Author Topic: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX  (Read 8314 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FotoX

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
  • Live your life, be free... :)
    • View Profile
Posto sam zavrsio sa placanjem, mogu vam napisati pojedinacno troskove i sabrati koliko me je sve ukupno kostalo.

1. Foto trening Zg    =  200e (Put u Zagreb 55e, hostel 20e,
                                          trening 100e, ostalo 25e)
2. Marlins test         =    20e 
3. Intervju              =  100e (Put do Venice i nazad 100e)
4. Medical               =  120e (Na medicini rada Novi Beograd 90e +
                                          MMR 15e + Privatna laboratorija 15e )
5. Avio karta           = 850e  (U cenu avio karte je uracunata i provizija
                                            agencije)
6. Visa                   = 135e  (visa 120e + pin kod 10e + dostava 5e )
   ostali troskovi      =   75e  (taxi, klopa, pice)
-------------------------------------------------------
             UKUPNO    =  1500e

Ako imate neko pitanje ili nesto nije jasno, pitajte.
Toliko od mene.
Pozdrav

FoToX :)

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #1 on: 16/January/2012 »
Hoce to tako ko ide preko EP i ko hoce da radi na Carnivalu ili je ovo pak Image, no nije bitno, sta je puno puno je ;)
Dok je ovaca bice i sisanja ;)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #2 on: 16/January/2012 »
Ja nisam imao vremena da biram gde je jeftino.
Cilj je bio zapaliti na brod da se radi. Moj buraz je otisao preko EP, tako da mi je to bio siguran shot.
Mislim da nema potrebe za poslednjom recenicom. :)
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #3 on: 16/January/2012 »
Jeftino nije bilo nikada. I davne '88 je bilo 1.000DM. Dobra stvar današnjeg doba je da možeš birati agencije. Prije nisi mogao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FotoX

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
  • Live your life, be free... :)
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #4 on: 16/January/2012 »
Cemu vredjanje? Svako ima svoje misljenje i volju da izabere. Znao sam uslove, cenu i prihvatio. Da sam odmah krenuo preko EP do sada bih bio bar na pola ugovora, ako ne i zavrsio ceo. Nego sam isao preko te koju ti hvalis i mi se nije svideo njihov tretman, izgubio sam dosta vremena. Povukao sam aplikaciju i aplicirao preko EP. Cilj mi je otici na brod. Novac ce se zaraditi.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #5 on: 16/January/2012 »
Nije to vrijednjanje neo cinjenica..Imao sam ja iskustvo s njima , da su mi prijetili da necu otivci na brod...Tako da nakon tog iskustva oni su za mene gnjide i nista vise.... Em sto su gnjide, em sto su skupi do bola, a usput su jako dignuti, ma bagra i nista vise....Svako zna svoj cilj u pravu si.. Ako je cilj jedan, onda ga valja ispuniti, al moraces , da bi vratio tih 1500 eura, raditi skoro 3 mjeseca ! Strahota sta oni rade...No nebitno ;) Sve najbolje ;)

Offline FotoX

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
  • Live your life, be free... :)
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #6 on: 16/January/2012 »
Ispade cinjenica da sam ovca! haha lepo, au Milance, ne uzimam ti ovo zdravo za gotovo, neko ti stao na zulj pa si nervozan! Trebace i manje od dva meseca da se zaradi ta lova.

Inace, troskovi su za Carnival CL. :)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #7 on: 16/January/2012 »
Drugari koji su aplicirali preko druge agencije (pre nego sto sam ja u EP) jos uvek cekaju da im jave kada ce ici na brod. Dok ja evo za 9 dana palim. Oni su prosli jeftinije, negde oko 800 eura, ali idu za konobare.  Dok  cu ja zaraditi svojih prvih 1000 dolara oni ce i dalje biti u Srbiji i sedeti kod kuce ili raditi nesto cisto da bi imali nesto malo para dok ne odu. Ja sam znao sta je sigurica i preko koje agencije se brzo ode. Znao sam i koliko kosta, kao sto sam znao koliko kosta i u drugim agencijama.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #8 on: 17/January/2012 »
Ispade cinjenica da sam ovca! haha lepo, au Milance, ne uzimam ti ovo zdravo za gotovo, neko ti stao na zulj pa si nervozan! Trebace i manje od dva meseca da se zaradi ta lova.

Inace, troskovi su za Carnival CL. :)

U sustini smo svi mi ovce, jer je meni kolegica iz Engleske rekla da oni nisu nikome platili ni FUNTE !

Znaci firma snosi sve troskove, al kad smo mi u pitanju mi smo navikli da nas sisaju, i nikad se nismo ni bunili..zato smo ovde gdje jesmo....

Drugari koji su aplicirali preko druge agencije (pre nego sto sam ja u EP) jos uvek cekaju da im jave kada ce ici na brod. Dok ja evo za 9 dana palim. Oni su prosli jeftinije, negde oko 800 eura, ali idu za konobare.  Dok  cu ja zaraditi svojih prvih 1000 dolara oni ce i dalje biti u Srbiji i sedeti kod kuce ili raditi nesto cisto da bi imali nesto malo para dok ne odu. Ja sam znao sta je sigurica i preko koje agencije se brzo ode. Znao sam i koliko kosta, kao sto sam znao koliko kosta i u drugim agencijama.

Vjeruj mi da ti nece biti na kraju bitno dal si bio kuci 2 ili 3 mjeseca vise, neces umrijeti od gladi , al je bitno na brod kad dodjes, koliko radis, sta radis, kakvi su prema tebi, kakva su pravila i slicno :)

Svako ma svoje :) Neko je neke stvari vec osjetio , a neko ce tek da osjeti :)  Zivjeli :)

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #9 on: 17/January/2012 »
Ma super, kontam ja sve sto ti kazes. Ali da li smo m-i imali sanse da apliciramo negde gde ne moramo da platimo ni dinara-funte-kune-marke ? Nismo, hocu da ti kazem nisam imao izbora i da mi je bitno da zapalim odavde STO PRE to bolje. Ne zato da ne bih crkao od gladi, vec imam svoje privatne razloge koje ne bih ovde iznosio.

Padalo mi na pamet dok sam pricao sa Hektorom na intervju da ga pitam da mi da neki mail ili nesto, da mi salju LOE direktno na dresu a ne kompaniji, kao i da li bih ja njima mogao da posaljem medical a ne da sve to ide preko agencije, ali nisam uspeo da dodjem do njega posle. Kontam ja da sve to moze da se sredi bez da se pukne toliko para, ali za prvi put sto idem meni je ovo odlicno kako je ispalo.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #10 on: 17/January/2012 »
Milance bio si mi najveca podrska i ohrabrenje na forumu citanjem tvojih postova , al' se sve promijenilo kad sam procitao "kraj 3-eg i vjerovatno poslednjeg ugovora" something like this.
Toliko prica, da je lagano, da se nista ne radi, da sjedis, da se zezas, da je sve laganica, dobra para itd... pa kad su uspjeli onda toliko da te popljuju i da tako brzo okrenes plocu?
Mene pljuju i ovdje za 4000$ godisnje + snosim sve troskove (hrana, rezije, gorivo, ...) izdrzavam pljuvanje i pored svega toga nemam mogucnost napredovanja nikakvog!
A tamo za 15000$~20000$ godisnje, ako je fixna plata 1200$ kako si reko za Carnival da je (kako sam i ja upucen). Ne znam kakvo pljuvanje nebi izdrzao , a da se ne pricam o mogucnostima obilaska svijeta i raznih mijesta koje ja jos ni na discovery-u nisam vidio  :smack: Treba biti zahvalan na balkanu tolike pare je tesko zaraditi , a onome kome je cilj da napreduje bGm nema nacina da ga se sprijeci!  :waiting:

My things. :hmm:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #11 on: 17/January/2012 »
Milance bio si mi najveca podrska i ohrabrenje na forumu citanjem tvojih postova , al' se sve promijenilo kad sam procitao "kraj 3-eg i vjerovatno poslednjeg ugovora" something like this.
Toliko prica, da je lagano, da se nista ne radi, da sjedis, da se zezas, da je sve laganica, dobra para itd... pa kad su uspjeli onda toliko da te popljuju i da tako brzo okrenes plocu?
Mene pljuju i ovdje za 4000$ godisnje + snosim sve troskove (hrana, rezije, gorivo, ...) izdrzavam pljuvanje i pored svega toga nemam mogucnost napredovanja nikakvog!
A tamo za 15000$~20000$ godisnje, ako je fixna plata 1200$ kako si reko za Carnival da je (kako sam i ja upucen). Ne znam kakvo pljuvanje nebi izdrzao , a da se ne pricam o mogucnostima obilaska svijeta i raznih mijesta koje ja jos ni na discovery-u nisam vidio  :smack: Treba biti zahvalan na balkanu tolike pare je tesko zaraditi , a onome kome je cilj da napreduje bGm nema nacina da ga se sprijeci!  :waiting:

My things. :hmm:

Samo cu ti reci : Sve ces da vidis !

Sve ima svoje dobre i lose strane, od osobe zavisi za sta se odlucis. Ja sam im zahvalana za sve i postujem firmu, al ima stvari koje ne mozes NIKO da postuje i da bude zahvalan !

Kad malo vidite svijeta okolo, kako ljudi zive, a sta mi radimo i za koje pare, pa cak i na brodu, promjeni se misljenje :) Sef to dobro zna ;)

Offline GUFF|

  • Registered
  • *
  • Posts: 147
  • Power of will is the most important!
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #12 on: 17/January/2012 »
Samo cu ti reci : Sve ces da vidis !

Sve ima svoje dobre i lose strane, od osobe zavisi za sta se odlucis. Ja sam im zahvalana za sve i postujem firmu, al ima stvari koje ne mozes NIKO da postuje i da bude zahvalan !

Kad malo vidite svijeta okolo, kako ljudi zive, a sta mi radimo i za koje pare, pa cak i na brodu, promjeni se misljenje :) Sef to dobro zna ;)

Hajde cemo vidimo pa bude sta bude. Ispitivat svoje granice nigdje nije savrseno uvijek ce nesto bit :))
Imam tipa za kolegu koji je radio sa amerima dobrih 15ak godina pa valjda mi bude od koristi da mi malo pojasni sta je ocekivat i kako se prema njima ponasat.
Sta ja znam vidjet cemo to si dobro rek'o!

Peace out :)  :pilot:
LIVE 4 NOTHING OR DIE 4 SOMETHING

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #13 on: 17/January/2012 »

Kad malo vidite svijeta okolo, kako ljudi zive, a sta mi radimo i za koje pare, pa cak i na brodu, promjeni se misljenje :) Sef to dobro zna ;)

Radio sa cimerom isti posao, bivao plaćen $1.400 manje.
Platio proviziju iako ju u bolje razvijenim demokracijama nitko ne plaća.

Poslije 7 godina na brodu, ne bih rekao da sam promijenio mišljenje o svemu tome, nego perspektivu.
Moja sadašnja perspektiva je takva da više ne moram raditi ono što sam morao prije, da bi stigao ovdje gdje jesam.  :deda:
Sada mi na kruzerima nude plaću i uslove koje bi prije 5 godina prihvatio bez razmišljanja, ali danas si mogu dozvoliti da ne želim raditi.

Vrlo je lako moralizirati kada imaš posao. Pogotovo ako imaš kvalifikacije. Ja nikakvu školu nisam imao.
Kada sve stavim na papir, učinio bih sve kao i prije, jer račun je jasan. Svaki mjesec sjedenja kod kuće je $1.500 nezarađenih dolara. Ili više.

Simpatiziram sa svima koji osjećaju da nemaju puno izbora, ili jednostavno žele što prije otići i ne pitaju za cijenu.
Tako sam i ja otišao.
Je li to moralno? Nije. Čak je i protivzakonito. Ostavimo to za već otvorene teme.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FotoX

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
  • Live your life, be free... :)
    • View Profile
Re: 1500e - Employment Power ZG, Photographer by FoToX
« Reply #14 on: 17/January/2012 »
Kod nas nije kao u zapadnim zemljama, niti je ikad bilo. Uvek smo sve morali da platimo, itd. Jednostavno, to nam je jedini izbor u vezi broda, uzmi ili ostavi. Pritom nemamo kome da se obratimo za pomoc. Agencije to znaju pa koriste. Sve agencije su skupe i deru.