Author Topic: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)  (Read 11311 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #15 on: 07/December/2011 »
Ti odlucujes u svom zivotu,ja ne znam kako je tebi na brodu,ali pogledaj koliko ljudi na Balkanu radi za 500-800 KM,nemam statistike niti ankete ali pretpostavljam da bi desetine hiljada ljudi rado prihvatilo da se pati i da trpi to sto ti trpis za 1400 $,to je oko 1900 KM...

Ja ne sumnjam da je tebi tesko tamo,ali finansijski revizor pa ima 1700 KM platu,farmaceutska diploma pa jedva 2000 KM,finansijski menadzer pa 1600 KM,pravnik 2100 KM,psiholozi 900-1000 KM...


Da ti radis u rudniku jedno 20 dana,ljubio bi ti posao fotografa,jos bi molio da ti ona djevojka na recepciji samarcinu opali svakih pola sata  :party:  :yeah:



\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #16 on: 07/December/2011 »
Odlican post Tsunami vrlo informativan...  A ono sto sam primjetio na dva ugovora sad ne znam da li se to meni cini je da gosti najvise vole da maltretiraju fotografe.

Meni je slijedeci Crown, a za razilku od tebe ja volim Caribbean jest da se radi ali je dobra lova.

Pozdrav

Offline Respect

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • :)
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #17 on: 07/December/2011 »
Svaka cast Tsunami  ;) Vrlo dobar i poucan post.  :deda:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #18 on: 07/December/2011 »
Nije nikakvo čudo da ne možeš više tsunami, ovo ti je druga kompanija i treći ugovor pri kraju.
"Zamor materijala".
Poslije nekoliko ugovora svakome nestane inspiracija, i svi guraju, dok ide - ide.

Isto tako, poslije 4-6 mjeseci, veliki broj onih koji daju otkaz požele natrag na brod. Zato pametno :deda:

Elem, što se tiče slikanja ljudi dok večeraju, to je već dobro opjevana situacija. To je kao kad ti netko pozvoni na kućna vrata, ti otvoriš, i vidiš tipa koji ti ushićeno pruža ruku i želi ti prodati usisivač po cijeni od $2.000. A tebi se hladi ručak na stolu.
Zato ja imam ogradu sa bodljikavom žicom na 20m od kuće. Nema zvona. Telefon imam ali mi je uvijek isključen, jer ga opsjedaju telemarketeri.
Ne dam da me uznemiravaju.

Tebi je praktički u opisu posla da slikaš ljude dok večeraju, i samo radiš šta ti se kaže, ali eto, to ne mora biti problem nekog tipa koji je došao na kruz sa ljubavnicom i ne želi se slikati.

... neko spomenuo Kolumbijke?  :pad:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #19 on: 07/December/2011 »
Bas sam ovo u vezi restorana i fotkanja za vreme jela hteo napistai. eto, zato vole maltretirati fotografe. Zato sto i mi maltretiramo njih. ne dobrovoljno naravno.


Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #20 on: 07/December/2011 »
Evo sad da ne pisem sve citate , samo cu vam ovako napisati :)

Collector brate, dzaba im sve pare svijeta kad po tebi pljuju i gledaju te kao nekoga trece klase ! Ja  sam i kod kuce imao odbar zivot, ne radim za gazdu, imamo porodicnu firmu, al ne drzi mene mjesto, sad je red vratiti se malo kuci i pokusati neki noramaln zivot da se vodi. Ko moze da trpi da po njemu pljuju , neka trpi, ko ne moze, ne mora, svako ima svoj izbor i to je to... Jednostavno je..ja ovde samo pokusavam da vam pokazem kako je na brodu da svi znate prije nego odete !

Walter, ne znam koji si ti department, al mi smo ovde propast ziva, ne kupuje niko slike, imamo sve returning passengers, sve platinum i elite, nece da se slikaju, ne moze ih bog natjerati, na stakama hodaju, u kolicima, da se zaledis kako su katastrofa ! Kad imas ovakve putnike ni jedan department nema para !

Sefe, sve sto si rekao u pravu si, ja znam sve to kako je i sta je po pitanju restorana recimo, to se nikad nece promjeniti, njima je na izbor dal ce se slikati ili ne, takodje im je na izbor dal ce kupiti slike ili ne ! Sve ovde je na volju, nista nije na moranje, bar putnicima ! Ako neko dodje s ljubavnicom na kruz, ne mora da se slika, jednostavno je , uvjek ima nacin da se kaze NO THANKS, bolji nego GET LOST ili  da mase rukama kao da sam pas !

NVC mi njin ne malteretiramo ni priblizno koliko oni nas, kao sto sam napisao sve im je na volju ! Mi radimo SERVIS, tako da oni odluciju dal taj servis da prihvate ili ne... Sta oni meni imaju traziti  sliku dzabe, ja im ne dadnem, zatim ona meni je*e mamu, galami, dovede muza, pa se umalo potucem s muzem, pa zovem ja sekjuriti, pa odemo na pursers desk, svadjamo se tamo s night manager, i na kraju je bitno da je on happy a mene ko je*e, sto mi je rekao da sam k****n, i***t, ovo ono ! I na kraju sve te price ON NAMA oprasta ! Htio sam ga udaviti ! BAGRA JE TO !

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #21 on: 07/December/2011 »
Znam ja to sve Milane. Drkadžije su najveće.

Ali poznavanjem neke naj naj najosnovnije psihologije prosečnog Amerikanca mi je jasno da će pokušati da dobije nešto za džabaka. Ja to znam i prosto očekujem to od njih. Ne vredi mi da se trudim da ispravljam krivu drinu i da se svadjam sa njima. Ja to rešavam tako što mom menadžeru uvalim vruć krompir. je*i ga, on je plaćen više od mene, ima više iskustva u radu sa amerima nego ja, on treba i da reši ovaj slučaj. Ja sam samo greenhorn / šljakadžija.


Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #22 on: 07/December/2011 »
Tsunami ja sam bar waiter ili steward kako to zovu na princessu... I molim te nemoj da mi spominjes platinum ili elite, muka mi je odma.. to su ljudi koji su dosli na cruz sa po dvadeset dolara u dzepu i to ono za ne daj boze. Kad dodju u bar pitaju ima li limunada ili ice tea koji su besplatni u buffetu, na sta ja jedva docekam da im odgovorim da to nazalost ne drzimo u baru , i kad ih pitam mogu li im ponuditi nesto drugo onda oni svi uzmu po casu vode, a ako nekad uzmu nesto sto se placa onda uzmu pa popolove pivu ili colu i pitaju imaju li neki popust zato sto su Elite hahahaha :haha: :haha: :haha: cuj Elite pitaju imaju li popust na coca colu od 1.95

Jedmom sam prodavao suvenire iz bara case,shakere i tako te gluposti i dodje mi ta Elit "gospodja" jedno 150 kg, ono sto bi kod nas u Bosni nazvali mrtva seljanka ne znam kako da je opisem i  kupila casu od tri i po dolara i hoce popust od 20% jer je ona elit. Ja joj objasnim da taj popust vrijedi samo u shopu, ali ona navalila ko mutava i samo ponavlja ja sam elit ja sam elit... onda meni neka muka dodje kontam kakva si ti elita mamu ti, dosla si da se cjenkas sa mnom za 40-50 centi i nesto meni glumis, samo sto joj nisam reko ajd FUCK OFF trailor trash!!!! I ona ce kao meni ja sam elit ono kao nije dobro za tebe ako te ja prijavim da si ne ljubazan, a ja lijepo pokazem na name tag i fino joj procitam posto ne znam da li je pismena kako se zovem i odakle sam i posaljem je da me prijavi. i ona sva ljuta ode. I na kraju nikom nista ljepo je tamo odje*ali i rekli da taj popust ne moze dobiti u baru i kraj price.

Uff sto oduzih :)) ali eto tako da znas kume ti tzv platinum u elit su omrazeni medju svim osobljem na brodu, ovi ostali ima normalalnih ljudi koji su easy going, i onih koji nisu dosli da cigance i bude i tipsa i dobre za*****ancije s njima tako ta eto je*iga neko se i izboris sa ovom elitom hahah 

Pozdrav

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #23 on: 08/December/2011 »
looooodnica  :rofl: ljudi pišite još o ELITI, nisam se ovako smijao mjesecima  :rofl:


 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #24 on: 27/February/2012 »
Ista prica i na Cranivlu stoka do stoke jeste mlada publika ima dosta dobrih macki ,ali koje su nazalost donji dio drustva .A ja sam uvijek mislio da Princess dovodi bolju klijentelu na cruise  :smack:

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Tsunami is back :) hahahahahaa

Evo samo da vam svima javim , da iako sam napisao ovako jedan post, odmarao sam 7 mjeseci, i mislim da sam tek sada spreman opt da trpim neke stvari , tako da, kontaktirao sam head office  i odobrili su mi povratak , tako da sad cekam dalje da vidim gdje me salju ... S drugarom radim na tome da me posalju na Sun Princess, oni rade svjetski kruz 107 dana iz Sidneja za Sidnej, pa cu probati tu da upadnem ako mognem :)

2-3 mjeseca odmora nije dovoljno, al 7 mjeseci, o da dovoljno je itekako :)

Evo ja sam vam dokaz da nakon toliko frustracije, da ne kazem mrznje, covjek vremenom sve zaboravi, bar te negativne stvari , i opet je spospoban da se vrati us ve to i da pokusa da neki nacin uziva, a ja cu, ako Bog da, poucen ranijeim iskustvom, ovaj put znati i uzivati na malo drugaciji nacin ...

Tako da, vidimo se na palubi negdje :)