Author Topic: Jedan dan u luci  (Read 10656 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Jedan dan u luci
« Reply #15 on: 17/December/2011 »
@Wolfns   

Na nekim malim brodovima nemaš staff mess,već ceo staff ima obroke u buffet restoranu koji je besplatan za goste.Negde nema crew bar-a,pa ima samo cabin party.Ima malih brodova koji rade svetski kruz,pa imaju puno sea day-eva,ali uglavnom mali brod ima više port dana nego veliki.Neki mali brodovi nemaju crew gim.Meni se čini,iz svega što sam čuo od iskusnijih kolega(a neki su sada na malim brodovima),da je društveni život slabiji nego na velikom brodu,pare su bolje,malo manje se radi nego na velikom brodu.Sve zavisi od broda do broda,ali i od menadžera,tima,itd...Voleo bih da probam,pa da mogu da uporedim.Ovo pričam za Harding Brothers.Za tvoju struku ne znam.Divim se purserima.Ako bih kojim slučajem pravio neku kraću karijeru na brodu pa menjao department,pokušao bih kao purser,ali tu je jako teško upasti,i za taj posao trebaš imati neke dokazane sposobnosti.Teže je raditi na recepciji,sem ako ne radiš kao assistent shop menadžera na velikom brodu.E od ta dva ne znam šta je teže.Zavisi i šta čovek  voli,šta mu leži.Neću više da se pravim pametan,neka o shop-u piše neko drugi.Mene interesuju iskustva drugih radnika u shop-u.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Jedan dan u luci
« Reply #16 on: 31/July/2012 »
Upravo sam procitala sve tvoje postove (odnosi se na Plivača, jelte) i stvarno svaka cast na trudu! Mislim da je ovo odlicna (psihicka) priprema za sve koji planiraju u taj dept, a i mozda ce lakse savladati posao kada vec znaju proceduru, barem ugrubo..
Ja sam se tek prijavila za preliminarni, ali nadam se odlasku za mjesec-dva..najvaznije sto sam shvatila citajuci forum je upravo sto si i sam rekao - sve ovisi o okolnostima, koji kruz, koji menadzer, gosti, itd. Tako da sam spremna na sve, nadam se najboljem, ali i ocekujem najgore..samo da ja odem vise!  :plovim:  :D
Ma sve u svemu, veliko hvala na ovome!  :-*