Author Topic: 'Two dead' and thousands evacuated as cruise ship Costa Concordia runs aground  (Read 17608 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline moongirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
 :smack: To je opstepoznato da se kod njih sve resava tuzbom :(
Sometimes I make lame decisions... But then I learn from them.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
To je dobro za crewmembere koji budu povredjeni na brodu. Barem dobiju neku odstetu.


Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
....aaaaahhhh, ovo postaje sve bolje i bolje - izgleda da je na mostu bila i izvjesna "dama", koja nije ni u crew ni u pax manifestu, nego "gosca" nekog casnika (ovo casnika uvjetno, jer po ponasanju kasnije nikako ne zasluzuju to zvanje), izvjesna Moldavka/Rumunjka/sta vec... pa je kasnije operaciju spasavanja preuzeo kapetan koji je bio van sluzbe, i na brodu kao pax... Malo bi im glave odsjec' i zakotrljat po kanizeli... Jos mi i dalje nije jasno da nitko, nitko bas nitko nije bio priseban i lupio emergency, pa mayday i abandon, trebalo je onog klauna lupit. Di je staff, di su svi drugi?
Ludjak je ovako nesto vec izvodio, priznao je sada, ovaj put se malo zanio previse i prekasno zvao na stb, otvorio ga k'o konzervu, najgore sto je mogao... sve mi je to jasno, nije mi jasna reakcija poslije, tocnije izostanak prave reakcije... Slusao sam audio razgovora sa obalnom iz Livorna, sluzbujuci mu daje jasnu zapovijed, jos u nevjerici da je ovaj napustio brod na kojem jos ima ljudi, ovaj nesto trabunja, izgubljen.com.. za one koji ne znaju, pred Livorna se dogodila jedna od najvecih tragedija, kad je na trajektu Moby Prince izgorilo 140 ljudi. Uzrok nesrece - ljudski faktor, navodno je ekipa na mostu gledala prijenos utakmice kad su prosli kroz provu usidrenog tankera, spomenik sa uklesanim imenima blizu mula di pristaju kruzeri, strasno je to vidjet... a tu je i lagana komponenta sjevera i juga, oni "dole" su posebna vrsta.
Nadam se da ce ovo dovesti do korjenitih promjena, do sada je cruise industry bila uspavana jer vecih tragedija nije bilo, ovo bi trebalo otvoriti oci svima...

Offline MAMAGAJO

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
  • U gotta risk it to get a bisquit!
    • View Profile
Klepetan je navodno slucajno pao u lifeboat, a ona cura, gsmngr, kaze da je on jos bio na brodu kad je ona odlazila zadnjim camcem. Dakle, digresivno.
All in all, stradalo je nekoliko crew membera i jako mi je zao!
This is Your last chance to start living!!!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
crew members heading home
« Reply #36 on: 24/January/2012 »
ONE hundred sixty of the 296 Filipino crew members of the ill-fated Italian cruise ship Costa Concordia arrived on Wednesday on two separate flights, the Department of Labor and Employment said.

“Under the seafarers’ contract, employment is deemed terminated in case of ship wreck, as in this case, or where voyage has been discontinued for various reasons, and it provides that in such a case, the seafarer is entitled to payment of wages until his arrival in Manila; earned leave pay; one month termination pay and repatriation expenses,” Baldoz said.


http://www.manilastandardtoday.com/insideNation.htm?f=2012/january/19/nation3.isx&d=2012/january/19

AP)  LIMA, Peru — To the Peruvian crew on the Costa Concordia, a job on the Italian cruise ship was an economic plum that earned them a high wage along with free food and lodging while crossing the seas of Europe in style.

Latin American crew members said they were earning the equivalent of more than $1,300 month, many times the $250 minimum wage in Peru.


http://www.cbsnews.com/8301-501715_162-57361555/surviving-peruvian-cruise-ship-workers-headed-home/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Rekao mi je da sam ne samo lijepa ve? i pametna
« Reply #38 on: 27/February/2012 »
Moldavka Domnika Čemortan (25), koju mnogi krive za katastrofu prekookeanskog broda „Kosta Konkordija“ jer je „dekoncentrisala kapetana Frančeska Sketina“, dala je svoj prvi intervju nakon tragedije.

''Rekao mi je da sam ne samo lijepa već i pametna. Bio je to prijatan osjećaj, ali niko od nas nije učinio ništa loš'', ispričala je ona, priznavši da je i on nju privlačio.


Izvor: http://www.nezavisne.com/novosti/svijet/Zavrsila-bih-u-krevetu-s-kapetanom-da-se-brod-nije-prevrnuo-130057.html
When it comes to money, nobody can be trusted !