Author Topic: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb  (Read 18364 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cole

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Odg: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #15 on: 15/January/2012 »
I da, ima li ih jos kao ja da ne odustaju da planiraju dalje u BG za Sea chefs ?!
Zna li neko o njima nesto?

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Odg: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #16 on: 15/January/2012 »
Cao svima...

Malo da se i ja ubacim na forum :)
Ja sam bila prosle godine na intervju za Uniworld... Dobili smo odgovor da smo prosli ali da smo na cekanju. isto sam imala utisak da sam extra odradila razgovor, barem sam ja bila zadovoljna kako je tekla konverzacija. Nismo dobili poziv, jer kako vecina kaze ima nas milion na cekanju jer njima ne treba toliko radne snage koliko se kandidata prijavi. Cula sam da su radni uslovi ok pa malo ljudi daje otkaz. Cula sam da na uniworld odu bas oni za koji imaju debelo iskustvo ili ostave jako dobar utisak na agente.
Trenutno su mnogo trazeniji recni brodovi nego prekookeanci a njima ne treba toliko osoblja.
Ja sam sad u decembru bila na razgovoru za Viking, prosla sam i rekli su mi da sredinom/krajem marta pocinjem sezonu :) nadam se da ce sve biti kako treba.
Ko nije prosao na ovom razgovoru ili je na cekanju neka ga to ne obeshrabri nikako jer ja sam iz 4. puta uspela  :run:  . Svi koji se prijave, svi imaju iskstva,u sustini svi pricaju engleski i svi su ljubazni i prijatni ali presudjuju samo nijanse. Ipak nas je previse.
Posle treceg intervjua sam pocela da gubim i volju i snagu i u decemru sam otisla onako, bez nadanja, i uopste nisam bila zadovoljna ovaj put kako sam prosla da bi mi javili Damir i Martina da sam ostavila dobar utisak i da sam prosla. Eto,kad sam se najmanje nadala...tako da samo hrabro, ako imate vremena i para :) , probajte na svakom razgovoru i bice dobrih rezultata :)

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #17 on: 15/January/2012 »
Nismo dobili poziv, jer kako vecina kaze ima nas milion na cekanju jer njima ne treba toliko radne snage koliko se kandidata prijavi. Cula sam da su radni uslovi ok pa malo ljudi daje otkaz. Cula sam da na uniworld odu bas oni za koji imaju debelo iskustvo ili ostave jako dobar utisak na agente.
Trenutno su mnogo trazeniji recni brodovi nego prekookeanci a njima ne treba toliko osoblja.

Problem je sto na Uniworld upada gomila ljudi preko veze bez ikakvog intervjua.Evo citajte postove ljudi koji rade na njihovim brodovima i dobicete potvrdu.To je jedan od razloga zasto mi koji smo on hold,nismo otisli.
Dobra stvar je sto je Viking izbacio nove brodove,pa ce odredjeni broj radnika sa Uniworlda preci kod njih,sto koliko toliko povecava sanse da odes.
Ne znam koliko je ljudi proslo intervju ove godine,da li su smanjili broj onih koji su prosli,uzimavsi u obzir veliki broj on hold-era?!

Offline rassta

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Odg: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #18 on: 15/January/2012 »
koliko sam ja razumela damira prednost imaju kandidati od ove godine...prvo ovi u prvoj grupi,pa onda,svi koji ce doci preko veze,pa onda on hold kandidati od ove godine,pa ja mislim da nece red ni doci do nas od prosle godine...viking je daleko profesionalnija kompanija,visi standardi i u svemu daleko bolja kompanija od uniworld-a,kompanija koja postuje red u zaposljavanju.bez obzira ko je prosao ove godine za viking i na on hold je prednost imaju kandidati od prosle godine.a ne kao na uniworld-u.ja sam cisto htela da dodjem da vidim dal bih prosla u prvu grupu.mada cisto sumnjam...mene su prosle godine na intervjuu za uni  pitali neka uopstena pitanja,ko si,sta si,odakle si,koliko jezika znas,bas si slatka,bla,bla,cini mi se nekih 10-15 min...i ne odoh.na intervjuu za viking me je pitala sve zivo.ko si,sta si,odakle si,gde si radila,pricaj mi o hotelima,kako se rasprema soba step by step,gde si naucila engleski,spanski,holandski,italijanski,o sfrj,titu,julijanskom i gregorijanskom kalendru,o detetu,gde sam i kako sam upoznala svog muza,sta mislim o amerikancima i italijanima,neke situacije iz skole,o uniformama,maramama,pirsingu,i ne znam vise ni sta me je pitala....nekih 40 min.a za sea chef sam cula od jednih kako je dobro,neki kazu lose.cula sam da su gori nego uniworld.ne znam.tako da ja sam se oprostila od uniworlda,nadam se vikingu..a mislim da i svi koji sa na cekanju od prosle godine trebalo bi da se pomire sa tim....bas bih volela da cujem da se neko ukrcao iz ekipe od prosle godine...

Offline BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Odg: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #19 on: 15/January/2012 »
da,da...u pravu si. Za Viking kandidati su bili preko pola sata unutra. i mene je pitala sve i svasta. iskreno se nadam da ce biti sve ok...Kad su mi poslali mail da sam prosla, napisali su kad bi trebalo da pocnem, poslali su onaj predugovor i da bi krajem januara, pocetkom februara da se znaju detalji. Tako da, stvarno se nadam da ce biti tako kako su rekli. Nadam se,nadam se :) pa cemo videti.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #20 on: 15/January/2012 »
, a kakvi su kriteriji to stvarno ne razumijem, jer mi ni momak nije prosao,a on je dosao sa odlicnim preporukama,

ovo sam već čuo, da teže ili opće ne primaju one koji su bili na prekooceancima  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rubyna

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Odg: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #21 on: 15/January/2012 »
Uh zeznuto... Vidim, ne trebam se nadati previše. A i ne budem, iskreno. Valjda i za to postoji razlog. Dobro veliš; nitko ne zna kriterije po kojima biraju. Dok saznam od Damira u kojoj sam grupi, javim vam! I držite se! Naići će nešto i za nas! :moli:

Offline Cole

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Odg: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #22 on: 15/January/2012 »
Ma sve je moguce, moji svi su sa prekookeanaca pa su primljeni neki..
Viking izgleda ispade najbolji i za rad i za platu i upasti, stim sto sam ga ja propustila i ne znam sta sad a radi mi se  :run: ove godine !  :D

Offline Don

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #23 on: 18/January/2012 »


Po vašim komentarima ispada da je Uniworld najgora od svih kompanija,a najzanimljivije je da takve zaključke i usporedbe donose ljudi koji nisu proveli dana na brodu.(na bilo kojoj od navedenih kompanija).

i još nešto. Toliko spominjete tu "vezu". Što hoćete reći s tim? Da u Vikingu nikada nitko nije upao preko veze?Ili u bilo kojoj drugoj kompaniji?  Da je tamo sve idealno?






Offline medox27

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #24 on: 20/January/2012 »
evo da se i ja javim,bio sam na intervju za Uniworld 8.1.2012
i prosao sam za poziciju Junior shef, ali isto cekam  :deda:
pocetak februara da vidim hocu li biti u prvoj ili drugoj grupi
nadam se prvoj  :moli:

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #25 on: 23/January/2012 »
Ljudi hoce li biti uopste tog intervjua za Seachefs?

Offline sassoon

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #26 on: 23/January/2012 »
Ja sam pozvan za 25. Beograd Seachefs.......14h

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #27 on: 23/January/2012 »
A kad si dobio pozivnicu?I koja pozicija?

Offline sassoon

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #28 on: 23/January/2012 »
Dobio sam pozivnicu 13.01....pozicija hairdresser.......

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Uniworld 8 Jan 2012 Zagreb
« Reply #29 on: 26/January/2012 »
Pozdrav svima,
Prvo da pozdravis ras kassa, de si brate jesi otisao konacno?

Drugo vidim da vas ima mnogo koji ste otisli na intervju za Uniworld.
Ja radim kod njih kao konobar i mogu vam reci da je preko interjua tesko dobiti sada za uniworld.
Sada vam je sansa za viking jer izbacuju 6 novih brodova i traze radnike pogotovu sa iskustvom.
Moj savet vam je idite direktno pisite direktno HR office-u tako vam je najsigurnije.
Uz svo postovanje agencijama i ja sam preko jedne otisao ali trenutno niko nece da se odrekne posla na brodu jer su uslovi pogotovu na uniworldu veoma dobri.
Eto toliko od mene.pozz