Author Topic: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod  (Read 210996 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #180 on: 27/March/2010 »
Nije to problem, ja sam imala operaciju kicme prije 16god (citaj: imam rez duz cijele kicme), rekla sam to doktorici i sto se tice tog dala mi je zeleno svjetlo. Nego me nesto zeza EKG..:D al valjda se to sanira. :)

Offline zadranka29

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
mene zanima jel štitnjača može raditi probleme na medical-u? ja pijem terapiju, ali ne moran to prijavit?  :rolleyes:
ići ili ne ići, pitanje je sad...

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Ja sam danas bila u Medicini rada na NBG, radila ljekarski, prethodno sam zvala dr i rekla joj da imam sum na srcu liti prolaps mitralne valvue, rtece ok i da donesem zadnji eho..medjutim danas su me odbili, kao sposobna sam ja po njihovim standardima al nisam po kompanijim, i da ce me iz kompanije vratiti.
Zao mi je sto sve platih, da su mi lijepo rekli - ne bih ni isla, al eto..
Eto, ako neko ima neki slican ili isti problem, neka provjeri kod dr, da se ne zezne kao ja.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ne znam samo zašto si ih upozorila da imaš šum na srcu, ne bi ti ga možda ni našli.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline alamo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
  • kocka je bacena
    • View Profile
 no;;; pakakve  veze ima šum na srcu sa poslom u kompaniji,,,ne kontam ti si zrava  i radiš tamo 6-8 mjeseci pa nebi bilo ništa ali eto,,,
slažem se šefe ništa ne govori šta imaš ili nemaš...
samo padobranci znaju zasto ptice pjevaju

Offline saolin

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
ne znam samo zašto si ih upozorila da imaš šum na srcu, ne bi ti ga možda ni našli.

Evo ovako... Odes u privatnu kliniku i radis ponovo taj pregled ali naravno ne spominjes nista,dobijas ispravne rezultate (tvoje ili nije bitno cije...) i ides opet u medicinu rada.Tebi je vazno konacno misljenje lekara koje zavisi od svih prethodnih pregleda koji mogu biti uradjeni kod njih ili u privatnoj klinici.Na salteru kazes da si ponela rezultate krvi za hepatitis i ostalo plus EKG ili kako je to vec navedeno na njihovom spisku i o ti ne neplacuju.Ako te se neko od lekara i seti nece ti praviti problem jer je njima bitno da je njihov pecat i potpis na onim pregledim koje su oni radili a ostalo ti uvaze bez problema i to je to...

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Ma šum se otkrije cim te pregledaju slusalicama, kad sam ih zvala, rekli su mi da obavezno ponesem taj nalaz jer se to ne moze sakriti.
To mi je rekla i dr u Baru prije mjesec dana, kad sam otisla kod njih, nisam rekla da ga imam, pa su me poslali ne eho.
Taj nalaz mi je i uradjen kod privatnika, na njemu je i napisana dijagnoza,
Sad me i znaju na Medicini rada, tako da ne bi vrijedilo bilo sta da odnesem. Ocito ova dr nije bila sigurna, pa mi je greskom rekla da nema problema sto se tice tog, al posle se konsultovala sa koleginicom i kao kompanija to ni u kojem slucaju ne tolerise, da su joj par ljudi vracali zbog sitnica tipa povisen pritisak ili secer na granici. Da ona zna da to nije nista strasno, ali da me ne mogu pustiti, da ne smije nista sakriti.
Kao sto rekoh, da nisam zvala i to par puta prije nego krenuh na put, i pitala, ne bi mi bilo zao toliko..:(

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #187 on: 23/June/2010 »
Ja sam čuo od devojke koja je bila isti dan kada i ja u Medicini rada da ukoliko se pokaže na EKG-u da je nešto čudno, onda rade dalje nalaze , ultrazvuk valjda. Ako ne, onda je sve u redu.

baby.blue

  • Guest
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #188 on: 28/July/2010 »
 :nokti: Kolika je minimalna tezina za rad na brodu, ili ona nije utvrdjena? Imam oko 45, problem?

Offline strangelove

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #189 on: 10/August/2010 »
interesira me da li je moguce lijechnichki za image i matrikulu odraditi u zadru? htjeo bi zbjeci rijeku pod svaku cijenu jer mi nikako nije usput...

hvala i isprika ako je vetj negdje napisano (neka mi se onda ukazhe na to).

