Author Topic: nekoliko pitanja o shop-u na Dizniju  (Read 2781 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
nekoliko pitanja o shop-u na Dizniju
« on: 25/November/2011 »
   Nanny_Annie4 svaka ti čast! Vrlo dobar post. Ja bih imao nekoliko pitanja o shop-u na Dizniju,a ti odgovori kad imaš vremena. Zanima me sledeće:

   1.Kako prodajete alkoholna pića u shop-u,i koje sve radnje imate,šta sve prodajete?
   2.Da li je kompanija mnogo stroga po pitanju odevanja i ponašanja na poslu?
   3.Da li koristite Micros sistem kad naplaćujete robu(kucate šifru za svaki proizvod u kompjuter) ili samo provučete bar-kod na robi kroz skener?
   4.Koliki je fiksni deo plate za prodavca početnika,kako računate procenat od targeta ili bonusa?
   5.Da li prodavci satova i nakita imaju drugačiju platu i targete?
   6.Koje privilegije imate na brodu?
   7.Ima li povećanja fiksnog dela plate posle nekoliko ugovora,ako se neko pokaže kao dobar radnik?
   8.Da li spremate radnje za sledeći dan(u toku kruza) kad zatvorite radnje uveče,ili to počnete da radite sat-dva pre nego da zatvorite?

   Izvini,mnogo sam zahtevan,ali svaka informacija je dobro došla.Hvala puno.Sve najbolje!
 
  
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline nanny_annie4

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
nekoliko pitanja o shop-u na Dizniju
« Reply #1 on: 27/November/2011 »
Evo probati cu ti odgovoriti na sva pitanja:
1. od alkohola se prodaje sve sto si mozes zamisliti, to je najmanji dio shopa, ali nema brige, nadjes ime na polici skeniras i to je to, nemoras sve znati niti itko pita za to  na intervjuu, sve se usput nauci.
2.sto se tice odjevasnja sve strogo, ali kako za koga, ako se netko oblacio kao kurva onda je strogo ako ti je to stil onda nije. Nema nakita osim sata, 1 prsten na svakoj ruci, ukoiko nije weding set, business style sat, nausnice ne vece od najmanje kovanice, muskarci nikakve narukvice, nikakvi pirceing. Nikakve narukvice i ogrlice ni za muskarce ni za zene. Na poslu uvijek uniforma a van posla ako setas po brodu pravila su ista ali u svojoj odjeci, bez prozirnih majica itd, kao u crkvi recimo.Nista strasno.
3.bar kod, kartice ,nema kesa
4. ista placa za svih sada, bonusovi o zaradi, nemoj da brines neces prec 2000, min 1800
5.prodavaci dragulja i satova je isto, moze da radi svatko, ovisi o zelji i znanju, mozes nauciti dobijes materijal i ucis,mada ima treninga kroz godinu pa ovisi u biti o tebi, ali gleda se da svi prodju sve pozicije da mzes raditi u bilo kojem shopu. ja sam radila sve ali za prsten koji sa, prodala od $ 15 000 sam se mucila cijeli cruise, tu su bitne tvoje pregovaracke vjestine, bonus je zajednicki i pokazalo se da tim tako bolje radi i djeluje i svi se trude.
6. privilegije, mozes se kretati po brodu kamo zelis, osim u glavnim restoranima, sta ja znam, to ce ti biti najveci privilegij, ne razbijaj glavu o tome jer ce ti to biti najmanje vazno, vidjeti ces,ja kada sam bila asswaiter sve bi dala za privilegije neke a kada ih imam sve sada uopce ih ne koristim i ne razmisljam o njima
7.ako si dobar radnik napredovati ces i ne brini narast ce i placa
8.sve je dobro organizirano i uvijek se pripreman, ne gubi se vrijeme, jer menager zna da je to najdragocjenija stvar na svijetu i nema gubljenja vremena.

ma nema sta da brines organizacija je na vrhuncu, ali opet ivusu i menageru koji je na duznosti, ali i to je manje vazno jer tim se dobro uhoda pa svi vec znaju ko sta radi i koliko brzo.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: nekoliko pitanja o shop-u na Dizniju
« Reply #2 on: 27/November/2011 »
   Hvala ti puno Nanny!Možda će zvučati čudno,ali ovo za bar kod mi se najviše dopada.To toliko pojednostavljuje čekiranje robe na isporuci,stavljanje robe na police,a pre svega rad sa gostima da ljudi neće poverovati.Hvala još jednom!Sve najbolje!
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.