Author Topic: Kako prona?i odre?enu fotografiju nakon uslikavanja?  (Read 3208 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Eh ovako prelistavam forum jos uvijek, ogroman je i za pohvalit je.
Mnogo je korisnih informacija.

Eh sada još uvijek nisam naišao na to ~ Kako pronaći fotografiju po koju kupac dode i želi da je kupi?
Mislim predpostavlja se da ima hrpa fotografija sa ulaza i izlaza broda.
Koji je redoslijed prodaje tih slika, slozene su po nekom redu ili kako vec to ide??
Mislim nećeš prelistat 300 fotografija da bi prepoznao čovjeka koji je na njoj.

Nadam se da je dobro pitanje i da ce me iskusni fotografi razumijeti sta pitam. :banana:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Sve fotografije su izlozene u galeriji redom kako su slikane. Kad slikas background onda gostima das flayer sa slovom gde da traze fotografiju u galeriji.
I tamo gde je recimo slovo E u tom redu ce biti izlozene slike sto si ti slikao,gde je G bice gde je neko drugi slikao....
Zatim za gangway pise recimo COZUMEL od 10h-11h,pa ako gosti ne mogu da nadju sliku ti ih pitas kad ste izasli sa broda,pa im pomognes da nadju.
Svaki dan se postavljaju slike i kad vise nema mesta u galeriji onda se naj starije,a i najmanje vredne slike sklanjaju u kutiju,pa ako nekom gostu treba slika iz dinning room-a prvo vece,onda mu das kutiju sa slikama da trazi. Sve to ide svojim tokom,samo radi kako ti kazu....





Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Svaka čast majstore hvala na objasnjenju sad mi je sve jasnije.  :banana: :banana:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Sve fotografije su izlozene u galeriji redom kako su slikane. Kad slikas background onda gostima das flayer sa slovom gde da traze fotografiju u galeriji.
I tamo gde je recimo slovo E u tom redu ce biti izlozene slike sto si ti slikao,gde je G bice gde je neko drugi slikao....
Zatim za gangway pise recimo COZUMEL od 10h-11h,pa ako gosti ne mogu da nadju sliku ti ih pitas kad ste izasli sa broda,pa im pomognes da nadju.
Svaki dan se postavljaju slike i kad vise nema mesta u galeriji onda se naj starije,a i najmanje vredne slike sklanjaju u kutiju,pa ako nekom gostu treba slika iz dinning room-a prvo vece,onda mu das kutiju sa slikama da trazi. Sve to ide svojim tokom,samo radi kako ti kazu....

Odlicno objasnjenje, samo cu jos da dodam da na Princess, mi radimo ovako..

Za sve jedan event se naprave  znakovi, i stavljaju se na panele..Veoma je lako...Oni gledaju fotografije sami, ako ne mogu naci oni se obrate fotografima, kojih obicno u smjeni ima najmanje 3 a najvise 6 od jednom, sto znaci da se fotka uvjek lako nadje..Samo je malo frka za Embarkarion day, jer bude po 1000 - 1500 slika, a sve su slicne , al one se printaju tako sto se odvoje po vremenima dolaska putnika na brod ( 12 do 1, 1 do 2, 2 do 3, 3 d0 4 npr, jer oni obicno znaju kad su dosli na brod( tako da to puno pomaze..Ako se neka fotka ne nadje na panelu, onda se trazi u kompjuteru koji je spojen na big screen , pita se koji event i slika se lako nadje i isprinta ponovo...Nekad zna da se desi da slike nisu isprntane iz vise razloga, obicno je greska do printeriste al se nekad desi da se slike izgube u trenutku kad nestane papira, pa se ubaci nova rolna, zna se desiti da fale 1-2 slike :)

Imacete cesto situacije kad gosti samo dodju i pitaju gdje slika, kad ima kazede da pogleadju na panele, recice da su gledali i da nema..Ja obicno nadjem fotku na kompu, kad vidim fotku odem da provjerim panele , u 95 % slucajeva nadjem fotku, on su lijeni pa nece n da gledaju kako treba..Pripremite se vi na svasta kad krecete da radite na brod :)

nadam se da se nisam odalji od teme :) pozdrav s kopna napokon , od kuce :)