Author Topic: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod  (Read 214919 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #165 on: 02/March/2010 »
meni prošlo bez problema, samo zaokružiš na formularu da nosiš leće i ciao. glavno da s njima vidiš dobro.

Offline Veto

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #166 on: 02/March/2010 »
Nera hvala ti puno sad mi je lakse,mozes mi samo reci jel su te pitali kolika ti je dioptrija, posto sam procitao da je lik imao 9 puta vecu dioptriju od dozvoljene i da su ga zbog toga odbili pa je to sredio operacijom

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #167 on: 02/March/2010 »
doc me nije pitao kolika mi je dioptrija, samo mi je rekao neka ponesem recept za leće na brod, jer ću u usa imati problema s kupnjom leća bez recepta (nosim one zamjenske, dvotjedne).

Offline zrinka18

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #168 on: 02/March/2010 »
moze savjet?
imam mogucnost, odnosno, preko trenutne firme idem na kompletni sistematski pregled. dajte mi recite da li vazi to za brod ili moram raditi nesto sto ovdje na sistematskom ne radim? i zasto nam neki veteran ne odgovori na prepucavanje o ljecnickom koji vazi ili ne vazi, tko je isao gdje i da li su svi koji su na brodu isli preko agencije na ljecnicki ili su isli kod drugih doktora i kako je to proslo? mislim ako je razlika u cijeni neka sica mislim da se ne isplati zaje* okolo. i da li ovisi od broda do broda sta se treba napraviti?

Offline BgdDani

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #169 on: 11/March/2010 »
Ja sam otisla u Medicinu rada na Novom Beogradu, kao sto su i preporucili iz agencije iatmo platis 8850din., das sve one papire sto ti je agencija poslala i zavrsila sve u jednom danu kod njih. Plus taj isti dan duplo dala krv i urin u privatnoj labaratoriji za dodatne analize i to platila 4400 din. Neke analize se razlikuju od pozicije do pozicije. MMR vakcinu primila u infektoloskoj klinici u krugu Klinickog centra, 1200 din. U principu sve sto se tice lekarskog zavrsis za dan.
Sto se tice tragova THC-a, prestanite minimum 21 dan pre lekarskog i to je sigurno ok onda, a to je i jedan veliki plus da zavrsite sa tim u zivotu.  :deda:
Sto se kafetina tice ja sam ga licno pila jer nisam znala da ima neke veze i nije mi se nista pokazalo.
Toliko od mene. Ja odoh sledeci petak.  :-))))'
Pozdrav svima.

Offline BgdDani

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #170 on: 11/March/2010 »
e ispravljam se ipak nisam pila caffetin jedno 2 nedelje pre pregleda pila sam brufen i analgin  :rtfm:

Offline brzi

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Ljekarsko uvjerenje
« Reply #171 on: 17/March/2010 »
posto ima vise pozicije poslova, mene licno interesuje da li se za poslove u restoranu za buffet steward, mora kao i  u vecini lekarskih uverenja raditi i brisevi kako iz zdrela tako i iz nosa... jel se radi mikrobioticka analiza... ili je to cisto klasicno lekarsko uverenje, krv, mokraca snimanje pluca itd....

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
Re: Ljekarsko uvjerenje
« Reply #172 on: 18/March/2010 »
posto ima vise pozicije poslova, mene licno interesuje da li se za poslove u restoranu za buffet steward, mora kao i  u vecini lekarskih uverenja raditi i brisevi kako iz zdrela tako i iz nosa... jel se radi mikrobioticka analiza... ili je to cisto klasicno lekarsko uverenje, krv, mokraca snimanje pluca itd....

Ja sam na NBGD odradio lekarski za Princess pre dve nedelje i nazvao bih ga ovim "klasicnim". Uz ovo sto si naveo na kraju posta, jos i pregled ocnog lekara, kontrola sluha, EKG, neuropsihijatar, psiholog + uobicajene sitnice: visina-tezina-kapacitet pluca-krvni pritisak.

