Author Topic: Kako zamisljate Sefa foruma  (Read 22433 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #45 on: 21/November/2012 »
Kad je već Rumljanin spomenuo "vekovna ognjišta", mogli bi se nabrajati i nabrajati pokolji, masakri, silovanja koje je počinio srpski agresor, ali onda će mi tlak naglo skočiti. Ali dobro je spomenuo, Hrvatska je pobjednik, "Ovo je točka na 'i', rat pripada povijesti, okrenimo se svi budućnost".  :uzdravlje:

Btw. i ja mogu Šefa zamisliti kao Antu. Pristojan, smiren, džentlemen, još ako mu traperice tak dobro stoje  :rolleyes:

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #46 on: 21/November/2012 »
 :haha:
fora! danas se tu svađate, a sutra ćete zajedno cugati 19 piva za redom u crew baru. baš me zanima hoće li tema razgovora bit gotovina, ulemek, šešelj. cool djeco, cool!

Offline SasaBN

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #47 on: 21/November/2012 »
@Mirem
A ko moze reci da "pokolji, masakri, silovanja" nisu cinjeni sa obje strane? Daj, molim te... Opasno pristojan lik, pobio i protjerao hiljade ljudi... Umjesto da se ide ka izmirenju, samo jos vise pogorsavaju stvarima kao sto je ova sa Gotovinom.  +U+

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #48 on: 21/November/2012 »
mogli bi se nabrajati i nabrajati pokolji, masakri, silovanja koje je počinio srpski agresor, ali onda će mi tlak naglo skočiti. Ali dobro je spomenuo, Hrvatska je pobjednik.

Bravo Mirem, ti definitivno trebas da budes model koji ce biti novi uzor mladima.

Bravo.   :haha:

Offline jimmy

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #49 on: 21/November/2012 »
@Mirem
A ko moze reci da "pokolji, masakri, silovanja" nisu cinjeni sa obje strane? Daj, molim te... Opasno pristojan lik, pobio i protjerao hiljade ljudi... Umjesto da se ide ka izmirenju, samo jos vise pogorsavaju stvarima kao sto je ova sa Gotovinom.  +U+

pa gotovina je rekao prekjučer da nek se protjerani vrate na svoje. a uostalom presudu nije donio hrvatski sud, tako da mi nije jasno što ste toliko po*izdili na nas nakon presude

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #50 on: 21/November/2012 »
ajmo ljudi dosta...

ja sam osobno propatio zbog rata i otvoreno kazem da sam nacionalista... ali isto tako kazem da nema mjesta mrznji izmedju nas obicnih ljudi.... imam jako puno prijaztelja iz srbije...
jednu priju sam ovo ljeto i ugostio kod sebe u vikendicu na moru..

krivi su iskljucivo oni šefovi i politicari koji su to sve napravili kako bi se okoristili.. i sa jedne i druge i trece i... strane!!! nabijem ih ja sve lipo na ku*ac!!

a nas obicni narod koji je stradao ili fizicki ili emocionalno zbog svega toga sad treba krivit... ma daj molim te... trebamo se zagrlit i ljubit.. popit pivu zajedno i ispec janjetine  :uzdravlje:

svi smo propatili zbog budala koje su nam to ucinile da zarade para .. njih nabit na k.. i popit pice sa  bracom... eto!
nabijem te...

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #51 on: 21/November/2012 »
pa gotovina je rekao prekjučer da nek se protjerani vrate na svoje. a uostalom presudu nije donio hrvatski sud, tako da mi nije jasno što ste toliko po*izdili na nas nakon presude

Popi... su zato jer je tom presudom jasno da se Hrvatska branila. Naravno da individualna odgovornost postoji, i iskreno se nadam da će oni koji su krivi za zločine, odgovarati za njih.

Nadalje....pametnija sam kad šutim :D

 :-* svima

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #52 on: 21/November/2012 »
potpisujem, najgore je kad ljudi koji nisu direktno vezani s ratom okrivljuju/budu okrivljeni isto tako ljude koji su mozda i bili bebe u to vrijeme.
Bas zato sto sam bio na brodu i vidio kako cuvamo leda jedni drugi - a tako bi i trebalo biti, nece Filipinac nikome osim svome Filipincu cuvati leda - smatram da su ovakve rasprave besmislene i izazivaju previse emocija u negativnom smislu. Osobno nisam ni necu imati nikakve izjave za koje znam da bi mogli smetati nekome na toj osnovi, ali sigurno necu ni sutjeti i ignorirati provokacije. Niti skrivati sliku gdina Gotovine iz bilo kojeg razloga  +U+
Once a sailor, always a sailor.

