Author Topic: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod  (Read 214358 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #30 on: 14/March/2009 »
 se mora ici u privatnu kliniku

nista se ne mora.ne daj da te agenti zavaraju i da bezveze placas medical 5 puta vise.U BG u privatnim klinikama kosta oko 230 eura i to ce ti agent savjetovati,ali ti samo trazi medical exam.form paper od njega i uradi sam,skupi nalaze,i taj papir glavni od agenta,neka ti popuni doktor medicine rada,onaj sto ti radi preglede i kad se tu,kod kuce zaposljavas.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #31 on: 14/March/2009 »
neka ti popuni doktor medicine rada,onaj sto ti radi preglede i kad se tu,kod kuce zaposljavas.


Znachi ladno mogu u KGu da uradim lekarski?!?! cool, pa to bi bilo do dzadza

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #32 on: 14/March/2009 »
   Pozdrav svima koliko vas ima!!!
Da li je neko skorije radio lekarski u BGu i koliko koshta?!?!?!  -()-
Da li se sve radi na medicini rada ili se mora ici u privatnu kliniku za testiranje na droge???
Ja sam pre dva dana odradio lekarski na Medicini Rada na NBG.Ali sam morao da uradim jos neke dodatne testove krvi na privatnoj klinici jer na medicini rada ne rade te testove. takodje sam isao u Klinicki Centar da se vakcinisem MMR ,i dobio sam neku medjunarodnu zutu knjizicu koja je za te vakcine valjda...sve u svemu:
 
lekarski pregled-8240 dinara
dodatni testovi na privatnoj klinici-3920 dinara(ovo rade samo oni koji idu na Royal)
vakcina i knjizica-1200 dinara
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline vladakicvi

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #33 on: 18/March/2009 »
Vidim da se u temi se spominju pregled vida i da nisu problem sociva. Jer mi moze neko reci nesto vise o tome, ima li nekog ogranicenja dioptrije posle kojeg prave problem?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #34 on: 18/March/2009 »
ma nema,i kad pregledas kod doktora,on ce ti reci,moras nositi to i to,ili sta vec trebas,i gotovo.Imas dosta ljudi na brodovima koji rade i sa socivima,a pogotovo sa naocarima!
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #35 on: 24/March/2009 »
ljudi...koliko vremenski traje lekarski pregled na medicini rada na NBG?? mislim, da li bi bilo moguce da ako odem tamo za 7h da sve sredim i jos da stignem u 15.30h u ambasadu?? taman da sve obavim isti dan :D
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #36 on: 24/March/2009 »
ljudi...koliko vremenski traje lekarski pregled na medicini rada na NBG?? mislim, da li bi bilo moguce da ako odem tamo za 7h da sve sredim i jos da stignem u 15.30h u ambasadu?? taman da sve obavim isti dan :D
Do 12h-12:30h ces biti naj kasnije gotov.

Offline pevach

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #37 on: 25/March/2009 »
Pozdrav svima , da li neko moze da kaze koliko vremenski vazi lekarski uradjen u Medicini rada na NBG ( godinu ili dve ) ? Unapred hvala :)

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #38 on: 25/March/2009 »
Pozdrav svima , da li neko moze da kaze koliko vremenski vazi lekarski uradjen u Medicini rada na NBG ( godinu ili dve ) ? Unapred hvala :)

2 god

a evo ti i sta treba da ti urade na lekarskom
http://rapidshare.com/files/213365766/medical1.pdf.html
http://rapidshare.com/files/213365760/Crew_Medical_Letter.pdf.html

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #39 on: 25/March/2009 »
Pozdrav svima , da li neko moze da kaze koliko vremenski vazi lekarski uradjen u Medicini rada na NBG ( godinu ili dve ) ? Unapred hvala :)
Zavisi od kompanije za koju radis. Doktorka koja je popunjavala moj karton mi je rekla da Princess priznaje medical samo godinu dana,ali zato kada zavrsis prvi ugovor odes ponovo do njih i oni ti urade novi medical,ali samo das krv na analizu a sve ovo ostalo ti priznaju od proslog puta. Na taj nacin platis mnogo manje,samo dve hiljade ili tako nesto.
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #40 on: 25/March/2009 »
da Princess priznaje medical samo godinu dana

Tako sam i ja cuo, da vazi samo godinu dana!
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline pevach

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #41 on: 26/March/2009 »
Hvala puno ...... To me je i bunilo , posto cekam za Princess , a znam da su ljudi koji idu da rade za  druge kompanije radili medical u Medicini rada i da je vazio na 2 godine . A rekli su mi da postoji varijanta za Princess kod privatnika ( koji vazi 2 godine) , ali da je dosta skuplje. Pa sam smatrao da je bolje da pitam nekoga , ko je vec to prosao i gde je bolje da  ga uradim . Kontao sam da sa tim od godinu , mogu da  odradim samo jedan ugovor , za drugi bih vec morao da radim sve ponovo.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #42 on: 26/March/2009 »
Hvala puno ...... To me je i bunilo , posto cekam za Princess , a znam da su ljudi koji idu da rade za  druge kompanije radili medical u Medicini rada i da je vazio na 2 godine . A rekli su mi da postoji varijanta za Princess kod privatnika ( koji vazi 2 godine) , ali da je dosta skuplje. Pa sam smatrao da je bolje da pitam nekoga , ko je vec to prosao i gde je bolje da  ga uradim . Kontao sam da sa tim od godinu , mogu da  odradim samo jedan ugovor , za drugi bih vec morao da radim sve ponovo.

slusaj covjece,doktor je doktor,i nalaz krvi je nalaz krvi!Zasto bi tvoj medical vazio manje od mog?Ti stvarno vjerujes pricama da ako uradis negdje gdje je skuplje,da ce da ti vazi duze? :nono: :nono:
Boze,sta sve ljudi ovde ne pise,po ovom forumu...a ponajvise,nisu ni vidjeli mora,a pogotovo mega cruisere! :pop1:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #43 on: 26/March/2009 »
Hvala puno ...... To me je i bunilo , posto cekam za Princess , a znam da su ljudi koji idu da rade za  druge kompanije radili medical u Medicini rada i da je vazio na 2 godine . A rekli su mi da postoji varijanta za Princess kod privatnika ( koji vazi 2 godine) , ali da je dosta skuplje. Pa sam smatrao da je bolje da pitam nekoga , ko je vec to prosao i gde je bolje da  ga uradim . Kontao sam da sa tim od godinu , mogu da  odradim samo jedan ugovor , za drugi bih vec morao da radim sve ponovo.
Moj ti je savet da ne placas skuplje  :deda: odradi ga sada u Medicini Rada i idi odradi prvi ugovor. Ako ti bude sve OK i budes hteo da se vratis na jos jedan,vec ces imati informacije iz prve ruke sto se medical-a tice direktno sa broda. U svakom slucaju mozes da uradis onako kao sto sam ti rekao u proslom postu ili onako kako ti na brodu budu rekli.  :uzdravlje:
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #44 on: 27/March/2009 »
Tako sam i ja cuo, da vazi samo godinu dana!

Vjerovatno zavisi od pozicije ... ja sam bio na Princessu i lijecnicki je vazio 2 godine.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)