Author Topic: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod  (Read 213294 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #45 on: 28/March/2009 »
Ok moze li mi neko dati adresu neke klinike na kojoj mogu uraditi lekarski u Srbiji za Princess!  -()-
Jer ovde idu price da je najblize mesto gde se moze uraditi lekarski za princess Skoplje!
Prvi lekarski sam tamo izvadila ali mi je preveliko cimanje da idem opet tamo! oT

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #46 on: 28/March/2009 »
Ok moze li mi neko dati adresu neke klinike na kojoj mogu uraditi lekarski u Srbiji za Princess!  -()-
Jer ovde idu price da je najblize mesto gde se moze uraditi lekarski za princess Skoplje!
Prvi lekarski sam tamo izvadila ali mi je preveliko cimanje da idem opet tamo! oT



ako vazi lekarski za njih god dana bice i taj makedonski isto god dana
zato lepo pali ti na medicinu rada ovde u bg  ;)
# Omladinskih brigada 104, Beograd, Novi Beograd
# Telefon: 011 209 5400

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #47 on: 28/March/2009 »
Ok moze li mi neko dati adresu neke klinike na kojoj mogu uraditi lekarski u Srbiji za Princess!  -()-
Jer ovde idu price da je najblize mesto gde se moze uraditi lekarski za princess Skoplje!
Prvi lekarski sam tamo izvadila ali mi je preveliko cimanje da idem opet tamo! oT

pozdrav :-))))',stvarno to mozes napravit bilo di-di je medicina rada,znaci trazis ljecnicki za pomorce i to su ljecnicki koji su medjunarodno priznati,tj .u cilon svitu,to su ovlasteni ljecnici za to! ::yes::, :hekla: taj ljecnicki vridi cak i za ljude koji rade na tenkerima koji prevoze opasne terete,onda ti to sve govori! imas osnovni ljecnicki pregled i onda se jos napravi nesto naknadno ,ovisi o kompaniji(droga,hiv etc.) oT razumis?  nemoj da ti neko puni glavu s nepotrebnim podacima..... hvala :rolleyes: :run: byy

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #48 on: 28/March/2009 »
E ljudi hvala vam puno! :run:
Prvi put kad sam isla agencija preko koje sam isla mi je rekla da to moram odraditi u skoplju u nekoj odredjenoj klinici jer Princess navodno trazi da su odredjeni uslovi ispunjeni od klinike. Tako da kao ne priznaju bilo koji lekarski! Navodno klinika mora da ima potpisano nesto nemam pojma koju su mi pricu slozili!
Sad kad sam se vratila ponovo sam se cula sa likom iz agencije koji mi je bio potvrdio da i dalje to ne mogu da uradim ovde jer mi kao princess nece priznati jer nema sklopljen ugovor sa ni jednom klinikom u srbiji!
Ali citajuci ovaj forum sam zakljucila da to nema veze sa mozgom!
Zato sam morala jos jednom to da potvrdim!
Jos jednom vam hvala puno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ="" ="" =""

Offline tbf

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
  • Šaka suza, vri?a smija ?a je život vengo fantazija
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #49 on: 01/April/2009 »
E ljudi hvala vam puno! :run:
Prvi put kad sam isla agencija preko koje sam isla mi je rekla da to moram odraditi u skoplju u nekoj odredjenoj klinici jer Princess navodno trazi da su odredjeni uslovi ispunjeni od klinike. Tako da kao ne priznaju bilo koji lekarski! Navodno klinika mora da ima potpisano nesto nemam pojma koju su mi pricu slozili!
Sad kad sam se vratila ponovo sam se cula sa likom iz agencije koji mi je bio potvrdio da i dalje to ne mogu da uradim ovde jer mi kao princess nece priznati jer nema sklopljen ugovor sa ni jednom klinikom u srbiji!
Ali citajuci ovaj forum sam zakljucila da to nema veze sa mozgom!
Zato sam morala jos jednom to da potvrdim!
Jos jednom vam hvala puno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ="" ="" =""
samo sam ti jos tila rec,da za svaki slucaj provjeris jos jedan put,za taj ljecnicki jos trebas kod svoje doktorice izvadit ivadak iz tvog zdravstvrnog kartona,to i npr.ovo di ja radin ljecnicki imaju bas za carnival jos neki extra formular,a cila stvar je sta je na engleskom jeziku,tako i ti se jos raspitaj za princess.... da ne bi posli bilo ajme i kukuuu....:) pozdrav

