Author Topic: Zavarivaci, bravari, cevari, monteri - da opišete pojednina?no poslove  (Read 10679 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Balldoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Postovani administratori,

molio bih Vas u ime svih onih koje ova tema zanima da opišete pojedninačno poslove koji su navedeni u temi, dakle, bravari, zavarivači, cevari...

Hvala!

Radović Milan

Herceg Novi

Offline Balldoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Zar je moguče da nece bas niko da pise na ovu temu?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
itekako je moguće  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Balldoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
a sto moj ćife :)

animiraj ih malo :)

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
itekako je moguće  +U+
sefe pa ae ti kazi nesto na ovu temu ipak si bio na brodu znas sigurno  ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
sefe pa ae ti kazi nesto na ovu temu ipak si bio na brodu znas sigurno  ;)

Pa baš i ne znam.
Nisam vam ja kriv što električari, kuvari, pizza helperi, zavarivači, cjevari i bravari nalupaju 200 postova na forumu, i onda dobiju posao, odu, i više se nikad ne jave.
O tome sam već pisao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline komandant mark

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Postovani administratori,

molio bih Vas u ime svih onih koje ova tema zanima da opišete pojedninačno poslove koji su navedeni u temi, dakle, bravari, zavarivači, cevari...

Hvala!

Radović Milan

Herceg Novi

Pomaze Bog,

ja sam upravo zavrsio dry dock na Staru, a zanimanje mi je bravar varioc,Fit Welder,i nas cetvorica smo prvi iz Srbije na toj poziciji.Posao je odrzavanje kotlova i cevovoda vezanih za bojler,i reparacija i zamena ventila tih cevovoda.Posao nije extremno tezak,ali kad je dry dock u pitanju radi se puno,od 7 do 7, samo jedna pauza od 12 do 13 za rucak.Kad si na kruzu radi se 8 sati za istu platu,koja je najjaca na brodu od posade. I jos nesto, mi iz technical departmenta spadamo u staff, sto mnogo znaci.

Svako dobro svim forumasima !!
10. Јер сваки који иште, прима; и који тражи, налази; и који куца, отвара му се.


                                         Мат. 7 : 8

Offline Balldoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Komandante Mark hvala na odgovoru. I jos bih te pitao kako stojis sa engleskim jezikom i koliko je zahtjevan engleski u engine departmentu? Jos jednom Veliko Hvala! :)

Offline komandant mark

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Komandante Mark hvala na odgovoru. I jos bih te pitao kako stojis sa engleskim jezikom i koliko je zahtjevan engleski u engine departmentu? Jos jednom Veliko Hvala! :)

Moje znanje engleskog je na zavidnom nivou ali uopšte ti nije potrebno takvo znanje, ono što ti zaista treba je znanje stručnih reči tipa: podloška, ventil, cev, dihtung, brusilica, para, zavrtanj, navrtka i naravno alati kao što je viljuškasti ključ, gedore, francuski ključ itd.
U tech. departmentu su ti uglavnom portugalci i italijani. Još nešto, tamo se sve vari bazičnom elektrodom ili tigom.

Puno sreće !!
10. Јер сваки који иште, прима; и који тражи, налази; и који куца, отвара му се.


                                         Мат. 7 : 8

Offline Balldoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Hvala Komandante Mark takodje puno srece i naravno jos samo jedno pitanje a ono glasi:
-Kako se klasifikuju zavarivaci u na pozicijama ass.welder ili mast.welder i od cega zavisi na kojoj ces poziciji zavrsiti?

I naravno pitanje za Sefa svih sefova na forumu :)
-Da li je konkuras za engine department stalno otvoren?

Pozdravi iz Herceg Novog!  :yahoo:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pa fino su ljudi napisali:  :rtfm: Rok za predaju dokumenata je 9.decembra 2011.godine.

Vidimo se u sljedećoj epizodi?  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Balldoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Pa fino su ljudi napisali:  :rtfm: Rok za predaju dokumenata je 9.decembra 2011.godine.

Vidimo se u sljedećoj epizodi?  :pop:


Nismo se ocigledno razumjeli... da li ce biti ponovo konkursa za ovo radno mjesto kako rece u sledecoj epizodi? :)

Offline komandant mark

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Hvala Komandante Mark takodje puno srece i naravno jos samo jedno pitanje a ono glasi:
-Kako se klasifikuju zavarivaci u na pozicijama ass.welder ili mast.welder i od cega zavisi na kojoj ces poziciji zavrsiti?

I naravno pitanje za Sefa svih sefova na forumu :)
-Da li je konkuras za engine department stalno otvoren?

Pozdravi iz Herceg Novog!  :yahoo:

Pa druže, assistent welder ne postoji, pozicije koje su u engin department su fit-mechanic, fitter i fit-welder, mast.welder i ass.welder nema.Ako si konkurisao za fit-weldera,to je to, nema dalje osim 3. officer.

Svako dobro !!
10. Јер сваки који иште, прима; и који тражи, налази; и који куца, отвара му се.


                                         Мат. 7 : 8