Author Topic: I jos malo o purserima  (Read 2666 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
I jos malo o purserima
« on: 13/January/2012 »
dan pursera se nesto razlikuje od uobicajenih tiping pozicija di ide najveci broj nasih.
Purseri uglavnom nemaju na schedule vise od 6 sati ali uz side duties satnica je od 8 do 12 sati ovisno o brodu, dali je embarcation/debarcation, kakav je menagment itd. Tko je sposoban moze vecinu side duties rijesiti u toku smijene i odraditi schedule samo, naravno posao je psihicki naporan i doslovno cujes svasta od gostiju. Bitno je imati opustenu ekipu u uredu i ne mazohistican managment.
Nazalost na Carnivalu ako si dovoljno dugo na brodu svatko moze biti promoviran i to neposredno utjece na kvalitetu managmenta, no to cesto dolazi do izrazaja u departmentima kao sto su F&B i HSKP. Iz moje prakse a sada sam na trecem brodu od kada sam poceo s avanturom zivot na brodu, u GS departmentu 80 % ljudi je opusteno, no opet ako u uredu prevladavaju cure cesto dolazi do Cat fightova.
Sam posao je  uglavnom komplainti, follow up, generalne informacije cash in/out, side duties, koji su dosta jednostavni a svode se na to da svaki purseri ima neku duznost za koju je odgovoran u nekom vremenskom roku.
Vecina pursera napravi 2-3 ugovora i onda odustanu ili promjene kompaniju, oni ostali ostanu dobiju promociju.
Vecina purasera koji na recimo 4 ugovoru nisu promovirai su oni koji su promociju odbili, naime za cca 200 $ vise nema svrhe biti izmedju pursera i meangmenta, jebu te s oprostenjem jedni i drugi i cime je neki problem prvi si na udaru.
Na brodovima koji rade 5 i vise dana cruiseve opusteno je jer se ima dovoljno vremena odmoriti se izmedju 2 embarcationa... na onima koji su na kracim rutama posao je zahtjevniji.
Sada oni koji pursere poistovjecuju s recepcijom ili imaju iskustva s recepcijom kod nas, posao je poprilicno razlicit.
Sav check in se radi ashore i gosti dolaze na brod vec chekirani, prvi dan gro razloga zasto se gosti pojave na desku je ili stavljanje kreditne kartice ili casha na racun ili nekakav komplaint oko cabine, ili slicno. U americi ljudi su, a samim time i gosti drukciji nego u europi i europljanima cesto treba nesto vremena da se priviknu na razliku u nacinu razmisljanja i ocekivanjima gostiju.

Nastavlja se, kada stignem...
ča je  život vengo fantažija

Offline Tompalino28

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Odg: I jos malo o purserima
« Reply #1 on: 13/January/2012 »
pozdrav majstore!  odličan post  =""
gdje si? kako si? kakav je tvoj managment?
ostaj mi zdravo :uzdravlje: