Author Topic: New Member - Future Bartender (Hope So)  (Read 2838 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
New Member - Future Bartender (Hope So)
« on: 23/January/2012 »
Prije svega zelim uputiti velikiiiiiiiiiiiiiiiii Pozzzzz svim forumasima...

Prije nekih 10tak dana sam poceo razmisljati o Cruise-u, slucajno se prije 3 dana prijavim na EP, kad ujutro u 11 zvoni telefon, gospodin Tomislav iz Zagreba, kao moram odmah za vikend doci u Zagreb, bit ce seminar 2 dana.
Ajde nekako se na vrat na nos organizujem, sjednem na vlak i spicim, posto u Sarajevu zivim, a registracija mi bila istekla.
Svima koji razmisljaju o tom poslu bih stvarno preporucio da odu na taj seminar, koji cini mi se ovih dana ima i u Beogradu, jer trener Ivica je jedna strasna ljudina, koja ce vas uz puno pozitive i šala nauciti dosta stvari i o brodu i o kulturi i ugostiteljstvu opcenito.

A sad bih zamolio starije i iskusne forumase da mi malkice pomognu. Ja sam se prijavio za poziciju Bartendera, tako naveo u aplikaciji, na tome je i ostalo. Nisu mi tačno rekli kad je intervju, pošto trebam na Carnival da idem, a kao na Royal nisam mogao jer ne im ne treba ta pozicija. Rekli su mi da ce mi poslati brosure koje bih trebao nauciti.

Stvarno imam jako puno iskustva i sto se tice bartendinga, i bar managementa. Znam skoro sve IBA-ine koktele (njih 50) 90% likera i spirita koji se koriste, kao i sve metode mixanja.

Mene zanima par stvari:
- Da li netko zna kad bi trebao biti intervju za Carnival?
- Da li postoji mogucnost da mi ne daju zeljenu poziciju, jer mislim da ne bih sa svojim iskustvom pristao na bar waitera?
- Da li se sa pozicije Bartendera moze dalje napredovati npr. Asst. Bar Manager itd. u nekoj skorijoj buducnosti (2-3 ugovora)

Jos bih htio da se zahvalim svi forumasima, jer su mi postovi, iskustva i pitanja mnogo pomogla da se informisem i opredjelim za ovaj posao, tako da sam i ja spreman pomoci svim korisnicima koliko znam tako da vratim bar dio duga ovom forumu :)))

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: New Member - Future Bartender (Hope So)
« Reply #1 on: 23/January/2012 »
Pozz  :uzdravlje:

Quote
Da li netko zna kad bi trebao biti intervju za Carnival?

Fokusiranjem na Carnival se ograničavaš samo na jednu agenciju.
Ako želiš raditi kao bartender na cruise line kompaniji, onda je mudro fokusirati se na posao bartendera.
Sve su kompanije više-manje iste. Ploviš dok radiš, ploviš dok spavaš. I to se ne mijenja. Ako si sposoban, zaradit ćeš svugdje gdje ti daju posao.

Quote
Da li postoji mogucnost da mi ne daju zeljenu poziciju, jer mislim da ne bih sa svojim iskustvom pristao na bar waitera?

Mogućnost itekako postoji, ali ne daj se, sa navedenim iskustvom sigurno možeš dobiti bartendera, ako ne preko njih, onda preko druge agencije.

Quote
Da li se sa pozicije Bartendera moze dalje napredovati npr. Asst. Bar Manager itd. u nekoj skorijoj buducnosti (2-3 ugovora)

 ::yes:: ali sve zavisi od toga koliko si komunikativan sa ljudima
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: New Member - Future Bartender (Hope So)
« Reply #2 on: 23/January/2012 »
Prije svega zelim uputiti velikiiiiiiiiiiiiiiiii Pozzzzz svim forumasima...

Stvarno imam jako puno iskustva i sto se tice bartendinga, i bar managementa. Znam skoro sve IBA-ine koktele (njih 50) 90% likera i spirita koji se koriste, kao i sve metode mixanja.

Mene zanima par stvari:
- Da li netko zna kad bi trebao biti intervju za Carnival?
- Da li postoji mogucnost da mi ne daju zeljenu poziciju, jer mislim da ne bih sa svojim iskustvom pristao na bar waitera?
- Da li se sa pozicije Bartendera moze dalje napredovati npr. Asst. Bar Manager itd. u nekoj skorijoj buducnosti (2-3 ugovora)


Pozdrav i tebi.

