Author Topic: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod  (Read 214789 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Lijecnicki
« Reply #60 on: 25/September/2009 »

Momci iz Opatije - Alene, Dominik - ima li sta novo kod vas? Ja sam se cuo sa Suzi cekam da mi javi da li mogu u Bosni ljekarski pregled uradit.
Ostalo nemam niokakvih info - kod vas?

Uh sad ovaj mjesec nikad proci hehehehe  :rolleyes:

Offline Alen2909

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Lijecnicki
« Reply #61 on: 26/September/2009 »
Momci iz Opatije - Alene, Dominik - ima li sta novo kod vas? Ja sam se cuo sa Suzi cekam da mi javi da li mogu u Bosni ljekarski pregled uradit.
Ostalo nemam niokakvih info - kod vas?

Uh sad ovaj mjesec nikad proci hehehehe  :rolleyes:

A niš, svi čekamo...

Liječnički je napravljen, papiri poslani, sad samo valja čekati...

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Lijecnicki
« Reply #62 on: 26/September/2009 »
Momci iz Opatije - Alene, Dominik - ima li sta novo kod vas? Ja sam se cuo sa Suzi cekam da mi javi da li mogu u Bosni ljekarski pregled uradit.
Ostalo nemam niokakvih info - kod vas?

Uh sad ovaj mjesec nikad proci hehehehe  :rolleyes:
ljekarski mozes u sarajevu raditi

Offline gab

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Lijecnicki
« Reply #63 on: 26/September/2009 »
gdje? jel svaka agencija ima nekog svog tko je ovlašten ili možeš kod svoga doktora, recimo, povaditi sve što treba i proslijediti njima?

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Lijecnicki
« Reply #64 on: 27/September/2009 »

Znam, pitao sam Suzanu u vezi toga. Radi se o dr. Odobasicu na Dobrinji i on radi za EP. Medjutim, Suzana tek provjerava da li je on ovlasten za Carnival, tako da cekam da mi javi mogu li kod njega ili da idem u Hr to zavrsiti.
Cekanjem cekanje...  ""]]

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Lijecnicki
« Reply #65 on: 27/September/2009 »
A kakvi su sad to "ovlašćeni" doktori?  ""]] Pa svaki doktor koji je završio medicinu je ovlašćen da vas pregleda,tako da su lekarski nalazi isti za sve,bez obzira da li ih radite u Hrvatskoj,Bosni,Srbiji li gde već.Ne vidim onda zašto kompanija ne bi priznala nalaz vašeg lokalnog doktora,koji je isti kao i kod ovog nazovi ovlašćenog.

Vas ovde očigledno neko debelo zahebava....i to za sve pare.

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Lijecnicki
« Reply #66 on: 27/September/2009 »

Ne znam, ali kao postoje ovlasteni doktori kod kojih se rade ljekarski pregledi i to je to, ali ima logike u ome sto ti pricas... Naravno, nismo u poziciji da pametujemo nego radimo kako nam se kaze  -()-

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Lijecnicki
« Reply #67 on: 28/September/2009 »
Možeš misliti da neka multinacionalna kompanija traži po Balkanu tamo neke doktore da bi sa njima saradjivala i da bi ih ovlastila da u njeno ime rade lekarske preglede.Pa gde to ima?

Nemoguće da postoje nekakvi ovlašćeni doktori.Jedino mogu postojati doktori koji su u dilu sa agencijama,pa dele pare od onih koji se nahvataju na priču o "ovlašćenim doktorima".Svaka kompanija,bilo domaća,bilo strana će prihvatiti lekarski nalaz od doktora ma koji on bio,zato što postoje jasno definisana pravila i standardi za medicinske ustanove koji važe svuda u svetu,pa nema veze da li ti napravio lekarski pregled u Bosni ili Burkini Faso - isto ti se vata.

Quote
Naravno, nismo u poziciji da pametujemo nego radimo kako nam se kaze
Ok....to je vaša stvar i ne bi želeo da vam se mešam,samo treba ponekad staviti prst na čelo i dobro razmisliti o svemu.Ja lično ne volim da me neko tretira kao ovcu za šišanje,a za druge ne znam.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Lijecnicki
« Reply #68 on: 28/September/2009 »

Nemoguće da postoje nekakvi ovlašćeni doktori. Jedino mogu postojati doktori koji su u dilu sa agencijama,pa dele pare od onih koji se nahvataju na priču o "ovlašćenim doktorima". Svaka kompanija, bilo domaća, bilo strana, će prihvatiti lekarski nalaz od doktora ma koji on bio, zato što postoje jasno definisana pravila i standardi za medicinske ustanove koji važe svuda u svetu, pa nema veze da li ti napravio lekarski pregled u Bosni ili Burkini Faso - isto ti se vata.


