Author Topic: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod  (Read 213339 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #150 on: 18/January/2010 »
Ja za princess ove moje kolege nisu isli u privatnu laboratoriju, kazu da su sve odradili u Medicini Rada..

Hvala puno jer nemam zdravstvenu knjizicu ....


pa i ne treba ti zdravstvena knjizica, zato sto to nisu pregledi na koje te salje lekar sa uputom nego one na koje  sama zelis ili moras da ides i shodno tome se placaju bez obzira da li imas zdravstvenu ili ne...

Isto kao i za vozacki ispit, cisto da ne bude zabune da neko misli da ce mu to sto nema zdravstvenu knjizicu predstavljati problem za odraditi lekarski i otici na brod .   :uzdravlje:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Vazna napomena!
« Reply #151 on: 06/February/2010 »
Forumasi,

Zaboravih napomenuti da prije odlaska na medical exam za odlazak na brod, ne pijete ni u kojem slucaju svima dobro poznatu tabletu ''caffetin'' .
Desavala su se losa iskustva sa time, naime, ako ga popijete dan ili dva prije pregleda, pascete test jer cete biti pozitivni na opium!
Moj prijatelj je tako radio...i pao na medicalu..onda ga je medicinska sestra pitala je li pio mozda nedavno caffetin, on je potvrdio.
Savjetovala mu je da ide kuci, da pije sto vise vode i trci puno, da mu sve izadje u znoju, pa da dodje sutra opet...
I bilo je tako. Caffetin je bio u pitanju.

Pamet u glavu, jer ako vas neko uhvati na random testu na brodu, nece vam dati sansu da idete se istrcati, ili tako nesto...nego  :tuctuc: :tuctuc:

i karta za kuci.

Toliko od mene   :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

peanutz

  • Guest
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #152 on: 06/February/2010 »
da, seaman je u prvau, meni je ortak rekao i da red bull iskuliram tih par dana... on je cak popio neku pilulu na biljnoj bazi za ne znam ni ja sta, pa su mu bilirubi bili povecani i opet je morao na test... katastrofa!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #153 on: 06/February/2010 »
da, seaman je u prvau, meni je ortak rekao i da red bull iskuliram tih par dana... on je cak popio neku pilulu na biljnoj bazi za ne znam ni ja sta, pa su mu bilirubi bili povecani i opet je morao na test... katastrofa!

Ma, gledaj, lako ce se za pregled...ali oni su nemilosrdni ako ti se to desi na brodu.
Gledaj, ZERO tollerance, znaci, nece ni da raspravljaju kako, sta, kome i odakle...
Flight back home...

Evo neka i Sef potvrdi, jer je on bio najvjerovatnije u milion takvih slucajeva, buduci da je bio Security officer.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #154 on: 07/February/2010 »
zamisli  sada me  frend pita  na sta se  testira droga na lijecnickom na  urin ili krv ja bio 2 puta i nisam znao sta da mu odgovorim?? oT
jer ni sam neznam
ajde jel netko zna
i

Moze na oboje, ali obicno na urin. Krv uzimaju za Hepatitise A, B, C i D...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #155 on: 07/February/2010 »

Evo neka i Sef potvrdi, jer je on bio najvjerovatnije u milion takvih slucajeva, buduci da je bio Security officer.


 ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #156 on: 08/February/2010 »
Ma, gledaj, lako ce se za pregled...ali oni su nemilosrdni ako ti se to desi na brodu.
Gledaj, ZERO tollerance, znaci, nece ni da raspravljaju kako, sta, kome i odakle...
Flight back home...

Evo neka i Sef potvrdi, jer je on bio najvjerovatnije u milion takvih slucajeva, buduci da je bio Security officer.

Cek cek cek...hoces da kazes da se na brodu ne smeju uzimati nikakvi lekovi protiv bolova?????

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #157 on: 08/February/2010 »
Cek cek cek...hoces da kazes da se na brodu ne smeju uzimati nikakvi lekovi protiv bolova?????

Naravno da mozes uzimate lijekove protiv bolova, ali ipak idi do doktora i trazi nesto da ti oni daju. Vjerovatno Tylenol ili tako nesto, jer nije pametno eksperimentisati, evo vidis kako se polazalo sa Caffetinom.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #158 on: 08/February/2010 »
Naravno da mozes uzimate lijekove protiv bolova, ali ipak idi do doktora i trazi nesto da ti oni daju. Vjerovatno Tylenol ili tako nesto, jer nije pametno eksperimentisati, evo vidis kako se polazalo sa Caffetinom.

pitam zbog jakih Mens. bolova koje imam...pa dobro uzecu nesto drugo da nije Caffetin  ;D

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #159 on: 09/February/2010 »
pitam zbog jakih Mens. bolova koje imam...pa dobro uzecu nesto drugo da nije Caffetin  ;D

Tamara jednom sam cuo savet doktorke medicinskoj sestri da uzme Buscopan protiv bolova...a ti isto proveri
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Re: Vazna napomena!
« Reply #160 on: 09/February/2010 »
Forumasi,

Zaboravih napomenuti da prije odlaska na medical exam za odlazak na brod, ne pijete ni u kojem slucaju svima dobro poznatu tabletu ''caffetin'' .
Desavala su se losa iskustva sa time, naime, ako ga popijete dan ili dva prije pregleda, pascete test jer cete biti pozitivni na opium!
Moj prijatelj je tako radio...i pao na medicalu..onda ga je medicinska sestra pitala je li pio mozda nedavno caffetin, on je potvrdio.
Savjetovala mu je da ide kuci, da pije sto vise vode i trci puno, da mu sve izadje u znoju, pa da dodje sutra opet...
I bilo je tako. Caffetin je bio u pitanju.

Pamet u glavu, jer ako vas neko uhvati na random testu na brodu, nece vam dati sansu da idete se istrcati, ili tako nesto...nego  :tuctuc: :tuctuc:

i karta za kuci.

Toliko od mene   :deda:

.. ::yes:: Svaka cast Seaman na ovoj informaciji
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #161 on: 09/February/2010 »
Ja imam jedno pitanje za Seamana ili nekog veterana ko god zna odgovor...

Kada ti na brodu zatreba neki analgetik nesto protiv glavobolje , to mozes nabaviti na brodu kod doktora ili to kupujes u portu ?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #162 on: 09/February/2010 »
Ja imam jedno pitanje za Seamana ili nekog veterana ko god zna odgovor...

Kada ti na brodu zatreba neki analgetik nesto protiv glavobolje , to mozes nabaviti na brodu kod doktora ili to kupujes u portu ?

Pisao o tome, gore

Naravno da mozes uzimate lijekove protiv bolova, ali ipak idi do doktora i trazi nesto da ti oni daju. Vjerovatno Tylenol ili tako nesto, jer nije pametno eksperimentisati, evo vidis kako se polazalo sa Caffetinom.

A mozes ih kupiti na brodu, i napolju, obicno je ok Tylenol ili Advil, to se najcesce koristi. Bolje je kupiti napolju, 5 puta je jeftinije.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #163 on: 10/February/2010 »
Advil je zakon za mene, a dobro je i to što tih lijekova možeš kupiti u svakoj prodavnici, dosta jeftino, bez recepta.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Veto

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #164 on: 02/March/2010 »
Zdravo drugari

Da li bi neko mogao da mi kaze ko je imao problema sa vidom kako je prosao sa lekarskim?
Nosim sociva i sa njima vidim OK ali bez njih lose,cak sam oslobodjen vojne obaveze zbog vida.Inace daleko sam od lekarskog jos nisam ni konkurisao za posao zato mi je ovo bitno,jer bilo bi glupo da sve prodjem i onda na lekarskom pusiona.
Imam strasnu zelju da radim na brodu,i ako bi mi vid bio jedini problem mozda bih se zaduzio (minimum 1500e) za lasersku operaciju,pa makar radio godinu dana samo za dugove jer u mojoj opstini 1500e ne bi zaradio za tri godine!