Author Topic: Sa iskustvom na poziciju ili ponovo iz pocetka?  (Read 3230 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lauGh

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Postovanje Moreplovci i buduci.

Par pitanja za old skulove. Koliko je bitno predhodno iskustvo u zaposljavanju na brodu, odnosno ta prijava za pozicije... jer uglavnom primecujem da agencije kao SE nudi niske pozicije (verovatno radi lakseg zaposljavanja). Ja sam radio kuci i inostranstvu u lux hotelu kao waiter. Interesuje me da li bih trebao da idem na ass. buffet ili buffet ili mogu da se prijavim kao waiter. Preporuke imam, iskustvo imam, jezike imam.
Vidim da agencija koja salje na Princess salje iskljucivo na nize pozicije. Kouzon ima u ponudi waitera ali opet pitam sta kazu iskusniji, moze li se tamo ili od pocetka ponovo sve.

p.s Pre 2 godine sam imao razgovor sa Djordjem iz SE, i na pitanje o waiter poziciji mi je odgovorio "To se jako tesko dobija, dugo ces morati da cekas za tu poziciju, mi ne saljemo nase ljude bas iz tog razloga".   :hmm:

Hvala unapred :)
All ideologies are i***tic, whether religious or political, for it is conceptual thinking, the conceptual word, which has so unfortunately divided man.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Sa iskustvom na poziciju ili ponovo iz pocetka?
« Reply #1 on: 12/January/2012 »
Ne košta te probati aplicirati direktno za waitera.

Stvar je u tome da ljude dođu na brod na niže pozicije, vide da je posao waitera ustvari unutar njihovih sposobnosti, ali ih menadžment želi iskoristiti na poziciji koju su dobili. I tako silni Asst. Bft Stwds, Bft Stwds, Asst Waiters čekaju priliku ugovor za ugovorom, i zbog toga će kompanija dati posao konobara/waitera direktno bez brodskog iskustva samo ako kandidat briljira na intervjuu i ima odlične preporuke.

Kada im na brodu iznenada zatreba konobar/waiter, vrlo je lako nekoga promovirati na tu poziciju u roku odmah, ali kada im zatreba netko na nižoj poziciji, tek ga treba dovesti na brod. Zbog toga kompanije rijetko zapošljavaju waitere.

I sreća igra ulogu.
Znam ljude koji su posao Dining Room Waitera dobili ekspresno jer se netko u kompaniji znao preračunati i nije smio promovirati unutar broda jer im je iznenada pofalilo "entry level" radnika.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lauGh

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg: Sa iskustvom na poziciju ili ponovo iz pocetka?
« Reply #2 on: 12/January/2012 »
Hvala Shefe na brzom odgovoru. Znaci moje je da probam za waitera pa ako se ne da, da odem za buffet st. i pokazem sta znam tamo :) Kontam da im je lakse da motivisu tamo nekoga ko dobro radi i unaprede ga u waitera i sl. to deluje dosta logicno i brze resenje.
All ideologies are i***tic, whether religious or political, for it is conceptual thinking, the conceptual word, which has so unfortunately divided man.