Author Topic: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!  (Read 49010 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #45 on: 13/November/2011 »
Pa ljudi, ako ste iz Zagreba i sve vam je skupo (kao da nigdje drugo nije skupo) preselite se.
ili jednostavno nemojte ici na brod ako su vam male pare tamo.

Ovakvim pricama samo sputavate one koju tek misle ici i zbog vas stvaraju losu sliku o brodu i brodskom zivotu.

Ne zelim se ja svadjati, vec  mi jednostavno smeta sto vi pojedinci tako pricate besmislice a i sami znate da cete se opet vratiti na brod i jos cete moliti za to.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #46 on: 13/November/2011 »
Još uvijek mislim da se nepotrebno prešućuju troškovi koje donosi život u Zagrebu.

Kad poplaćaš sve što moraš da bi živio u Zagrebu, koliko od te Zagrebačke plaće ostane?
Zatim, u Zagrebu ako nađeš posao, u 90% slučajeva će ti ta plaća biti dana na crno, dok od brodskog "doprinoda državi" ipak ima koristi, što će se pogotovo pokazati kada pojedinac bude skupljao staž za starosnu mirovinu.
Tko može raditi na brodu, ne mora ništa od svoje zarade potrošiti, dok u Zagrebu MORA. Ili Beogradu, Skopju itd itd.

Dalje, ako netko od vas koji pišete ovdje stanuje kod mame i tate, molim neka prestane pisati, jer nema smisla da pametuje nama koji smo i radili na brodu i od toga smo zaradili svoj stan/kuću i sada živimo gdje hoćemo.

Tkogod stanuje kod nekoga drugoga, nema privilegiju razmišljati svojom glavom, i njegove misli me ne zanimaju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #47 on: 14/November/2011 »
Pa ljudi, ako ste iz Zagreba i sve vam je skupo (kao da nigdje drugo nije skupo) preselite se.
ili jednostavno nemojte ici na brod ako su vam male pare tamo.

Ovakvim pricama samo sputavate one koju tek misle ici i zbog vas stvaraju losu sliku o brodu i brodskom zivotu.

Ne zelim se ja svadjati, vec  mi jednostavno smeta sto vi pojedinci tako pricate besmislice a i sami znate da cete se opet vratiti na brod i jos cete moliti za to.

Nije to losa slika o brodu, nego realno stanje koje mozete ocekivati kao asst. waiteri na carnivalu. Bolje je reci ljudima istinu, nego da dodju tamo ocekujuci bajku. Vjerujem da je razocaranje situacijom koju nisu ocekivali najveci razlog zasto tako puno ljudi odustaje nakon samo nekoliko mjeseci.
Ta pozicija je namijenjena ljudima koji natucaju engleski i nemaju nikakvo iskustvo u restoranu. Ako ste mladi, zelite vidjeti svijet, zabaviti se, a usput nesto zaraditi i nauciti, idealan pocetni posao. Otkaz je skoro nemoguce dobiti i mozete provesti svaki slobodni sat u crew baru.
Sto ste mislili kakav posao cete dobiti kad vas na intervju-u pitaju kakvo je vrijeme vani i kazu vam da ste dobili posao?

Ako imate iskustvo, govorite tecno engleski i trazite ozbiljan posao gdje cete raditi sa profesionalnim ljudima i biti dobro placeni za to, carnival nije za vas, i necete imati nikakvog problema dobiti taj drugi posao.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #48 on: 14/November/2011 »
@natal, 15-ak naših ljudi u staff messu? :waiting:
Jedan prosječan staff mess za brod koji broji 1200 crew nema više od 7-8 ljudi, uključujući i night shift.
Od tih 7-8, ne bi smelo biti više od 2-3 iste nacionalnosti.

E vako. Moje ime je Daniel, pozicija Bar waiter. zadnju godinu dana svog zivota sam proveo na Dreamu. Dosta me ljudi zna sa ovog foruma i svasta sam tamo prosao, lagat nema razloga pa pobogu ovo je forum i ne bojim se nikog i da mi zna ko sam, inace moja slika je na avataru.

Da si procitao moj post vidio bi da sam napisao crew i staff mess shto znaci u prevodu 8 crew 8 staff i da su sve nasi bili osim jednog indoneznanina. Zasto je bilo tako. Zato shto su svi ti ljudi dosli na brod u razmaku misec dana i di ce njih stavit, nista neznaju pa i ako nesht za*****u nikom nishta dok je u guest area drukcije.

Pa ja mislim da nakon godine dana na cruzeru znam shta je zivot na cruzeru i dalje mislim da nije zdrav. Nema tu fun, previse se radi a mora se puno zrtvovat za fun. Meni je recimo u baru OK. Evo danas Cozumel startam od 17:30 a juce zavrsio u 23h.

Promocija. Moguce je promociju dobiti, naravno, oni govore nema promocija da ljudi ne smaraju pa ih odma odsjecu. Uglavnom moguce je. Evo neki dan dvojica deckiju nasih dobila promociju u asst food and beverage managera i odbili. Nece to a neki bi ubili za to.