Uzgred, kaskaju za evrom, jos uvek je cifra 8.250, ukoliko ste tamo pre 8h sve zavrsavate u istoj ustanovi za jedno prepodne - ako ste aplicirali za Princess  :deda: 
Uz pare, neophodni su vam jos jedino licna karta i savet prijatelja - ako Boga znate, pregled kod ocnog odradite u startu, tu mozete da cekajuci izgubite i citav sat, dok ostalo odradjujete za 10ak minuta.
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline Oggee

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
  • Razvla?im pice po ku?ama... Cena-prava sitnica!!!
    • View Profile
Re: Ljekarsko uvjerenje
« Reply #173 on: 19/March/2010 »
Znači u principu isto što i za vozačku dozvolu?

Druze, ja sam lekarski za vozacku odradio pre 18 godina, pa bas i nisam svez sa tom informacijom  :rofl:

Bilo kako bilo, to je ono sto je neophodno za Princess, za ostale kompanije je nesto zahtevniji pregled, ali da ne pametujem, preciznije ce ti reci neko ko je aplicirao kod tvoje kompanije  -()-
Mesi, mesi, nece da ti skodi...

Offline rocky

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #174 on: 26/March/2010 »
prije cca. 2 god. sam ozlijedio kralježnicu podižući teški teret, i nemam nikakvih problema osim što se ne mogu sagnuti onako da mi ruke dotaknu tlo do kraja.. a do tla mi fali 30-ak cm ;D
normalno mogu raditi teže fizičke poslove, sport itd. samo me to saginjanje muči, pa me zanima jel bi mogao pasti liječnički zbog toga?

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #175 on: 26/March/2010 »
Ma jock..To ti je sve u redu,nece ti ni pregledati to..
Samo nemoj tamo ni da govoris da imas taj problem i to je to..
Jedino ti je frka kada dodjes na brod pa da tamo budes sprijecen za rad od te povrede.

Offline rocky

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #176 on: 27/March/2010 »
pa znam da se na pregledu obično treba sagnut i rukama dotaknuti pod ili koliko već možeš,
a kad se ja sagnem i ruke tek nešto ispod koljena... :pop1:

Tacit

  • Guest
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #177 on: 27/March/2010 »
Ako te obore samo zbog toga (pod uslovom da je sve ostalo u redu), onda su stvarno i***ti.
Neko moze da prodje zdravstveni bez problema a kad dodje na brod i kad vidi koliko se radi, shvati da ne moze da izdrzi taj tempo pa pozeli da skoci u more.
Po meni je kljucna stvar sigurnost u sebe i umece da "obrlatis" odnosno da "slozis pravu pricu" tamo gde treba.
I takodje da izbacis pitanje -da li cu otici na brod- vec -kada cu otici na brod-.Uz sve probleme i prepreke mislim da volja cini bar 50% udela u bilo kojem uspehu u zivotu.
To i malo srece. ;D :uzdravlje:

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #178 on: 27/March/2010 »
Ma kakvo saginjanje,nema nista od toga na pregledu.Samo nemoj spominjati da si imao tu operaciju i to je sve a na tebi je da se snadjes na samom radnom mestu...

Offline cuki23

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #179 on: 27/March/2010 »
Ma kakvi da će zbog toga radit probleme. Ja sam prošli tjedan bio na liječničkom, morao se saginjati tako do poda i lijevo i desno, a isto tako ne mogu do poda sa rukama, a igrao i američki nogomet milju na sat i do prije mjesec dana branio u malom nogometu, držim se za prečku rukama i nogama sa poda dotaknem naizmjenice lijevom pa desnom istu tu prečku koliko hoćeš puta, dakle fleksibilan sam. Ali  ne mogu rukama do poda, a nju to zaboli zašto ne mogu,dovoljno da vidi da se mogu saginjat, isto tako će možda bit s tobom. Nitko ti neće probleme radit iz toga, samo ne spominji operaciju. Sretno