Author Topic: Krediti za pomorce u Srbiji  (Read 4711 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Krediti za pomorce u Srbiji
« on: 04/January/2012 »
Da li neka od nasih banka daje pomorcima kredite za kupovinu automobila ili slicno ?

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Krediti za pomorce u Srbiji
« Reply #1 on: 07/February/2012 »
Posle iscrpne provere ,dosao sam do sledeceg zakljucka .
U Nasim bankama stranim ili domacim rade uglavnom ososbe neadekvatnog obrazovanja ,u 11 banaka nisu znali da procitaju pismo o transferu novca na Engleskom ,bio sam uporan pa sam u svakoj banci isao do kraja ,sto je pozicija na kojoj radi neki sluzbenik veca npr manager poslovnice pa manager  centrale pa manager deviznog poslovanja to je nivo poznavanja bankarskih,poreskih i drugih kljucno neophodnih alata za obavljanje posla niza ili losija ,napomenuo bih da vecina managers uopste NE govori Engleski jezik .
U Srbiji od juna meseca stupa na snagu zakon o poreskom pracenju klijenata tj ako imate otvoreni racun ovde u banci i preko njega primate platu drzava ce vam sa zadovoljstvom "oteti" 20% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Em su radnospobne i mlade isterali odavde ,em su cene najvise u regionu pa i u Evropi em te ono sto teskom mukom zaradis oporezuju i to zesce .
Ukoliko imate racun u banci u Srbiji i na njega uredno primate platu sa tim racunom niste u stanju da podignete bilo kakav kredit .Jos nesto sva dospeca u devizama koja ovde stizu ,nisu plata nego devizna doznaka bez obzira na ugovor o radu !!!!!!!!!!!!
Kada sam se upoznao sa nasim bankarskim sluzbenicama i sluzbenicima shvatio sam zasto su ovde kamate najvise u Evropi pa ta nepismena masa nije u stanju nista da radi