Author Topic: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!  (Read 48804 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marvell

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #15 on: 09/November/2011 »
Iz mojeg iskustva isplati se ici , ali samo ako ste spremni raditi , brodski zivot nije za svakoga , puno se radi ali nista nije pretesko. Ako zelite ostati kuci , zaradivati kakvu-takvu platu , pola toga davat za rezije , auto , stan itd itd itd, na kraju mjeseca malo ostane jel tako? Ovako barem znas da ces svakih 2 tjedna dobit svoje pare , moze se bez problema stavit na stranu 5000 kn mjesecno ako pazis na pare , bude i zabava i svacega , ima se vremena za odmorit isto , sve ovisi kako si poslozis stvari. Ja sam svoj prvi ug. odradio kao asst. waiter , vracam se natrag uskoro i sretan sam zbog toga , cak ovaj puta ni neidem radi para nego radi cijelog tog ship exp. Tko ide prvi puta preporucam naoruzajte se strpljenjem ,znajte da cete se osjecat nekad kao robovi ali kada se izdrzi prvih 6mj. nema toga posla kojeg necete moc odradit , osjecat cete se bolje i jace. carnival je kompanija kakva jeste , ima puno nedostataka ali na kraju krajeva moze posluzit kao odskocna daska za nesto bolje , ima napredovanja unutar svakog departmenta u kojem se radi.

Offline shacal

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #16 on: 09/November/2011 »
Daj marwell popricaj amlo sa sen metrdima i gl managerima pa ces vidjet jel ima promocija,,nema!! u rest nema nemoj sirit dezinformacije
Burn rubber not your soul

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #17 on: 09/November/2011 »

 ima napredovanja unutar svakog departmenta u kojem se radi.



Saglasan sam. Ko zeli raditi, i truditi se mora biti promocija pa da ne znam sta da gori.

Shacal, niko tebe ne krivi prijatelju, nisi htio odraditi ugovor, oke... ako imas bolji posao u HR, onda svaka cast.
Al' ja idem i da robujem ako treba ... imam 22 godine, za sta da se cuvam? Nemam srca ovde da radim za 200 eura...  :sljac:
What goes around comes around

Offline marvell

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #18 on: 09/November/2011 »
Gledaj shacal, ti si probao, nije islo nema veze ..ali nemozes pricat sa 2mj. brodskog iskustva sta se tamo dogadja.
Ima promocija unutar f&b ali sta mislis da ces za jedan ugovor bit vec team waiter,na mom brodu je radio jedan decko iz srbije koji je bio prvi ugovor asst waiter , pod kraj je radio posao acting headwaiter.
Sve je moguce, male sanse su za velike promocije ali korak po korak se ide,svi ti ljudi koji su ispred nas su prosli isti put, isto su patili za ono sta imaju.
Nema tu sad idem na brod obogatit cu se brzo, fin poso velika plata.
Treba zapet i onda kad je najteze i ja samo kazem svaka cast svima koji idu na brod i rade svoj posao ali najvise cijenim one ljude koji su tamo pa rade za duplo manje pare nego ja i tezi posao i jos vidis da mu nije tesko jer vidi i nada se da ce bit bolje,a tamo su ja smatram ako si sposoban sva vrata ti otvorena.
Zato i ja idem dalje da "robujem"  i sretno svima koji su odlucili na taj korak , imajte vjeru u sebe i nemojte odustat!!

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #19 on: 10/November/2011 »
Gledaj shacal , ti si probao , nije islo nema veze..ali nemozes pricat sa 2mj. brodskog iskustva sta se tamo dogadja , ima promocija unutar f&b ali sta mislis da ces za jedan ugovor bit vec team waiter,na mom brodu je radio jedan decko iz srbije koji je bio prvi ugovor asst waiter , pod kraj je radio posao acting headwaiter.sve je moguce,male sanse su za velike promocije ali korak po korak se ide,svi ti ljudi koji su ispred nas su prosli isti put , isto su patili za ono sta imaju. Nema tu sad idem na brod obogatit cu se brzo , fin poso velika plata,treba zapet i onda kad je najteze i ja samo kazem svaka cast svima koji idu na brod i rade svoj posao ali najvise cijenim one ljude koji su tamo pa rade za duplo manje pare nego ja i tezi posao i jos vidis da mu nije tesko jer vidi i nada se da ce bit bolje,a tamo su ja smatram ako si sposoban sva vrata ti otvorena.zato i ja idem dalje da "robujem"  i sretno svima koji su odlucili na taj korak , imajte vjeru u sebe i nemojte odustat!!
::yes::  :uzdravlje:

Offline shacal

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #20 on: 10/November/2011 »
Gledaj shacal , ti si probao , nije islo nema veze..ali nemozes pricat sa 2mj. brodskog iskustva sta se tamo dogadja , ima promocija unutar f&b ali sta mislis da ces za jedan ugovor bit vec team waiter,na mom brodu je radio jedan decko iz srbije koji je bio prvi ugovor asst waiter , pod kraj je radio posao acting headwaiter.sve je moguce,male sanse su za velike promocije ali korak po korak se ide,svi ti ljudi koji su ispred nas su prosli isti put , isto su patili za ono sta imaju. Nema tu sad idem na brod obogatit cu se brzo , fin poso velika plata,treba zapet i onda kad je najteze i ja samo kazem svaka cast svima koji idu na brod i rade svoj posao ali najvise cijenim one ljude koji su tamo pa rade za duplo manje pare nego ja i tezi posao i jos vidis da mu nije tesko jer vidi i nada se da ce bit bolje,a tamo su ja smatram ako si sposoban sva vrata ti otvorena.zato i ja idem dalje da "robujem"  i sretno svima koji su odlucili na taj korak , imajte vjeru u sebe i nemojte odustat!!

nemas ti prijatelju pojma ocito kako je na carnivalu al nema veze neka ljudi idu nekazem ja da nejdu a vidjet cemo poslije tko je u pravu i dal se moze napredovat!! Mozes ti radit ko crv u kamenu kao oni zuti al nema smisla jer imaju previse head waitera i team waitera i promocije su zaustavljene!!!!!!!!!!!!!!!
Ponavljam ljudi otidjite probajte al brzo cete shvatit pojam modernog robovlasnistva  i rada 330h mj za 4400kn kolika je tu onda dnevnica(satnica) i dal se isplati!! e pa meni se ne isplati a vi samo odite!!
Burn rubber not your soul

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
"Promocije su zaustavljene"
« Reply #21 on: 10/November/2011 »
70 dana je premalo da bi se donosili zaključci tipa "promocije su zaustavljene".
Prije svega, ja nikome tko dođe prvi ugovor ne bih dao promociju, jer da su sposobni/školovani/imaju radnog iskustva, došli bi na tu poziciju direktno.

Promocije ne mogu biti zaustavljene, kao što nitko ne može zaustaviti konobara da napusti kompaniju kad god poželi.
Evo sad za božićne i novogodišnje praznike najviše ljudi jednostavno da otkaz i ode kući, jer ako postoji dobro vrijeme za otkaz, to je u to vrijeme.
I šta bi kompanija trebala ostati bez ljudi na pozicijama tih head-waitera i konobara, jer su "promocije zaustavljene"?

"Promocije su zaustavljene" je obična parola kojom se želi dati neka imaginarna težina vlastitim riječima.
Promocije na kruzerima nikada nisu i ne mogu biti zaustavljene.

Što se tiče "modernog robovlasništva", kakvo je to robovlasništvo kad bilo tko može sa broda otići kad god poželi?
Hajde da su tebe shacal strpali pod palubu, i ograničili ti kretanje i komunikaciju, pa da si se nekako dokopao interneta na brodu i napisao "robovlasništvo!", onda bi simpatizirao sa tobom, ali ovako  :neceici:
Kojem je to robu besplatna hrana, smještaj, struja, voda, jeftina cuga i cigatere? Uračunaj i to u satnicu za koju kažeš da se ne isplati raditi. Pa još dodaj sve što potrošiš kod kuće a na brodu ne - cijenu grijanja stana/kuće, prijevoza na posao, benzina, odjeće, telefona, pretplata ...

Ja nisam otišao kao Asst. Waiter na brod nego kao Potwasher, pa mi se isplatilo. +U+
Kada odeš na brod, moraš zaboraviti prijašnji način života, jer kao pojedinac ne možeš uspjeti.
Timski rad sa Indijcima, Jamajčanima, "žutima" kako ih ti nazivaš, nije fraza, nego realnost.
Ako jedan zabušava, njegov posao moraju nadoknaditi drugi, a to svi naravno vide, i onda tom pojedincu nije dovoljno ni 240, a kamoli 70 dana da dobije promociju.

Ko je prije doručka svaki dan, mjesecima nosio bandere po pisti, zna o čemu pričam.