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #50 on: 01/April/2009 »
evo dodjoh ja sa lekarskog.. obavio sam ga na medicini rada na NBG. otisao sam za 7h, obavio sve analize i pretrage do 10h i onda cekao rezultate do 12h. sve je ok!!  :yahoo: cena je kao sto je vec pomenuto 8.240 dinara. eto...
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Vidim da su se svi raspisali o mogucnosti obavljanja ljecnickog pregleda u bilo kojoj medicini rada... al koliko sam skuzila iz prijasnjih postova to su uglavnom bili ljudi iz Srbije koji su isli na Princess ... e sad mene zanima da li postoji ta mogucnost i za Carnival u Hrvatskoj ... dobila sam popis ovlastenih ljecnika u Hr. za Carnival ( znaci ZG, RI, ST i DU) ... da li ipak mogu to napravit u svojem gradu (posto ima medicina rada) ... nema veze ako i bude skuplje, barem se necu morat maltretirat s ponovnim putovanjem i mogu ga rijesit u jednom prijepodnevu ???? zna li itko?!    ""]]
...evoluirati ili umrijeti...

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Vidim da su se svi raspisali o mogucnosti obavljanja ljecnickog pregleda u bilo kojoj medicini rada... al koliko sam skuzila iz prijasnjih postova to su uglavnom bili ljudi iz Srbije koji su isli na Princess ... e sad mene zanima da li postoji ta mogucnost i za Carnival u Hrvatskoj ... dobila sam popis ovlastenih ljecnika u Hr. za Carnival ( znaci ZG, RI, ST i DU) ... da li ipak mogu to napravit u svojem gradu (posto ima medicina rada) ... nema veze ako i bude skuplje, barem se necu morat maltretirat s ponovnim putovanjem i mogu ga rijesit u jednom prijepodnevu ???? zna li itko?!    ""]]

Zavisi kako koja kompanija ! Moja drugarica je otisla na Carnival bez 2-3 testa ,posto je poznato da carnival trazi da se pregledas na sve i svasta (samo sto ti ne vade hromozome da ti proveravaju genetiku! - sala   :D ),ta 2-3 testa nije nasla ni jednu laboratoriju koja to radi i nije bilo problema!
Kad sam isla na Silversea u formularu i uputstvu za medical je pisalo : da mozes da se pregledas kod svog kucnog lekara,odnosno da taj papir moze da ti popuni tvoj lekar kod kog inace ides ili bilo kog drugog lekara opste prakse! 

Sva sreca sto sam procitala te papire i uocila sta pise! izbegla sam torturu medicine rada!
Samo sam otisla do Beograda da me vakcinisu protiv zute groznice jer u Novom Sadu nemaju tu vakcinu.
Svom lekaru sam donela rezultate krvi,urina i stari lekarski koji je bio star 2 godine iz medicine rada u Beogradu.
Devojka koja je putovala samnom na ukrcaj (isti brod)  je isto tako uradila samo sto je ona otisla lekaru bez ikakvih pregleda i on joj ispunio papir i nije imala nikakvih problema a vakcine koje je trebala primiti je dobila na brodu,tacnije dobila je ceo slobodan dan,sestra je dosla po nju kolima da je odveze u ambulantu da je vakcinise i vratili je na brod  :rolleyes: 
A ja sam se zbog te vakcine izmaltretirala po Bg-u kao mali majmun jer medicinsko osoblje u klinickom centru nije znalo tacno da mi kaze u kojoj njihovoj zgradi daju te vakcine  :nono:

Druga prijateljica je Oceania trazila bas medical iz medicine rada i nisu priznavali nista drugo

Ako si dobila upute na papiru dobro citaj sta pise!
 Ali mislim da za Carnival mora na medicinu rada ,e sad je samo pitanje da li mozes u svom gradu ili moras kod tih 'ovlastenih lekara'...
Na kraju krajeva sta im znaci to 'ovlasten' lekar? jer potpis lekara je potpis lekara samo je razlika u vrsti pregleda i sta se trazi.
A u vecini slucajeva  formular na engleskom lekar popuni tako sto samo pise krstice u polja 'da' i 'ne' i udari pecat   -()-

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Ako si dobila upute na papiru dobro citaj sta pise!
 Ali mislim da za Carnival mora na medicinu rada ,e sad je samo pitanje da li mozes u svom gradu ili moras kod tih 'ovlastenih lekara'...
Na kraju krajeva sta im znaci to 'ovlasten' lekar? jer potpis lekara je potpis lekara samo je razlika u vrsti pregleda i sta se trazi.
A u vecini slucajeva  formular na engleskom lekar popuni tako sto samo pise krstice u polja 'da' i 'ne' i udari pecat   -()-

Hvala na brzom odgovoru....  :-))))'
Nije meni problem medicina rada ,,, ovdje ima i privatna i redovna ,,, ni ja ne vidim smisao tih ovlastenih ljecnika jer iste te pretrage mogu napraviti u bilo kojoj medicini rada (barem se nadam) ... u uputstvima stoji OVLASTENI DOKTORI OD STRANE CARNIVALA KOD KOJIH MORATE ICI: i nabrojana 4 doktora....

kao sto je netko napisao gore,, ko da ce meni netko na brodu gledat da li je to bio janko ili pero... ili se opet varam.... ""]] 
Nije meni problem skocit do zagreba ali cemu gnjavaza ako ce mi doktor u mom gradu napravit to isto, pa nek i bude par kunica vise ali ne moram onda uzimat slobodan dan, vozat se par sati, gubit po zagrebu .... ::yes::
...evoluirati ili umrijeti...

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
 Jos nesto......

Lekarski pregled vam je validan pune 2 godine!
Bilo gde da ste se pregledali traje vam toliko!

Agencije dosta toga nametnu sto se u biti ne mora uraditi onako kako oni kazu.

Sto se tice Carnivalovih pregleda...hm...interesuje me kako Carnival moze da 'ovlasti' nekog lekara ili zdravstvenu ustanovu da vrsi preglede za njih i da samo kod ta 2-3 lekara mozes da se pregledas, po cemu su oni posebni od ostalih ako rade identicne preglede ?!  ""]]
Kako Carnival moze da kaze da prihvata preglede od Janka ali nece da prihvati pregled uradjen od strane Marka a oboje vrse istu vrstu pregleda odnosno udaranje recki u kvadratic 'da' i 'ne'   :embarrased:
Nesto mi tu ne stima !

@ @ Fortuna :
 prijateljica sto je otisla na Carnival je zvala medicinu rada u Beogradu (a ona je iz Novog Sada) i pitala je da li moze krv,urin,stolicu i ginekologa da uradi u novom Sadu kod svog lekara i da im donese rezultate a ostale preglede dovrsi kod njih i rekli su joj DA MOZE!
Jer ne postoji razlog zasto ti ne bi priznali laboratorijski nalaz i ginekoloski pregled od drugog lekara! Tako su njoj rekli,tako je i uradila i sve dobro!
I nije se maltretirala toliko koliko bi u putu morala da trpi,glad,nesvesticu i osecaj da joj se piski   :rolleyes:

Moj ti je savet nazovi medicinu rada sa liste da pitas ili jednostavno uradi laboratorijski deo i ginekologa kod svog lekara i samo poneses te rezultate .Na kraju kad sve preglede zavrsis zadnja stanica je lekar opste prakse koji pregleda sve nalaze i upise "sposoban za rad '    +U+

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Moj ti je savet nazovi medicinu rada sa liste da pitas ili jednostavno uradi laboratorijski deo i ginekologa kod svog lekara i samo poneses te rezultate .Na kraju kad sve preglede zavrsis zadnja stanica je lekar opste prakse koji pregleda sve nalaze i upise "sposoban za rad '    +U+

thx miami.... :rolleyes: nazvat cu ovih dana i svakako provjerit... javim sta su mi rekli...
...evoluirati ili umrijeti...