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #53 on: 21/November/2012 »
http://www.6yka.com/novost/30973/sta-je-pogresno-u-presudi-gotovini

"Ova presuda mene ne zanima kao ogorčenog Srbina koji lamentira nad neminovnom selektivnošću međunarodne pravde i njenom propustu da kazni zločine protiv mog naroda – ja sam odavno razvio antitela na sve vrste nacionalizma, uključujući virozni podtip zasnovan na samoviktimizaciji, i presuda me lično ne pogađa. Ali ona me pogađa kao profesora prava, i nekoga ko je uvek mislio, i misli i dalje, da je Tribunal neophodan, iako nesavršen, instrument pravde za zločine na prostorima bivše Jugoslavije. U tom pogledu, presuda predstavlja potpuni debakl."


http://www.pressonline.rs/info/drustvo/del-ponte-ovo-nije-pravda-veoma-sam-razocarana

"Bivša glavna tužiteljka Haškog tribunala Karla Del Ponte izjavila je da je šokiran oslobađajućom presudom hrvatskim generalnima Ante Gotovini i Mladenu Markaču i istakla da oseća punu solidarnost sa srpskim žrtvama nad kojima je počinjen zločin."


http://www.pressonline.rs/svet/balkan/sudija-pokar-pravda-nije-zadovoljena

"Član žalbenog veća Haškog tribunala Fausto Pokar kaže da je oslobađajuća presuda koju to veće, uz njegovo protivljenje, izreklo hrvatskom generalu Antu Gotovini, "protivna bilo kakvom osećaju za pravdu"."


http://www.index.hr/vijesti/clanak/documenta-zlocini-u-oluji-ne-smiju-ostati-tragedija-bez-epiloga/647031.aspx

"NE SMIJEMO dopustiti da zločini počinjeni tijekom i nakon VRA Oluja ostanu tragedija bez epiloga", priopćio je Centar za suočavanje s prošlošću Documenta povodom presude Anti Gotovini i Mladenu Markaču.

"Za vrijeme VRA Oluja deseci civila su ubijeni, tisuće kuća i ostalih objekata je spaljeno, dok gotovo polovica izbjeglica čeka na povratak u područja iz kojih su otišli. Neovisno o presudi Žalbenog vijeća u predmetu protiv Gotovine i Markača, obitelji žrtava imaju moralno pravo očekivati da za njihove tragedije i tragedije mnogih drugih počinitelji odgovaraju, bez obzira na kojoj su strani ratovali i u čije ime su zločin počinjeni", poručuju iz Documente.

Prema podacima prikupljenim od raznih međunarodnih organizacija, nakon hrvatskih vojnih akcija u bivšim sektorima Zapad, Sjever i Jug u ljeto 1995., približno 200.000 hrvatskih Srba je pobjeglo, uglavnom u Bosnu i Hercegovinu i nekadašnju Saveznu Republiku Jugoslaviju."

---------------------------------------------------------------------------

Prva stvar, ja nisam šovinista nikakve vrste, pa tako ni ove nacionalne. ALI, tu ima veliko ali, ignorisati zločine na sve tri strane, i nazivati ih opravdanima i odbranom, to je već sramota. Te nadalje, navesti da je protjerivanje preko 200.000 civila "odbrana", to je apsurd. I ne boli me presuda toliko, jer to su nekakve više sile i nekakve igre koje mi obični smrtnici izvan politike ne možemo razumijeti, nego me boli da se taj čin toliko proslavio, sa toliko sreće, i bez imalo srama.

----------------------------------------------------------------------------

Izvinjavam se Šefu za off topic. Ja ga zamisljam kao Man in Black sa šoljom kafe u ruci.
Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #54 on: 21/November/2012 »
Kaže da se ljudi vrate  :pop1: Pa odem ja svakog ljeta obidjem ruševine i sela koja više ne postoje jer nema niti jednog čoveka.
Ima Boga sudiće pošteno.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #55 on: 21/November/2012 »
Bravo, ostanimo pri tome, neka Bog sudi svakome tko je počinio zločin +U+  Predlažem da se svaka daljnja rasprava zaustavi, jer ovo nigdje ne vodi, zna se čemu služi ovaj forum.
Once a sailor, always a sailor.

