Author Topic: Dali je isplativije aplicirati preko agencije ili samostalno ?  (Read 3366 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marko001

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Evo planiram aplicirati za gift shop pa me  zanima jeli bolje preko agencije ili samostalno ? Znam da agencija uzima proviziju ali ipak puno je kompliciranije kad to sve samostalno...no jeftinije... Pa me zanimaju vaša iskustva i savjeti.

Hvala na odgovorima

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Aplikacija online moze da upali ako imas super kvalifikacije ,tipa specijalizacija nakit ,luxus satovi sa odgovoravajucim iskustvom. Ja sam online pokusao za Harding Brothers  ,ali su me hladno odbili .A preko agencije ides 100% na Interview u mom slucaju Starboard ,
interview je cisto sprdanje .Ako vladas Engleskim prolazis sigurno ,e sad novac  koje agencije traze svi znamo je cisto krsnje zakona . :rtfm:  Iz mog iskustva savjetujem te da probas online HB ako prodes predinterview. Nista ne gubis ako ne prodes ,nazalost slijedi skuplja opcija .

Offline Marko001

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Aplikacija online moze da upali ako imas super kvalifikacije ,tipa specijalizacija nakit ,luxus satovi sa odgovoravajucim iskustvom. Ja sam online pokusao za Harding Brothers  ,ali su me hladno odbili .A preko agencije ides 100% na Interview u mom slucaju Starboard ,
interview je cisto sprdanje .Ako vladas Engleskim prolazis sigurno ,e sad novac  koje agencije traze svi znamo je cisto krsnje zakona . :rtfm:  Iz mog iskustva savjetujem te da probas online HB ako prodes predinterview. Nista ne gubis ako ne prodes ,nazalost slijedi skuplja opcija .

Pa koliko sam uspio skužiti preko foruma čitajući teme o tome (gift shop) HB je puno bolji od Starborda ali puno teže upasti.
No ipak bolje išta nego ništa kak bi se reklo, ne treba odmah pucati na najviše...  iako imam iskustva na kruzerima ali ne u toj branši.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pitanje zvuči kao "Je li do Orlanda jeftinije otići Lufthansom ili Turkish Airlines-om?"
Stvar je puno kompleksnija.
Ovdje su linkovi za većinu kompanija ako želiš aplicirati online.
Ako ti tko odgovori, velika je vjerovatnost da će te uputiti na lokalnu agenciju.
A ako budu baš oduševljeni tvojim cv-em, i baš im u to vrijeme bude hitno trebao netko na brodu, možda će se zadovoljiti sa interview-om preko skype-a.
Da li je netko imao takvu situaciju, potraži u temi Priče Veterana

Also ..

...  iako imam iskustva na kruzerima ali ne u toj branši.

Tražiti savjet od drugih, a ne dati ga, ne izaziva kod većine forumaša neku veliku potrebu za odgovaranjem na post.
Dobrim dijelom i zato jer često pročitaju moj komentar da ovaj forum ne bi ni postojao da nesebični ljudi nisu podijelili svoja iskustva sa kruzerima i poslovima na njima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Pozdrav Marko,

Ako uspiješ dobiti posao bez agencije - odlično!! A ako se odlucis ici preko agencije, mogu ti samo reci da dvoje koji su samnom bili na finalnom u Budimpesti 9.3., vec su dobili ukrcaj, i to jedna cura vec sljedeci tjedan. Nisu ni agencije neki bauk, oni dobivaju novce za svakoga koga zaposle tako da je i njima u cilju da ti odes na brod. Znam da je vecini trn u oku ta provizija, ali sto ces.

It's all up to you!  :uzdravlje:

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Naravno da je isplativije aplicirati samostalno,i vjerujem da bi svi izbgjeli agencije kojima moraš plaćati proviziju kad bi mogli,ali nije to baš tako jednostavno...
Ja sam samostalno aplicirala za Image,Disney i Princess...od Disneya i Princesa ništa,nikad mi se nitko nije javio,a što se Image tiče iako sam aplicirala bez EP-a opet sam poziv dobila od EP-a,Image group molbe automatski preusmjerava na njih.  :D
Ali u svakom slučaju sretno  ;)