Author Topic: Informacije o socijalnoj reformi za pomorce u Hrvatskoj  (Read 101801 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

I mili moj ja se izvukla  ::yes:: ili... oT!!! Sta mislite o tome??


Zvuci kao solidno rjesenje.  ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
@ fortuna
Potpis  ::yes:: , to je jedan od nacina kako sve to izbjeci, jer strane agencije ne odgovaraju Hr zakonu, ali mislim da je cak i to protuzakonito jer si Hr drzavljanin, a kao takva si obvezana drzati se Hr zakona i placati porez drzavi, sto na ovaj nacin izbjegavas

@ Sef
Nego mene Sefe zanima kako ti sve ove godine rijesavas cijelu pricu sa porezom, zdravstvenim i mirovinskim s obzirom da si vec dugo u offshoreu, jer koliko sam ja upucen neplacanje poreza je protuzakonito (utaja poreza), a osobito s obzirom da vjerojatno cuvas lovu u nasoj banci, koja je duzna sve uplate iz inozemstva vece od 3000eur prijaviti poreznoj, da ne zavrsimo svi ko Al Capone  :D
 :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

@ Sef
Nego mene Sefe zanima kako ti sve ove godine rijesavas cijelu pricu sa porezom, zdravstvenim i mirovinskim s obzirom da si vec dugo u offshoreu, jer koliko sam ja upucen neplacanje poreza je protuzakonito (utaja poreza), a osobito s obzirom da vjerojatno cuvas lovu u nasoj banci, koja je duzna sve uplate iz inozemstva vece od 3000eur prijaviti poreznoj, da ne zavrsimo svi ko Al Capone 


Za uplate iz inozemstva u vidu place jos mi nisu pravili probleme, ali su prosli mjesec odbili unovciti googlov cek od $400, hoce da otvorim nekakav devizni-ziro racun kako veli zena ...  oT
Ma ko ih sljivi, ima jos banaka osim PBZ-a, a ima tu i opjevana kartica od Bank of America, ako bas do toga dodje.
Zatim ima dizanje love u gotovini .... ma presitna sam ja riba, kakvih lopova u Hr ima.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Ma to si i ja mislim, presitne smo mi ribe, ali ono sto me brine je sljedeci clanak naseg divnog zakona

Utaja poreza i drugih davanja

Članak 286. Poreznog zakona


Tko s ciljem da on ili tko drugi izbjegne potpuno ili djelomično plaćanje poreza, doprinosa mirovinskog i zdravstvenog osiguranja, drugih propisanih doprinosa ili davanja, daje lažne podatke o zakonito stečenim dohocima, o predmetima ili o drugim činjenicama koje su od utjecaja na utvrđivanje iznosa ovakvih obveza, ili tko s istim ciljem u slučaju obvezne prijave ne prijavi zakonito stečeni prihod, odnosno predmet, ili druge činjenice koje su od utjecaja na utvrđivanje ovakvih obveza, koje je po zakonu dužan prijaviti, a iznos obveze čije se plaćanje izbjegava prelazi deset tisuća kuna, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Moreplovci tek ove godine ulaze u sistem za zdravstveno i mirovinsko, proteklih xy godina od osnutka drzave su bili u bunaru. Nitko me u Hrvatskoj nije zaposlio, pa ne osjecam obavezu ili pripadnost tom sistemu.

Nek me love ako znaju i mogu  :run:  :rofl:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline marna

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Ogroman broj POSLODAVACA u Hrvatskoj ne samo da ne plaća zdravstveno i mirovinsko, nego NE ISPLAĆUJU CRKAVICU OD PLAĆE
 koju su obećali poštenim jadnicima bez utjecajnih rođaka .( ne isplati ih se prijavljivati jer su im inspektori najčešće prijatelji)
Ali, vidi vraga, jesi li ti sam našao "dobroplaćeni" posao vani, a tvoj poslodavac uplaćuje već nekakva davanja.......što smo dobili ? DUPLO OPOREZIVANJE?
Moji rođaci su godinama radili u Njemačkoj i ondašnja država im nije tražila niti dinara poreza ( sada primaju i njemačku i hrvatsku penziju).
Logično je da kompanija kod koje pomorac radi uplaćuje mirovinsko (npr.Jadranska p.,Atlantska...itd.,)pa ako su iz Hrvatske plaćaju hrvatskom fondu.
Znači kada nas bude zaposlila kakva CRO-KRUZER-LINE, logično bi bilo da nabavimo pomorsku knjižicu.
A netko je rekao da nam se pametnije iseliti( barem u BiH)?
           :rtfm:            :tuctuc:

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Ma sto kaze Sef, ko ih j........., nek me love za taj porez ako hoce, ja im nedam ni pare..........
Ionako imam bahamsku pomorsku knjizicu, tako da mi hrvatska niti treba niti ju zelim, a zdravstveno i mirovinsko cu si sam rijesiti, hvala bogu ima i drugih nacina..........

preki

  • Guest
 Shark, a ta bahamska pomorska, jel ti ona nesto olaksava ili tamo placas porez ili imas povlastice kojekude? Nesto sam nacuo da se moze vremenom traziti ali mi nije najjasnije bilo od koga i koja je njena svrha u potpunosti. Kao da sam razumeo da bi ona mogla biti olaksica pri dobijanju nekih viza ili kupovine. sta li vec...

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Iskreno prijatelju, pojma nemam, nju mi sreduje kompanija i moram je imati jer brod plovi pod bahamskom zastavom tj. registriran je na bahamima, a koje su prednosti i benficije iste ne znam, vidjet cu iduci tjedan kad se ukrcam  :uzdravlje:

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile

Za pomorca koji se zapošljava putem ovlaštenog posrednika, podatke i dokumentaciju prikuplja i dostavlja lučkoj kapetaniji posrednik.
Ovlašteni posrednik je hrvatska pravna osoba koja ispunjava uvjete propisane Pravilnikom o posredovanju pri zapošljavanju pomoraca i koja je dobila dopusnicu Ministarstva nadležnog za poslove pomorstva. Nadzor nad radom posrednika obavlja Ministarstvo i Državni inspektorat.
1. Dostava podataka
Podatke i dokumente potrebne za prijavu i odjavu na obvezna osiguranja nadležnoj lučkoj kapetaniji dostavljaju:
a.) Pomorci koji se samostalno zapošljavaju kod stranog poslodavca ili osobe koje oni za to opunomoće
b.) Posrednici za pomorce za koje posreduju pri zapošljavanju
Prijava i odjava se podnosi u roku od 10 dana od dana ukrcaja odnosno iskrcaja.

...trebala bih se sama prijavit prije odlaska i nakon povratka :rtfm: ako idem preko strane agencije... da bas ... napravljena mi je lobotomija i lisena sam zdravog razuma oT....necu im dat ni lipe ako odem :sprda: ...dobro shark kaze radje cu si uplatit 250 kn mjesecno u nekoj osiguravajucoj kuci i za nekoliko godina imat i vise nego sto bih imala od mirovine, ionako nikad nisam planirala u dubokoj starosti primat bijednih milju kuna i kopat po kantama ko nasi jadni penzici :nono: to je van pameti i dostojanstva jednog ljudskog bica koji je veci dio svog zivotnog vijeka proveo radeci...ukratko, totalno revoltirana izjavljujem  je_ _ _ lijepu nasu!!!



...evoluirati ili umrijeti...

preki

  • Guest
Ma pusti... Ista prica je i kod nas. Pljacka gde god se okrenes.