Uglavnom pozz iz cozumela ujedno kisovitog pa i suncanog u zadnjih dva sata. :)


Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #49 on: 14/November/2011 »
Nije to losa slika o brodu, nego realno stanje koje mozete ocekivati kao asst. waiteri na carnivalu. Bolje je reci ljudima istinu, nego da dodju tamo ocekujuci bajku. Vjerujem da je razocaranje situacijom koju nisu ocekivali najveci razlog zasto tako puno ljudi odustaje nakon samo nekoliko mjeseci.
Ta pozicija je namijenjena ljudima koji natucaju engleski i nemaju nikakvo iskustvo u restoranu. Ako ste mladi, zelite vidjeti svijet, zabaviti se, a usput nesto zaraditi i nauciti, idealan pocetni posao. Otkaz je skoro nemoguce dobiti i mozete provesti svaki slobodni sat u crew baru.
Sto ste mislili kakav posao cete dobiti kad vas na intervju-u pitaju kakvo je vrijeme vani i kazu vam da ste dobili posao?

Ako imate iskustvo, govorite tecno engleski i trazite ozbiljan posao gdje cete raditi sa profesionalnim ljudima i biti dobro placeni za to, carnival nije za vas, i necete imati nikakvog problema dobiti taj drugi posao.
Realna slika o poziciji Asst waiter na Carnivalu:
Plata je 1050$ fiksno! Sve dok ste u staff, crew ili officer mess-u baksisa nece biti (moguce u officer ili staff mess nesto malo)
Kad dodjete do room service tu se vec pravi baksis od 5-60 dolara za jednu smjenu (nocna smjena je najbolja I treba nositi sto vise narudzbi).
Na lidu nema baksisa osim onog kad ujutro radis par sati u room service ali to je sica.
Ni u dining room-u za asst waiter-a nema nesto previse baksisa. A I ako dobijete promociju, to ce biti u asst team waiter gdje zaradjujete oko 1300$ mjesecno. To su sad promocije po nekim novim Carnivalovim pravilima I treba vam najmanje 3-4 ugovora da dodjete do team waitera. Naravni, ima ih koji postanu team waiter na drugom ugovoru.
Ako mislite ici kao asst waiter a pri tom svaku noc visiti u crew baru I piti alkohol kao da ga nikad u zivotu niste vidjeli a nakon toga ujutro prespavati I ocekivati promociju .... No chance!!
Carnival je odlicna odskocna daska za neku bolju kompaniju. Za jedan ugovor steknes dovoljno iskustva da odes u agenciju I trazis nesto bolje. Ali to se odnosi na citav odradjen ugovor a ne par dana provedenih na brodu.
Znam jednog bugarina koji je dao otkaz nakon 1 mjeseca.
Znate sta je odneo kuci sa sobom??: suncane naocale od 600$
Ja sam sa zadovoljstvom odradio prvi ugovor od 7 mjeseci. Nakon toga sam odradio jos dva, sve na Carnivalu.
Sad sam promenio kompaniju I mogu reci da nakon tri odradjena ugovora imam debelo iskustvo.


Offline danids

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #50 on: 15/November/2011 »

Ni u dining room-u za asst waiter-a nema nesto previse baksisa.


Kako to da u dinning room-u nema baksisa?

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #51 on: 15/November/2011 »
Kako to da u dinning room-u nema baksisa?

Nema za asst waitera ako vas privremeno tamo posalju. Gosti najcesce sve daju head waiteru jer on prica sa njima, ti samo trcis po hranu, a onda je na njemu da li ce tebi dati ili ne. A cesto ni ne radis cijeli kruz sa istim waiterom i istim gostima.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #52 on: 15/November/2011 »
Baksis za asst waiter-a u dining room??
Ima ali ako  head waiter podjeli s tobom svoj baksis.

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #53 on: 15/November/2011 »
pa to je bas strasno,znaci ako se on kao smiluje onda ti da.
na celebrityu je to drugacije,trcis kao lud ali makar znas zasto trcis  i gosti naravno vide.
in vino veritas

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #54 on: 15/November/2011 »
Asst waiter na Royal ili Celebrity je team waiter na Carnivalu.
Tu je razlika.

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #55 on: 15/November/2011 »
i to ogromna
in vino veritas

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #56 on: 15/November/2011 »
Zato cu ja uskoro na Celebrity da waiter-isem :D
 :party:

Offline shacal

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #57 on: 29/December/2011 »
nezaboravite da cete kad se vratite Vi s carnivala (a i ostali) platiti drzavi za mj proveden na brodu 1400-1500kn drzavi za mirovinsko i zdravstveno ,,onda izracunajte onih 1200dollara - ovih 300(drzavi) za koliko radite kao ass waiter pa cete brzo shvatit dal se isplati.
Jack mirno more !
Natal javi se na face!
Burn rubber not your soul

Offline NENO 2202

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #58 on: 29/December/2011 »
Ne placas ti državi nista nego sebi plačaš doprinose mirovinsko,socijalno itd.. ;)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: carnival dream 70 dana (ass wait) and that's is!!
« Reply #59 on: 29/December/2011 »
Ne placas ti državi nista nego sebi plačaš doprinose mirovinsko,socijalno itd.. ;)

 ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)