Da pojasnim. Tocno je sa su "doktori u dilu sa agencijama", a ovlasceni postaju samo nakon preporuke agencije cruise kompaniji. To moze biti i pozitivna stvar, jer ako imas manjih problema sa zdravljem, oni ce ti progledati kroz prste.
Nije sigurno da ce to uciniti bilo koji doktor.
Ovo je jedna od stvari koja bi svakome trebala biti razumljiva.
Agencije su u dilu sa doktorima i vjerovatno dijele pare od kandidata, ili se vec nekako kompenziraju.
Osobno, nemam nista protiv toga dila ako ce me to odvesti na brod.
Ne zalim platiti tu sicu bilo kome ako cu dobiti posao koji se placa par tisuca dolara.
Je li to moralno? Nije. Hoce li me moraliziranje odvesti na brod? Nece.

Doktori su u dilu sa agencijama isto kao sto su pekari u dilu sa prodavacima brasna, a prodavaci brasna u dilu sa uzgajivacima kukuruza, a uzgajivaci kukuruza u dilu sa proizvodjacem gnojiva ... itd itd.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Lijecnicki
« Reply #69 on: 28/September/2009 »
Agencije su u dilu sa doktorima i vjerovatno dijele pare od kandidata, ili se vec nekako kompenziraju.
Osobno, nemam nista protiv toga dila ako ce me to odvesti na brod.
Ne zalim platiti tu sicu bilo kome ako cu dobiti posao koji se placa par tisuca dolara.
Je li to moralno? Nije. Hoce li me moraliziranje odvesti na brod? Nece.
Uz sve dužno poštovanje Šefe,ali takav stav nas je i doveo do toga da smo postali jedan od najkorumpiranijih regiona na svetu.Daj "siću" za ovoga,pa za onoga,poklončić tamo,poklončić ovamo,i vrlo brzo dodješ do toga da je celo društvo ogrezlo u korupciji.
Opet kažem,šta ko radi je njegova privatna stvar,ali ja ne vidim ni jedan razlog zašto bi dao i centa više ako već ne moram,pogotovo ako još uzmemo u obzir kolike lihvarske naknade uzimaju te iste agencije na ime "administrativnih troškova".

Dominik

  • Guest
Odg: Lijecnicki
« Reply #70 on: 28/September/2009 »
mogao si ti ici za doktora,,otvori ti svoju agenciju za zaposljavanje pa ti nemoj nista naplacivat...necemo mi imati nista protiv

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Odg: Lijecnicki
« Reply #71 on: 28/September/2009 »
Uz sve dužno poštovanje Šefe,ali takav stav nas je i doveo do toga da smo postali jedan od najkorumpiranijih regiona na svetu.Daj "siću" za ovoga,pa za onoga,poklončić tamo,poklončić ovamo,i vrlo brzo dodješ do toga da je celo društvo ogrezlo u korupciji.
Opet kažem,šta ko radi je njegova privatna stvar,ali ja ne vidim ni jedan razlog zašto bi dao i centa više ako već ne moram,pogotovo ako još uzmemo u obzir kolike lihvarske naknade uzimaju te iste agencije na ime "administrativnih troškova".

bash ovo gledan lipo san se nasmijo, znash kak se kaze, nema mukte ni u babe stare:D, sto bish ti da se neko za tebe mukte muci i trazi ti posal, meni je jedan frend u osijeku moro dati 6000 eura za poso u drzavnoj firmi a placa mu tamo 6000-7000kn,

to je normalno, i agencije uzimaju oko 200 eura prosijek za usluge plus sto kompanija da za tebe kao radnika...meni je to okej i da je 500 eura, to je nishta sa obzirom koji posao dobivash, bar ja tako mislin i sto se tice tih stvari ne zelin bit skrt a nebi triba ni ti biti...i agencije odnosno agenti imaju svoje porodice, familije koje moraju prehranit i radu svojn posal vise nego dobro, bar kolko san ja ima iskustva, i sve sto san isa za brod pitat nekog, trazio nesh, svi su mi drage volje sa velikim osmjehom dali, zato ne trkeljaj, to su stvari koje se cijenu,