 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

gosn.buissinesman

  • Guest
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #22 on: 10/November/2011 »
 ="" sefe lepo si rekao

Offline Antic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 80
  • Što mi veliš nek mi bude, što mi želiš nek ti bude
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #23 on: 10/November/2011 »
Šef Foruma i .
Ne znam čime ste ovo zaslužili ali znam da ste zaslužili!

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #24 on: 10/November/2011 »
To se zove odgovor!
Grats Sefe!  :banana: :banana: :yahoo: :yahoo:
What goes around comes around

Offline shacal

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: "Promocije su zaustavljene"
« Reply #25 on: 10/November/2011 »
Sefe davno si dosao sa broda i neznas pravu sliku carnivala i zato nemoj meni pricat koji sam dosao prije 20 dana!! Eto vrijeme ce pokazat da vidim tko ce dobit promociju. Otkaz nedaju head i team waiteri kak si napisao za Božić jer to rade zuti kako ih ja nazivam i pokoji balkanac nego otkaz daju ass waiteri zasto jer nemogu doc do tih pozicija jer su zuti prevladali a ti dobro znas sta taj posao njima znaci i kakav je standard u njihovoj zemlji stoga !
daju ti hrana da ako ti ono nazivas hranom,voda ajme nevalja ni za tusiranje a kamoli drugo,,uostalom moraju ti dati negdje spavat i nesto jest kad im radis po 5kn za sat i to onda racunas da ti ensto daju,,nista ti oni nedaju sve su to oni uracunali do zadnjeg centa stovise svaki CENT triput odradis!! no nema veze nezelim se svadjat i raspravljat svatko zna svoje i ima svoje misljenje...
Burn rubber not your soul

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #26 on: 10/November/2011 »
bile promocije zaustavljene ili ne, ti ionako nakon 3 mjeseca nisi mogao ocekivati promociju... mislim da si previse ocekivao pa si zato i jako negativno shvatio cijelu stvar... i imam osjecaj da ces se kad-tad zeljeti vratiti :)

sretno ti bilo  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline shacal

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #27 on: 10/November/2011 »
Tko kaze da sam ja ocekivao?? kazem ono sto sam vidio nasi momci rade 2,3 ugovor i stavljaju ih da rade u faking crew mess,mislim halo o cem mi pricamo...  Vjerojatno cu ici naravno zasto ne nije to da se nemoze moze se al hocu zato dici neke pare a ne radit za crkavicu i to je to bez obzira na promocije i sve p.m. !! jel bolje radit jedan posao za 1050 dollara ili za oko 2000dollara a znas da nema buducunosti tu gdje je 1050!!
Burn rubber not your soul

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #28 on: 10/November/2011 »
Tko kaze da sam ja ocekivao?? kazem ono sto sam vidio nasi momci rade 2,3 ugovor i stavljaju ih da rade u faking crew mess,mislim halo o cem mi pricamo...  Vjerojatno cu ici naravno zasto ne nije to da se nemoze moze se al hocu zato dici neke pare a ne radit za crkavicu i to je to bez obzira na promocije i sve p.m. !! jel bolje radit jedan posao za 1050 dollara ili za oko 2000dollara a znas da nema buducunosti tu gdje je 1050!!

ne shvacam cemu imas potrebu da se branis  ""]] to je tvoj zivot i radis sto god zelis, ali s takvim stavom neces dogurati ni do promocije ni do 2000 dolara place, to znam i ja koji broda nisam vidio u zivotu jer je tako svugdje. Moje misljenje: trebao si izgurati ugovor do kraja, i onda na bolje placenu kompaniju, tipa Royal gdje ass. waiter ima oko 2000, vjerojatno si na to ciljao gore.

jos jednom sretno ti bilo, trebat ce ti
Once a sailor, always a sailor.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #29 on: 11/November/2011 »
Opet imamo junake na tastaturi, u akciji  :haha: po ko zna koji put... :embarrased:

Kako god, Sef je u pravu totalno, nema sta da se bunite. Ti decko koji si bio par nedelja na Carnivalu...pa pobogu, da si otisao na Celebrity ili RCCL, tih 70 dana ti ne bi bilo dovoljno ni da zavrsis sve safety i HR treninge, tek mozda da se naviknes na odredjeni brod, a da stvoris sliku o cijelom konceptu jedne od jacih industrija na svijetu...ne bih rekao. U svakom slucaju, svako ima pravo na svoje misljenje, ali s druge strane ja mislim da ljudi koji nisu plovili, nemaju sta da komentarisu o zivotu i radu na brodu, jer je to skroz individualno, i svako ima zasebno misljenje.
When it comes to money, nobody can be trusted !