Author Topic: s kojom kompanijom se moze najvise proputovati svijeta?  (Read 6140 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline raksi zd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Shefe ja sam odradio skoro 2 ugovora na Carnivalu kao fotograf,
kazem skoro jer sam 20 dana prije sign off-a dao otkaz, i zanima me s kojom kompanijom se moze najvise proputovati svijeta?
Pare su slicne manje vise svugdje(bar mislim da je tako za foto dept ali mozda se varam), mene zanima jedino putovanje.
Znam da nije bilo pametno dat otkaz na takav nacin ali jednostavno nisam vise mogao (neki obiteljski razlozi su bili prisutni).
Sto se mene tice mogu se vratit ko fotograf opet ili promijeniti department(nadam se da moj otkaz nece biti presudan oko dobijanja posla).
Hvala svima na odg, a ako koga zanima foto dept slobodno pitajte

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nema garancija da bi ti se ta zelja ispunila sa bilo kojom kompanijom, zato jer nijedna ne uslišava želje zaposlenika.
Ako se zaposliš kompaniju sa 1 ili 2 broda, onda možeš biti prilično siguran gdje ćeš putovati, ali ako se zaposliš u kompaniji koja ima 20 brodova, poslaće te tamo gdje im odgovara.
Osim toga, konkurencija je jaka, i samo dobivanje posla je dovoljno zahtjevan zadatak.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Bas tako kako je sef rekao, nema biranja ali mozes imati i srece kao sto sam ja imao  :D....naime ovo ce mi biti treci ugovor kako radim za Princess na poziciji buffet steward (da pojednostavim kao konobar) i ja sam recimo trebao dobiti rotaciju na isti brod kao prethodni koji sam radio a u pitanju je bio Crown i posto mi se nikako nije vracalo na isti brod ja sam lepo napisao email agenciji koja radi za kompaniju i koja resava sve ugovore za radnike da ne zelim isti brod i lepo napisao razlog jednostavan da volim da putujem, da obilazim razlicita mesta i posto taj brod Crown pravi istu turu kao moj prvi brod Ruby da mi se ne ide na iste destinacije, u tom smislu mi je bio email, jeste da zvuci malo smesno ali eto odobrili su mi brod koji sam trazio a u pitanju je Grand, a njega sam izabrao jer sam cuo da je jedan od boljih brodova po pitanju svega, jeste da oobilazi manje vise slicna mesta u kojima sam bio ali nema veze bitno da je kolektiv na brodu ok.....inace sam hteo i ja neki manji brod koji obilazi ceo svet a jedan od njih je Ocean ili Pacific neki od ova dva broda radi ceo svet, dosta su manji brodovi (4 - 5 spratova) a na ovima na kojima sam ja bio do sada su sa 19 spratova i naravno sa vecim kapacitetom gostiju oko 3000 ljudi....tako da nije nemoguce dobiti to sto trazis, ali opet zavisi od srece kakve si :-)))

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Za sve si u pravu, osim za lovu.

Ako ti novac uopste nije bitan onda mozes da ganjas world cruise, znao sam par momaka koji su odradili te kruzeve(cirka 120 dana jedan) i osim pogleda i mesta koja su obisli nista im vise nije ostalo, vecina je maltene bila u finansijskom minusu.

Elem, imas Cunard sa dva i P&O sa tri u 2013-toj, pa ti biraj  :pilot:
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Za vidjeti svijeta, Carnival je vjerojatno najgori. Ako ti je najvažnije od svega viodjeti svijeta, defintivno bi se trebao kloniti onih koji u svojoj ponudi ne nude world cruise. Najraznovrsniji itinerary imaju luxury cruise kompanije čija se flota sastoji od nekoliko manjih brodova. Po mom mišljenju top 5 kompanija po tom kriteriju bi bio:

1. Compagnie du Ponant (nevjeroajtno, ali oni čak prolaze i sjeverozapadnim prolazom,  a mislim da su i jedini koji slijede azijsku arktičku obalu dalje od Beringovog prolaza)
2. Silversea (koliko vidim, jedini idu za Murmansk i Arkhanglesk, a od iduće godine je u ponudi Hudson Bay cruise, imaju dva expedition broda, od kojih je jedan specijaliziran za Galapagos)
3. Crystal (idu za Petropavlosk, što je dosta rijetka luka za cruisere, a i neke afričke luke su u igri)
4. Seabourn (to se posebno odnosi na manje brodove u floti, neki idu Amazonom sve do Manausa)
5. Regent Seven Seas (tri manja full suite broda koji idu svuda po malo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Na Cunardovoj QM2 smo imali opširan world cruise...

primjer:

Once a sailor, always a sailor.