Author Topic: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod  (Read 211015 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #195 on: 17/February/2011 »
bok ljudi, imam ulcerozni kolitis. zanima me moze li se to na ljecnickom doznat ili nece? da li se trazi izvadak iz kartona?   :hehe:

Bok!
Iz čiste znatiželje i neznanja potražila sam na netu što je to ulcerozni kolitis. Moram priznati da zvuči malo zastrašujuće. Idem van teme, ali nisam mogla preći preko ovoga posta, bez da ovo kažem. Ti znaš što smiješ jesti i koristiti. Moj savjet je ( temeljim ga na radu s djecom i baš na sličnom slučaju kad mi roditelji nisu rekli od čega dijete boluje i na rukama sam ga nosila na hitnu i nisam znala što mu je, a doktorima je trebalo dosta vremena da otkriju ) da ako odeš na brod, da netko od tvojih prijatelja ili cimerica bude upućena na to od čega boluješ. Spominjem ponovno da ovaj savjet temeljim na svom iskustvu. Malo me uplašio onaj dio o krvarenju iz crijeva, pa bolje da raskiraš posao ako u slučaju netko kaže nadređenim ili ne znam kome, nego da ti pozli ( ne daj Bože ) pa da liječnici gube vrijeme otkrivajući što ti je, a svaka sekunda je dragocjena.

Offline moongirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #196 on: 19/February/2011 »
Pozdrav radni narode!
Procitala sam celu temu, no bila bih nekom zahvalna ako bi mi potvrdio sledece:
1) Agencija ti kaze da ides na NBG na pregled, ali NE MORAS?  ???
2) Bilo koji lekar opste prakse moze da ti popuni formulare?
3) Preglede i analize mozes da odradis u svom gradu (ako ima) i po domovima zdravlja?
4) Postoje neke kompanije koje ce bas izricito zahtevati odredjenog lekara?

Pitam ovo jer mi mama radi u laboratoriji i analize krvi i ostalog mogu kod nje da odradim, jer se inace neverovatno bojim ljudi u belom, do te mere da padam u nesvest, pa bi mi mnogo bilo lakse po psihicko zdravlje da odradim sve u poznatom okruzenju.  :moli: :moli:
Nije problem oko placanje ili slicno, kolko treba dacu, hebiga, to je cena za dobijanje posla.  :plovim:

Hvala unapred.
Sometimes I make lame decisions... But then I learn from them.

peanutz

  • Guest
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #197 on: 19/February/2011 »
Cim dodjes na brod ides na ponovno vadjenje krvi radi utvrdjivanja nivoa secera, merenje krvnog pritiska koje vrse ljudi u belom... Kako ces onda?

 :rolleyes:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #198 on: 19/February/2011 »
Cim dodjes na brod ides na ponovno vadjenje krvi radi utvrdjivanja nivoa secera, merenje krvnog pritiska koje vrse ljudi u belom... Kako ces onda?

 :rolleyes:

Ja nisam doživio nikakav ponovni pregled na brodu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #199 on: 19/February/2011 »
Nas 7 floor supervisora jesmo i to odmah, cim smo krocili na brod. Krv za test secera i krvni pritisak su nam merili, samo to ali opet, devojci ce verovatno smetati kada joj izbuse prst i stave joj aparat za pritisak.

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #200 on: 19/February/2011 »
I ja sam imao te testove,SUK i pritisak,drugi dan boravka na brodu

Offline moongirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #201 on: 19/February/2011 »
Hahahahaah :) Nije frka prst i pritisak. Prezivecu. Najveca mi je frka IGLA.  :hekla: Ni rodjenoj majci ne dam da mi vadi krv. Uspeli su svega par puta.
A ona gore pitanja sam postavila iz razloga da moooozda malo laganije prodje cela ta procedura.
Sometimes I make lame decisions... But then I learn from them.

Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #202 on: 02/March/2011 »
moraces da se pomiris sa tim, ipak su to ozbiljni pregledi...
sumnjam da se tako lako mogu izbeci... sve sto se tice kruzera je 'cakup pakum' pa i lekarski pregled...
jednostavno kompanija ne zeli da rizikuje pa se kasnije nadje u problemi sa npr. tuzbama i slicno...  +U+
Why Always Me?

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Lijecnicki (medicinski) pregled za odlazak na brod
« Reply #203 on: 02/March/2011 »
Ja mislim da je moguce samo na NBGD-u. Ali po dolasku na brod te ceka i "flu shoot". Znam da ljudi iz nekih zemalja prave sami svoj medical, jer kao za CV ni za medical niko nece zvati da proverava, ali bolje je zbog sebe da odradite i budete sigurni da ste zdravi 100% jer ipak idete 10.000 km od kuce.