Author Topic: znam da ce mi agent traziti keš na ruke  (Read 19506 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #30 on: 11/April/2012 »
Obojica ste u pravu sa svojih tacki gledista, i nema potrebe da se raspravljate...

To sto se placa nije legalno, niti ti smiju naplatiti, al' opet svi smo mi u situaciji da nam je samo otici, pa 'ebat ga, kad sam do kraja dogurao, platit cu to i gotovo...

Ali isto tako meni je u svakom mailu od kompanije, na Celebrity University-u pisalo velikim slovima: Agenciji usluge placa kompanija, molimo Vas ukoliko Vam budu htjeli bilo sta naplatiti da nas kontaktirate! I bilo ko kome se mozda cini puno pored svih troskova platiti 200-250 eura za vec dobro placenu uslugu bi trebao da uradi upravo to! Da kontaktira kompaniju direktno i prijavi slucaj, i samim time nastavi daljnju komunikaciju bez posrednika, dobije LoE na vlastitu adresu, kao i sve ostale informacije, kao sto je Majst0r uradio...

Ipak covjek ima malo vise iskustva po tom pitanju ;)

Ma da opet ponavljam, svima nama je samo u glavi da se sto prije ode, ne pitamo ni sta ni koliko, zato situacija i jeste takva...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #31 on: 11/April/2012 »
... svima nama je samo u glavi da se sto prije ode, ne pitamo ni sta ni koliko, zato situacija i jeste takva...

.... samo zadnjih 30 godina.

Kod nas je korupcija - poslovni model.


Link
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #32 on: 11/April/2012 »
Momentary lapse of judgment? Ili prije Total Eclipse of judgment! Ako se tiče tvojega džepa, bogami se tiče i tebe.

Da sefe, ali ja ZNAM uslove jos od ranije, odmah izracunam hoce li mi odgovarati to ili nece, prihvatam ili ne.
Ja sam svestan politike poslovanja agencije, znam da dobijaju proviziju sa obe strane, i sta ja ima njima da se mesam
u politiku poslovanja, da izigravam zakon bla bla....sebi komplikujem situaciju, kopam kanal, a ovamo hocu sto pre
na brod  :).

Obojica ste u pravu sa svojih tacki gledista, i nema potrebe da se raspravljate...

To sto se placa nije legalno, niti ti smiju naplatiti, al' opet svi smo mi u situaciji da nam je samo otici, pa 'ebat ga, kad sam do kraja dogurao, platit cu to i gotovo...

Ali isto tako meni je u svakom mailu od kompanije, na Celebrity University-u pisalo velikim slovima: Agenciji usluge placa kompanija, molimo Vas ukoliko Vam budu htjeli bilo sta naplatiti da nas kontaktirate! I bilo ko kome se mozda cini puno pored svih troskova platiti 200-250 eura za vec dobro placenu uslugu bi trebao da uradi upravo to! Da kontaktira kompaniju direktno i prijavi slucaj, i samim time nastavi daljnju komunikaciju bez posrednika, dobije LoE na vlastitu adresu, kao i sve ostale informacije, kao sto je Majst0r uradio...

Ipak covjek ima malo vise iskustva po tom pitanju ;)

Ma da opet ponavljam, svima nama je samo u glavi da se sto prije ode, ne pitamo ni sta ni koliko, zato situacija i jeste takva...

Pa pazi jeste veliki trosak odlaska, ali znas koja je fora :
LoE koji dobijam od agencije je samo fiktivni, nije pravi, na njemu je samo ime broda, i neki datum bezvezni, sluzi samo da izvadim vizu.
Znaci cak ni pravi LoE nije kod mene, dobicu ga verovatno na Image treningu sad u Zagrebu.
Ima mnogo caka, mozes da se sapletes samo tako, a kao sto kazes cilj je otici sto pre  :)
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #33 on: 11/April/2012 »
Vidi ga ovaj revolucionar....
Ne smatram se revolucionarem jer nemam i ne zagovaram revolucionarne ideje niti mjenjam ustavno-pravni poredak drzave u kojoj zivim. Samo djelujem u skladu s istim, a i u skladu sa svojom savjesti.

Ne znam po cemu su oni kriminalci, bili bi kriminalci kada bi mi nesto naknadno izmislili...
Kriminalac je po definiciji: osoba koja se bavi kriminalom/pocinila zlocin. S obzirom da oni krse zakon na dnevnoj bazi ukoliko naplacuju usluge na nacin koji je ovdje opisan - smatram da se bave kriminalom.

