Author Topic: povracaj poreza u usa  (Read 6161 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pankec

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
povracaj poreza u usa
« on: 18/November/2011 »
Ljudi dali neko zna dali je moguce napraviti povracaj poreza u americi i kako to funkcionise?
Kupio bi dosta toga pa me zanimaju detalji ako je neko to uspeo...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: povracaj poreza u usa
« Reply #1 on: 18/November/2011 »
Nisam nikada ni pokušao.

Kako to misliš?
Misliš, naši ti udare carinu na tehničku robu koju unosiš (cirka 20%), pa sa tim računom da odeš u US prodavaonicu i tražiš povrat poreza (njihov je oko 5%)?

Radi što i svi drugi, kupi robu i nadaj se da ćeš ju prošvercati kod nas na aerodromu, a ako ne, tutni cariniku $50.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bob

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: povracaj poreza u usa
« Reply #2 on: 18/November/2011 »
PA tako moze ako ne nosi puno toga,mene cak nisu ni pregledali jer nisam puno ni nosio a jos sam bio i ljubazan a ako nosi revise nisam bas siguran da moze proci neocarinjen bar za deo stvari ako ne za sve...

Offline pankec

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: povracaj poreza u usa
« Reply #3 on: 19/November/2011 »
nisam na to mislio nego na porez u americi...u svakoj zemlji kad stranac kupi nesto i to izneses iz zemlje gde si kupio trebalo bi da imas pravo na povracaj poreza,negde se to radi u samoj prodavnici a negde na izlazu iz zemlje(aerodrom),porez se uglavnom krece oko 20% sto nije mala cifra mada neznam koliko je pdv u americi,a kad stignem kod nas to je posebna avantura sa nasim lesinarima

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: povracaj poreza u usa
« Reply #4 on: 19/November/2011 »
nisam na to mislio nego na porez u americi...u svakoj zemlji kad stranac kupi nesto i to izneses iz zemlje gde si kupio trebalo bi da imas pravo na povracaj poreza,negde se to radi u samoj prodavnici a negde na izlazu iz zemlje(aerodrom),porez se uglavnom krece oko 20% sto nije mala cifra mada neznam koliko je pdv u americi,a kad stignem kod nas to je posebna avantura sa nasim lesinarima

Sales tax u Americi je od 5-12%, zavisi od drzave. Najcesci je oko 6-7%, tako da nije 20% ni pod razno. Ja ne znam na koji nacin ti planiras donositi te tolike stvari, imas li ideju koliko ce te kostati prekomjerna tezina u prtljagu i ostalo...mislis li da ce ti se isplatiti? Ja sam najvise odjednom nosio sa sobom 2 laptopa, 2 kamere, telefon, 8 parfema i nekoliko flasa pica. Mislim da je to vec bilo previse, ali sam se, kao sto Sef kaze usutao, i cekao da prodjem kroz green lane and aerodromu, kad sam dosao.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Natasa1986

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: povracaj poreza u usa
« Reply #5 on: 24/May/2012 »
Ja sam cula za to o cemu pricas u Evropskim zemljama ali ne i u Americi.
Sto se tice carine ja sam nosila isto ko budala svasta u hr u prtljazi. Isto tako i u Englesku.
PC u kofer jedan, parfemi sminke, iphone, itd. u drugi kofer, svakih gluposti, kamera i laptop u rucnu prtljagu.
Nikad me niko nista pitao nije, i jos ja sama sprasim kroz ono 'nothing to declare'.
Ako raspakiras malo da nije sve u original kutijama mozes reci da je tvoje i gotovo a ne da nosis novo.
Tako su mi stari i muz radili.

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: povracaj poreza u usa
« Reply #6 on: 09/October/2012 »
Moze se u New Orleansu. U Riverwalk mall-u ima kucica gdje odnesete racune iz prodavaonica i onda vam vrate porez. Naravno, sebi uzmu proviziju tako da se to u biti isplati samo ako potrosite puno. Znaci ako kupite neki Apple proizvod onda vam se isplati.