Author Topic: znam da ce mi agent traziti keš na ruke  (Read 19501 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #15 on: 04/November/2011 »
Natko je veoma bolestan I nece jos dugo biti na toj poziciji u Carnivalu.
Tako su mi rekli u jednoj agenciji koja suradjuje sa Carnivalom.

Offline SrdjanKZS

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: znam da ce mi agant traziti keš na ruke
« Reply #16 on: 04/November/2011 »
Vidim da ste ovde podosta pisalo dok sam bio offline (:
Hvala svima na lepim zeljama i cestitkama! ((;

Kad ti kompanija kaze da si zaposlen slobodno mozes prekinuti svaki odnos s agencijom i ne javljati im se na telefon.
-da me je Carnival kontaktirao ne bih uopste brinuo o Tomislavu, ali za sada jedina potvrda o zaposlenju koju sam dobio je upravo od njega, zato sam i pitao da li neko moze da podeli sa mnom kontakt nekoga ko je zaduzen za zaposlenje A/V stafa?
-jasno mi je da uzimanje provizije nije dozvoljeno po US zakonu, nisam siguran za Hrvatsko zakonodavstvo, ali cim ne izdaju fiskalni racun verujem da ni to nije ok, ali i pored toga je nerealno boriti se pravnim sredstvima protiv njih preko medjunarodnih sudova zbog 500€.
-jasno je da je agencija i za nas i za kompaniju nuzno zlo, jedino zato i opstaje, ali zbog sistema koji postoji, maltene je nemoguce sam se zaposliti na kruzeru, i na kraju krajeva cenim svaciju pomoc u tome i mogu da kazem da bih i sam castio agenta koji mi pomogne, ali ne pod prisilom i brdom sitnih prevara kojima pokusavaju da iscede radnike maksimalno...
-za lekarski: izvadio sam ga pre nego sto su mi uopste dodelili kompaniju, tako da je morao biti validan za sve sa kojima Image saradjuje, a i hteli su u pola ugovora da me prebace na RC brod, tako da verujem da je lekarski ok. u sustini lekarski me najmanje brine, ali bih voleo da mogu da posaljem scan svog lekarskog nekom iz kompanije, pa da mi on kaze da li je to uredu ili ne...

Ponovo kazem, ako neko ima kontakt ljudi iz Carnivala koji bi mi mogli pomoci, bio bih vise nego zahvalan.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #17 on: 04/November/2011 »
Na ovaj mail im se mozes obratiti:
Crewassistance@carnival.com

Samo nemoj zaboraviti napisati svoj crew ID kad budes slao mail ili ce ga samo zanemariti!

Offline SrdjanKZS

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #18 on: 04/November/2011 »
Tomislav cuva employment letter do momenta dok sve ne platis, tako da jos uvek nemam crew ID (:
Jbg, znaju i oni za jadac :D

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #19 on: 04/November/2011 »
Tomislav cuva employment letter do momenta dok sve ne platis, tako da jos uvek nemam crew ID (:
Jbg, znaju i oni za jadac :D
Ne moze on nista cuvati. To je tvoj dokument. Trazi ga da ti ga uruci odmah. Ako odbije, pitaj ga direktno da li ti on odbija dati tvoj dokument. Ne smije ti ga zabraniti dati u ruke. Ako kaze da moras prvo platiti, pitaj ga za crew id, posalji mail kompaniji i nazovi MMPI na broj: +385 1 6169 070
Samo reci da ti posrednik odbija dati Employment Letter dok ne platis. Jedva cekaju da im netko to javi.

Ali nisu ovi bas toliko glupi u agenciji, ako trazis dokument, odmah ce ti ga dati.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline SrdjanKZS

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #20 on: 04/November/2011 »
hvala puno na informacijama (:
mislim da ce mi ovo biti od velike pomoci! (:

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #21 on: 10/April/2012 »
Ne moze on nista cuvati. To je tvoj dokument. Trazi ga da ti ga uruci odmah. Ako odbije, pitaj ga direktno da li ti on odbija dati tvoj dokument. Ne smije ti ga zabraniti dati u ruke. Ako kaze da moras prvo platiti, pitaj ga za crew id, posalji mail kompaniji i nazovi MMPI na broj: +385 1 6169 070
Samo reci da ti posrednik odbija dati Employment Letter dok ne platis. Jedva cekaju da im netko to javi.

Ali nisu ovi bas toliko glupi u agenciji, ako trazis dokument, odmah ce ti ga dati.

