kriminalci, bivsi konobari te samozvani menadzeri.
Oni igraju na kartu da kandidati poznaju zakon cak i manje od njih samih. Tebe zaposljava cruise kompanija, a ne agencija.
Oni nisu manning agent u ovom slucaju. Ne isplacuju ti oni placu.
Kad ti kompanija kaze da si zaposlen slobodno mozes prekinuti svaki odnos s agencijom i ne javljati im se na telefon. Kontaktiraj kompaniju i reci da si imao neugodno iskustvo s njima, da znas sam sta treba napraviti te da ne zelis s njima suradjivati. Drugim rijecima, sto god zelis.

Placanje je dobrovoljni prilog + porez na budale.
Ne budite ovce.

Hvala na savjetu, samo me zanima vrijedi li ovo za kombinaciju EP-Carnival, posto su navodno vlasnik EP-a gdin Sinisa i neki (pod)predsjednik Carnivala kumovi ili sta vec...? Da li je to provjerena informacija?
Once a sailor, always a sailor.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #11 on: 04/November/2011 »
Hvala na savjetu, samo me zanima vrijedi li ovo za kombinaciju EP-Carnival, posto su navodno vlasnik EP-a gdin Sinisa i neki (pod)predsjednik Carnivala kumovi ili sta vec...? Da li je to provjerena informacija?

Jeste. Natko Nincevic, Vice President of Hotel Operations je kum sa Golcem.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #12 on: 04/November/2011 »
Zna li iko broj na koji crew moze zvati u Royal Caribbean ili Celebrity office?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #13 on: 04/November/2011 »
Jeste. Natko Nincevic, Vice President of Hotel Operations je kum sa Golcem.

El nije Mark Tamis? Kolko ja znam.

Posto lik je bio na Dreamu sa familijom ima dva miseca i sad opet dolazi na Dreamu sa Cyrusom za par dana u neku inspekciju...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #14 on: 04/November/2011 »
El nije Mark Tamis? Kolko ja znam.

Posto lik je bio na Dreamu sa familijom ima dva miseca i sad opet dolazi na Dreamu sa Cyrusom za par dana u neku inspekciju...

Koliko ja znam, svaka veca kompanija, a pogotovo korporacija kao Carnival, ima vise podpredsjednika. Ko ce znati, mozda je taj Mark neki Sr. vice president, ili je pak Natko, nemam pojma.
When it comes to money, nobody can be trusted !