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Ma pusti... Ista prica je i kod nas. Pljacka gde god se okrenes.
    ""]] pozdrav...situacija je takva kakva je  i uvik postoji izbor...znaci napravit to sta se trazi,konkretno,pomorsku knjizicu,bez koje nema ukrcaja,ljudi s kojima sam razgovarala i raspitivala se sve ove dane su 3 zapovijednika na stranim brodovima,tankeri...nekoliko ljudi koji rade za mirovinsko,pa sa osobom s porezne uprave,pa sa dipl. ing .pomorskog prometa,covik koji je navigava 15 godina,a danas radi kao predavac i radi u luckoj kapetaniji Split! E sad svi se slazu  u jednoj stvari,masla ti ne masla,tj. pokasa ti prevarit drzavu ili ne,na kraju svi ti manje vise privare sami sebe i shvate da to nije ustvari bilo vridno toga!
Hrvatska porezna uprava je od nove godine dobila takve ovlasti o kojima obican covik samo sanja,ni blizu od onoga prije,znaci SVE se zna ...di si ,bija di ides,sta radis ,cime se bavis,naravno to sve pod uvjeton da si u hrvatskoj,mozes ti stavit lovu i u tunguziju,ali opet ces se vrtatit doma,e sad to je to bas sta se tice nas ,znaci osoba koje imaju namjeru otic na brod i radit,onoga momenta kad dodje vrime za ukrcaj triba udrit pecat u matrikulu,tj pomorsku knjizicu,datum i di se ide, isto tako na povratku,nakon 10 dana.
znaci ne moze se otic i rec bija san u kairo na izlet,nema toga,jer cila stvar je u tome da je to taj novi zakon,koji je direktno povezan upravo za nekim drugim zemljama po svitu,a sve zbog ulaska u EU...naravno to se momentalno moze izbjec,dok ne otplovis,ali je veeeeliko pitanje do kad ces plovit,onoga momenta kad se uplovi,a uplovit ce se u dosta luka i dosta zemalja,toga momenta npr. u eng. kad uleti inspekcija koja ti trazi da pokazes famoznu pomorsku knjizicu ,a ti izvadis ne znan,liberijsku ili bahamsku,adio,a ti iz hrvatske,a kako sad ???????a upravo je to dokument kao medjunarodni dokument trazen....ides doma,....nema tamo nisan zna,ma nema vise ni u nas nisan zna,nisan moga......
i tako ima toga jos,ali....  ::yes:: tako,mislin svak ce ionako napravit kako misli da je najbolje za njega ili nju  utom trenutku,ali jeli to ispravno,to vrime uvik pokaze,samo van kazen nemojte se igrat,mozda usteda od par tisuca kuna,na kraju i ne ispadne usteda,nego jos veci teret...... :embarrased:   sorry but jeb.ga :hekla:

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Quote from: 24Sata
Sanader priznao: "Drugi mirovinski stup je promasaj"
Razmišlja se o izmjenama Zakona o mirovinskom osiguranju prema kojem će se svi građani moći izjasniti žele li ostati u drugom mirovinskom stupu
15:26 | 11.02.2009. | Piše: Snježana Krnetić
Premijer Ivo Sanader je nakon sjednice Ekonomskog vijeća priznao da se drugi mirovinski stup sve više pokazuje kao promašaj. Poručio je da se razmišlja o izmjenama Zakona o mirovinskom osiguranju prema kojem građani mogu odabrati žele li ostati u drugom stupu ili će svoj udio u fondovima, prenijeti na državu. Tako bi imali prava na mirovinu pod istim uvjetima kao što imaju svi građani iz prvog stupa, odnosno stvari bi se djelomično vratile u stanje prije 1997..
- Deset je godina prošlo od početka primjene mirovinske reforme, i vrijeme je za mijenjanje onoga što nije dobro - smatra predsjednik Vlade. Sanader je također ponovio da će se u rebalans proračuna ići nakon što se naprave analize. O konkretnim mjerama za ublažavanje posljedica gospodarske krize raspravljat će se tek za dva tjedna.

Toliko o nasim mirovinama, a sto se tice famozne Hrvatske pomorske knjizice, ja niti sam ju izvadio, niti cu je izvaditi, niti mi treba, niti ju zelim, a ako me drzava oce goniti zbog neplacanja poreza i doprinosa sretno im bilo, a vi svaki sami za sebe odlucite sta vam je bolje


.............znaci ne moze se otic i rec bija san u kairo na izlet,nema toga,jer cila stvar je u tome da je to taj novi zakon,koji je direktno povezan upravo za nekim drugim zemljama po svitu,a sve zbog ulaska u EU...naravno to se momentalno moze izbjec,dok ne otplovis,ali je veeeeliko pitanje do kad ces plovit,onoga momenta kad se uplovi,a uplovit ce se u dosta luka i dosta zemalja,toga momenta npr. u eng. kad uleti inspekcija koja ti trazi da pokazes famoznu pomorsku knjizicu ,a ti izvadis ne znan,liberijsku ili bahamsku,adio,a ti iz hrvatske,a kako sad, a upravo je to dokument kao medjunarodni dokument trazen....ides doma,....nema tamo nisan zna,ma nema vise ni u nas nisan zna,nisan moga......

Nije istina da ce te itko igdje slati doma ako nemas pomorsku drzave cij si drzavljanin, jer mene kompanija u tom slucaju nebi ni ukrcavala bez Hrvatske pomorske knjizice  ::yes::

A i to bi znacilo da ce poslat i jednog madara ili srbina doma jer nemaju "madarsku ili srpsku pomorsku knjizicu", a svi znamo koliko te zemlje imaju mora, nemoj me nasmijavati  :rolleyes:


Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
ma e kad bi sve bilo kad bi tako bilo kako si ti ili neko drugi za tebe tako zamislija.....but nije tako,,,,do sada su agencije krcale ljude i prijavljivale npr. 50% ljudi koje bui ukrcali ali  od sad prica ide drugin tokon,.....     znaci agencia od sad triba prijavit SVE ljude koje je ukrcala i od toga  ide sve ostalo,....    neki se ne mogu s tim pomiriti ali stvarnost je jedno,a snovi nesto sasvim drugo,,,,.....    ipak agencija radi prvo za sebe,a onda ,.......long live the croatia....

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
aj vidicemo........    sve agencije koje krcaju ljude na brodove MORAJU prijevit sve ljude koje su ukrcali,znaci tribaju platit porez za sve ljude kioe su ukrcali,....bwahahahahahaha.
 sta mislite citaju li ovo isto???????????????  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :run: :run: :ban: :rtfm: ::yes:: :hekla: :yahoo:  Šefovi Porezne uprave uhićeni zbog mita
Policija je privela četiri osobe osumnjičene za primanje mita i reket u zagrebačkoj ispostavi Porezne uprave. Zločinci su uhićeni nakon primanja mita od 35 tisuća označenih eura.

Istragom Kriminalističke policije RH i USKOK-a razotkrivena je grupa korumpiranih djelatnika Porezne uprave Zagreb.

Policijska akcija naziva Abu Dhabi trajala je više tjedana, a završena je u srijedu navečer privođenjem osumnjičenih, koje se osim za primanje mita, sumnjiči i za porezni reket.

Jutarnji u tiskanjem izadnju od petka piše da su uhićeni inspektor Ranko Vukoja i Zdravko Markač, voditelj Porezne ispostave centar u Zagrebu, zbog sumnje da su primili mito od vlasnika tvrtke Erica Viva d.o.o., nakon što su otkrili nepravilnosti u financijskom poslovanju tod poduzeća.

Posrednik u primanju mita navodno je bio inspektor financijske policije Željko Sičaja, a osim njega, Jutarnji piše da je uhićen i vlasnik spomenute tvrtke, Bruno Bračun.

Večernji list doznaje da je istraga pokrenuta nakon prijave jedne od žrtava iznude.

Osumnjičeni su pojedinim klijentima u Zagrebu 'gledali kroz prste', opraštajući im propuste u financijskom poslovanju u zamjenu za novac, piše Jutarnji list.

Više informacija biti će poznato nakon policijske konferencije za novinare koja će se održati u petak.