sto se tice lijecnickog, neki malo vise zdraviji neki malo manje...al da nekog ne prime jer mu malo povisen tlak, daj stari moj molin te...budi pametan..., ti ljudi lijecnici malo duze radu i val znaju koga mogu a koga nemogu pustit, kolko san skuzio carnival ima 4 lijecnika u RH ovlastena za pregled, ljudi godinama rade, rade sa razlogom, a tvoj stav je da si sam protiv cilog svita...nemosh tako

ja san isa nesh privatno radit jedan dan, bilo nesh u korculi, mogla se zaradit fina para...i sad mislio san sam ici u posal, na kraju san skonta da bi mi bolje bilo ici sa sefom(koji ima veze u gradu), sto se kasnije pokazalo kao pravi pogodak, jer me isli zaj**** par "faca" u gradu, al cim san ja spomenu moga "gazdu" odma tisina nastala i svi se slozili da nema problema sto cu ja radit i kako...

ugl moj sef ti je zaradio oko 600 eura za jedan dan, ja takodjer, on u biti nije nish radio...sve sam ja...samo na "Njegovo ime", i sad bi ja moga reci supak...ima para da boli glava, i josh san mu ja moro 600 eura dati, al ne zaboravimo da san ja na "njegovo ime" zaradio isto 1200 eura, sa tim da sam njemu dao 600 meni ostalo 600, meni je to skroz okej, posteno...

zato promisli prije nego nesh kazesh...iman i ja frends koji radu na brodu i za neke pi***rije im lijecnik progleda kroz prste...meni osobno to okej, ne vidin nish lose u tome

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #72 on: 29/September/2009 »
Quote
a tvoj stav je da si sam protiv cilog svita...nemosh tako
Nisam ja protiv celog sveta,nego mi smeta sveopšta korupcija i kriminal,i ne volim da me neko vuče za nos.Šta ćeš takav sam - u ovom delu sveta je izgleda to mana.

Vidim da je tebi normalno da podmićuješ nekoga kako bi dobio posao,ali imaj u vidu da je da onaj ko to čini na kraju sve veće i veće korupcije takodje smatra nečim sasvim normalnim i uobicajenim,pa tako na primer kad neki kriminalac podmiti sudiju sa milion evra,to onda ispada da i nije nesto strašno jer,bože moj,svi ostali podmićuju - pa bi budala bio onaj koji to ne radi.Onda tu dolazi i do relativizacije takve vrste kriminala,pa niko nema ni najmanju grižu savesti ni zbog čega! Plus što posle ne može niko nikog da tuži jer su svakom ruke umešane u nekakvu korupciju i kriminal,uključujući i same sudije i tužioce.Tako na posletku dobiješ društvo gde svako svakog "drži u šaci" - šta onda očekivati uopšte od takvog društva?Apsolutno ništa.U takvim društvu gde su svi korumpirani i gde se tako nešto smatra potpuno normalnim ne može doći do razvoja nečega što bi počelo da liči na normalnu i uredjenu državu.

Nije slučajno ovaj nesrećni Balkan slepo crevo Evrope,a po svemu sudeći,takav će i ostati još dugo vremena.

Ali ne bi više o tome,to je neka druga priča i nije za ovu temu,a ni za ovaj forum.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Lijecnicki
« Reply #73 on: 29/September/2009 »

Uz sve dužno poštovanje Šefe,ali takav stav nas je i doveo do toga da smo postali jedan od najkorumpiranijih regiona na svetu.Daj "siću" za ovoga,pa za onoga,poklončić tamo,poklončić ovamo,i vrlo brzo dodješ do toga da je celo društvo ogrezlo u korupciji.


Slazem se.

Ali ako ti se ponudi prilika da odes raditi kada ti je posao tj. novac najpotrebniji, a jedini nacin za odlazak je da trebas nekoga "podmazati" sa lovom koju potrosis u 10-ak dana na cigarete, sta ces napraviti? O tome ti ja govorim.

Hoces li uciniti dobro za sebe, ili ces iz inata sjediti kod kuce i protestirati sto je drzava u banani?
I zicati za cigarete od staraca?  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
Odg: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #74 on: 01/October/2009 »

Koja je cijena liječničkog za Carnival - recimo u Splitu. Ja sam do sada cekao da vidim mogu li uraditi isti u Bosni i Suzana je javila da ne moze pa moram u Split - najblize mi je.
Koliko vremenski traje to sve - pola dana, ili moras vise puta doci?