A ova poslednja recenica ti zvuci poprilicno ogradjeno, u fazonu ako nesto za*ebete ja nisam kriv.
Nista tu nema ogradjeno. Ljudi ce uglavnom postupati po vlastitoj savjesti i moralu - osim u slucaju da moraju postupati po nekom drugom eksternom pravilniku zbog posla i sl. - drzavni sluzbenici, doktori, bankari, ...

Osobni moralni kompas me usmjerava da u ovom slucaju treba postivati zakone te na taj nacin pridonijeti sprijecavanju buduce iznude od onih u puno tezim financijskim situacijama od moje.
Drugim rijecima, osim sto je ilegalno, smatram da je i amoralno na takav nacin poslovati.
Ne volim koristiti anegdotalne dokaze u argumentiranju, ali znam za teske situacije tipa: zena bolesna, dvoje male djece, socijala - i onda ovi traze pare. Znam i za druge.

To je jedan od razloga sto sam protiv podrzavanja ovakvog poslovanja i sudjelovanja u kriminalnim radnjama. To je i razlog (izmedju ostalih) sto im je zakonom zabranjeno naplacivati takve usluge od kandidata.

Koliko vidim iz napisanog, ti zapravo branis svoju poziciju i pokusavas racionalizirati svoje postupke iz proslosti na nacin da trazis potvrdu od drugih da si dobro postupio.
Ovdje se radi o osobnom integritetu i malo hrabrosti da se zauzmes za sebe i svoje stavove. Na pogreskama se uci.

Ajde da te pitam nesto. Da se ponovo sad trebas zaposliti - mjenjas kompaniju ili nesto sl - da li bi opet platio agenciji "proviziju"?
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #34 on: 11/April/2012 »
Evo saberi sve nas mornare sa balkana sadasnje i buduce aBd.
Podijeli na nase drzave (korpumpirane) svakog od nas. I uzmi iz svake drzave ove korumpirane sa vlasti pogledaj koliko ih je.
Mi sada svi da se slozimo sa tobom majst0re i da smo misljenja ko ti šta bi dobili ?
Možda "zatvorene" agencije SVE (cool? :S) dalje nebi mogli ni odlaziti nigdje vise jer da mozemo svi bi mi isli direktno preko njih.
I na kraju sta smo upijeli NISTA jedno veliko. Jer dok su nam ovi na vlasti korumpirani neka su i ovi "obicni smrtnici" 99% nas bi ovo radilo.
Oni su sitna riba koja "lovi po mutnom" a sta je sa ovih vecih (nasih predstavnika)???

Bio sam se poceo cimat oko toga da ne platim ali samo mogu reci da sam mogao da se sapletem na tome.
Platit i dobro nama dobro njima.
Covjece nista nebi uspijeli samo bi sebi skocili u stomak. 

I da imam ja pitanje za tebe jesil' ti zatvorio tu agenciju kojoj nisi platio proviziju?
Ako si vec dokazao da to nije to ili si se povukao i otisao u drugu agenicju platio proviziju i otisao raditi?
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #35 on: 11/April/2012 »
Ne smatram se revolucionarem jer nemam i ne zagovaram revolucionarne ideje niti mjenjam ustavno-pravni poredak drzave u kojoj zivim. Samo djelujem u skladu s istim, a i u skladu sa svojom savjesti.
Kriminalac je po definiciji: osoba koja se bavi kriminalom/pocinila zlocin. S obzirom da oni krse zakon na dnevnoj bazi ukoliko naplacuju usluge na nacin koji je ovdje opisan - smatram da se bave kriminalom.
Nista tu nema ogradjeno. Ljudi ce uglavnom postupati po vlastitoj savjesti i moralu - osim u slucaju da moraju postupati po nekom drugom eksternom pravilniku zbog posla i sl. - drzavni sluzbenici, doktori, bankari, ...

Osobni moralni kompas me usmjerava da u ovom slucaju treba postivati zakone te na taj nacin pridonijeti sprijecavanju buduce iznude od onih u puno tezim financijskim situacijama od moje.
Drugim rijecima, osim sto je ilegalno, smatram da je i amoralno na takav nacin poslovati.
Ne volim koristiti anegdotalne dokaze u argumentiranju, ali znam za teske situacije tipa: zena bolesna, dvoje male djece, socijala - i onda ovi traze pare. Znam i za druge.

To je jedan od razloga sto sam protiv podrzavanja ovakvog poslovanja i sudjelovanja u kriminalnim radnjama. To je i razlog (izmedju ostalih) sto im je zakonom zabranjeno naplacivati takve usluge od kandidata.

Koliko vidim iz napisanog, ti zapravo branis svoju poziciju i pokusavas racionalizirati svoje postupke iz proslosti na nacin da trazis potvrdu od drugih da si dobro postupio.
Ovdje se radi o osobnom integritetu i malo hrabrosti da se zauzmes za sebe i svoje stavove. Na pogreskama se uci.

Ajde da te pitam nesto. Da se ponovo sad trebas zaposliti - mjenjas kompaniju ili nesto sl - da li bi opet platio agenciji "proviziju"?


Majstore, tebi svaka cast na hrabrosti!
Ali ljudima niko ne moze da garantuje da ce proci kao ti, nema napismeno garanciju, a nisu male pare u pitanju, kao ni vreme...
Sto kaze GUFF|, ajde sad svi da ne dajemo provizije da se napravimo ludi, ili jos gore, prijavimo agenciju, zatvore je
i na taj nacin zapecatimo sudbine mnogih kojima je jedino resenje da odu preko ove agencije i spase se problema, dugova i sta ti ja znam...

Najlakse je i najsebicnije prijaviti agenciju, ispiniti neki svoj hir i posle kud koji mili moji  :).

Uostalom Boga pitaj koliko nas drzava krade preko racuna i slicno...Da ne politizujem temu, eno onaj nas gradonacelnik Beograda
napravio most na Savi vredan 400 000 000 €, sta mislis brate ko ce da ga plati??? Ja naravno, kao i moja deca i unucii....
Zaduzio je celu zemlju za vjek i vjekova... a most realno nicemu ne sluzi, makar mu funkcija nije vredna tih para, ali neke druge
stvari su tu posredi kapiras  ;D.

Korupcija vlada na sve strane, tesko da cemo nekome uciniti uslugu ako ovu sitnu ribu EP ugasimo, nije da ih branim, nemam ja
vise veze s njima,
jednostavno tako je kako je, drugog izlaza nemamo.

Hm velika je razlika izmedju prvog i drugog puta u svemu pa i u ovome....Prvi put 99% nas razmislja kako otici najlakse, najbrze,
sto je naravno moguce preko agencije.
Kad se stekne iskustvo rada na brodu, upoznaju se PRAVI ljudi, lakse je naravno i moguce aplicirati direktno preko kompanije
bez provizije  :)

pozdrav

Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Čak i da imaš LOE i imaš vizu, tko te obavještava kada putuješ? Image obavještava agenciju, a oni obavještavaju tebe.
Sad se ne sjećam, tko plaća kartu ako radiš za Image? Image ili kandidat?

Ovako shefe.
Prvi loe sam, barem je tako bio sluchaj prije 2 godine, dobio po zavrshetku 4dnevnog treninga u zagrebu.
Na temelju toga smo u agenciji zakazali termin za vizu u us ambasadi.
Pravi loe mi je stigao 10tak dana prije ukrcavanja mailom zajedno sa itinerarijem.
Napominjem da ja josh tada nisam platio proviziju agenciji i da sam htjeo mogao sam otitji na brod a da nisam dinara platio agenciji.
Proviziju sam platio chisto iz razloga jer sam 300€ tada imao i nije mi se dalo natezati sa njima.

da se provizija mora platiti - nije istina. nekolicina ljudi iz moje grupe to nije uradila i normalno se ukracala.

disclaimer za kraj - provizija agenciji, bila ona legalna ili ne, odnosno, otjete li ju platiti ili ne ostaje samo i iskljuchivo - na vama.

'usuditi se: to je cijena napretka.' (victor hugo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #37 on: 11/April/2012 »
Možda "zatvorene" agencije SVE (cool? :S) dalje nebi mogli ni odlaziti nigdje vise jer da mozemo svi bi mi isli direktno preko njih.

S obzirom da zivimo u kapitalistickom drustvu gdje vladaju zakonitosti trzisne ekonomije ovo nije vjerojatan ishod.
Informalna pogreska u rezoniranju koju si napravio zove se lazna dihotomija ili lazna dilema. http://en.wikipedia.org/wiki/False_dilemma

I da imam ja pitanje za tebe jesil' ti zatvorio tu agenciju kojoj nisi platio proviziju?
Ako si vec dokazao da to nije to ili si se povukao i otisao u drugu agenicju platio proviziju i otisao raditi?
Nisam.  http://en.wikipedia.org/wiki/Ignoratio_Elenchi
Na drugo pitanje ne znam odgovor. Ne razumijem pitanje jer konstrukcija recenice nema smisla.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #38 on: 11/April/2012 »
 :rofl:

@majst0re znam da si na poslu i ne bi smio koristiti internet, ali kad nešto počneš, moraš to i dovršit:

Bio sam se poceo cimat oko toga da ne platim ali samo mogu reci da sam mogao da se sapletem na tome.

Platit i dobro nama dobro njima.

Covjece nista nebi uspijeli samo bi sebi skocili u stomak.  

Self-deception is a process of denying or rationalizing away the relevance, significance, or importance of opposing evidence and logical argument.
Self-deception involves convincing oneself of a truth (or lack of truth) so that one does not reveal any self-knowledge of the deception.
http://en.wikipedia.org/wiki/Self-deception
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #39 on: 11/April/2012 »
@majst0re znam da si na poslu
Ma jok evo me na odmoru, ali sam imao baby emergency pa nisam stigao napisati odgovor na sljedeci post.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #40 on: 11/April/2012 »
znate kad bi ja otisao na brod da nisam platio agentu? nikad!!
zato pustite prazne price..moje misljenje je da te pare koje se daju agenciji vrede svaki dinar .
evo mozete sad poslati cv nekoj kompaniji preko neta i da vidimo kada ce vas zvati da obavite intervju .. opet  nikad ! :sljac:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #41 on: 11/April/2012 »
znate kad bi ja otisao na brod da nisam platio agentu? nikad!!
zato pustite prazne price..moje misljenje je da te pare koje se daju agenciji vrede svaki dinar .
evo mozete sad poslati cv nekoj kompaniji preko neta i da vidimo kada ce vas zvati da obavite intervju .. opet  nikad ! :sljac:
O cemu ti to? Pa ti kao da si pao s Marsa. Promakla ti je jedna sitnica: agencije te traze novac kad si posao vec dobio (od strane poslodavca), a ne da ti prihvate prijavu ili nesto sl. Njima je u interesu da se sto vise ljudi zaposli preko njih.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #42 on: 11/April/2012 »
Ma nisam ja pao sa Marsa..ajde ovako  sledeci ko bude isao u agenciju da trazi posao na brodu neka lepo kaze ja ne zelim da vam platim ni dinar a vi mi nadjite posao na brodu...reci ce ti  nema problema decko imas internet imas e mail kompanije pa ih pitaj za posao ..niko ne mora da daje pare agenciji ..svima je to lepo unapred receno da kosta toliko i toliko  i svi se sloze sa tim ! e kad ljudi dobiju svoj posao iz snova i onda treba da plate e tu proradi balkanska krv ..lako je nama pricati ovo koji vec imamo posao na brodu  ..sta je sa onim ljudima koji ga zele..naravno da ce platiti  i ja sam platio i dobio posao !

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #43 on: 11/April/2012 »
ok, ako te je strah da neces otici na brod ako im ne platis, mozes bar pokusati da kad odes tamo obavestis nekog da se to radi. na brodu ti ne mogu nista,, zar ne?

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: znam da ce mi agent traziti keš na ruke
« Reply #44 on: 11/April/2012 »
ok, ako te je strah da neces otici na brod ako im ne platis, mozes bar pokusati da kad odes tamo obavestis nekog da se to radi. na brodu ti ne mogu nista,, zar ne?

POTPIS!!  =""

Ima mnogo ljudi kojima niko nije spominjao nikakvu proviziju, a onda kad su trebali predati za vizu (zavrsili treninge, marlinse, medical) vec potrosili nekih 300-400 eura na to sve, onda im se kaze: "Jel ti znas da su troskovi agencije 200 eura, i da to trebas uplatiti"  Znaci kad si dobio posao, kad si sve svoje obaveze zavrsio, i kad vise nema povratka jer si samo na korak od broda, onda ti kazu tu radosnu vijest!

Kompanija zaposljava - agencija radi predselekciju i tehnicki dio posla, a za to su jako dobro placeni od kompanije!