Author Topic: idem za housekeeping, da li mogu traziti da me na brodu prebace za ass.konobara?  (Read 4308 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Idem na brod krajem januara 22.01.2012. i idem kao housekeeping.
engleski znam dobro..pristao sam na ovo posto zelim da odem kod verenice na brod koja je tamo skoro mesec dana... a idem preko Employment-power-a.. interesuje me da li mogu kada dodjem na brod da zatrazim da me prebace na ass. waiter-a? zato sto je ovde u srbiji sledeci intervju u aprilu 05.04.2012., a to mi nikako ne odgovara zbog verenice..zelim da budem sa njom. znam engleski i mislim da znam bolje od vecine ass. waitera koji su trenutno na brodu... da li bi imao neku sansu tamo na brodu a cim dodjem zatrazim da me prebace na ass. waitera???  help please.. :)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
znam engleski 
Zna ih i ostalih desetine hiljada ljudi koji rade na brodu!  +U+

i mislim da znam bolje od vecine ass. waitera koji su trenutno na brodu...

Wau....ti bi trebao odmah traziti da budes kapetan!!!
Ako ides na brod sa uverenjem da ce te prebacivati s jedne pozicije na drugu  :neceici: , onda ostani tu gdje jesi.
Dobio si posao housekeeper-a i ako odlucis odraditi citav ugovor taj posao ces i raditi.  :nokti:
Nadam se samo da si dobio asst stateroom steward a ne hotel steward.

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
mislim 90% sam siguran da sam dobio asst stateroom steward...ali opet, neki su mi rekli da postoji mogucnostt da se prebaci..jbg..ne znam nista o tome zato vas i pitam..a jel se ima vremena kao stateroom steward da izadjem u luku?

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Meni su isto pričali,sve i svašta.Neki su govorili o davnim vremenima na Carnivalu kad se moglo mijenjat pozicije vrlo brzo i lako u kontekstu nečeg još uvijek aktuelnog,a bilo je dosta nagadjanja i tračeraja,sve dok nisam pitao svoje menađere,detalje imaš na forumu na ovom odijeljenju tj. Hotel department tema "povratak sa Carnivala i utisci",u razgovoru sa brojnim drugim utjecajnim ljudima na brodu doznao sam da se radi o strogom propisu koji se nesmije kršit.Po novim pravilima nema ništa od promijene departmenta dok se nezavrše dva ugovora,a tada nastupa lutrija,intervju koji se najranije može obavit u toku drugog ugovora se mora proć,a prije samog intervjua obavezno je potreban potpis i tako i suglasnost tvog menađera u housekeepingu,a onda isto to treba dobit i od  hotel directora,kad se sve tri stvari pozitivno odviju slijedi čekanje dok te kompanija ne pošalje na tečaj za novu poziciju ili direktno radit,a to najranije može bit na početku 3ugovora.
Dosta ovisi o sreći,ako se dobije dobar menađer i hotel director i ispitivač na intervjuu može se dobit promijena departmenta nakon dva ugovora,problem je u tome što su se mnogi opekli i polomili kičmu to čekajući,mijenjajući mrske menađere više uzastopnih ugovora.

Učestalo izlazit van na poziciji assistenta je moguće ako ti je uz vrlo zahtjevnu fizikaliju dovoljno 5-6sati sna,meni nije bilo dovoljno pa sam u 5mjeseci od 6portova izašao u samo 3,svaki tjedan imali smo iste portove.Preostala 3 sam vidio kad sam dao otkaz i odbio dalje radit.Vrlo malo ljudi na poziciji assistenta je često izlazilo van broda od kroničnog umora.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja uvijek govorim da posao na kruzeru nije za parove, odn. jeste za one koji se na brodu upoznaju i srede sa menadzerima da se uvijek vraćaju na isti brod zajedno, zajedno idu na odmor itd.
Rijetkima to uspjeva.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
MA sve je to ok...Jacu otici da vidim kako je...Mislim da nista nije tesko kada ides sa nekim ciljem da to ostvaris. Bitno mi je da imam dovoljno slobodnog vremena da budem sa  devojkom, a sto se tice sna, ja ni kuci ne spavam vise od 4-5 sati dnevno...Tako a mi je to ok...

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Brod koji ti je napisan da ideš,nakon što dođeš u Miami bit će 95posto promijenjen,jer tamo se objavljuje konačna lista gdje ko ide.
Potrebno je tražit da budete na istom brodu,postoji šansa da vam to prihvate.Sa mnom u hotelu bio je jedan makednonac koji je dobio brod koji mu nepaše,jer mu je prijatelj na drugom,odbijen je kod pokušaja promijene broda,rekli su mu da nemože birat brod prvi ugovor.Isto se dogodilo i jednom dečku iz Srbije koji je došao radit drugi ugovor,tvrdio je da ima curu na drugom brodu i da oče na isti brod ko i ona,rekli su mu da nek sad ide na Victory,a da će ga o premještaju obavijestit,međutim niko ga ništa nije obavijestio i osto je cijeli ugovor na Victoryu.
Ovisno o potrebama u pojedinom departmentu dolazi do raspodjele koga gdje ubacuju i kompanija se mora za*****avat sa zamjenama,koje je ponekad nemoguće učinit.

Offline Marko87

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Sve je to ok druze, ali meni je Sinisa Golac obecao da cu biti na istom brodu kao i ona kada odem.Tako da ne vidim razlog zasto bi me zeznuo...