Offline stefan_n

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #56 on: 21/November/2012 »
a cime se vi bavite  oT oT oT , bolje da su vam  :money: na pameti a ne proslost ovog brdovitog prostora

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #57 on: 21/November/2012 »
Ljudi, nemojmo se zavaravati, topic je otišao kvragu i ako to netko treba naglas reći, evo ja ću:
Topic je otišao kvragu.

Interesantno je čitati vaša razmišljanja i osjećaje o ratu koji je rasturio SFR Jugoslaviju.

Što se mene tiče, sve značajno što sam napravio u svojem životu, napravio sam izvan domovine, tako da se niti ne trudim razumjeti one koji napuste sve svoje, odu raditi na brod, i onda po zidovima svoje male kabine povješaju zastave Srbije, Hrvatske, BiH, Republike Srpske, Slovenije ... zastave zemalja u kojima nisu pronašli svoje mjesto.

Nešto poput jednog našeg kuhara na forumu koji je to lijepo ilustrirao:


Mislim, izvinte ali plovite pod zastavom Paname, Trinidada, Bahama, i zastavama ostalih Bananskih država.
A u državi za koju osjećate tako snažan nacionalni naboj, sa novcem poreznih obveznika se bojaju tuneli 3x, kupuju se terenci od 500.000kn, pravosudni procesi leže po ladicama više od 10 godina, a u zatvor idu penzioneri koji žive na socijalnoj pomoći i usude se voziti bicikl bez upaljenih svjetala ili ne mogu platiti komunalcima za odvoz smeća.

Rekao bih da je nagon koji ljude tjera da vješaju nacionalne zastave po brodskim kabinama zapravo krivo usmjerena nostalgija za životom kakvog nisu mogli imati.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #58 on: 21/November/2012 »
Zgodna fotka... zastava, dres, ovo, ono.... sve 5, ali dovraga.... HAJDUKOVA zastavica? Bemu miša....  :haha:

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Kako zamisljate Sefa foruma
« Reply #59 on: 21/November/2012 »
Kaze Edo Maajka "svi su veliki Srbi, Hrvati i Muslimani a svi zajedno u jednoj velikoj banani..."
Kao sto sam rekao, iz svojih licnih razloga nikad necu moci da prihvatim cinjenicu da je neko pravio s**** i na kraju odsetao kao veliki heroj. Bio to Gotovina, Mladic, Karadzic ili Musa Kesadzija. Proziveo sam mnogo toga u ovoj divljini od Beograda pocev od 90tih pa do danas i imam dovoljno godina da se secam svih tih sranja od 92ge do 95te. Mojim kumovima  iz Knina niko ne moze vratiti oba sina koja su izvedena iz kolone i nikada vise nisu pronadjena! Takodje i sadasnjim komsijama, koji su izbegli iz Vukovara i koji su ostavili kucu tamo, niko nece nikad vratiti imanje na kom sada zivi potpuno druga porodica i gle cuda ona je tu potpuno legalno nastanjena. Dakle, ako cete velicati nekoga onda neka to bude neko ko je cistog obraza. I da, posle svega sto sam prosao i ja i moji roditelji a pogotovo otac, nikad ali bukvalno NIKAD nisam ucen da mrzim nekoga jer je druge vere ili nacionalnosti. Moja devojka je hrvatica a nasi ocevi su recimo bili na suprotnim stranama u ratu koji je vodjen zbog tudjih ideala. I pored svega toga, ja svaki mesec blejim u Rijeci kod nje i ona kod mene u Beogradu... Da ne govorim o prijateljima koji svaki vikend dolaze na zajednicko opijanje po klubovima i kafanama ovde u Bgu...
I taj poziv prognanima da se vrate u svoje kuce je toliko smesan i cinican da je to prosto zadivljujuce. Dakle, ovako mozemo tupiti do prekosutra jer se nikad necemo sloziti sa nasim misljenjima...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.