Author Topic: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u  (Read 6914 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pavopuska

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« on: 15/November/2011 »
Pozz, dali mi netko moze napisat kolika je razlika u poslu pomocnog konobara na ove dvije kompanie pošto sam mogao ic na obje al sam za prvi ugovor odabrao Carnival

Offline Ivan21

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #1 on: 15/November/2011 »
Pozz, dali mi netko moze napisat kolika je razlika u poslu pomocnog konobara na ove dvije kompanie pošto sam mogao ic na obje al sam za prvi ugovor odabrao Carnival


Razlika je jako velika. Ja sam odradio jedan ugovor na Carnivalu i sada idem na Celebrity. Na Carnivalu pocinjes raditi u menzama za posadu, a u restoranu imas 3 covjeka koji rade skupa u timu tako da je tvoja prva promocija u tog treceg konobara pa onda dalje, dakle trebas dobiti 3 promocije da bi bio prvi konobar (headwaiter), a kako su u Carnivalu trenutno dosta zaustavljene promocije trebat ce ti jako dugo da dodjes do te pozicije. Na Celebrityu kao assistant waiter odmah ides u restoran gdje rade po 2 covjeka u timu i pocinjes kao onaj drugi konobar i prva promocija ide u prvog konobara, dakle mozes kako sam ja cuo ako si dobar radnik vec u 2-3 trecem ugovoru biti headwaiter. Automatski na Celebrityu imas i vecu placu jer jasno radis na visoj poziciji...

Offline pavopuska

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #2 on: 15/November/2011 »
dobro aj izdrzat cu onda taj prvi ugovor, odradit ga i onda sljedeci pičim dalje....s koliko si se $ vratio doma?!

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #3 on: 15/November/2011 »
dobro aj izdrzat cu onda taj prvi ugovor, odradit ga i onda sljedeci pičim dalje....s koliko si se $ vratio doma?!
To od tebe zavisi sa koliko ces se novca vratiti sa broda.
Plata ti je 1050$ mjesecno prva tri mjeseca a onda stizu novci od baksisa iz room service.
Ne mozes se oslanjati na neciju izjavu koliko je doneo para kuci, jer svako trosi pare na razlicite stvari pa tako da....
Znam ljude koji su se nakon 8 mjeseci vracali kuci bez dolara u dzepu I jos I'm je kompanija kupila kartu koju ce odraditi na drugom ugovoru.

Stoga, budi pametan sa troskovima na brodu   :deda:

p.s. Trebao si uzeti Celebrity, ali I ovo je OK za prvi put.

Sretno

Offline Ivan21

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #4 on: 15/November/2011 »
To od tebe zavisi sa koliko ces se novca vratiti sa broda.
Plata ti je 1050$ mjesecno prva tri mjeseca a onda stizu novci od baksisa iz room service.
Ne mozes se oslanjati na neciju izjavu koliko je doneo para kuci, jer svako trosi pare na razlicite stvari pa tako da....
Znam ljude koji su se nakon 8 mjeseci vracali kuci bez dolara u dzepu I jos I'm je kompanija kupila kartu koju ce odraditi na drugom ugovoru.

Stoga, budi pametan sa troskovima na brodu   :deda:

p.s. Trebao si uzeti Celebrity, ali I ovo je OK za prvi put.

Sretno




Bas tako, sve ovisi od tebe, mozes mjesecno trosit 10 dolara, a mozes i cijelu placu. Ti moras znato zasto ides na brod, da uzivas sta vise mozes ili da ustedis sta vise para ili kao ja da to oboje kombiniras koliko je god moguce

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #5 on: 15/November/2011 »
Ja sam na prvom ugovoru bio 7 mjeseci.
Izlazio sam skoro svaki port napolje, u crew bar nisam bio cest gost osim kad sam kupovao vodu ili sok :D
Par puta sam bio da popijem koje pice.
Dosao sam pocetkom Novembra na brod a vec nakon manje od mjesec dana su me prebacili u room service. Jao, kako je taj mjesec bilo dobro. Nakupio sam 700 $ baksisa za decembar I od tog sam kupio laptop.
Nakupovao sam dvije velike torbe robe (imao sam overweight na aerodromu), kupio kartu za kuci I opet nazad. I na kraju sam kuci donijeo 4500$ cisto kesa.

Znaci ako nisi neki rasipnik, mozes solidno para donijeti sa sobom.

Hrana u restoranima je poskupa, ni pice nije sta jeftinije. Npr. pivo na Kajmanskim ostrvima je 7.5$ .
Sta god radio, nemoj se samo dovesti u situaciju da dodjes sa ugovora I nemas za burek I jogurt da kupis :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #6 on: 16/November/2011 »
Npr. pivo na Kajmanskim ostrvima je 7.5$

 :rolleyes: Kako se odmah covjek uhvati Caymana, pa preplasi covjeka  :sprda:
Sto mu ne rece da na St. Lucia ima i 2 piva za 4$, Piton, lokalno voPi  :yeah:

Uzdravlje  :uzdravlje:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #7 on: 16/November/2011 »
Nisam bio u St. Lucia :P
Nije ni u Cozumelu skupo, mislim da je oko 3$

Ali uopsteno, kad si van broda stvarno su zakucali cijene piva.
Jednom, kad sam izasao u diskoteku Mango Mango u Majamiju Corona je bila 15$  :neee:


Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #8 on: 19/November/2011 »
Shto se mene tice ST. Lucia je rupa ali je taj Piton stvatno 2$ i nije los ono nako slican Coroni, A u St. Kittsu sam pio isto neko karibsko pivo za 1$ na happy hour,

A sad sto se tice Caymana nisam bio ali 7,5 dolara je malo previse ali bio sam ja i veca budala pa placo po 10 eura na overnightovima u Grckim diskotekama

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #9 on: 20/November/2011 »
Shto se mene tice ST. Lucia je rupa ali je taj Piton stvatno 2$ i nije los ono nako slican Coroni, A u St. Kittsu sam pio isto neko karibsko pivo za 1$ na happy hour,

A sad sto se tice Caymana nisam bio ali 7,5 dolara je malo previse ali bio sam ja i veca budala pa placo po 10 eura na overnightovima u Grckim diskotekama

Za St. Luciu si u pravu skroz, nije ni St. Kitts nista bolji. Kazes 10 eura u Grckoj :D trojica mojih poznanika su prije par godina bili u Barseloni i izasli momci na kolace, tj. na komad torte...zamisli, 3 komada je bilo 48 eura! 16e/komad...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #10 on: 20/November/2011 »
16 euroa komad torte.... Trebam preseliti u Barcu i otvoriti slasticarnu  :money:

Offline Sheila

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Ass/waiter na Carnival-u i na Celebrity-u
« Reply #11 on: 20/November/2011 »
Trebam preseliti u Barcu i otvoriti slasticarnu  :money:

Mene zaposli u kuhinju da pravim torte! Naime, svaka mi ispadne predobro  :D, tako rekose oni koji su ih probali, a oni su mnogobrojni  ::yes::
Force yourself and you will be surprised what you can do!