Author Topic: Ogranicenje velicine/tezine paketa koji pristize na brod ?  (Read 4558 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Pozdrav.

Nesto sam razmisljao, pa me interesuje da li postoji neko ogranicenje sto se tice tezine i velicine paketa koji pristize na brod ?

Na primer. Dok sam na brodu narucim preko neta da mi stigne neki paket koji je tezak 20KG  duzine 2 metra, sirine 1 metar. Lupio sam sad dimenzije ali kontam da shvatate sta pitam.

D.B. Over.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Pozdrav.

Nesto sam razmisljao, pa me interesuje da li postoji neko ogranicenje sto se tice tezine i velicine paketa koji pristize na brod ?

Na primer. Dok sam na brodu narucim preko neta da mi stigne neki paket koji je tezak 20KG  duzine 2 metra, sirine 1 metar. Lupio sam sad dimenzije ali kontam da shvatate sta pitam.

D.B. Over.

Najbolje je da pitas security. Jednom je moj prijatelj kupio sebi cini mi se 46'' LCD TV, u pokusao da ga unese na brod, a nije najavio security-u, i jedva su ga pustili da udje, zato sto je bio manager, i jos uz to dobar sa kapetanom, ovo je slucaj na RCCL-u. Bio sam licno kad je unosio TV, i kad je sva igranka pocela. Sta ces, covjek kupio sebi X-Box, pa hoce da ima full gotivu u kabini  :yeah:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline zokibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 121
    • View Profile
  • Country: Belgrade, Serbia
  • Company: Carnival, Royal Caribbean, Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Invermore Shipping, Kouzon, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Assistant, Waiter, Waiter
Sta ces, covjek kupio sebi X-Box, pa hoce da ima full gotivu u kabini  :yeah:

hahahah! Kralj!  :banana: :banana:
Carnival Elation 2004/2005 - Liberty of the Seas 2011/2013 - Royal Princess 2018/2019 - Regal Princess 2019 - ...

Offline gio

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Dobra tema, i mene zanima ovo :) Naravno ne bih kupovao televizor od 50 incha, al  5-6 kg paket sigurno :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nije problem težina ili veličina nego u tome da svaki komad namještaja ili velike elektronike mora biti odobren sa safety strane, ne smije biti od zapaljivog materijala ili gutati puno struje.
Ja sam naručio fotelju za sobu u Office Depo-u, pa se digla graja.
Prvo su provjeravali da nisam kupio kompanijinom lovom, pa sam onda hladio fotelju u skladištu dok se strasti ne smire, i na kraju ... pravac kabina.
Šta ćeš, direktor/šef mora imati dobru fotelju.  :bathtime:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
A ha ha ha ha   :yahoo:   Kakve kombinacije.

A kakve su sanse da na primer ja porucim neku robu, a to je veliko pa zauzima puno mesta u kabini, pa da to lepo stoji u skladistu dok ja ne zavrsim ugovor ?

I jos nesto. Eh... zaboravio sam sta sam hteo  oT
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne možeš ti dobiti prostor u skladištu tek tako.  +U+ To mogu samo jako povezani. Umreženi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NightWolf

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
A sta kada ides kuci na odmor, gde ti bude TV ili nesto drugo sto neces nositi kuci, dok se ne vratis?

I kako to odneti kuci kada zavrsis sa brodom za stalno? (s obzirom na velicinu, carina...)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Prodaš u pola cijene ili pokloniš  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
ili kao filipinci, vuces gomilu kutijica i kutija sa sobom...a koliko znam slali su cak i avionom kuci lcd televizore koje su za male pare kupovali po vijetnamu...pitanje je koliko se to isplati....a i, tv je recimo ipak osetljiva roba da se salje avionom...rizikujes da se to malcice polomi u transportu...i sta ces onda...ipak kao sto kaze sef, prodajes za manje para...sledeci ugovor, kupujes novo  :plovim:
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije