Author Topic: Da li se isklju?ivo mora preko EP-a kupit karta za Miami? ($995)  (Read 7616 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pavopuska

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
eo ovako!

Zanima me dali se isključivo mora preko EP-a kupit karta za Miami pošto sam i preko njih sve ovo zapoceo jer radi se o sljedecem.
Da idem kupovat kartu na svoju ruku cijena bi me izašla duplo jeftinija.
Oni traze 5.800kn ($995) u koju su 100% uračunali sebi neku proviziju a po zakonu niti jedna firma ne smije dizat proviziju pri zapošljavanju neke osobe.

Sad, ič u neku raspravu sa njima ili ne?!

Offline nanny_annie4

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Kupnja karte za Miami preko EP-a
« Reply #1 on: 25/November/2011 »
Definitivno si mozes na svoju ruku kupiti kartu ako zelis. Ali.... ja kada sam isla ja sam njim platila , neka ih vrag nosi mislila sam, nekako ako ides prvi puta sigurniji si, itd. Sada njim nebi platila da idem to sve opet. Oni inace u sklopu agencije imaju jos jedu agenciju koja se bavi prodajom avio karata, tako u biti kada ti njima das te pare to njim je provizija, barem pola od toga. Jer sam ja muzu i sebi povratne karte za oboje za canadu platila $1000 sto bi odgovaralo cijeni koju te oni pitaju za jednu kartu, vjerovatno u jednom smjeru.
Tako rade jer nesmiju naplatiti proviziju ali mozes uredno odbiti ako zelis jer po zakonu nisi duzan nista placati, iako mi svi placamo njima tu proviziju.
ovo je jako duboka tema i mislim ako malo procackas po ovom forumu ima vec ta tema sa Ep i provizijom.
Mislim da ti nisam bas pomogla, ali na tebi je i na tvojoj savjesti sta da napravis. :hmm:

Offline pavopuska

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Kupnja karte za Miami preko EP-a
« Reply #2 on: 25/November/2011 »
da al radi se o tome ako ja njih odbijem naprimjer kod tog placanja karte da oni ne dignu ruke od mene i da na kraju ja "izvisim" tj nit se ne ukrcam na brod zbog njih...ne znam koliko mi se isplati ulazit u to sve, dali je netko mozda vec tako napravio pa da me savjetuje?! Unaprijed Hvala

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
uspinja?a posao doo
« Reply #3 on: 26/November/2011 »
..., dali je netko mozda vec tako napravio pa da me savjetuje?!

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Kupnja karte za Miami preko EP-a
« Reply #4 on: 26/November/2011 »
da al radi se o tome ako ja njih odbijem naprimjer kod tog placanja karte da oni ne dignu ruke od mene i da na kraju ja "izvisim" tj nit se ne ukrcam na brod zbog njih...ne znam koliko mi se isplati ulazit u to sve, dali je netko mozda vec tako napravio pa da me savjetuje?! Unaprijed Hvala

Mislim da ti se isplati kupiti kartu preko njih zato sto onda za sve promjene datuma, vremena - u slucaju otkazanih i odgodenih letova/ukrcaja, oni odgovaraju za to i dobivas odgovarajucu kartu. U slucaju da je sama kupujes, morat ces isto tako sama kupiti i drugu u slucaju neke promjene.
Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Kupnja karte za Miami preko EP-a
« Reply #5 on: 26/November/2011 »
Ja kupio prek suncane vure sada iz orlanda do zg. Jedan smjer 720 dolara. Malo skupo al kaj cesh sezona jer putujem 07.01.12 i kaj sad.

Kaze frend on mi nabavi bar 100 dolara jeftinije al reko sam necu. j****h 100 dolara. Imam broj telefona njihov, znam adresu agencije, osobno sam bio tamo i ako nesht podje po krivu nedo bog znam di trebam ici.

Al on zene shto rade tam su stvarno ljubazne i imaju cc/a 40/tak godina i rade svoj posao profesionalno i cijenim ja to, uvjek odgovore jako brzo na mail i nikad nisam imo problema sa njima. Evo treci put vec preko njih i ne planiram minjati.

Ima neka agencija u miami i nesh su bili zezali crewmemebere i stavili mail u office i na i 95 da niko ne kupuje kartu od njih jer crewmemberi imali problema sa njima, znate kak se kaze, dobar glas se cuje daleko a losh josh dalje. :)

Shto se tice ep i karte a jbg ljudi se bore i oce da vam pare uzmu shto je vise moguce, do vas je kolko cete im dati, ali ja vjerujem da osobno popricate sa nekim u 4 oka da se moze puno vise postici nego preko maila ili telefona jer u slucaju da jedna strana nije zadovoljna necim prek telefona ili maila se to uvijek lako odsjece dok u 4 oka to bash ne ide tako.

Eto nadam se da sam pomogao. Pozz svima sa predivnog Dreama. :D

Offline nanny_annie4

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Kupnja karte za Miami preko EP-a
« Reply #6 on: 27/November/2011 »
Suncana vura je ta agencija za koju sam rekla da pripada EP-u, e sad pavopuska vidis koliko zapravo vrijedi karta i to bas u njihovoj agenciji.
Mislim da je majst0r odbio, nisam 100% sigurna, mozes njega pitati direktno, ali ako me sjecanje dobro sluzi to je bio on.

Offline MAMAGAJO

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
  • U gotta risk it to get a bisquit!
    • View Profile
Re: Kupnja karte za Miami preko EP-a
« Reply #7 on: 27/November/2011 »
E bas tako! Prodji malo po stranici pa ces vidjet i sinišin mail. :) svejedno ces platit proviziju ako sam kupis kartu!
This is Your last chance to start living!!!!!

Offline Zon

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Kupnja karte za Miami preko EP-a
« Reply #8 on: 31/October/2012 »
jedan smjer 720dolara?????'

Offline Zon

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Kupnja karte za Miami preko EP-a
« Reply #9 on: 31/October/2012 »
ššok!Mene zanima da li je ova tvrdnja istinita ..da sam platila kartu preko agencije u jednom smjeru 780e?Uff..ako je tako pravo sam se izradila.. :smack:  :( 

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Kupnja karte za Miami preko EP-a
« Reply #10 on: 31/October/2012 »
ššok!Mene zanima da li je ova tvrdnja istinita ..da sam platila kartu preko agencije u jednom smjeru 780e?Uff..ako je tako pravo sam se izradila.. :smack:  :( 

u tome ti je i dobro, debelo uračunata njihova provizija  :deda:
Once a sailor, always a sailor.

Offline marijan900

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Kupnja karte za Miami preko EP-a
« Reply #11 on: 12/November/2012 »
Evo da i ja dodam nešto na ovu temu,uzeo sam kartu preko EP,platio je 5400 kn,postojala je  neka shema da mi sestrična koja radi u Lufthansi  sredi neki popust,ali od toga ništa jer je bio uvjet za popust da je i ona samnom na tome letu ili je cijena 1000E! :neee:
A i kad sam prvi put išao raditi prije 13 god za Disney,ista je procedura bila u EP!
Tako da šta je-tu je,ovako sam barem siguran ako bude kakvih promjena letova i sl.stvari,a za slj.put ću se malo bolje raspitati i organizirati! :neceici:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zagreb - Miami za $690
« Reply #12 on: 26/November/2012 »
Evo da i ja dodam nešto na ovu temu, uzeo sam kartu preko EP,platio je 5400 kn

To je $926.
Evo ja nađe Zagreb-Miami za $690.
http://www.jeftineavionskekarte.com/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)