Vidim prijatelju da jako jako dobro poznajes svu situaciju oko toga.
Ja sam dosao do ovog dijela i citam od juce tvoje postove i odgovore drugih forumaša.
Naime prosao sam 21.marta interview i dobio posao fotografa za Image , medic uradio uspijesno i poslao sam mu ga u nedjelju.
I sada je sledeci postupak taj LoE kako bi vizu mogao ganjat?
I sada da tebe pitam napisao si ovdje "ne moze on nista cuvati" Kako ja bas mogu znati da je on dobio taj dokument (LoE)?
Moze da mi kaze nisam jos dobio ali ti ipak uplati "tips" pa ces dobiti kad dođe. Ja odbijem platit "tips" on moze govorit nisam jos dobio i ogradivat se hmm.. ili nešto slično kako ja mogu da znam da on drzi taj dokument kod sebe. Koliko treba vremenski da dode taj LoE?

Svi smo mi misljenja koji tek odlazimo "jao ne bih da rizikujem radi 250€ zelim samo tamo otici ne bi da me to zezne na kraju".

Hvala drugar  :pilot:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Čak i da imaš LOE i imaš vizu, tko te obavještava kada putuješ? Image obavještava agenciju, a oni obavještavaju tebe.
Sad se ne sjećam, tko plaća kartu ako radiš za Image? Image ili kandidat?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #23 on: 10/April/2012 »
To je bar lako saznati. Ja imam mejl adrese I operations managera Image-a (Mike Silince) i majlove ljudi koji su radili u Officeu (Ammy Perez). Ako nekom treba rado cu mu dati.

Image placa kartu tamo.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #24 on: 10/April/2012 »
Gluposti, ne treba to raditi, igrati se....
Meni je lepo receno pre intervjua jos, troskovi su toliki i toliki, oces - neces!
Samo bih sebi s*anje napravio.
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #25 on: 10/April/2012 »
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #26 on: 10/April/2012 »


exactly  ::yes::
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #27 on: 10/April/2012 »
Gluposti, ne treba to raditi, igrati se....
Meni je lepo receno pre intervjua jos, troskovi su toliki i toliki, oces - neces!
Samo bih sebi s*anje napravio.

Sto su to gluposti? Za mene su gluposti ova tvoja stajalista. Ne mozemo ovako u 21. stoljece i vladavinu prava.
Dok god gradjani ne razmisljaju i djeluju u skladu s pretpostavkom pravne drzave, nje nece ni biti. Dok god podrzavate kriminalce i prevarante do tad ce oni raditi. Duze od toga nece. Bar ne na taj nacin.

Ali opet.. to je moje osobno misljenje. Postupajte u skladu sa svojom savjesti.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #28 on: 10/April/2012 »
Sto su to gluposti? Za mene su gluposti ova tvoja stajalista. Ne mozemo ovako u 21. stoljece i vladavinu prava.
Dok god gradjani ne razmisljaju i djeluju u skladu s pretpostavkom pravne drzave, nje nece ni biti. Dok god podrzavate kriminalce i prevarante do tad ce oni raditi. Duze od toga nece. Bar ne na taj nacin.

Ali opet.. to je moje osobno misljenje. Postupajte u skladu sa svojom savjesti.

Vidi ga ovaj revolucionar....

Ne znam po cemu su oni kriminalci, bili bi kriminalci kada bi mi nesto naknadno izmislili...
Ovako su mi rekli tako je i tako, sve sto su rekli ispostovali su. Ja sam klimnuo glavom potvrdno, znaci znam unapred uslove,
sta sad imam da mutim i da izmisljam, to bi ruzno sa moje strane bilo, to sto oni zaradjuju kako zaradjuju me se NE TICE!!!
Prihvatio sam uslove i kraj price.

Ko hoce da se cima, da im hebe sve po spisku pa da strahuje posle sta ce biti nek izvoli, licno sam protiv toga.
Uostalom, provizija se daje tek kada se preda medical, mailom ili licno, u svakom slucaju ne verujem da ce oni
poslati tvoj medical kompaniji dok ne uplatis istu, a bez njihove potvrde medicala mozemo da duvamo u flaus  oT.

A ova poslednja recenica ti zvuci poprilicno ogradjeno, u fazonu ako nesto za*ebete ja nisam kriv.
Jok, drekavac iz tunela je kriv  no;;;


Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #29 on: 11/April/2012 »
Vidi ga ovaj revolucionar....
:giggle:

Prihvatio sam uslove i kraj price.
I ja sam. Vjerovatno bi u sličnoj situaciji ponovo isto napravio. Mislim - platio za posao, kad bi žarko želio raditi (što je u mojem slučaju znanstvena fantastika od prije par godina).
Prosudbe iz prošlosti (kao što je plaćanje provizije) su mi omogućile lagodan život.
 :bathtime:

to sto oni zaradjuju kako zaradjuju me se NE TICE!!!
Momentary lapse of judgment? Ili prije Total Eclipse of judgment! Ako se tiče tvojega džepa, bogami se tiče i tebe.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)