Offline Telep_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #190 on: 28/August/2010 »
Hej ljudi, da li je potrebno da čekam kompaniju ili agenciju da mi pošalju formulare za lekarski pregled ili mogu jednostavno da odem na MRNBG u BG i kažem za šta mi treba lekarski i odmah ga odradim? -()-

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #191 on: 28/August/2010 »
Hej ljudi, da li je potrebno da čekam kompaniju ili agenciju da mi pošalju formulare za lekarski pregled ili mogu jednostavno da odem na MRNBG u BG i kažem za šta mi treba lekarski i odmah ga odradim? -()-

2 ista posta u različitim threadovima, šefu ce se svidjeti :)

Poštovani novi korisnici foruma!

1. Kada pišete, pišite razumno, bez pretjeranog brbljanja osim u temi Bla Bla.

2. Korisnici sa lažnom email adresom bit će vrlo brzo izbrisani.

3. Novi red u postu se dobiva sa pritiskom na enter. Koristite ga često.

4. Ne pišite na temi više poruka za redom, jer se time diskusija samo bespotrebno razvodnjava.
Sve što je izostavljeno u jednom postu, može se lako dodati u taj isti post naknadno, koristeći funkciju "modify" koja postoji u okviru svake poruke.

5. Prije postavljanja bilo kojeg pitanja,  koristeći [Search] provjerite da li se o željenoj temi na forumu već raspravljalo i da li možda postoji rješenje.

6. Jednu poruku ne postajte više puta u istom, ili u različitim temama.

7. Poštujte druge korisnike i njihova mišljenja, bez obzira da li se sa njima slažete ili ne.

8. Ne pišite VELIKIM SLOVIMA. Rečenicu završite točkom, a novu započnite velikim slovom, nakon razmaka.

9. Korisnici koji se ne budu pridržavali ovih pravila - bit će isključeni sa foruma.

10. Reklamiranje je zabranjeno bez izricite dozvole Sefa Foruma.

11. Ako zahtjev za registraciju dolazi sa email-om tipa petarpetrovic@.xxxxx.com, bit će brzo odobren, a ako dolazi sa email-om npr. cicavestica@xxx.com, jasno je da je to "spam" email, i u najboljem slučaju će odobrenje potrajati, a zahtjev vrlo vjerovatno biti i odbijen.
ča je  život vengo fantažija

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #192 on: 28/August/2010 »
Telep_26, danas sam dobre volje, dobit ćeš samo 5 dana za ignoriranje pravila registracije  :nokti:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #193 on: 30/January/2011 »
Posto cu vrlo brzo imati lekarski,otisao sam do mog doktora na medicinu rada,da proverim sve ovo sto se trazi.

Krv mi je uvek bila dobra,ali sam hteo da proverim.Nisam uradio ove testove na drogu i hepatitis,ali sam uradio sve pretrage iz krvi i urina.Sve je OK(da ne kazem odlicno,malo je bilirubin povecan,jer sam se pre 4-5 dana rastavio od rakije-ali i to ce biti u granicama normale)

Dobio sam par saveta,koje bi hteo da podelim...
Ko iz bilo kakvog razloga pije bromazepam,diazepam,xanax i ostale lekove za smirenje mora prestati mesec dana pre lekarskog.Takodje ne treba piti energetske napitke takodje mesec dana pre pregleda.U slucaju gripa nikako ne piti Fervex,i slicne praskove.Umesto kafetina piti analgin i brufen.
Izbaciti iz upotrebe
vitamin c i vocne cajeve u periodu 2 nedelje pre pregleda.
Za svaki lek koji se uzima u apoteci
,potrebno je upitati da li na sebi ima oznaku crveni trougao-ako lek ima utisnut crveni trougao,potraziti zamenu.Korisno je 1-2 dana pre pregleda potiti febricet da bi se preko znoja izbacili toksini...Piti svaki dan 2 litre vode,smanjiti unos secera i soli(zbog elektrolita) i naravno izbaciti alkohol(alkohol utice na povecan broj bilirubina koji lekara moze navesti da posumnja na probleme sa jetrom ili hepatitis...)

Eto,to su saveti koje sam dobio od lekara,a vecinu toga su mi potrvdili i u apoteci...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline alencica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #194 on: 16/February/2011 »
bok ljudi, imam ulcerozni kolitis. zanima me moze li se to na ljecnickom doznat ili nece? da li se trazi izvadak iz kartona?   :hehe: