Author Topic: da li je za rad na brodu obavezno znati plivati??!  (Read 6419 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grobar

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Glupo pitanje...ali me interesuje,da li je za rad na brodu obavezno znati plivati??! :) :hmm:

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: da li je za rad na brodu obavezno znati plivati??!
« Reply #1 on: 12/November/2011 »
Pa pitanje nije glupo.. jer ako si neplivac, onda ti sve one obuke za prezivljavanje na moru mozda i ne mogu pomoci u slucaju nesrecnog slucaja...  :(

ali neka neko iskusniji napise svoje misljenje  +U+



Gnothi Seauton

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: da li je za rad na brodu obavezno znati plivati??!
« Reply #2 on: 12/November/2011 »
Pa mislim da nema vece ironije od toga da budes moreplovac a da  pritom ne znas plivati!  :nokti:
What goes around comes around

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: da li je za rad na brodu obavezno znati plivati??!
« Reply #3 on: 12/November/2011 »
U rijetkim prilikama kad sam bio u moru na nekoj vježbi, prsluk je bio obavezan, tako da mislim da ne moraš biti plivač.
Isto tako, broj putnika bi se prepolovio kad bi svi morali biti plivači. Industrija bi propala.
Mislim da si miran.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: da li je za rad na brodu obavezno znati plivati??!
« Reply #4 on: 13/November/2011 »
Prema ISMu/SMSu nije potrebno znati plivati.
Dovoljno je proci "wet drill" ili sluzbeno "Personal Survival Techniques".

Ako odbijete skociti u vodu s prslukom i ne dobijete taj certifikat - idete kuci.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: da li je za rad na brodu obavezno znati plivati??!
« Reply #5 on: 13/November/2011 »
Glupo pitanje...ali me interesuje,da li je za rad na brodu obavezno znati plivati??! :) :hmm:

ako ti je uteha, nisi jedini. ja se ukrcavam za par dana, a sa plivanjem sam posvadjan od detinjstva. ne boim se vode i mogu recimo da se odrzavam neko vreme, cak i da preplivam bazen, al brzo se umorim...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline grobar

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: da li je za rad na brodu obavezno znati plivati??!
« Reply #6 on: 13/November/2011 »
Hvala vam ljudi... :)

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Prema ISMu/SMSu nije potrebno znati plivati.
Dovoljno je proci "wet drill" ili sluzbeno "Personal Survival Techniques".

Ako odbijete skociti u vodu s prslukom i ne dobijete taj certifikat - idete kuci.

da li safety obuka sadrži i nekakvo "kupanje" i skakanje u more i prvu pomoć itd?  :D
don't dream your life live your dreams

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
da li safety obuka sadrži i nekakvo "kupanje" i skakanje u more i prvu pomoć itd?  :D

neki za 10 godina na brodu nisu morali da se pokvase, pa kontam da ni ti neces bas biti baksuz....  uglavnom,redovne obuke zahtevaju samo da budes prisutan i ako je moguce koliko toliko svestan i trezan...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile
Evo da vas razveselim jednom pricom. Meni je deda bio u vojsci SFRJ (nebitno sta je tamo radio) i za obavljanje njegove duznosti dali su mu neki manji brodic sa ful posadom. Jednog dana odluci moj deda da zaustavi brod negde u Jadranu i da se cela posada okupa. Tu su bili i moja mamica, tetka i baba. Ironicno jedan od vojnika na tom brodu se zvao Mujo i ovim vas obavestavam da je jedan od glavnih aktera ove price. Sve u svemu, kaze moj deda Muji, "Mujo, ti ostani na brodu posto ne znas da plivas, a mi cemo da se brcnemo malo i krecemo uskoro", ovaj kaze "Razumem" i ovi poskakase u vodu. Brckali se oni tako neko vreme, kad odjednom iza mog dede nesto upade u vodu. Zaroni moj deda i uhvati coveka za kosu i izvadi ga iznad nivoa vode... "Mujo i***te, sta ces ti u vodi?", a Mujo odgovara "Pa ja bio gore druze majore pa video kako je vama lepo pa resio da vam se pridruzim"....  :sljac:
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress