Author Topic: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)  (Read 11242 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
E dragi moji sta da vam kazem, evo me lezim i kontam kako cu kuci za 5 dana.
Spakovao sam kofere vec uveliko, samo sam ostavio stvari koje mi trebaju za posao i naravno stvari za obuci kad krenem na aerodrom, samo je pitanje sta obuci jer idem s temepratura 30 + na neke tamo minuse …

Napokon je dosao kraj i ovom ugovoru koji je vecinski bio  super, malo rada , dosta slobodnog vremena, dosta potrosenih para , najvise na stokakve glupostu al i na korisne stvari poput foto opreme, mac-a,  mobilnog telefona, dobre hrane, internet i slicno..

Ugovor sam poceo  krstarcei kroz British Isles tj UK, krenuvsi iz Southamptona tj Engleske pa sve do Irske  i Skotske, pa tako u krug..U istom periodu ugovora sam radio takodje Norvesku.. Oba kruza su bili lagani, traju 10 dana, vecinom su Port Days sto znaci za nas fotografe  jako malo posla, puno odmaranja i trosenja para u slobodno vrijeme.
Norveska izgleda sjajno i stvarno vrijedi da se vidi, Fjordovi, rijeke, vodopadi, planine,  razliciti stilovi gradnje , prelijepo uredjena zemlja, cista, svjez vazduh, priroda, jednostavno ostavlja bez daha… Veoma visok standard tako da alko zelite suvenire, hranu, soping, internet, spremite se da izdvojite fin novac (npr u USA subway sandwich kosta max 9 $ dok isti taj u Norveskoj kosta oko 19$), dok recimo flasica coca - cole  u USA kosta 1 $, u Norveskoj kosta 5 eura u nekoj prodavnici blizu turisticke zone, dok u supermarketu kosta oko 3 - 4 eura, strasno al istinito.

Sve u svemu odlicno iskustvo u Norveskoj , ako iko ikada bude imao sansu da ode tamo, neka ne propusti, inace cette se pokajati ako ne iskoristite sansu.

British Isles ili UK,  neka od mjesta koje smo posjecivali su  urbana a neka su totalno selendre. Uglavnom u svakom mjestu mozete naci dobar restoran, internet, kafu, suvenire, to je ono sto se najvise trazi .  Oni su povoljniji od  Norveske, iako se placa u funtama al generalno bolje su cijene.
Subway sendwich u Southamptonu npr kosta oko 7 funti sto nije nista u poredjenju s 19 $ u Norveskoj, Burger King  ( Chicken Sendwich ) kosta oko 5  funti sto je jako dobra cijena.
U  urbanim mjestima u UK poput Southamptona, Liverpoola, Dublina, Belfasta i sl, mozete naci STA POZELITE !
Imaju raznorazne soping molove, starbucks coffee na svkom cosku, mc donalds, burger king, banke, internet , raznorazne prodavnice odjece, obuce, i  sto je jako zanimljivo imaju u svakom mjestu prodavnice koje su meni jako zanimljite a to su prodavnice tipa Cash Generator. Sta je to tacno ? To su prodavnice gdje moze da se kupi nova i polovna roba , i ne samo kupi nego i proda. Znaci oni otkupljuju polovnu ili novu robu i zatim je prodaju. Moze da se nadje stosta, od tehnike, aparata, telefona, televizora, baterija, xbox-a, laptopa, pa sve do muzike, knjiga, igrica , muzickih instrumenata i takodje ostalih sitnih gluposti.
Moramo da spomenem da mi je jako privukla paznju ekskurzija na stadion Mancestera, koja je bila organizovana od strane  predstanivka ovde s broda, pa jednom prilikom kad smo bili u  Liverpoolu,  uplatili smo bus i ulaznice i otisli smo na stadion Mancestera, sto je nekih 40 minuta voznje od Liverpoola (malo je vise popular Old Traford od Enfilda) ….
Odlicno iskustvo na toj exkurziji, isli smo kroz hodnike mancesterovog stadiona, isli smo u  svlacionicu, u lozu gdje sjedi Ferguson (mada sam ja siguran da su nas poslali u lozu gostujuceg tima, supci), slikali se , snimali, extra je bilo, da bi zatim otisli i u muzej da vidimo sve pehare mancestera.. Bez komentara sam, ono se mora dozivjeti….

Nakon sto smo zavrsili krstarenja po Norveskoj i British Isles, doslo je vrijeme da se predje Atlantski Okean i da se stigne u New York..Kruz je trajao 17 dana i bio je  jako dosadan naravno, sto se dalo i ocekivati. Naravno ovaj kruz isto ima svoje svjetle strane a to je da smo na ovom putovanju isli i do Farskih Ostrva, Islanda, Grenlanda, sto je bilo EXTRA, odusevio sam se  ovim mjestima. Rijetko naseljena, poprilicno hladna mjesta, vecinom ribarska , prelijepe gradjevine, kuce razlitih boja, drvene, nesto sto je poseban dozviljaj da se vidi u  uzivo.
Jako dobrocudni ljudi, prijatni, nasmijani, vedri , ljepota ih vidjeti.
Odusevio me Reykjavik s svojim gradjevinama, cistocom takodje, prelijep grad, odlicna hrana, i naravno moram da spomenem prelijepe zene.

Nakon svih avantura kroz hladne predjele Norveske i ostalih zemalja na sjeveru zemaljske kugle, preselili smo se malo u Sjevernu Ameriku, ovaj put nam je dom bio New York..Napokon pocinjemo krstarenja New  York - Quebec City…Kruzevi su trajali 10 dana, pa finih portova u prolazu m taodje par sugavih portova al sta da se radi, ne moze sve biti perfektno zar ne ?  
Prvi put u New  York, grabimo taxi, nas 4 fotografa i svi idemo u B&H (ako neko ne zna to je najveca radnja foto opreme na svijetu)…
Dokirali smo u Brooklynu i idemo taxijem na Menhetn da nadjemo tu radnju, i naravno nalazimo je..Ulazim unutra i totalno se gubim.. Ogromna radnja, 2 sprata, ne znam ni ja koliko kvadrata ima, samo TEHNIKA ! Pocevsi od komplet muzicke opreme i uredjaja, preko laptopa  i sve pratece opreme, pa sve do  komplet studijske foto opreme, sve do naravno ostale FOTO OPREME i DIGITALNIH aparata… Na gornjem spratu se nalazi  sekcija DSLR , koja ima 62 operatora ! Samo jedna sekcija 62 operatora pa to nije normalno ! Sekcija POINT AND SHOOT ima 33 operatora , svaki operator je fakticiki  jedan prodajni desk !

Nakon sto sam prohodao, otisao sam da nadjem moj MacBook Pro koji sam tako slasno kupio za 1200 $, i nije mi ni malo zao, sad vam pisem s te bebice :) Zatim sam otisao i uzeo fish eye objektiv koji je kosta oko 320 $, uzeo sam jos neke pratece opreme, kartica, uzeo sam nesto cimeru,  nesto drugu i na kraju se nakupi to sve na 2800 $ Nakon 3 sata hodanja po radnji otisao sam da platim i stigoh do kasa, pa me zena pita Credit Card ili Cash, ja kazem  cash naravno, po naski, ko jos kod nas kupuje karticom, po bosni samo les radi posao..
Dosao sam na kasu i dajem racun onoj operaterki i ona tako kaze 2800 $ a ja izvadim tuce para iz dzepa (nisu sve moje , nemam ja toliko luksuza da potrosim 2800 $ u jednom danu)..
Ona gleda i gleda i sadsta ona konta, sigurn da sam neki drug diler j* te, neprijatno mi bi..Ja brojim pare a on a cima kolegicu laktom pa nesto one suskaju ovo ono..
Pa onda kontam jel kod njih  stvarno nije normalno da neko placa toliko para kesom ?  Oigledno da nije..Ostavim joj ukupno 10 $ tips, a on a gleda pa ne moze da vjreruje…Reko sta ti je Bosanac, niko nam na svijetu nije ravan :) … Tako ti ja zavrsim soping i nazad na brod, do broda smo se vozili  skoro sat vremena !
Na putu ka  radnji , tj ka  Menhetnu je bilo 20 minuta, a nazad skoro sat, zbog saobracaja ! Umalo da zaksnimo na brod ! Stigao sam tacno na drill, Bogu hvala. To mi je bio prvi izlet u NYC, tako da nisam skoro nista ni vidio, k****n ! Al sam bar dobio moju bebicu, MAC BOOK …

10 dana nakon sto smo isplovili iz NY, nasli smo se u Quebec City-ju, Canada, glavni grad provincije Quebec…
Nesto najljepse sto sam do sad vidio od kako radim na brodu!  Prelijep grad, u francuskom stilu, kamene  uske ulice, balkoni, dvorci,  navece mnogo svjetala na sve strane, cvijece vuda,  mali trgovi, doba renesanse il romanse il cega vec, ne kontam se dobro u tu istoriju, al u svakom slucaju izgleda PRELIJEPO ! Izasli smo malo, jedino je malo nezgodno sto u ovodm dijelu Kanade skoro da ne pricaju engleski nikako, pa se malo tesko sporazumjeti. TU smo imali 2 overnight-a, tako da smo imali vremena da idemo vani nocu, danju, da razgledamo, fotkamo i provodimo se.
Jako skup dio Kanade, visok standard tako da je ovde recimo Subway Sandwich kostao oko 11 $, 2 litke Coca Cole su bile  oko 3.5 $ .
Zaboravih da napomenem da gdje god da se ode ovde, hrana je ODLICNA !

E to nam je bio run za narednih par sedmica, isli smo od NYC do Quebec-a i tako nazad naprijed, tokom tog puta smo prolazili isto kroz Chartlotte Town, Bar Harbor, Halifax, Saint John, Sydney , al moram da napomenem i Boston koji izgleda fenomenalno !
Ogroman grad u kojem ima sve sto pozelite, od Best Buy, Walmart, Walgreens, Mc Donalds,  Burger King, Marshals, TJ MAX, Ross, ma ne znam, samo pozelite i to ima…
Mnogo mjesta da se kupe igrice za xbox recimo ili sony, pc i slicne konzole..Internet na svakom cosku.
Prelijep pogled kad se nadjete u Centru  medju onim ogromnim zgradama koje dosezu skoro do oblaka, extar pogled i dozivljaj…

Nakon sto smo vidjeli par gradova u USA i Kanadi, doslo je i ono slatko doba da se dodje u DRY DOCK (  remont broda, koji se radi na neki odredjen period, popravljaju se sitni nedostaci, ili se ubacuju neke inovacije na brod i slicno).. Cisto da napomenem da za ove kruzeve smo imali najvise starije ljude, ili srednjih godinam omladine jako malo , jer ovo je ipak Princess kompanija na koju putnici dolaze da bi umrli.

DRY DOCK je bio na Bahamima, Freeport, sto znaci 10 dana stajanja u mjestu,  bez putnika, DO JAJA !
Dok smo stajali tu, na brod je doslo oko 1000 radnika, radnika pod ugovorom koji su dosli da rade remont na brodu. Sreca pa sam ja foto department pa sam radio samo jedan dan, bio sam dezurni fotograf, radio od 8 ujutro do 6 navece, tj  "radio" ( spavao, ako neko nesto zatreba nazovu me i to je to ja odem i odradim)… Za vrijeme dry docka bar nam je bio na open decku, znaci ne vise crew bar nego smo sad bili dobili passenger bar, sto je jako prijatno i mnogo bolje nego regularni crew bar u koji mi inace idemo.
Takodje za vrijeme  trajanja dry dock-a, hranili smo se u restoranu za putnike, gdje su nas servirali konobari na isti nacn kao da smo passengeri, imali smo meni narucimo i cekamo,  sve od predjela, glavnog jela pa do dezerta. Bilo je bas prijatno nema sta.
Za vrijeme ostalog slobodnog vremena, non stop smo bili napolju, zavisi kako i gdje, koji dan. Nekad se ode na plazu malo da se pliva i ubija vremena s ostalim crew memberima,  nekad se dan iskoristi zai nternet, nekada za fotkanje i slicno.  Uglavnom ja sam nasao restoran koji se zove Zorba's i tu se sluzi prava grcka hrana. Jeo sam girose svaki dan, nisam mogao nikako da se najedem. Hrana im je odlicna.Cisto za primjer porcija girosa + pomfit kosta oko 7.5 $ Sto se drugih lokala tice, ima tu i kazino, hoteli, rezervati, mnogo barova, ima i nocni klub .
Cijene su pristupacne, recimo za 5 $ dobijete 2 korone ili 2 KALIK piva, domace , bahameske proizvodnje, takodje pivo je odlicno.
Kokteli su po nekih 7 $.

Tako je nama bio raj nekih 10 dana i onda nakon toga smo ponovo u Port Evergladesu ( Majami) odakle krece novi RUN , novi itinerary, Caibbean,  onaj kojeg najvise mrzim..

Kruz se sastoji od 7 dana, Port Everglades - Princess Cays - Sea Day - Curacao - Aruba - Sea Day - Sea Day - Port Everglades.

Prvi kruz je bio super, bilo je dosta mladih putnika, koji krstare prvi put, tek upoznau brod i  otkrivaju ljepotu ( ili ruznocu ) krstarenja…Bili smo veoma zauzeti , generalno, svi, cjeli brod, svi departmenti su radili mnogo taj prvi kruz. Mjesta na koja idemo su ok, Princess Cays je inace ostrvo koje je u vlasnistvu Princess-a, nema puno da se vidi ni radi, mjesto samo za opustanje i to je ,  par gift shopova, par  barova i to je to..Mada ostrvo izgleda prelijepo.

Sto se tice Curacao-a, jako fino mjesto, bivsa Holandska kolonija, inace prica se spanski, holadnski ,  engleski i cini mi se cak jos jedan jezik. Lijepe plaze, lijepe gradjevine ( bar u oblasti gdje su turisti ) .. Cim se malo ode na stranu malo je drugacija prica al zadrzacemo se na ovoj finoj prici ….Mjesto je takodje skupo jer je kao sto rekoh Holandska kolonija.
Nista posebno, cisto karipsko ostrvo.

Aruba je jedan od boljih portova u koji se moze izaci. Naravno u Arubi se isto ima sve, super marketi, restorani, tona gift shopova, najvise ima sopova nakita, ludi su za nakitom.
Takodje veoma blizu broda ima  ogroman soping mol u kojem se mogu naci svi moderni i skupi brendovi kao sto su, Gucci, Armani , Vuiton il kako se vec pise, nisam expert za te stvari,  Rolex, Guess, Diesel  , Cartier, kazina, starbcusk takodje, free wi fi, mnogo razlicitih tura se nudi za razgledanje ostrva, jako dobri koktel barovi, posta je veoma blizu broda, nekih 5 minuta hodanja, super su im cijene za slanje necega kuci, imaju posebno dobre cijene za pakete preko 2 kg,  tako da za pekt oko 25 kg, slanje u Bosnu ili Srbiju ili HR recimo, kosat svega 27 $, dok iz USA do 2 kg kosta oko 45 $. Isporuka obicno stize za 15-ak dana ! Ja sam slao vec zato ovo znam.
I naravno imaju ogormne rezervate s plazama, hotelima, bazenma i SL !
Preko puta broda je autobuska stanica , gdje ima bus koji vozi na plazu pod imenom Palme Beach, veoma popularno mjesto, bus kosta 1.15 $, dok taxi naplacuje oko 15 $.



To bi vam bilo to sto se tice ovog dijela o mom ugovoru i itinerary-ju mjestima na koje sam isao i na koje i dalje idem, za 2 dana sam opet u Curacao-u..Jos jednom tamo, i jednom Aruba, i eto mene kuci ljudi moji.

Sad bi malo da napisem uglavnom o mojim utiscima i vidjenjima druge strane rada na brodu, pravilima, pravdi i nepravdi, zivotu na brodu i sl.

Kao sto znate sve ima svoje prednosti i nedostatke pa tako i ovo ovde. Ja sam bio na Carnivalu i radio kao fotograf pa mogu da uperdim posao tamo i ovde.
Ovo ovde je penzija kad se uporedi s Carnivalom.
Radim maximalno 9 sati za formal night, sto je pjesma, na Carnivalu rade i po 16 sati taj dan.
Ljudi ovde su mnogo mirniji , stariji su pa samim tim ne prave puno problema , dok na Carnivalu su mladji ljudi, omladina, puno tinejdzera i djece koji prave proboleme non stop po brodu.
Sto se tice odnosa prema nama, Princess je poprilicno dobar , u svakom pogledu, al imaju i oni svoje propuste.
Npr sta je meni tacno zasmetalo  je odnos radnika i putnika !
Ako dodje do sukoba radnika i putnika i doticni putnik se zali ( bio u pravu ili ne nije bitno)  uvjek je putnik taj kojem ce biti udovoljeno a radnik je onaj koji ce da ispasta i moze da ostane bez posla.
Meni se desila situacija u foto galeriji kad sam skoro udaren sakom od strane putnika ( nije me udraio, sreca njegova ) jer mu ja nisam dao sliku dzabe. Ko je on da mu ja dajem  slike dzabe, sta je danas dzabe  ? On se ponasao tako bezobrazno, drsko i nasilno da sam ja otisao da njega prijavim, sekjutiri je dosao, nocna menadzerka isto i tu se povela prica, uzimanje izvjestaja i stosta bla bla. Ja sam im rekao sta je bilo, istinito, dok je putnik lagao sve od rijeci do rijeci. I na kraju kad se farsa zavrsila, on je dobio tu sliku koju je  htio, za DZABE !Ajd ok sto je dobio sliku nego je bezobraznik na kraju rekao kako je on sad sretan, i uvjek je bio sretan s princess-om, i kako nam svima oprasta !!!! HTIO SAM DA GA ZGAZIM PRED SVIMA ! GOVNO RAZMAZENO !
Meni niko kasnije nije ni izvini rekao !

I jos jedna je situacija koju bi da napomenem, putnica je trazila sliku i nas  dvojica joj objasnimo kako ce naci sliku, ako ne nadje, neka dodje za desk pa cemo je naci u kompjuteru.
Ja sam bio drugi koji je objasnjavao, prvi je bio kolega s filipina. Nakon 5 minuta dosla je do deska i prica s mojim trecim kolegom kako sam ja drzak, bezobrazan , kako sam galamio na nju i slicno, da ne povjerujes ! Ja sam bio tu , ona me gledala, galamila, ja pokusao da odem od deska a ona ce meni  NECES TEK TAKO OTICI ! BICE TI ZAO ! ja ostanem, vise jer mi je smjesno, vec me bolio djoka za to sta ce biti, jer su mi se popeli na vrh glave, mogao sam ih rukama daviti redom. Nakon par minuta pocela je da me zove DICK, i***t, DORK, STUPID i slicno.
Ja sam se samo smijao na to sve !  Da bi nakon svega toga taj moj KOLEGA il sta god da je, rekao sefici kako sam ja bio bezobrazan prema njoj !!!! Da ne povjerujes ! A decko je inace amerikanac s kojim se ne slazem od dana kad se pojavio na brodu !  Tako da sam ja mogao da upadnem u probleme 2 puta ni kriv ni duzan, jednostavno se putniku digne ona stvar i prave ti probleme !

Zakljcak svega je da Princess ima stare i jeftine putnike, koji dodju da vide malo svijeta prije nego umru !
Princess ih je razmazio toliko da su oni sad nemoguci, sve im kompanija pruza da mi na kraju nemamo skoro nikakvih prava ovde  kad dodje do sukba putnik  - radnik !
k****ni hodaju po brodu, prde, smrde, kaslju, dave se, kisu, sve nesto nosaju one hodaljke, vozaju se na invaidskim kolicima, cak i onim elektronskim sto se vozi kao motor, ne sto ne mogu da hodaju nego zato sto su LIJENI ! go**a jedna, nece da ohdaju nego iznajme od kompanije dzabe taj motoroic pa se  vozaju, bezobrazni, sviraju sirenama kroz brod, da ne povjerujes ! Nece da kupuju slike pa onda dodju i pokusavaju svojm aparatima da uslikaju slike koje su izradjene , tj da kopiraju nase slike, pa ih uhvatis kako to rade a oni i dalje tvrde da nisu nista radili, ma cirkus !

Uvjek kukaju na cijene, govore nam kako su slike skupe (jesu skupe al sta imaj meni da govore), hoce da im spustamo cijenu, da im pravimo neke nove pakete slika, pa pitaju mozel u pola cijene ko da sam u turskoj je*em ti sunac, na nekoj pijaci !
Jako su bezobrazni, kad dodju prvi dan pa ne znaju nista na brodu, naidju pored tebe i bez pozdrava, bez izvinenja samo dodju i kazu bathroom ili toilet il slicno, a ti onako pogubljen kontas sta hoce koji klinac, ja se cesto napravim mutava pa kazem EXCUSE ME , pa onda kazem Good Evening , ne vrijedi, oni opet samo ponove bathroom , ma katastrofa ziva !

Sve u svemu na vrh glave su mi se popeli , ne mogu vise da ih trpim , da moram ostati jos malo zive bi ih davio rukama svojim licno !
Naravno uvjek ima dobrih putnka al vecina ih je jako bezobrazna !


Eto dok sam tu da vam jos napisem samo malo o brodu.

Crown Princess je brod koji prima 3150 putnika i ima 1200 clanova posade. Ima 19 deckova (spratova) Dugacak je oko 300 metara a sirina je oko 36-37 metara.
Tezak je 113 000 tona. Maximalna brzina je 22 cvora na sat (nisam nikad racunao koliko je to km na sat).

Crew Cabine ili da kazem Radnicke kabine su smjesten na deckovima 2-3-4-5-6-7-11-12-14.
Imamo 1 crew bar, 1 gym ( staff mode da koristi passenger gym),  internet cafe, smoking room, dvd locker, xbox game station,  crew shop, na 4 decku imamo i ping pong stolove tako da uvjek ima negdje da se potrosi vrijeme, Na crew open deck se nalazi 2 jacuzzija, 1 veliki bazen i mnogo lezaljki gdje se tokom karibske sezone moze suncati ,kupati i uzivati u suncu.

Najvise posade je sa Filipina, Indije, sad u skorije vrijeme mnogo se povecava broj radnika iz Ukrajine , Srbije i Meksika, drasticno raste svakih nekoilko dana.

Zakljucak o Crown Princess - Odlican ugovor za mene, Super brod, velik, prostrane kabine, raspored prostorija  zadovoljavajuci.

Negativne stvari o Crown Princessu su te sto se u poslenje vrijeme brod jako ljulja iako to tako nje bilo ranije, ne znam zasto se promjenilo, i jos jedna stvar koju ja nikako ne volim niti kontam je to da su ka crew baru koji se nalazi na decku 8, postavili samo 1 lift ! U dijelu broda kji skoro nikako nije prometan su postavili 4 lifta , i na trecem dijelu koji je najprometniji su postavili svega 2 lifta ! To mnoge iritira al sta da se radi ! Mnogo ima stvari na koje mora da se obrati paznja, vjeroatno na neke od ovih stvari niste nikada obratili paznju ili o tome razmisljali. Pa ako neko hoce na brod, neka pita nesto, slobodno, ja cu da vam pisem jer cu sad imati pno vremena !

Sretno svima , nadam se da vas nisam smorio s ovim dugim postom, mogao bi pisati jos al nisam znao sta jos da stavim tj odakle da krenem ! Previse informacija u mojoj glavi !

AKO IMATE PITANJA, SAMO NAPRIJED !!!

Pozdrav iz kabine 4206, s donjeg kreveta ! ovde je 1:40 ujutro ! Uzdravlje SVIMA !!!


Offline Falcon_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 162
    • View Profile
E dragi Cunami kako se ti obradujes kraju ugovora tako se i ja obradujem svakom tvom postu,umirao sam od smeha pogotovo u delu gde penzioneri se vozaju u onim kolicima  :haha:
E sad posto bi ja trebao da idem kao 3 Kuvar neznam dali imas neke informacije za mene ali bilo bi lepo da padne neka informacija od coveka kao sto si ti sa dosta iskustva..Pretpostavljam da imas nekog prijatelja kuvara koj ti je nesto ispricao i tako to ..Ono sto me malo zabrinjava je to da si napisao da se brod poceo ljuljati   :pad: I sto se tice tvoje kupovine opreme i ostalih stvarcica kako se sa tim prelazi granica  mislim na carinu i to  jel bude tu nekad problema ? 
 :uzdravlje:

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Odlican i vrlo detaljan post Tsunami.. ja bas razmisljam o Princessu.. o gift shopu tacnije, ne o tvom departmentu ali dobro, ti smradovi putnici su isti :)

Nego zasto "verovatno poslednji" ugovor? Dojadilo ti ili imas nesto bolje u planu?


Gnothi Seauton

Offline lazzar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Svaka cast Tsunami na detaljnom opisu i hvala!

Sve najbolje!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
A šta misliš tek kako je purserima koji svaki dan slušaju pritužbe 100njak takvih putnika?  :rofl:

Trebaš se znati nositi sa njima. Moraš im učiniti dan magičnim. (make magic)

29-a sekunda drugar  +U+

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
legendo jos jedan odlican post! zasto zadnji ugovor???   :(
Once a sailor, always a sailor.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Falcon - Pokusacu ti saznati nesto :) Ima nasih kuvara koliko hoce tako  ca ako nekog nahvatam prije nego odem, saznacu ti info :) Ja nisam nikad imao problema s prenosenjem laptopa, telefona , aparata i slicon jer ja ide mza Bosnu , a tamo ti niko nisat ne pregleda , ai da pregleda, to su moje licne stvari koje niko ne moze da mi uzme niti ocarini :)

Direktor - Imam kuci planove naravno, i naravno dosta mi je ove brodke robije, vrati se na brod do tad i tad, ne mozes ovo, ne mozes ono, ovo ti dodje kao moderni zatvor :) Tako da to mora da se promjeni...

Sefe - Jel ti stvarno mislis da ja ne znam da se nosim s njima ? Ja ako znam ista znam da pricam i da komuniciram s ljudima, samo je u ovom slucaju pitanje - DAL JA TO HOCU ?  Takvi su smardovi, takva bagra i go**a koja te ne postuju ni malo, koji te tretiraju kao da si niza klasa, da ja ne zelim uopste da ih sluzim vise jer nisu zasluzili to. Svakom je ovaj posao izbor, ne moranje, tako da purseri ako se odluce da primaju ta sranja od njih, to je njihova stvar ! Za sve je to kriva kompanija za kojoj rade ! Kome ja da MAKE MAGIC, mislis da su zasluzili ? Plate kruz 600 $ i hoce da ih tretiras kao cara ? Nema od te ljubavi nista, to od mne ni jedan vise docekati nece ...

Legionnaire  - napisah gore zasto zadnji ugovor, stvarno ne mogu da ih trpim vise, nit mogu da trpim ovaj zatvor od broda !

Ima tu jos da se pise o pravilima nekim i slicno, al to cu kad dodjem kuci, prvo moram da skontam kojim redom sta da pisem  .. Uzdravlje vam bilo svima koji ste imali strpljenja da procicate :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ma zezam te, sve je meni jasno. Ja isto nisam za hotelske poslove, i zato više i ne radim na brodu.
Po meni, nije prirodno da čovjek ima šefa, nije prirodno raditi subotom i nedjeljom, i nije prirodno slušati tuđe izljeve frustracija.
Može se trpit jedno vrijeme, za dobru lovu, ali na kraju svatko procijeni da nema te love koja to može platiti.
Zato su psihijatri najplaćeniji ljudi u svojoj branši, jer su osuđeni slušati tuđe probleme.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
   Milane svaka ti čast.Ovo je jedan od najboljih tekstova koje sam pročitao na ovom forumu.Slikovito i u isto vreme duhovito napisano.:uzdravlje:
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline DNemo

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #9 on: 05/December/2011 »
Svaka cast! Iznenadjujuce dug ali u isto vreme i vrlo koristan post.  :yeah:
Veni VIdi Vici!!!!!

Offline denis_cv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: casino dealer
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #10 on: 05/December/2011 »
 Full dobar post, nema veze sto je dug kad je sve sto si napisao zanimljivo!
Bravo za Old traford, tamo bih voleo da odem vidim i slikam se pa makar vise nigde ne izasao, ortaci bi crkli od muke...  :D
 A kad sam citao ono bahato i cobansko ponasanje gostiju i tvojih kolega i ja sam se iznervirao i meni je doslo da ih zadavim, svaka cast sto si sve izdrzao, sve najbolje...

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #11 on: 05/December/2011 »
evo i ja potvrdjujem svaku rec koju je Tsunami rekao....bili na istoj konzervi....i ja mozda jos jedan ugovor odradim u restoranu i to je to....pokusavam da se prebacim u videographere ali mi nesto ne ide, tacnije uvek su neki pogresni ljudi u mom okruzenju ali eto moja volja za prelazak jos nije stala, palniram jos mozda ovaj jedan ugovor da odradim pa dizem ruke od konobarisanja, nisam ja za taj posao.....

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #12 on: 06/December/2011 »
Evo da se ja javim lpet, evo nas u Curacao, zadnji moj put ovde, kuci idem za 4 dana, ne mogu docekati :) Sta da vam kazem, sefe ti sve znas sto sam rekao da je istina, Bojan (chova) isto tako zna :)



Sefe oni ni sami ne znaju gdje gone, sta rade, kome sta pricaju, samo se pojave i pocnu da laprdaju, ne znas ni sta pricaju, totalno su pogbuljeni, a da ne pricam kako si samo skrti, nece da potrose nista para, dodju na jeftine kruzeve i tu se nesto meni kur*e, kompleksasi totalni ! Ne mogu aj njih uciniti srencim kad oni meni dodju i pocnu da lijece kompleske na meni, ja pridjem stolu da slikam i kazem DBRA VECE a oni meni masu rukom lafa Get Lost, pa da ih pobijem ko pilice sve redom !

Evo radim jos 1 formal night, necu raditi nista, ko ih je*e ako vec nece da kupe slike necu ih ni slikati !

Meni svi pricaju kako sam sretan imam puno vremena a radim za 1400 $ mjesecno i potrosim sve pare upravo  iz toga razloga sto imam puno vremena !

Bice i nekih slika i videa uskoro, sta sam mogao da uslikam i snimim, uglavnom kad dodjem kuci moracu se malo organizovati za sve ovo pa da vam pokazem sta god mogu, upravo cuvam rasporede za posao da vidite kako izgleda, pokazacu vam i blue kartice ( kartice preporuke ), nacicu neke sice jos, skeniracu vam cruise atlas da mozete da vidite gde ide koji brod i slicno..

Vjerovali sve vise lkova daje otkaze, skoro nam dosao meksikanac jedan, bio na brodu 7 dana i spicio nazad u meksiko, nije mu se dopalo, pa najvise restoran daje otkaze !

Svi ovde pricaju o PERFECT VACATION, a da vidite kako psuju po pursers desku, jebu im mater i slicno, nema sta im ne govore, da se najezis ! Svaka cast onima koji to mogu da trpe !

Ovaj kruz posebno prosjek godina je 70, ne mozes ih gledati ocima, ne mogu da hodaju kako treba ! Ma cirkus zivi ! Uskoro cu vam postaviti video gangway-a, kratko, samo da vidite sta se radi ! Nemam vise zivaca ni za sta ako cemo iskreno :) Samo cekam da odem kuci i to je to  :) Strpljen - spasen ! Danas me pitali da produzim ugovor 7 dana, slatko sam rekao da necu :)

Sto se tice clana po imenu Chova, ja sam mu pokusavao uganjati da bude snimatelj,  medjutim svi ovi nasi snimatelji su supci, boli ih k**** , nece niko da pomogne, i ako nekome pomazu to su njihovi zemljaci ! Ne da se pa tacka !

Ako imate pitanja pitajte, sad sam i vise raspolozen  da vam odgovaram..Mahanje iz Curacao-a ...

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #13 on: 06/December/2011 »
@ Tsunami1984

Zahvaljujem na iscrpnim izvestajima, ali nisi napisao najglavnije: dovodis li u Bosnu neko snajče: Meksikanku, Brazilku, Dominikanku, itd...?


“Go ahead, make my day”

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: TSUNAMI - Kraj Treceg (vjerovatno zadnjeg) ugovora :)
« Reply #14 on: 07/December/2011 »
@ Tsunami1984

Zahvaljujem na iscrpnim izvestajima, ali nisi napisao najglavnije: dovodis li u Bosnu neko snajče: Meksikanku, Brazilku, Dominikanku, itd...?




E care, sta da ti kazem, ne vodim ja njih sebi, dobre su za dzondzanje al kuci da ih vodis , jok :) Nema nista bez nasih zena, iako sve nabrojane su EXTRA, samo bi da dodam i kolumbijke i panamke :) Odlican izbor :)