Author Topic: utility cleaner... da ili ne ???  (Read 10342 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dogoargentino

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
utility cleaner... da ili ne ???
« on: 08/November/2011 »
posto sam procitao bukvalno sve teme i postove sa ovog foruma , zelim da postavim ovo pitanje u nadi da cu dobiti jos nekih konkretnijih odgovora na ovu temu...
posto zelim da konkurisem za utility cleaner poziciju. Razlog za tu poziciju je to sto nemam iskustva kao konobar, ili ti bilo koju oblast koja je trazena na brodu. Stoga mi svaka agencija nudi utility cleaner. E pa sad, zelim jos malo detaljnije da se raspitam kakve su sanse za napredak npr, da dodjem do mesta poput ass. Stateroom Steward  ili Stateroom Steward ? Kazu mi da je moguce ali tek posle 3-4 ugovora? A znam ljde koji su napredovali i u roku od jednog ugovora, do duse ne u hotel department... kakva moze zarada da bude na toj poziciji? hvala vam u napred, na svakom odgovoru koje cu nadam se dobiti  :yahoo:   

U pitanju je princess cruise i agencija safe cruise.  Hvala jos jednom  :uzdravlje:

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #1 on: 08/November/2011 »
ja znam za bar utility na celebrityu moj cimer je u pitanju,znam da je imao tu negde oko 800 dolara mesecno ako se dobro secam.
a sto se  radnog vremena tice sve zavisi od kruza i koliko ih je da li ima hepeninga i toga da li se jede ili pije vise tj gde pripadas za food ili beverage,mada ja bih se odlucio ako ti je prvi put idi za bar waitera niko tu nema nekog ogromnog iskustva,malo njih.
in vino veritas

Offline dogoargentino

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #2 on: 08/November/2011 »
Da hteo sam ja, pitao sam da li bi mogao upasti kao bila sta drugo. Medjutim agencija nije htela ni da cuje. Posto i za bar steward i za buffet steward trebaju preporuke... A i za ass.  oT  E sad koliko je to tacno, Xxx primera ima da ljudi upadaju kao ass waiter ili ass. steward. Zbog cega je u interesu da me agencija ne posalje tako ne znam, ipak i njima je u cilju da zarade. ne?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #3 on: 08/November/2011 »
Previse ljudi se prijavljuje za restoran, jaka je konkurencija i vec ima mnogo ljudi na cekanju. Uglavnom svi nabave nekakve preporuke, pa ako si se pojavio sa CVem bez iskustva u ugostiteljstvu, logicno je sto su ti ponudili utl cleaner. Jeste njima u cilju da zarade, al im nije u cilju da dovedu pred ispitivace ljude bez dana iskustva, kad imaju jos mnogo kandidata koji su radili taj posao (ili barem imaju papir da su radili). Oni ce svakako zaraditi, nebitno im je koja je pozicija...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #4 on: 08/November/2011 »
Zbog cega je u interesu da me agencija ne posalje tako ne znam, ipak i njima je u cilju da zarade. ne?

Agencija te ne šalje na brod, nego pred predstavnika kompanije.

Da su ocjenili da možeš proći kao bar waiter, sigurno bi ti ponudili tu opciju.
Njihov cilj je da se ne osramote pred predstavnikom kompanije predstavljajući te za posao za koji, po njima, nemaš šanse.
Uvijek možeš pokušati kod drugih, ali kao što si sam napisao, svaka agencija ti nudi "utility cleaner".

Da si ti otišao kod njih sa preporukama i odličnim znanjem, sigurno bi ti ponudili više.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dogoargentino

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #5 on: 08/November/2011 »
Znam, znam... Sve mi je jasno  -()-   Ja sam spreman da krenem od nule  :run: i da krebem ko lud da dobijem unapredjenje za neko bolje mesto poput ass. cabin steward, ili pak cabin steward  :yahoo:  E saad koliko uopste treba da bi se napredovalo, ako se pokazes kao dobar radnik i sve u full-u. kolika je uopste plata na takvoj poziciji kao utility cleaner? Ako neko ima neke informacije molio bih da napise  :D  P.S. Sefe ne moras bas vredjati  :tuctuc:  jos uvek nisam imao razgovor, tek treba da imam. A sto se tice mog engleskog ucim ga vec 12 god. A to sto svaka nudi utility cleaner tj je zato sto moj posao nema veze sa profilima koji se traze na brodu .

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #6 on: 08/November/2011 »
 E saad koliko uopste treba da bi se napredovalo, ako se pokazes kao dobar radnik i sve u full-u.


Ovo bi bilo lako odgovoriti kad bi postojao samo 1 brod, 1 kompanija, 1 supervajzor i kada bi ti išao baš tamo.
Nema pravila.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dogoargentino

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #7 on: 08/November/2011 »
hvala na odgovorima. Ako iko zna jos nesto u vezi utility cleaner-a neka napise. svaki odgovor ce biti uzet u obzir.  :uzdravlje:

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #8 on: 08/November/2011 »
stwarno volim da pomognem ljudima ali me mnogo nervira kad ljudi ocekuju sve na tacnu. Vidi, nemam nameru da te vredjam ali te pitam da li si malo procesljao ovaj forum pre nego si se dosetio da samo otworis temu i cekas servirane odgovore? Jer, da jesi video bi odgovore na svoja pitanje a ne bi gubio vreme ni svoje ni tudje!
inace ja sam prosao intervju za ut.clen.i sad samo cekam poziv za ukrcaj. Plata je 500-650 dolara a posao je sve ono sto vecina ljudi na brodu mozda nikad ne bi radili. Meni je bilo bitno da se docepam broda i zato sam pristao na to. A ti? Zavisi sta hoces i zelis od zivota! Pozdravljam te i nemoj se ljutiti ali molim te ne otwaraj temu pre nego si siguran da ne postoji odgovor na twoje pitanje! Ziv bio!

Offline shacal

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #9 on: 08/November/2011 »
definitivno ne,krvnicki posao za 525 dollara tako je bar u carnivalu,jebu te svi ko god stigne,od kuhara supervajzora asst f&b-a pa i konobara.. apliciraj za bolju pozz u startu jer tesko je napredovat to ti je moj savjet! Zivio i sretno
Burn rubber not your soul

Offline dogoargentino

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #10 on: 08/November/2011 »
stwarno volim da pomognem ljudima ali me mnogo nervira kad ljudi ocekuju sve na tacnu. Vidi, nemam nameru da te vredjam ali te pitam da li si malo procesljao ovaj forum pre nego si se dosetio da samo otworis temu i cekas servirane odgovore? Jer, da jesi video bi odgovore na svoja pitanje a ne bi gubio vreme ni svoje ni tudje!
inace ja sam prosao intervju za ut.clen.i sad samo cekam poziv za ukrcaj. Plata je 500-650 dolara a posao je sve ono sto vecina ljudi na brodu mozda nikad ne bi radili. Meni je bilo bitno da se docepam broda i zato sam pristao na to. A ti? Zavisi sta hoces i zelis od zivota! Pozdravljam te i nemoj se ljutiti ali molim te ne otwaraj temu pre nego si siguran da ne postoji odgovor na twoje pitanje! Ziv bio!
 
E pa ovako, hvla na odgovoru. Ne ljutim se.... no;;; Na ovom forumu sam preko nedelju dana, i prelistao sam gotovo sve odgovore koji su vezani za utility cleaner. I mogu ti reci da konkretno nema nekih odgovora vezanih za moja pitanja. Ima nesto ali je sve bilo sa brda-dola. Ako sam prodangubio tvoje vreme onda nisi ni trebao pisati nista, tj ako je tvoje vreme toliko dragoceno. A to da je tema otvorena, kao i svaka druga, naravno svaka osoba zeli neki od odgovora na tacni od ljudi dobre volje da napisu sto je razumnije moguce. I sa svakim dobro namernim savetom. Predpostavljam da si i ti imao neka pitanja i ocekivao odgovore kad si se raspitivao o poslu na brodu i o odlasku na brod...   :uzdravlje:  naravno ne moj se ni ti sad ljutiti, ali mislim da je sasvim korektno sto sam stavio ovu temu u nadi da cu dobiti neke od odgovora. Hvala na razumevanju.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #11 on: 08/November/2011 »
Nešto gledam naslov teme - utility cleaner... da ili ne ??

SVI koji su radili na brodu na bilo kojem drugom poslu će ti reći NE.
Then again, svi ti drugi ljudi su na intervjuu dobili bolji posao, zbog ovog ili onog razloga.

Svi ti drugi ljudi gledaju na posao Utility Cleaner iz svoje perspektive, a ne iz tvoje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dogoargentino

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #12 on: 08/November/2011 »
Nešto gledam naslov teme - utility cleaner... da ili ne ??

SVI koji su radili na brodu na bilo kojem drugom poslu će ti reći NE.
Then again, svi ti drugi ljudi su na intervjuu dobili bolji posao, zbog ovog ili onog razloga.

Svi ti drugi ljudi gledaju na posao Utility Cleaner iz svoje perspektive, a ne iz tvoje.
Upravu si sefe  ::yes::   znas ono, nemam sta da izgubim, cilj mi je otici i zaradjivati... i gurati sto jace mogu da napravim neki pomak ka boljoj pozociji. A i vidim da se u hotel dep. sasvim pristojno zaradjuje, pocevsi od ass. steward pa navise :) jeste da se radi, ali to mi je i cilj. Hvala na savetima  ;)

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #13 on: 02/January/2012 »
NE!
Bio sam,vidio sam,radio sam na toj poziciji i nebi nikom preporučio osim možda nekom ko zbilja nema bolju šansu,ali to evropljani nisu.
Ja sam bez iskustva odma došao kao assistant,ali prvih mjesec dana sam radio kao Hotel stewart(utility cleaner).
Ono što češ tamo doživjet ako dođeš je upoznavanje i sažaljavanje od strane  raznih ass. waitera pa nerijetko i bar waitera koji su svi redom upali bez iskustva u konobarenju i koji imaju za manje rada 2-6 puta veću plaću od tebe,a ti u grupi sa azijatima,možda i jedini evropljanin.Neznam na koju kompaniju planiraš ići,ali ako ideš na Carnival i promoviraju te u assistenta,tretirat će te ko roba,rad mimo rasporeda u prosjeku 2-3sata dulje od dogovorenog radnog vremena plus učenje imena gostiju i toliko truda da na kraju iz Hotel stewarta se postane jedan čistač smrdljivih wca i onda gledaš druge koji dođu u Bar bez iskustva u konobarenju i zapitaš se "bože zašto mi je ovo sve trebalo",još i ako si uporan nemora značit da češ uspijet,odlazila je ljudima kičma od stalne sagnutosti,ali i koljena,vene...
Moje iskustvo na Carnivalu moš pročitat pod temom "povratak sa Carnivala i utisci"
Jedini posao gdje je ok para u tom departmentu je Cabin stewart,ali teško se dobija promocija,makar na Carnivalu,čak i mnogi bijelci su potratili godine i godine.

Pusti iskustvo,reci da ga imaš,konobario si u baru,ako te na intervjuu pita o pićima,reci da si posluživao srpska domaća vina i piva.Tako je jedan dečko reko na intervjuu i dalje ga o poslu ništa nije pitao na intervjuu,ispitivač je krenuo ispitivat o politici,rodnom gradu,itd.
Skoro svi bijelci u baru koje sam upozno na Carnivalu došli su bez iskustva,nekima je agencija to sredila,neki su lagali.

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: utility cleaner... da ili ne ???
« Reply #14 on: 03/January/2012 »
Zlatko bravo za odgovor,delim misljenje i iskustvo,isto sam prosao od reci do reci sto je Zlatko rekao.Najvise od svega me je ubijalo to sto kaze covek sazaljenje od strane nekih konobara itd bilo da su sposobniji  ili ne od tebe imaju platu 5 puta vecu,posao i izdrzis ali ima i nekih drugih stvari zbog kojih se izgubi volja.