Author Topic: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci  (Read 24211 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #30 on: 03/January/2012 »
he Sefe, ne prizivaj zlo... :)  I ovako ce biti haos, ne treba nam jos da neko da otkaz. U sustini, Front Desk Supervisor ce morati da bude zapravo na recepciji barem nekoliko sati dnevno dok se oni ne naviknu na posao, pa se nadam da cemo to nekako preziveti.

Ko zna, zavisi od toga kakvi ljudi budu...ako nisu neke mamine maze, izdrzace prvih mesec dana i onda ce da uzivaju posle. Ovde je stvarno lagan zivot kad imas tim koji dobro funkcionise.

Saznao sam danas da postoji mogucnost da predjem na Shore EX za 2 meseca... to bi bilo fino...  :)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #31 on: 02/February/2012 »
Vau ... uzivala sam citajuci ove postove - zaista. :)

Jedno pitanje - trenutno radim na recepciji vec nepunih godinu dana no danas sam bas poslala mail agenciji SfeCruise ya rad u shopu jer imam iskustvo rada u radnji...vidis, ono sto sam ja cula za rad na recepciji na brodu je ono "ni u ludilu - nemas ti takve zivce" i tako to a s obzirom da nemam visegodisnje iskustvo rada u ovoj struci(premda jako volim taj posao upravo zbog kontakta sa ljudima i dinamicnosti) resila sam aplicirati za shop.

Bobane, bi li bio tako ljubazan pa da mi kazes nesto ukoliko znas o polozaju zaposlenih u shopu?

Hvala ti i mirno more i sve najbolje u daljem radu :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #32 on: 11/February/2012 »
Pozdrav Lora,

Sto se Shopa tice, kontam da je njima OK skroz. HARDING drzi Shop na P&O brodovima. O tome mnogo vise mozes procitati u postovima clana PLIVAC, veoma su dobri i detaljni.

A za to "ni u ludilu" za recepciju, to je samo stvar perspektive i tvog stava. Rad na Front Desku je mnogo bolji od Shopa (bar po mom misljenju i sto se P&O-a tice). Radi se manje sati a plata je daleko veca. Jedina prednost koju imaju shopiji je sto su slobodni kad smo u luci, osim ko je IPM...
Na brodu ti sve zavisi od rezultata. Ako tim ima dobar skor, niko te ne gnjavi.. Za recepciju se gledaju komentari gostiju na kraju kruza a za shop target prodaje. Ako postizu normu, onda su sefovi sretni i njima je laganica sve (mislim da je na Dawn-u sto hiljada dolara target).

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #33 on: 20/October/2012 »
wolfns mozes li da kazes kako otprilike ide radno vreme za JAP??

Offline RUKATI

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #34 on: 20/October/2012 »
Koja agencija, zaposljava za P&O? Prvi put cujem da je neko nas na P&O.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #35 on: 20/October/2012 »
Koja agencija, zaposljava za P&O? Prvi put cujem da je neko nas na P&O.

Boban je aplicirao preko Safe Cruise agencije, ali sjećam se da je dugo čekao. P&O je unutar Carnival corporation, pa je moguća rotacija, koliko sam shvatio - između Princessa i P&O.
Once a sailor, always a sailor.

Offline RUKATI

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #36 on: 20/October/2012 »
To je sve pod istim kisobranom, Carinavalom. Ali nisam znao da SC salje na P&O. Mnogo im bolja plata nego na Princessu.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #37 on: 22/October/2012 »
Pozdrav!

wolfns mozes li da kazes kako otprilike ide radno vreme za JAP??

sto se toga tice, evo pa pogledaj:

http://www.mediafire.com/view/?3m6u3yilbfs1bfd

http://www.mediafire.com/view/?n44t5y1okl71sir


To je sve pod istim kisobranom, Carinavalom. Ali nisam znao da SC salje na P&O. Mnogo im bolja plata nego na Princessu.
Plata na P&O je z $400 bolja nego na Princessu, plus sto se moze zrditi sa strane barem jos $150 dolara za kruz...

Safe Cruise ne salje na P&O nego na Princess, al oni te mogu poslati na P&O. Hocu da kazem da ne mozes da biras izmedju te dve kompanije nego ako te potrefi, posalju te ovamo... prosek jedan od deset (racunaj da P&O ima samo tri broda pod Princess upravom)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #38 on: 22/October/2012 »

Safe Cruise ne salje na P&O nego na Princess, al oni te mogu poslati na P&O. Hocu da kazem da ne mozes da biras izmedju te dve kompanije nego ako te potrefi, posalju te ovamo... prosek jedan od deset (racunaj da P&O ima samo tri broda pod Princess upravom)

princes ima samo P&O australia, dio drzi Carnival UK isto kao i Cunard.
 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #39 on: 23/October/2012 »
princes ima samo P&O australia, dio drzi Carnival UK isto kao i Cunard.

Sve je to zakomplikovano, al da...u pravu si. Princess i P&O Australija su pod slicnom upravom isto kao i Cundard i P&O UK...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #40 on: 28/October/2012 »
Pozdrav!

sto se toga tice, evo pa pogledaj:

http://www.mediafire.com/view/?3m6u3yilbfs1bfd

http://www.mediafire.com/view/?n44t5y1okl71sir

hvala wolfns, ja sam mislio da se dosta duze radi, ovo je dosta solidno radno vreme...

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #41 on: 29/October/2012 »
hvala wolfns, ja sam mislio da se dosta duze radi, ovo je dosta solidno radno vreme...

pa ne mogu se pozaliti... Inace, to ti sve zavisi od supervizora i menadzmenta. Ovaj nas je glupav prilicno, al je dobrica sto se radnog vremena tice... Uostalom, imamo jak i iskusan tim, pa ide sve laganica uz kaficu :) ... 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline tacaaco

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #42 on: 23/November/2012 »
a duzina ugovora za pursera? da li se moze produziti ako je 4mjeseca, kako neki kazu?  -()-

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #43 on: 26/November/2012 »
a duzina ugovora za pursera? da li se moze produziti ako je 4mjeseca, kako neki kazu?  -()-

za P&O AUS i Princess je ugovor 6 meseci uglavnom. Meni je sad ovaj skoro 7... zavisi od rotacija. Za produzenje mozes pokusati uvek, al ne mora biti odobreno. Veruj mi, 6 meseci je dosta. Taman ti tada treba odmor :)
Ja brojim jos manje od dva meseca :) :) 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Boban-JAP\Receptionist - P&O Australia- utisci
« Reply #44 on: 04/March/2014 »
pa P&O Australia je fenomenalna kompanija, jel se može aplicirati direktno za njih ili jedino u kombinaciji sa princesom?
btw gdje su nestale slikice iz threada, nema niti jedne?

"It always seems impossible until it's done"