Shto vise znash to bolje za tebe, al svaka kompanija drukcije radi i drukcije procudere ima tako da opusteno.

Na prvo pitanje neznam odgovor posto radim za Carnival i imam ugovor u ruci tak da se sa time ne smaram.

Na drugo pitanje ako idesh za Carnival nema ti sanse da cesh dobiti direktno bartendera, e sada zashto je to tako, to je politika kompanije i zato shto ima ljudi koji 10 godina rade i oce promociju i nemogu je dobiti. Koji znaju puno vise od tebe(ne mislim opcenito nego shto se tice brodskog posla i bartendinga). Znaci oni su profesionalci na brodu. U biti poima nemaju ako cesh crno na bijelo jer su cijeli zivot proveli na brodu i to je sve shto znaju, jako cesh malo naci profesionalnih ljudi u baru i ljudi koji rade kako treba, vecinom su to ljudi sa nekim problemima u zivotu, alkoholicari itd...

Uglavnom na Carnivalu da budesh bartender samo treba biti na pravo mjesto u pravo vrijeme, mora te manadjer volit da ti promociju da, dobit je necesh nema sanse bez obzira koliko si spososban, dobit ce prije neki debil nesposobni ak se manadjeru ne svidjas a ako ti manadjer bude indijac najvjerojatnije te nece volit i to ti je tako. E sad ovo je moje iskustvo posto ja sam specifican tip, ne dam se zaj nikome itd. Al vecina je balkanaca takva. Imamo svoje ja i stav. Dok ove druge nacionalnosti su ti vise manje na sve yes boss.
Za promociju morash malo ljubiti d*** manadjeru shto ja osobno nemogu.

Trece pitanje, na carnivalu ti je sad uvedena pozicija sr bartender koji je odgovoran za brod sto se bartendera tice i on ti odgovara manadjeru i asst manadjeru. Sa te pozicije mozesh na asst bar manadjera. Ovo ti je stanje na carnivalu.

Samo nemoj slusat price kad ti budu servirali u agenciji da mosh prvi ugovor promociju dobit ili drugi itd...moguce je al previse se stvari treba poklopiti. Uglavnom do tebe je sve. :)

Sretno.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: New Member - Future Bartender (Hope So)
« Reply #3 on: 23/January/2012 »

Na drugo pitanje ako idesh za Carnival nema ti sanse da cesh dobiti direktno bartendera,
e sada zashto je to tako, to je politika kompanije i zato shto ima ljudi koji 10 godina rade i oce promociju i nemogu je dobiti.


Jeste, malo je čudno zašto uopće traže direktno bartendere, kada im jedva daju posao. Možda.
Sljedeći primjer potvrđuje:
Prošao za Carnival, prošao za Disney ... poslali ga na Oceania Cruises jer više nije htjeo čekati.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: New Member - Future Bartender (Hope So)
« Reply #4 on: 23/January/2012 »
Hvala šefe i tebi natal... Ja sam isto aplicirao na kouzin, rekao sam odmah gospodji da ne bih htio na drugu poziciju jer dosta znam i imam strasno puno iskustva za razliku od svih ostalih koji su bili na seminaru u ZG. Sad konkretno mislim bar na osnovno znanje koje po meni treba svaki ugostitelj imati, a to su vrste pica, pod vrste, nacini pravljenja i tako dalje...
Gospodja je rekla da posaljem CV pa cemo se cuti za preliminarni...

U principu po svemu sto sam cuo Carnival je truba zestoka, a ja iskreno nisam spreman ljubiti nekog indijca u d*** da bi dobio posao koji znam raditi. Tako da cu i dalje ostati na cekanju za intervju za carnival, pa vidjeti sta nude. Ali cu i preko drugih agencija pokusati da uletim u druge kompanije...

Meni iskreno plata bar za prvi ugovor nije toliko bitna.

Moze li neko predloziti jos neke agencije osim EP-a i Kouzina?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: New Member - Future Bartender (Hope So)
« Reply #5 on: 23/January/2012 »

Moze li neko predloziti jos neke agencije osim EP-a i Kouzina?

jesi li probao aplicirati online?

Azamara traži Assistant Bar Manager-a

Ali opet, i oni će te poslati u agenciju/kod lokalnog predstavnika

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)