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
evo ovako. ja san kad je trebalo radit lijecnicki prije nego mi je agencije ista rekla otisao do doktorice sa medical form i napravio ga prije nego me agent uputio kod "ovlastenog doktora" za costu, i moj lijecnicki je naravno prosao, jer moja doktorica nije radila nesto sto drugi doktor ne bi.

Dominik

  • Guest
Odg: poviseni tlak
« Reply #57 on: 14/September/2009 »
samo da dodam - imam upitnik koji moram da popunim pre intervjua pa mislim da je najbolje da napisem,a ne da cekam pregled!

sa cim se ti zamaras,,jao meni,,,,,,,,,svi su pod stresom i pritiskom kada im se nakupi ili kada se nestzo dogodio sto ne progutaju lako ,,sto sada ako si ti jednom imao problem  znaci da si obiljezen do kraja zivota........pssssssssst,,, :uzdravlje
nemoj koga razbit ili tako nesto na brodu i nemas problema,,,,,,daj e na brodu ima 1000ljudi posade,,,,,,a zans ono kako se kaze, 100ljudi 100cudi,,,,a ovdje ih je 1000 nisu svi 'cisti' da ga j.........hahah

p.s. ti najbolje znas kako se osjecas i kako izlazis na kraj sam sa sobom i sa ograncenoscu prostora. :plovim: :plovim:

baniraniluzer

  • Guest
Odg: Ljekarsko uvjerenje
« Reply #58 on: 16/September/2009 »
Moze li neko reci koje pretrage se rade na ljekarskom pregledu? Gdje se to obavlja i ima li sanse da se prodje jeftinije obzirom da sam cuo da je to jedna od skupljih investicija za ovaj posao?

evo mene da razbijen još jedan od mitova s ovog foruma, koji se šire kao rak. agencije navodno imaju neke svoje "ovlaštene doktore" kod kojih ti moraš ić. e pa to je LAŽ. imaš medical form, ajde kod bilo kojeg specijalista medicine rada s tim, pa ćeš vidit kako će ti ga napravit a bit će manje nego 1100 kuna ili koliko već bi ti uzeo "ovlašteni doktor kompanije i agencije". imaš muda uzmeš ono šta dobiješ od agentice zove se medical form i ajde s tin u doktora, i onda lipo faksiraj agentici ili izravno kompaniji i miran si. jer zašto ne bi uvažili od bilo kojeg doktora koji naveliko radi pregled za pomorce, nego baš od nekog odabranog od agencije.
inače dosta nalaza možeš napravit na socijalu, npr krv i pišaku, uzmi uputnicu od doktorice pa u ambulantu da dobiješ nalaze da je sve u redu, i to prolazi viruj mi :pop1:

Offline crewdocx

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
  • Company: SeaDream Yacht Club
  • Job Title: Bartender
Odg: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #59 on: 24/September/2009 »
Evo


Da li neko ima popunjene papire
 ( Medical Examination Form A http://www.employment-power.com:7605/ServeDocument1?name=data\docs\Celebrity%20and%20Royal%20C%20Medical%20form%20A.pdf
 i Medical Examination Form B http://www.employment-power.com:7605/ServeDocument1?name=data\docs\Celebrity%20and%20Royal%20C%20Medical%20form%20B.pdf )
 za Royal Caribbean i Celebrity Cruises dato na sajtu Employment - power -a?
-Bio bih Vam zahvalan, na informacijama, da li Medicina Rad u NBGD, ili moze lokalno, privatno...?
-Da li MMR treba uz ove medical forme?
-Koliko dokumenata + se attachuje uz ova dva?
-Ako neko ima jpeg, slicno citatu bio bih jako zahvalan ! PozZ